Dortmundi püss paukus taas, Leipzig endiselt tabeli tipus (0)

Saksamaa kõrgliiga 13. vooru tänased vastasseisud suurüllatusi ei pakkunud, kui Dormtundi väravamasin töötas taas täiel tuuridel ja RB Leipzig säilitas liidripositsiooni.

Dortmundile külla sõitnud Mönchengladbachi Borussia asus ise kohtumist juhtima kuuendal minutil Raffaeli väravast. Järgmisel minutil ol juba Pierre-Emerick Aubameyangi poolt viigiseis tabloole seatud. 15. minutil viis Lukasz Piszczek kodumeeskonna juhtima ning teisel poolajal lõid viimased kaks väravat Ousmane Dembele ja taas Aubameyang.

RB Leipzigi teekond meistritiitli suunas endiselt jätkub, kui alistati Schalke 2:1. Timo Werner viis penaltist Leipzigi teisel minutil juhtima, kuid Sead Kolasinac viigistas seisu 31. minutil. Kolasinac otsustas ka mängu, kelle õnnetu omavärav andis võidu kodumeeskonnale.

Mõneti üllatuseks võib pidada Leverkuseni Bayeri ja Freiburgi mängu, mis jäi 1:1 viiki. Jani Heberer viis peale poolt tundi Freiburgi juhtima. Seisu viigistas 60. minutil Hakan Calhanoglu.

Suureskoorilise võidu teenis Hoffenheim, kes tõusis tabelis neljandale kohale. Kölni väravasse löödi täna neli palli, autoriteks Jeremy Toljan, Mark Uth ja kaks tabamust sai enda nimele Sandro Wagner.

Wolfsburgi nigel hooaeg jätkus ka täna, kui tunnistati koduväljakul Berliini Hertha paremust. Poolajaks Borja Mayorali ja Paul Seguini väravate toel liidirolli haaranud Wolfsburg suutis teise poolajaga seisu lasta siiski enda vastu pöörata. Alexander Esswein viigistas 69. minutil ja Salomon Kalou üleminutite penalti kindlustas Herthale võidu ja ühtasli kolmanda koha liigatabelis.

Viimases mängus oli Bremeni Werder üle Ingolstadtist. Max Kruse värav andis Bremenile poolajaks eduseisu, kuid 58. minutil Markus Suttner suutis Ingolstadti eest seisu viigistada. Viimane sõna jäi võõrustajatele, kui Fin Bartelsi 75. minuti värav kindlustas Bremenile võidu.

Homme lähevad omavahel vastamisi Darmstadt ja Hamburger SV ning Augsburg ja Frankfurdi Eintracht.

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 4:1 (2:1)
7., 68. Pierre-Emerick Aubameyang, 15. Lukasz Piszczek, 64. Ousmane Dembele - 6. Raffael

RB Leipzig - Schalke 2:1 (1:1)