Avapoolajal väravavahti vahetanud Tabasalu teenis hooaja esimese võidu (0)

Tabasalu teenis hooaja esimese võidu. Foto: Mihkel Naukas

Esiliiga 8. voor tõi hooaja esimese võidu JK Tabasalule, kes lõi Flora noorukitele kaks väravat. Kolme punkti võrra rikkamaks sai ka Tartu JK Welco, kes tõusis teenitud noosi abil hõbedakohale.

Mullu viiendana lõpetanud Tabasalu teenis viimaks hooaja esimese võidu. Vastasseisus Tallinna FC Flora U21 võistkonnaga mindi juhtima 8. minutil, kui Art Albert Anepaio vastaselt palli näppas ning värava ette Peeter Kleinile söötis. Premium liigas pea poolsada mängu pidanud ründaja lahendas tekkinud olukorra kindlalt.

Paarkümmend minutit hiljem oli Tabasalu sunnitud kaarte ümber mängima, kui väravavaht Rihard Kristjan Kristel tuli pärast mitut kosumispausi ikkagi välja vahetada. Koha üle võtnud Kaupo Koort hinnaalandust ei teinud ning viis alustatu lõpule, hoides puuri tänavu esimest korda puhtana. Teisel poolajal mängisid hästi kokku Raivo Saar ja Sander Salei, kellest viimane tegi kohtumise lõppskooriks 2:0.

Võidukalt möödus mängupäev ka Welco jaoks, kes alustas JK Tallinna Kalev U21 vastu samuti varakult. Külalismeeskond läks mängu juhtima 9. minutil, skoorijaks mänguvahendi karistusala joonelt posti kõrvale paigutanud Marko Mägi. Vähem kui kümme minutit hiljem õnnestus Sander Lepal Welco esimene tulek kinni panna, kuid Mihkel Penu jalast tulnud pall jäi lahtiseks ning Erki Mõttus oli esimesena jaol. 23. minutil sai ka Penu - kes katsetas esialgu ära väravalati pidavuse - tabamuse kirja.

Seejärel suutis Kalev kaitses kindlust näidata ning Welco skoori suurendada ei suutnud. 3:0 võit viis meeskonna 16 punktile ning 2. tabelireale. Kolmandal positsioonil olev Flora U21 jääb maha silmaga, Kalev U21 ja Tabasalu paiknevad tagumises kolmikus.