Hispaania ja Itaalia tegid haarava viigi (7)

Tiitlikaitsja Hispaania alustas EM-finaalturniiri kaasahaarava 1:1 viigiga Itaalia vastu. Väravaid kogunes küll napilt, aga võimalusi jagus mõlemale meeskonnale rohkem kui piisavalt.

Hispaania oli enamuse ajast üritavamaks pooleks, kuid võimalusi avanes mõlemal ning avapoolajal oli Itaalia vastaste väravale isegi ohtlikum.

Parim šanss avanes Thiago Mottal, kelle viielt meetrilt sooritatud pealöögile vastas Iker Casillas suurepärase tõrjega. Teisel pool oli kõige lähemal Andres Iniesta, kes saatis Xavi söödust palli üle Gianluigi Buffoni valvatud värava.

Teisel poolajal tõstis Hispaania tempot veelgi ning Itaalia panustas üha selgemalt kontrate peale. Võimalusi jagus jätkuvalt mõlema värava alla ning nii oli see vaid aja küsimus, millal skoor avatud saab.

Võrk sahises lõpuks 60. minutil, mil vaid kolm minutit varem vahetusest sekkunud Antonio Di Natale sai Andrea Pirlolt suurepärase läbisöödu ning saatis palli tagumise posti kõrvale. Ent vaid neli minutit hiljem oli seis jälle viigis, kui hispaanlaste lühikesed kiired söödud lõpuks tulemuse tõid, Cesc Fabregas värava ette vabaks jäi ja võimaluse ära kasutas.

Hispaania mängis suure osa kohtumisest ilma ühegi puhta ründajata. Alles viimaseks veerandtunniks toodi platsile Fernando Torres, kes jõudis ka kahe suurepärase väravavõimaluseni, aga kord pääsesid itaallased tänu Buffoni suurepärasele vastutulekule, kord saatis ründaja palli üle lati.

Lahtine ja võimalusterohke kohtumine pakkus veel ohtralt võimalusi, aga väravaid mitte. Nii vaatavad C-alagrupi favoriidid õhtust Horvaatia ja Iirimaa vahelist kohtumist koos ühe punkti peal.