Brann pühkis häbi maha, AIK mootor tõrgub, KuPS toodi maa peale (0)

Pühapäeval Skandinaavias väljakul käinud eestlastest läks kõige paremini Taijo Tenistel, kelle koduklubi Bergeni Brann alistas Sandefjordi 3:1 ja tõusis kolmandaks.

Brann sai möödunud nädalal 0:5 ketuka Bodö/Glimtilt, aga tegi sellest õiged järeldused: Sandefjordi võrku löödi esimene pall seitsme, teine üheksa ja kolmas kuraditosina minuti järel. Külalised küll vastasid peagi penaltist, aga enamaks jaksu polnud.

Teniste oli üks kahest kaitsjast, kes koha algkoosseisus säilitas, kuid täna võeti eestlane puhkama 59. minutil. Ruumi tegi ta paremkaitses 27-aastasele Jon-Helge Tveitale, kellele see oli debüüt. Norrakas liitus klubiga talvel vabaagendina, kuid paranes seni traumast. Brann tõusis seitsme vooru järel kolmandaks, aga liidrist jäädakse kaheksa punktiga.

Rootsis kaotasid Karol Mets ja AIK teise poolaja väravatest 0:2 liiga punasele laternale Helsingborgile. Kui esimese värava puhul jäi uinuma tiimikaaslane, siis teise puhul peab vastutuse võtta Mets, kes hindas palli lendu valesti ja ei ulatunud peaga tsenderdust klaarima. Seitsmest voorust vaid kaheksa punkti kogunud AIK vireleb tabeli teises pooles, liider on kogunud kaks korda nii palju punkte.

Soomes tundus, et esimeses kahes voorus nullimänguga võidud võtnud Kuopio Palloseura ja Ats Purje jätkavad samas taktis, sest 21. minuti juhtväravast oldi kolmes punktis kinni. Esimesel üleminutil sai Espoo Honka aga luku murtud, lüües KuPS-ile hooaja esimese värava ja võttes esimesed punktid. Purje sekkus vahetusest 66. minutil