Fääri saared alistati kahe üleminutiga (52)

Kuigi juba kohtumise esimesed minutid tegid Lillekülla tulnud jalgpallipublikule selgeks, et domineerivamaks pooleks saab Eesti, said külalised enda nimele avavärava ning suutsid eduseisu ka 63 minutit hoida.

Juba esimese kümne minutiga tekkis Andres Operil kaks väga head võimalust, kuid Dmitri Kruglovilt saadud palli suutis ta vastastele loovutada ning Tarmo Kingi jäetud palli natuke paremast väravapostist mööda lüüa. Üsna samas tahtkis mäng ka jätkus – Eesti suutis vastased korraliku surve alla panna, kuid ometi skoori ei tehtud, ning Fääri saared kasutasid pigem ära sinisärkide vigu ja üritsid kiirrünnakutega.

„Kui sellise mänguga ei tule, siis ei tulegi, mänguliselt polnud meeskonnale midagi ette heita, kõik oli olemas, mis olema peab – tempo ja ilu,“ rääkis peatreener Tarmo Rüütli oma mõtetest kohtumise lõpuminutitel.

I-le täppi veel ei panda

28. minutil, mil Fääri ründaja Jóan Símun Edmundsson külalised juhtima viis, valdas nii fänne kui ka mängijaid endid justkui šokk, sest oli see ju just Eesti, kes enamus ajast ründas ja oli väga lähedal nahkkera puurivõrku löömisele.

Siiski ei muutnud see oluliselt mängupilti – endiselt valdas palli rohkem Eesti ning Fäärid üritasid eduseisu suurendada peamiselt neile määratud karistuslöökide ja kodumeeskonna eksimustest tulenevate kiirrünnakue abil.

„Olen kõigega rahul, välja arvatud see viimane puude, millest pall peaks minema väravasse ja mis täna ei õnnestunud. Lisaks sellele sooritasime lööke igast asendist, mis sattusid ka igale poole,“ kiitis loots oma hoolealuseid.

Negatiivsena tõi Rüütli välja vaid standardolukorrad, mida ei sooritatud kindlalt, vaid olid räpakad, tsenderdused pahatihti ebatäpsed ning mõtteta.

Kingitus ei jää tulemata

Hoolimata sellest, et Eesti seis tundus juba üsna lootusetu ning kell armutult edasi tiksus, ei loobunud rohkem kui 5000-pealine publik kaasa elamast. Meeskonda toetati julgelt ka hetkedel, mil hakati kiirustama ning kergeid vigu tegema.

Siiski suutis publiku veelgi rohkem häält tegema ja tribüünidel püsti seisma panna Kaimar Saag, kes esimesel üleajaminutil peaga palli väravasse saatis. Kuna kohtunik lisas mängule neli lisaminutit, oli eestlastel kiirus taga, et päästa, mis päästa veel annab.

Saagi tööd väljkul pidas peatreener täiuslikuks: „Ühtegi halba sõna pole tema kohta öelda. Mida ründajalt veel muud tahta, kui et ta lööks värava ja seda Kaimar täna tegigi.“

Nii tõi viimasel hetkel kastanid tulest välja ja sellega ka peatreener Tarmo Rüütlile sünnipäevakingituseks võidu koondise kapten Raio Piiroja, saates väravaesises rüseluses Enar Jäägerilt saadud tsenderduse vasaku väravaposti kõrvale võrku.

„Tähtis, et tuli võit ja kõik on rõõmsad. Mängijad tegid, mida neilt ootasin ja see on tähtis mitte sünnipäev - see tuleb ju igal astal,“ ütles Rüütli.

Statistika:

Pealelöögid           14:3
Postid/latid           1:0
Nurgalöögid           14:3
Vead                  15:17
Suluseisud             3:3

kell 20:00 Eesti - Fääri saared 2:1 (0:1)
90.+1. Kaimar Saag, 90.+3. Raio Piiroja - 28. Jóan Símun Edmundsson

Hoiatused: 21. Christian L. Holst, 36. Jóan Símun Edmundsson, 40. Gunnar Nielsen, 52. Jakub á Borg
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 5201
Peakohtunik: Ante Vucemilovic-Simunovic
Abikohtunikud: Dalibor Conjar, Miro Grgic
Neljas kohtunik: Damir Batinic (kõik Horvaatia)

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 19-Alo Bärengrub, 4-Raio Piiroja, 15-Ragnar Klavan, 7-Sander Puri (76. 11-Ats Purje), 14-Konstantin Vassiljev, 6-Aleksandr Dmitrijev, 5-Dmitri Kruglov (70. 18-Sander Post), 8-Andres Oper (62. 20-Kaimar Saag), 9-Tarmo Kink.
Varus: 12-Mihkel Aksalu, 16-Gert Kams, 13-Martin Vunk, 11-Ats Purje, 20-Kaimar Saag, 21-Sergei Zenjov, 18-Sander Post.

Fääri saared: 1-Gunnar Nielsen, 2-Jónas Tór Næs, 3-Johan T. Davidsen, 4-Atli Gregersen, 5-Hendrik Rubeksen, 6-Jann Ingi Petersen (85. 12-Bogi Løkin), 7-Fróði Benjaminsen, 8-Símun Samuelsen (74. 17-Justinus Hansen), 9-Jakub á Borg (67. 18-Rógvi Poulsen), 10-Christian L. Holst, 11-Jóan Símun Edmundsson.
Varus: 16-Tórdur Thomsen, 12-Bogi Løkin, 13-Egil á Bø, 14-Christian R. Mouritsen, 15-Christian Høgni Jacobsen, 17-Justinus Hansen, 18-Rógvi Poulsen.

(90.191.161.***)
lollakas oled v? eesti koondis mängib muidu hästi, aga realiseerimine annab soovida.
Turist   •
(86.30.246.***)
tundub, et järgmine kuu langetakse jälle 30 kohta fifa tabelis!!!
riivo_   •
see on USKUMATU lihtsalt:D
Torres   •
(82.131.69.***)
Loodetavasti läheb Itaalia vastu paremini.
Taniano   •
(84.52.2.***)
Kotis!
FC Enter   •
(194.150.65.***)
Õnnetu sats vaatamata õnnelikule lõpule. Ei saa endale lubada Fääri Saartega lisaminutitel heidelda :(
*Rivo   •
(90.191.2.***)
mängupilt oli esimesel poolajal vägagi super, lust oli vaadata kohe.. 89. minutil ma arvasin et peab kahjuks kaotusega leppima, või siis heal juhul viigiga, aga jah, edasi teavad kõik mis juhtus:D
3 punkti olemas, itaalialt võtame kodus veel 3 :D
Interi Fänn   •
(62.65.238.***)
Ma hakkasin vaatama 90. minutil:D.
pats   •
(82.131.35.***)
Uskumatu! Suur-suur aitäh Eesti koondisele, et hingestatult lõpuni võideldi. Ja palju-palju õnne sünnipäevalaps Tarmo Rüütlile, kes jälle vahetustega täppi pani. Tänu teile on täna tõeline pidupäev.
YO   •
(90.191.135.***)
Oper oli sitt..ja seda ülivõrdes. Kui mees endale kiiremas korras klubi ei leia siis ma ei näe tal koondises mingit mõtet.
.   •
(85.253.45.***)
Mäng oli super ju. Tuli üks nõrkusehetk ja siis fäärid lõid ära ka , aga kui Kaimar alguses kohe oleks sees olnud , kes teab mis oleks juhtunud.
(90.190.87.***)
SUPER!!!!!!!!! See mängu lõpp meenutas juba Manu v Bayern. UEFA CL finaalis. Ma sain sellise emotiooni ,et lase või püksi...
V2Rene   •
(87.119.171.***)
lõpp hea kõik hea :D
August Kams   •
(90.130.128.***)
Kõigepealt õnnitlused nii treenerile kui kogu Eesti jalgpalliavalikusele. Rüütlile sünnipäeva puhul, meeskonnale seemne eduka, kuigi üliraske külvi eest ja publikule närvikõdi ja tubli kaasaelamise eest!

Mäng oli tõeline tormihoiatus meie meeskonnale.
KUI IKKA POOLAMATÖÖRID SUUDAVAD PROHVIDELE NII TUGEVAT VASTUPANU OSUTADA, ON SEE HOIATUS, ET MIDAGI PROHVIDELEERIS LONKAB.

Eks mängujärgne analüüs tuvastab selle.
Kindlasti tehakse järeldused ja järgmisteks mängudeks ollakse löögijõulisemad!
Edu!
SunWolf   •
(82.131.107.***)
Üle kivide ja kändude aga ta ikka tuli ära. Eelkõige sellepärast, et mängiti viimase sekundini. Hea, et Saag suutis mängurütmi kätte saada ja viimastel minutitel olla õigel ajal õiges kohas. Fäärid olid tublid aga kahju mul neist kül ei ole.
Ahjaa, palju õnne Rüütlile. Poisid kippusid vahepeal mängutordi uppi lükkama aga õigel ajal saadi õigesse asendisse tagasi keeratud.

Operi kohta arvan niipalju, et praegu on mulje, et mehe 'best before' on läbi saamas. Mees peaks tõsiselt kaaluma, kas lõpetada koondisega või kui soovib jätkata, siis uuesti vormi viimiseks kõvasti tööd teha. Kui väljamaallt ei ole ole enam kosilasi, tulgu Eestisse mängima, igal juhul parem, kui klubita jõlkuda.
*Rivo   •
Uefa andmetel on teise värava lööjaks Piiroja.
mhm kaimar ise ka ytles   •
(81.21.242.***)
Super mäng oli :) Kõik peale Operi mängisid minu arust super hästi täna ! :)
Gio   •
(87.119.176.***)
Thriller!
Rimma   •
To Noobel27 aga ainuke vahe manu ja bayerni mängus oli see, et tegelikult terve mäng surus bayern.
to *Rivo   •
(213.35.193.***)
Vaata kordust ja siis näed, et Piiroja suunas palli lihtsalt värava alla. Ilma Saagi puuteta võtnuks Fääride väravavaht probleemideta vahelt. Saagile raudselt kaks väravat kirja.
PaTholoucs   •
(213.35.248.***)
kõik mängisid hästi. See oli üks parimaid mänge mida olen oma silmaga näinud. Lihtsalt ei olnud õnne algul, kuid lõpus naeratas ka õnn meile ja mitte vähe.
to to *Rivo   •
Saag tunnistas ise mängujärgses intekas, et teise värava olukorras ta palli ei puutunud.
Bayern München   •
(80.235.32.***)
No jah hea töö saag aga ärme teda päris jumalastaadusesse ka tõsta mina näiteks ei pea teda mängu parimaks lõi küll mõlemad väravat aga need olid kuidagi puterdamisega muiduga ka oskus on olla õiges kohas õigel ajal.Aga oleks olnud vastas veidi kõvem sats ei oleks kindlasti sellist lagunemist toimunud vb tuli fääri meestel võiduhirm:Dja oma töö tegi ka kohtunik kui tuli vabalöök sealt nurgalippu juurest ja sealt löödi ära.vähemalt mina ei saanud aru mille eest see tuli kui teade informeerige.igastahes loodan et teiste vastu suudetakse omad sansud ära lüüa.
mängu paerim vahetus ats purje ja parimad ültse king ja kruglov.minu arvates!
gogo kaimar   •
(195.50.197.***)

naudime neid imelisi väavaid
raul9   •
(82.181.79.***)
minu arvates võib sul jalas olla king, bayern, eesti koondist esindab ikka TARMO KINK. raiu see endale pealuu sisse!
Assu2   •
(62.65.199.***)
Kohapeal oli tõesti megahea ikka, lõpus olin pettumas täiesti. Kas tõesti Eesti ei suuda kodus fääridele väravat lüüa? + kaotada lisaks, et ka viik nende vastu oleks täielik põrumine.

Aga 2:1 võit ütleme nii sai ikka väga hullult rõõmustada. Üleüldse täpselt kui seda 4' lisaminti näidati löödi kohe 1:1, et noh see 4 minutit toetas rahvas niinagu pidi.

Ülepikaaja istusin keskel küljetribüünil ja no väga närvi ajasid need pasunad seal, karjusin mõnepeale suht pahasti, aga elab üle. Tahtsin just ründavat eesti mängu vaadata küljepealt, et noh 5+ nägemine oleks.

Eesti poolt oli minusilmis kehv täna K.Vassiljev oma feil nurgalöökidega - mõned lõpupoole oli juba ok aga enamus oli alla igasugust arvestust.

Operi best before on kah läbi jep.
zlatankarl   •
(87.119.177.***)
to assu2 , kas sa mängid managerzone ja su meeskonna nimi on Tallinn United ? aga muidu , sellise emotsiooni sai sealt mängult ikka :P
Assu2   •
to zlatankarl: jah see olen mina :)
hehe , mängime samas liigas :P
Assu2   •
Ilmselt on tegemist Karl Sõerde ja meeskond FC Sõerdega?
nii see on
football2u   •
(217.159.245.***)
Millised unustamatu elamuse ma sealt sain!!! Super!!! Staadion keeratii teise värava jäel peapeale:D:D