Flora suutis Tartus päästa vaid punkti (1)

Foto: Imre PühvelTallinna Flora jäi neljandat meistriliiga mängu järjest võiduta, tehes Tartus 1:1 viigi sealse Tammekaga. Kaotusseisust suutis Flora välja rabeleda alles 84. minutil.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Tammeka alustas mängu pauguga - Flora peatreeneri Norbert Hurda vend Martin Hurt viis 10. minutil kohtumise esimesest pealelöögist tartlased juhtima. Geir-Kristjan Suurperelt söödu karistusalasse saanud tipuründaja tegi terava nurga alt ilusa löögi, mis läks latipõrkega väravasse - 1:0!

Flora parkis end küll kohe mängu alguses Tammeka väljakupoolele ja valdas pidevalt palli, kuid jäi platsi viimasel veerandil nüriks ning suutis avapoolajal sooritada vaid kolm pealelööki, millest raamide vahele suundus kõigest üks.

Teisel poolajal oli Flora oluliselt teravam, eriti pärast Zakaria Beglarišvili sissetoomist. Tallinlaste mõlemad keskkaitsjad - Joosep Juha ja Taavi Rähn - vahetati teise poolaja jooksul ründavamate mängijate vastu välja, et võtta suuremaid riske. Riskide võtmine tähendas, et väravavõimalusi tekkis mõlemal meeskonnal.

Teise poolaja esimene ohtlik moment tekkis juba 47. minuti, kui Rähna pehmeks jäänud tagasisöödu noolis endale Hurt, kelle löögile õnnestus Mait Toomil näpud vahele saada.

Järgnevalt pidid veel mõlemad väravavahid korralikke hüppeid tegema - Toom tõrjus ära Kristjan Tiiriku kauglöögi ja Karl Johan Pechter lükkas üle lati Karl-Eerik Luigendi kauglöögi, mis võttis rikošeti. 61. minutil võttis Rasmus Tauts endale kannaga palli ette ja virutas selle napilt tagumisest postist mööda.

83. minutil oli Andre Pajul supervõimalus Tammeka eduseisu suurendada - mees tormas nahaalselt palliga Flora kaitseliini keskelt läbi, nii et tal polnud enam ees ühtki takistust peale väravavahi, aga jooksu jätkamise asemel otsustas kaugelt peale lüüa ja oli väga ebatäpne.

Seejärel kehtis ütlus "kui ise ei löö, lüüakse sulle", sest kohe järgmisel minutil kõmmutas vahetusmees Irakli Logua palli 20 meetrilt värava alumisse nurka - 1:1!

Viimasel, neljandal lisaminutil puutus Logua tsenderdus Tammeka väravaposti, aga võrgule viimastel minutitel enam pihta ei saadud ning kohtumine lõppes viigiga, mis langetas Flora Levadiast kahe punkti võrra tahapoole.

Mängu parim - Hindrek Ojamaa

Terve Tammeka meeskond oli tubli, et tiitlinõudlejalt punkti välja võitles, tegutsedes hästi kaitses ja tekitades ka väravavõimalusi. Eriti jäi silma Hindrek Ojamaa tegutsemine, kes võitis kaitses duelle ja algatas hästi rünnakuid. Tammekas saadav meistriliiga mängupraktika on teda jõudsalt arendamas.

Statistika (Tammeka:Flora):