Eesti parim Jordaania vastu - Frank Liivak (13)

Liivaku esimene mäng algkoosseisus päädis väravasööduga. Foto: Jana PiparEile sõpruskohtumises 1:0 Jordaania alistanud Eesti näitas terve meeskonnana südikat mängu, kuid eriti väärib esile toomist võiduväravale oivalise eeltöö teinud Frank Liivak.

Eilne 1:0 võit tähendas, et Eesti koondise saldoks novembrikuistes mängudes jäi kaks võitu ja üks viik. Lisaks hoiti kõigis neis mängudes seljatagune puhtana - ei kõla ju paha tulemusena, eks?

Paraku on tõsiasi see, et "võitsime seekord kaks valet mängu" ning kõige olulisemas, punktide peale mängus, jooksis justkui kõik rappa ning jalgpalliüldsusele jäi novembrikuust ikka suhu pigem halb maik.

Küll aga andis nii Norra kui eilse Jordaania kohtumise mängupilt lootust, et Sinisärgid võivad meid selles valiktsüklis veel millegi positiivsega üllatada.

Täpsemalt rääkides oli eile A. Le Coq Arenal näha just sellist agressiivsust, tööisu ja mängulusti, millest San Marinos puudu jäi. Just tugev meeskondlik tahe ja esitus oli see, millega eile Jordaania alistati, sest individuaalselt oli ka vastaste leeris väärt mehi - sedapuhku tõid võidu meie sadamasse aga tugevam füüsis ja meeskondlik koostöö.

Tuleb tõdeda, et sarnaselt Osloga mängurütm teisel poolajal seoses vahetustega pisut kadus, aga siiski näitasid ka pingilt tulnud mehed isukat mängu. Kokkuvõttes saab seega öelda, et eile tõi meie meestele edu tugev meeskondlik esitus üheskoos mõne säravama sähvatusega, millest ühel puhul ka võiduvärav löödi.

Soccernet.ee toimetuse hinnangud:

Eesti parim Frank Liivak - 7. Teises koondisemängus kohe algkoosseisu usaldatud Napoli noor näitas, et meestekoondise tempo ei valmista talle mingeid probleeme. Nii nagu Gibraltari vastu, oli ka eile Jordaania mängus näha, et Liivak ei karda endast mitmeid ja mitmeid aastaid vanemate meeste vastu julgelt ette võtta. Hollandis ja Itaalias omandatud hea kiirusliku tehnika pealt lõikas ta vilja ka eile, kui 16. minutil vasakul äärel tehtud läbimurre ja oivaline sööt värava ette päädis õhtu ainsa väravaga.

Henri Anier - 7. Eelmainitud Liivaku läbimurre vasakul äärel võinuks paljudel ehk ununeda, kui kastis poleks olnud Henri Anieri, kes tsenderduse ülimalt külma kõhuga ühe puutega võrku suunas. Ei olnud üldse lihtne pall, mida koheselt niivõrd täpselt tabada, aga Erzgebirge Aue mees sellega hakkama sai ning ametlik värav üle seitsme kuu oli tõsiasi. Võib öelda, et koondise praegustest ridadest üks kindel ründaja, kellelt võib alati kastis huvitavaid ja väravale orienteeritud lahendusi oodata.

Enar Jääger - 6,5. Üle mitme aasta keskkaitses tegutsenud Jääger sai mõnevõrra uudsel positsioonil väga hästi hakkama ning tuletas vana asja kiiresti meelde. Muidugi sobis keskkaitsja kohta ehk mitte kõige pikemale Jäägerile ka Jordaania mängustiil, kus õhus tegutsemise asemel mängis olulist rolli just kehaline liikuvus ja selle mängis eilne juubilar väga kenasti välja. Nagu ütles ka Magnus Pehrsson, siis nüüd on tal keskkaitses üks käik rohkem ja eilse esituse juures saab sellega vaid nõustuda.

Sergei Pareiko - 6,5. Kuigi üleliia palju tööd ei olnud, siis suutis tema peale tulnud pallid väga kindlalt püüda ning juhendas ka valjult omasid. Kõige paremini võttis Pareiko esituse kokku mehe enda kommentaar pärast mängu: "No kõige tähtsam väravavahi puhul on mis? Null hoida taga. Oli täna? Oli. Kõik. Rohkem küsimusi ei ole."

Markus Jürgenson - 6,5. Üle nelja aasta koondisesse kaasatud florakas näitas paremkaitses väga head ja enesekindlat minekut. Tundus koondises olevat justkui vana olija ning kuna Jordaania ründas eile peamiselt keskelt, siis sai mees ka palju omal äärel tõusta ja rünnakuid toetada. Kasutas tekkinud võimaluse vaat et ideaalilähedaselt ära ning säärase mänguga võib mees Karol Metsa, Ilja Antonovi ja Ken Kallaste kõrval peagi Pehrssoni "neljandaks musketäriks" pretendeerida.

Hannes Anier - 6,5. Poolajal vanema venna välja vahetanud Hannes oli varumeestest selgelt aktiivseim. Igas tema sammus oli näha tahet ja isu midagi ära teha. Kuigi kõigil puhkudel see ei pruukinud õnnestuda, siis näitas mitmelgi korral, et noormehel on tugev tehnline pagas. Erzgebirge Aue ründajal paistab olevat säärane x-faktor ja teistest erinev ampluaa, misläbi võib temast koondise jaoks väga vajalik lisakäik kujuneda. Meepotti jääb ainsa tõrvatilgana luhatud 1-1 võimalus, mis oleks 21-aastase ründaja saldo A-koondises teinud õige uhkeks - kolmest mängust kaks väravat.

Sergei Mošnikov - 6,5. Viimasel hetkel koondise nimekirja kaasatud Mošnikovi puhul oli näha, et erinevalt mitmest eelnevast puhust oli keskväljamehel seekord Sinisärkide ridadesse tulles all korralik mängupraktika. Selles tulenev enesekindlus paistis kaugele välja ning hooaja Floras lõpetanud Mošnikov suutis keskväljal nahaalselt võideldes palle võita kui ka ise rünnakuid algatada.

Karol Mets - 6. Alles teist korda A-koondises varumeestepingilt sekkunud Mets tegi keskväljal oma ära ning hoidis enda positsioonil asjad korras. Ehk ei olnud esitus niivõrd särav kui näiteks Inglismaa vastu, aga pigem oli see tingitud kohtumise iseloomust ja sellest, et teine poolaeg mängutempo pisut rauges. Näitas taaskord, et alati kindel ja stabiilne mees, kellele loota.

Igor Subbotin - 6. Levadia tänavune esisnaiper rapsis omal äärel palju ning näitas üles ka korralikku tahet. Paraku jäid mehe lahendused just kasti pääsedes pisut lünklikuks ning tundus, et vastaste kolmandikule pääsedes mõtles pisut üle ning ei suutnud alati mõistlikuimat lahendust leida. Samas hoidis enda ääre pidevalt töös ning lõi paaril korral ka kaugelt ohtlikult peale.

Dmitri Kruglov - 6. Nagu Jürgensonigi puhul sai Kruglov omal äärel tänu vastaste keskele suunatud mängujoonisele palju tõusta ning rünnakutesse panustada. Kaitsetööd üleliia palju 30-aastasel vasakäärel ei olnud, kuid ohu tekkimisel suutis selle enamasti kiiresti kustutada. Samuti andis ründefääsis mitmel puhul häid tsenderdusi värava alla.

Ilja Antonov - 6. Seni A-koondises peamiselt äärel tegutsenud Antonov sai eile ehitada keskväljal. Taaskord raske midagi väga ette heita, aga poolaja lõpus tuli Levadia mehel ette pisut liialt söödupraaki. Võib isegi öelda, et esimese kolmveerandtunni ilusa mängupildi juures paistis Antonov teiste kõrval väga vähe, kui üldse, silma.

Rimo Hunt - 6. Esimesel poolajal kombineeris mitmel puhul ilusti Henri Anieri ja Frank Liivakuga, leides lahendusi nii neile kui avanedes ka ise vabadesse tsoonidesse. Paraku oli mitmel puhul näha ka seda, et kui ühe-kahe kaitsja vastu Hundile pall ette anda, siis võib lahendus jääda pisut aeglaseks. Vahepealsest mängupausist tingitud kiiruslik tehnika jääb vähemalt hetkeseisuga rahvusvahelisel areenil lünklikuks.

Alo Bärengrub - 6. Koos Jäägeriga hoiti keskkaitses asjad enamasti korras ning ka Nõmme Kalju mehele tundus vastaste mängustiil sobivat. Esitusele jätab kerge pleki vaid üks olukord, kus Bärengrubi kiirus vastastele võimaluse pakkus. Üldiselt suutis aga Jordaania rünnakud kiirelt summutada ning külaliste šansid mängulistest olukordadest olid minimaalsed.

Ingemar Teever - 5,5. Kuigi sai mängida ligi 30 minutit, siis ei hea ega halvaga ta endast eriti suurt märki maha ei jätnud. Eks see märkamatus oli pisut tingitud ka sellest, et mängu viimane kolmandik möödus pigem rahulikult ja seisu hoidmise tähe all. Seeläbi oligi eesliinis raske midagi ära teha.

Rauno Alliku - 5,5. Sarnaselt Teeveriga 64. minutil sisse toodud Alliku pääses küll paremal äärel tegutsedes rohkem pildile, aga paraku ükski tema algatatud olukord antud söödust eriti kaugemale ei jõudnud. Näitas üles korralikku mänguisu ja proovis julgelt ette võtta, aga enamasti lõppesid need üritused vastaste vaheltlõikega.