Dramaatiline lõpp tõi tiitliheitlusesse veelgi lisavürtsi (2)

Väravaluugid avanud Wakui. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 31. vooru keskses kohtumises FC Flora ja Nõmme Kalju vahel suutsid viimased dramaatilise lõpuga kohtumise enda kasuks pöörata ning Hidetoshi Wakui ja Tarmo Neemelo hilised väravad tõid magusa 2:0 võidu Kalju hoovi.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Esimese poolaja üks teravamaid olukordi tekkis juba neljandal minutil, kui Rauno Alliku leidis vasakult äärelt Irakli Logua ning viimane proovis kasti äärelt kohe ka väravale tulistada, kuid Alo Bärengrubi ennastsalgav libistamine võttis löögilt niivõrd palju hoogu maha, et Vitali Telešile oli see pall hõlbus saak.

Suures osas keskväljavõitlusena jätkunud kohtumise järgmine ohtlikum olukord tekkis minut enne pooltundi, kui Felipe Nunes andis vasakult äärelt hea palli alla, kuid Tarmo Neemelol jäi paarkümmend sentimeetrit pallini jõudmisest puudu ning kuna ka paremalt äärelt sisse sööstnud Eino Puri suutis Markus Jürgenson ära blokkida, siis pääses Flora antud olukorras vaid kergema ehmatusega.

Seejärel muutus mäng vägagi luuravaks, kus kumbki pool liigseid riske võtta ei soovinud ning eelkõige lootsid nii Flora kui Kalju standardolukordadele. Näiteks sai pisut enam palli vallanud Kalju 35. minutil keskväljalt karistuslöögi, mille Felipe Nunes ka ohtlikult värava alla saatis. Paraku jäid taas napid sentimeetrid sellest puudu, et olukord päris ohtlikuks muutuks ning kuna Alo Bärengrub peaga palli suunama ei pääsenud, siis sai Stanislav Prins nahkkera suuremate raskusteta endale kahmata.

Napid minutid hiljem omas sarnast võimalust Flora, kui Andre Frolovi trahvilöögi vasakult äärelt suunas kannaga värava poole Taavi Rähn, kuid ka selles olukorra suutsid Kalju mehed niivõrd kompaktselt tegutseda, et enne Telešini jõudmist löödi taas pall kastist välja. 43. minutil oli jällegi ohtlik kodumeeskond, kui Rauno Alliku tsenderdust pääses õrnalt suunama Albert Prosa, kuid kuna ka antud olukorras avaldas Alo Bärengrub Flora esisnaiprile piisavalt survet, siis Teleš sekkuma ei pidanud ning poolajale mindigi 0:0 viigiseisul.

Teisel poolajale tuldakse näljasemalt

Teine kolmveerandtund algas oluliselt tormilisemalt, kui juba esimesel minutil omas kahte võimalust Tarmo Neemelo. Alustuseks hindas palli lendu valesti A-koondislane Karol Mets, kuid paraku ei olnud selliseks valearvestuseks valmis ka Tarmo Neemelo, kes eksimust ära kasutada ei suutnud ning pallini ei ulatunud.

Kohe pärast seda andis õrna tagasisöödu Taavi Rähn, kuid ka siin jäi Neemelol pisut stardikiirendusest puudu ning Flora postide vahelt jõudis Prins napilt olukorda puhastama. Sellega pinevad sündmused aga ei lõppenud ning minut-kaks hiljem pääses vasakult äärelt tulnud trahvilööki hästi suunama Rauno Alliku, kuid paraku lendas paremääre üritus napilt-napilt tagapostist mööda.

55. minuti oli omakorda ohtlik Kalju, kui Tarmo Neemelo suunas palli kasti ääres oodanud Eino Purile, kuid poolpõrkest värava poole teele saadetud löök vuhises Kalju fännitribüünile. Järgmine teravam võimalus lasi end oodata 74. minutini, kui nurgalööki pääses hästi suunama Markus Jürgenson, kuid tänavu kaheksa korda sahistanud äärekaitsja pealöök lendas väga-väga napilt Teleši puurist üle.

Viis minutit hiljem näitas häid liigutusi kastis Rauno Alliku, kuid tänasele mängule omaselt suutsid kaitsemehed taas oma tööd täie raha eest teha ning rikošetist pidurdunud löögi püüdis Teleš raskusteta. Mängu lõpu eel tegi Flora küll mitmeid ründava orientatsiooniga vahetusi, kuid tulemust need ei toonud ning 85. minutil tekitas ohtu hoopis Kalju, kui kasti ääres võeti maha Roman Sobtšenko poolt maha Ken Kallaste.

Antud olukorras nägi peakohtunik Roomer Tarajev penaltiväärilist viga ning palli asetas 11-meetri punktile Hidetoshi Wakui, kes külmavereliselt Stanislav Prinsi teisele poole saatis ning allanurka tulistatud löögist 1:0 Kaljule tegi! Antud olukorrast šokis Flora sai seejärel kohe veel kõrvetada, kui Eino Puri ennetas kastis kaitsjaid ning selle tulemusena leidis end tühja värava ees Tarmo Neemelo, kes paarilt meetrilt 2:0 Kaljule lõi. Seejärel üritas Flora küll mehiselt vastukäiku leida, aga aega oli juba liialt vähe ning seega võttiski Kalju magusa võidu, mis tiitliheitlusele veelgi lisavürtsi andis.

Mängu parim - Brent Lepistu

Kahe keskväljamehe Sergei Mošnikovi ja Karl-Eerik Luigendi mängukeeldude tulemusena algkoosseisu ennistatud Brent Lepistu täitis oma positsiooni ära vägagi hästi ning ennekõike kaitsva orientatsiooniga mängides summutas U-21 koondislane Kalju rünnakud arvukatel kordadel enne, kui need ohtlikuks suutsid kujuneda. Samuti suutis Lepistu nii mitmelgi puhul surve alt efektsete liigutustega välja tulla ning selle tulemusena ka kiireid rünnakuid algatada. Kuigi väravalööjad kuulusid täna teise meeskonda ja tulemus oli Florale negatiivne, siis Lepistu panust see ikkagi ei vähenda. Tulid ka Nõmme väravad ju alles siis, kui noormees oli teise kollase kaardi saamise ohus juba välja vahetatud.

27. septembril kell 16.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC 0:2 (0:0)
86. pen. Hidetoshi Wakui, 89. Tarmo Neemelo

Hoiatused: 57. Markus Jürgenson, 60. Albert Prosa, 64. Brent Lepistu, 81. Zakaria Beglarišvili - 34. Hidetoshi Wakui, 58. Jorge Rodrigues, 61. Ken Kallaste, 82. Eino Puri
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras