Flora astus Transist üle (hinda!) (0)

Foto: Jana PiparNarvas asendati laupäeval elektrinälg väravate sajuga – suureskooriline võit tuli FC Florale, kes lubas küll endale kaks väravat lüüa, kuid võttis siiski Transi üle 5:2 võidu.

Flora tuli mängule meeletu häälestusega, sest pealinlastel polnud muud varianti kui tulla Narva ja võita – Levadia on taas vaid kiviviske kaugusel ja Transi koosseis kaitses oli kahe mängukeelu oleva mehe tõttu eriti hõre. Flora alustaski võimsalt – juba teisel minutil otsustas Taavi Rähn, et lausa 300 minutit väravani jõudmata Trans teda ohustama ei tule, läks ise vastase värava alla ja avas skoori. Juba kuue minuti pärast viis Rauno Alliku florakad 2:0 ette ning mäng tundus olevat juba pooleldi tehtud.

Transil ärkas aga au üles – Svjatoslav Jakovlev võttis end kokku ning hakkas paremal äärel oma oponendile peavalu pakkuma. Artjom Škinjov üritas pealelöökideni jõuda ja 20. minutiks sai Trans hoopis initsiatiivi enda kätte ning oli lähedal mängu kulgemise murdmisele. Narvakate aktiivsuse tipp saabus 26. minutil, kui tsenderdusest lõi pealöögiga German-Guri Lvov Transi esimese värava selles mängus ja esimese isikliku värava sel aastal liigas.

Kuid Flora pani kohe Transi oma kohale tagasi – Albert Prosa lahendas hea olukorra ära ning äärelt tulnud Irakli Logua püstitas poolaja lõpuks kodumeeskonna poolt vaadatuna väga inetu skoori – 1:4.

Teisel poolajal sahistas Flora taas avaminutitel Transi võrku – üksi tagumise posti juurde jäetud Markus Jürgenson saatis pealöögiga tervituse tervele Transi kaitsele. Kuid Transi au ei lasknud neilgi rahulikult käsi üles tõsta – Viktor Plotnikovi mitte kõige ohtlikuma löögiga ei saanud Stanislav Prins hästi hakkama ning tema jalapõrkest maandus pall võrgus, vormistades skooriks resultatiivse 2:5.

Edasi käis platsil juba selline mõnus lahtine mäng, mida nautisid ka need vähesed fännid, kes poolajal ahastuses staadionilt ei lahkunud. Trans mängis Jakovlevi kaudu, kuid teda pandi liiga kiiresti kõrgendatud tähelepanu alla ja Floral ei olnud probleeme võidu vormistamisega.

Edasi peavad pealinlased lootma, et Trans suurest loputamisest ei solvunud ning suudab vastupanu osutada ka FC Levadiale - kui narvakad selles mängus punkte röövida suudaksid, oleks Floral taas võimalik tiitel endale napsata.

25. oktoobril kell 16.00 Narva Fama staadionil (Hariduse 22d, Narva)

Narva JK Trans - Tallinna FC Flora 2:5 (1:4)
27. German-Guri Lvov, 51. Viktor Plotnikov - 2. Taavi Rähn, 8. Rauno Alliku, 30. Albert Prosa, 41. Irakli Logua, 47. Markus Jürgenson

Hoiatused: 58. Pavel Avdejev, 71. Vladislav Fjodorov - 78. Andre Frolov
Mänguolud:  -1, vahelduv pilvisus; tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.