Belov: andsime alguses teadlikult palli Transile (0)

Tallinna Legioni peatreener Denis Belov. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Legioni peatreener Denis Belov arvas pärast Narva Transiga tehtud 0:0 viiki, kus nad enamiku teisest poolajast arvulises ülekaalus mängisid, et tema meeskond oli võidule veidi lähemal kui Ida-Virumaa esindus.

"Pidime ikka võidu võtma, sest vastane jäi teise poolaja alguses vähemusse. Platsi ülemises otsas oleksime pidanud olema agressiivsemad. Kohanemine kestab, aga eelmise kohtumisega (0:1 kaotus Tallinna Kalevile – O. J.) võrreldes töötas näiteks meie kesktsoon paremini. See, et me esimesel poolajal väravat ei löönud, oli juba individuaalse meisterlikkuse küsimus.

Üks samm edasi on taas tehtud. Mängus Kaleviga oli väljaku viimane kolmandik meie suurim probleem. Ütleme nii, et see probleem pole veel lahendatud, aga usun, et lähema paari kohtumise jooksul me lahendame selle. Tänase mängu üldpilt ütles, et Trans oli pallivaldamises meist veidike parem. Oli näha, et nad on kokkumänginud meeskond. Mäng oli ka võitluslik ja me ei andnud kordagi alla. Selle eest tänan oma mängijaid," rääkis Belov.

"Eelmises viies mängus löödi meile alati vähemalt üks värav. Tänane üks eesmärk oli hoida enda värav puhas. Seetõttu andsime alguses teadlikult palli Transile, et saada teada, kuidas nad soovivad väravani jõuda. Kui meil see pilt ees oli, siis hakkasime ise võimalusi otsima. Esimese poolaja keskpaigaks olime 100% mängus sees – hoidsime palli ja vältisime pikki sööte, mille tulemus oli nullilähedane. Üritasime palli vallates vastase karistusalani jõuda.

Kolmas mäng kaheksa päeva jooksul andis kindlasti tunda. Pisivigastused tekivad ja Kirill Nesterov on sellisega endiselt eemal. Samas annab põhimeeste puudumine võimaluse teistele. Kirill Vinogradov kuulus täna esimest korda Premium liigas põhikoosseisu. Oli hea vaadata, et kui mängu alguses oli tema liikumine ja tegevus ühel, siis avapoolaja lõpus ja teise alguses juba kõrgemal tasemel. Nägin selget arengut. Vahetusest sekkunud Vsevolod Zasuhhini jaoks oli see samuti esimene Premium liiga mäng. Ta sai kaks kollast kaarti, aga sellest noored mehed õpivadki.

Nagu olen korduvalt öelnud, siis esimesed üheksa mängu on meie jaoks kohanemisperiood. Arvan, et täna olime võidule lähemal kui Trans. Me läheme samm-sammult paremaks," lausus Belov.

Premium liiga 7. voorus sõidab Legion järgmisel laupäeval külla FC Kuressaarele.