Flora võttis jõuga oma (0)

Mängu ainsa värava autor Gert Kams. Foto: Gertrud Alatare19. vooru viimases kohtumises alistas Lillekülas põneva vutiõhtu lõpetuseks Tallinna FC Flora Paide Linnameeskonna minimaalselt 1:0.

Kohtumisele oli kogunenud lisaks Flora tavapärasele fänniarmeele ka arvestatavalt Paide toetajaid, kes suutsid terve mängu vältel Tallinna klubi fännidega üsna võrdselt lärmi teha. Mängu algus möödus oodatult florakate taktikepi järgi, kuid midagi ülemäära ohtlikku tallinlased korda saata ei suutnud. Pigem suutis mängu üha paremini sisse elada Paide, kelle uus täiendus Artur Rättel suutis palli kenasti ees hoida ning omadele toimetada. Paide rünnakud lõppesid peamiselt aga ebaõnnestunud tsenderdustega.

Esimesed tõsisemad momendid hakkasid siiski oodatult tekkima Floral, kui sünnipäevalaps Maksim Gussev pääses juba kuuendal minutil peaga vabalt proovima, mille Mart-Mattis Niinepuu nurgalöögiks tõrjuda suutis. Flora ei rünnanud aga kuigi jätkusuutlikult ning seetõttu sai vahepeal palli veidi kiigutada ka Paide.

Mängu üks ohtlikumaid momente sündis aga terve mängu aktiivselt tegutsenud Rauno Allikult, kellel jäi filigraannse soolo lõpetuseks i-le punkt panemata, kui üks-üks olukorras nullis floraka ürituse ei keegi muu kui Niinepuu. Kuni poolaja lõpunootideni kulges mäng üpris võrdselt, kuniks mõni minut enne lõppu oli külaliste meeskonna sunnitud taas päästma väravavaht Niinepuu, kes suutis vapustava topelttõrjega võtta ära 100% võimalused. Seisul 0:0 lõppeski esimene poolaeg.

Peakohtunik Andrei Karhu avavile saatel alustasid florakad teist poolaega veidi kiiremas tempos, kuid Paide suutis kohe samuti hästi kaitses vastu pidada, mistõttu mäng rahunes taas. Paide rünnakuplaan oli anda võimalusel pikk pall Vjatšeslav Zahovaiko suunas, et mees nahkkera omaks võtaks ning seejärel kiirelt rünnakule järele jõudnud mängijatele edasi toimetaks. Kuigi jäi reeglina Zahovaikole kohe teistest liinidest abi tulemata, tegutses vanameister siiski oskuslikult ning mitmel korral olid Flora kaitsemängijad Paide ründetuusaga hädas.

Järjest rohkem kasvas taas aga Flora ohtlike momentide arv, kui väravale said proovida nii Alliku kui ka Kams. Üldiselt sai Paide kaitseliin siiski enamvähem hakkama, kuid lõpuks juhtus taaskord see, mida Paide on pidanud sellel hooajal taluma õnnetult palju. 87. minutil tegi Niinepuu õhtu parima tõrje, kui mees suutis kärmete reflekside abiga hoida väljaspool raame Flora mängija pealöögi, kuid pall põrkas ette Gert Kamsile, kes palli sirgjooneliselt võrku kinni tulistas.

Paidel oli siiski veel võimalus viigivärav lüüa, kui Martin Ustaali täpne tsenderdus leidis kastis üles Jasperi, kuid nigeerlane ei suutnud palli siiski piisavalt korralikult tabada, et üritus väravaks vormistada. Mängu lõpp kujunes üsna tooreks ning emotsionaalseks, kuid seis jäi püsima ning nii võttiski Flora jõuga kodus kohustusliku 1:0 võidu Paide Linnameeskonna üle.

Võiduga tõusis Flora ka liiga liidriks, hoides esikohta ühepunktise vahega Nõmme Kalju ning Tallinna Levadia ees. Järgmises voorus aga kohtutaksegi just Levadiaga, kus mängus on lisaks tavapärasele printsipiaalsele elemendile veel ka liigatabeli juhtpositsioon.

Paidet ootab kodus ees aga ülioluline kohtumine Pärnu Linnameeskonnaga, kellega peetakse lahingut liigasse püsimajäämise nimel. Ka Pärnu suutis Sillamäe Kalevilt viigipunkti võtta, nagu Paide nädal enne, mistõttu tulevad suvepealinlased ehk pisut enesekindlamalt mängule.

Mängu parim - Rauno Alliku

Hoolimata sellest, et mees ei löönud väravat, oli ta terve mängu väga aktiivne. Kui pall ründekolmandikul Allikuni jõudis, tõusis ka kohe Flora rünnakutempo, mille pealt õnnestus Paidele ka kohe korralikult peavalu valmistada. Aitas kaasa lisaks tulusale soleerimisele ka täpsete söötudega, mis muutsid Flora ründemängu tunduvalt meeskondlikumaks.

Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond 1:0