Mängijate hinded: Itaalia - Horvaatia (0)

Soccernet.ee valis Itaalia ja Horvaatia mängu parimaks itaallaste mängujuhi Andrea Pirlo, kes lõi kohtumise avavärava.

Mängus väga märkimisväärselt halbu mängijaid polnud, kuid välja toomist väärib Giorgio Chiellini, kes tegi väga hea mängu, kuni hetkeni, mil ta Mario Mandžukici valveta jättis.

Itaalia:

Gianluigi Buffon - 6,5. Pidi üsna mitu Horvaatia lööki tõrjuma ning kontrollis olukordi isegi siis, kui ta ei suutnud palli esimesel katsel kätte saada.

Leonardo Bonucci - 6,5. Kaitsja täitis oma rolli kindlalt ära. Võrreldes eelmise mänguga parandas märkimisväärselt oma söödutäpsust.

Daniele De Rossi - 6,5. Tegutses taaskord kaitses korralikult ning kastis oli temast väga raske mööda pääseda, kuigi kohati annab jätkuvalt tunda, et tema positsioonivalik reedab seda, et tegu pole puhta kaitsjaga.

Giorgio Chiellini - 5,5. Võitis õhtu jooksul praktiliselt kõik duellid, aga tõmbas heale tööle kriipsu peale sellega, et unustas värava olukorras üsna arusaamatult Mario Mandžukici markeerimata ja hüppas tagatipuks palli alt läbi.

Christian Maggio - 6. Jõudis hästi rünnakutele, kuid vähemalt korra võttis kohtunik temalt kehva suluseisuotsusega hea värava- või väravasööduvõimaluse ära.

Claudio Marchisio - 6,5. Avapoolajal oli tema rünnakule lülitumised suurepräased ning tal oli omajagu ebaõnne, et ta väravani ei jõudnud, kuid teisel poolajal ei jaksanud või ei tohtinud enam nii innukalt ette tormata.

Andrea Pirlo - 7,5. Sarnaselt Marchisiole oli avapoolajal väga hea, kuid teisel poolajal ei suutnud enam nii otsustavalt mängu sekkuda. Skooris kauni karistuslöögiga, kuid peab töötama oma tsenderduste ning eriti nurgalöökidega, mis ei kipu esimesest mehest mööda jõudma.

Thiago Motta - 6. Tegi korraliku mängu ning jõudis nii rünnakule kui ka kaitsesse, kuid teenis teise poolaja keskel rumala kollase kaardi, mille järel ta välja vahetati.

Emmanuele Giaccherini - 5,5. Vägagi vaikne esitus Itaalia äärepoolkaitsjalt. Võitles südilt, kuid taas jäi muus osas kvaliteedist puudu.

Antonio Cassano - 6,5. Oli avapoolajal väga terav ning tekitas oma söötude, liikumisega vastastele väga palju probleeme. Teisel poolajal hakkas aga väsimus võimust võtma ja Cassano kaotas lihtsalt palle.

Mario Balotelli - 6. Balotelli oli vastaste kaitsjate jaoks selgelt liiga osav, tugev ja ettearvamatu liikumisega, kuid tema löökidest jäi sel korral veidi kvaliteeti puudu. Viiest löögist vaid üks lendas värava peale.

Riccardo Montolivo - 6. Sooritas oma ajaga ühe pealelöögi ning andis mingisuguse panuse ka kaitsmisesse, kuid ei teinud ka midagi, mis mängu reaalselt muutnud oleks.

Antonio Di Natale - 5,5. Paarikümne minutiga ei suutnud ta piisavalt palju sekkuda ning ei jõudnud löögilegi. Kuigi vähemalt korra tehti talle suluseisuotsusega liiga, kui ta kaitseliini selja taha pääseda suutis.

Sebastian Giovinco - 6. Ei saanud palju aega, kuid paar olukorda siiski tekitas. Andis ühe terava tsenderduse ja võitis heast kohast karistuslöögi.

Horvaatia:

Stipe Pletikosa - 7. Tegi mitu üsna head tõrjet. Nende hulgas oli ka topelttõrje Marchisio vastu. Väravale jõudis peaaegu näpud vahele saada.

Darijo Šrna - 7. Pani oma ääre täielikult kinni. Tegi mitu vaheltlõiget, võitis vastastelt viiel korral palli ning jõudis karistusalla olukordi klaarima.

Vedran Corluka - 5,5. Corluka pea oli eriti avapoolajal veidi laiali ning kõrge tempoga Itaalia mängu vastu jäi ta hätta. Teisel poolajal suutis ta väiksemate ründajate ja aeglasemas mängus juba paremini hakkama saada.

Gordon Schildenfeld - 6. Oli samuti avapoolajal veidi hädas, aga sai teisel poolajal hästi hakkama. Tegi vaheltlõikeid ja võitis mitmeid õhuvõitlusi.

Ivan Strinic - 6,5. Mängis väga ründavalt, mistõttu sai Itaalia tema äärest tihti võimalusi. Ta lubas mängijatel väga lihtsalt enda selja taha pääseda, kuid heastas oma vead mitmete tsenderdustega, millest üks lõppes Horvaatia viigiväravaga.

Ivan Rakitic - 6,5. Oli omal äärel väga terav ja jagas teisel poolajal häid sööte, näidates ühtlasi head tehnikat. Jõudis ka kaitsele appi.

Luka Modric - 6. Avapoolajal oli ta üsna nähtamatu, kuid teisel poolajal suutis Modric ründavamal positsioonil juba mingisugust mõju avaldada. Siiski üsna keskmine mäng ja võimalusi ta oma mängijatele sel korral luua ei suutnud.

Ivan Perišic - 5,5. Äärepoolkaitsja oli vägagi kahvatu ning näitas halba söödutäpsust. Rünnakul temast kasu polnud, kuid vähemalt jõudis ta kaitsesse, kus ta võitis paaril korral horvaatidele palli tagasi ja aitas ohtlikke olukordi klaarida.

Ognjen Vukojevic - 6,5. Keskväljal oli ta ainus mängija, kes avapoolajal kaitsmisega hakkama sai. Ühtlasi suutis ta teisel poolajal veidi suurema pallivaldamise juures end küllaltki mugavalt tunda.

Mario Mandžukic - 7. Tundus, et Chiellini ja kompanii suutsid ta kontrolli all hoida, kuid kohe, kui ta valveta jäi, karistas ta Itaalia ära.

Nikica Jelavic - 5,5. Kinkis liiga lihtsalt vastastele palli ning ei suutnud ka lööke värava peale suunata.

Danijel Pranjic - 5,5. Enam kui 20-minutise mänguga jäi ta nähtamatuks ning palli praktiliselt ei leidnudki.

Eduardo - 6. Ei saanud palju mängida, kuid suutis selle ajaga paaril korral head liikumist demonstreerida ja palliga ohtlikesse positsioonidesse jõuda. Samas ei tekitanud ta nendest kohtadest midagi ohtlikku.