Aastate dramaatiliseim karikamäng viis Santose edasi (4)

Santos asus Tamme staadionil rahvuskoondistki esindanud Siim Roopsi väravast varakult 1:0 juhtima ja 20. minutiks juhiti kohtumist oma esiliigarivaali vastu juba 2:0. Sellelt seisult mindi ka poolajale.

Teine poolaeg algas saarlaste jaoks hästi, kui Sander Laht vahe minimaalseks vähendas, kuid vajalikku teist tabamust ei tulnud ega tulnud... kuni taas Sander, sedakorda Viira kolmandal lisaminutil Santose lootused purustas ja mängu lisaajale viis.

Lisaajal asus 85 pealtvaataja silme all Sander Lahe teisest väravast juhtima juba Kuressaare, kuid nüüd oli Santose kord tagasi teha. Tiksus lisaaja esimene üleminut, kui Kristo Salumaa kätega löögi blokeeris ja Roomer Tarajev näitas kahtluseta penaltipunktile. Santose kogenumaid mängijaid Alar Alve realiseeris kingituse külmavereliselt.

Penaltiseerias said tõrjetega maha nii Santose Ermo Ojaste kui Kuressaare Roland Kütt, aga taas sai Alvest otsustaja: lühikese aja jooksul löödud teisele penaltile sai Kütt näpud vahele, kuid postipõrkest hiilis pall siiski võrku ja aitas Santose karikasarjas edasi.

Tartu FC Santos - FC Kuressaare 2:2 (2:0), la. 3:3, pen. 4:2
7. Siim Roops, 19.  Karl Rudolf Õigus, 120+1. pen. Alar Alve - 50., 105+1. Sander Laht, 90+3. Sander Viira

Hoiatused: 54. Karl Rudolf Õigus - 100. Sander Laht, 120+1. Kristo Salumaa
Mänguolud: +16, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 85
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Egerd Pajustik

Santos: Ermo Ojaste, Siim Roops, Dmitri Kutsarev, Kaarel Kallandi, Frederik Pelska (82. Märtmaa), Joonas Kartsep (46. Vellemaa), Edvin Johannes Piirsalu, Karl Rudolf Õigus, Jaano Poomre (59. Eessaar), Karl-Erik Vidaja, Alar Alve.
Varus: Kevin Märtmaa, Taavi Vellemaa, Alex Meinhard, Ander Vool, Jarmo Aaviste, Kenn Laas, Eero Eessaar.

Kuressaare: Roland Kütt, Reio Alt, Jaanis Kriska, Sander Viira, Sander Laht, Tõnis Koppel, Kristo Salumaa, Priit Suluste (56. Alari Saar), Elari Valmas, Martti Pukk, Urmas Rajaver.
Varus: Karmo Paju, Alari Saar.