Alliku purustas Tallinna Kalevi (0)

Foto: Jana PiparMeistriliiga kaheksandas voorus võõrustas Tallinna Kalev Tallinna Florat ning viimaste ründav äär Rauno Alliku ei jätnud võõrustajatele mingit võimalust, purustades Kalevi 4:1.

Mängu dikteeris algusest lõpuni Flora, kuid esimene värav sündis hoopis kalevlaste kasuks. Ebaõnne saatel leidis pall Flora kaitsja Markus Jürgensoni jalast tee oma väravasse.

Florakaid see pealtnäha ei kõigutanud ning jätkati domineeriva mänguga, kuniks kaheksa minutit hiljem kontrarünnak saadi ja see ka elegantselt ära realiseeriti - just nii algas Alliku kübaratriki teekond.

Mõned minutid enne avapoolaja lõppu läks Flora kohtumist juhtima, kui Sander Post kasutas ära oma pika kasvu ja lõi peaga Kalevi võrku õhtu teise palli.

Poolajalt tagasi tulles olid Norbert Hurda hoolealused veel näljasemad. Allikul võttis aega seitse minutit, et lüüa oma teine koll. Seejärel suudeti ka luhjata mitu head väravavõimalust - barcelonaliku söödustiiliga mängiti end Kalevi väravavahialasse välja, kuid seal jäi otsustavust väheks ja väravaid ei sündinud.

Õige lähedale jõudis Flora neljandale väravale Karl-Eerik Luigend, kuid 21-aastane mängumees lõi karistuslöögist posti. See neljas siiski tuli ja tuli kübaratrikiga, kui Rauno Alliku 69. minutil palli 14 meetri pealt alla nurka saatis.

Mängu parim - Rauno Alliku

Lüüa kübaratrikk Premium liigas on märkimisväärne tulemus. Alliku tõestas ilmekalt, et väravate löömine talle probleemiks ei ole. "Enda kui ka meeskonna esitlusega olen meeletult rahul, kuigi ehk oleksime võinud veel paar momenti ära realiseerida ja skoori suurendada. Aga muid etteheiteid ei ole," rääkis Alliku kohtumise järel rahulolevalt.

19. aprillil kell 18.45 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Flora 1:4