Ahjupera kübaratrikk murdis Kalevi (hinda!) (0)

Kalju tõusis võiduga tabelis teisele kohale. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 21. voorus sai kindla võidu kirja Nõmme Kalju, kes alistas kodumurul Jarmo Ahjupera kübaratriki toel JK Tallinna Kalevi 5:0.

Mäng Kadriorus algas heas tempos ning üsna tasavägiselt. Oodatult oli Kalju domineerivam pool, ent kuni Kalevil jõudu jätkus, suutis see meeskond kaitses tähelepanelikult istuda ja vahel ka Vitali Teleši vastutusalasse sisse murda.

Reaalseid võimalusi aga kuni 26. minutini ei tekkinud, ent oli vaja vaid üht väikest lohakust kaitses Kalevilt ja Kalju mängijate suuremad individuaalsed oskused pääsesid esile - Ken Kallaste leidis hästi tsenderdusega Jarmo Ahjupera ning mees lükkas osavalt vasaku jalaga palli võrku - 1:0.

Kahe minuti pärast juhtus seesama - taas andis Kallaste meisterliku söödu ja Ahjupera lükkas paarilt meetrilt palli võrku, tehes seisuks 2:0. Nelja minuti pärast lõi Kalju kolmanda ja taas oli autoriks ei keegi muu kui Jarmo Ahjupera, kellele söötis seekord Kalju uusliituja Nicolas Galpin, kes tegi oma esindusmeeskonna debüüdi pigem ründavates rollides.

Teisel poolajal tuli platsile Felipe Nunes, kuid mäng oli pisut tuhmunud ja tempo langenud - kuigi Kaljul oli momente, siis neid ei realiseeritud. Parim moment tekkis 60. minutil, kui Hidetoshi Wakui peaaegu Artjom Levizi üle mängis, kuid venelasest puurilukul õnnestus siiski palliga hakkama saada. 70. minutil pääses Nunes Leviziga üks-ühele, ent pall lendas napilt väravast mööda.

Kalju siiski päris väravateta ei jäänud - 75. minutil mängiti ilusa sööduga vabaks Ken Kallaste, kes lükkas rahulikult paremaga jalaga palli Levizist mööda. Kohustusliku värava sai ka Felipe Nunes - Nõmme jalgpallurid mängisid kenasti välja kiirrünnaku kolm kahe vastu ning Robert Kirsi sööt Nunesele vormistas lõppskoori.

Mängu parim - Jarmo Ahjupera.

Mees tuli, mees nägi ja mees võitis - isegi mitte kõige paremas vormis ründaja suutis tänu oma kogemustele ja oskustele valmistada peavalu ning tuua meeskonnale tähtsad punktid. Kuue minutiga löödud kübaratrikk kaunistab iga jalgpalluri saavutusterida.

28. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - JK Tallinna Kalev 5:0 (3:0)
26., 28., 32. Jarmo Ahjupera, 75. Ken Kallaste, 82. Felipe Nunes

Hoiatused: 81. Damiano Quintieri - 39. Ionel Armean, 43. Raiko Karpov, 73. Edwin Stüf
Mänguolud: +30, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.