Florakad lõid Puuma ründajale kolm (0)

Jürgen Henni hoolealused said Puuma ründajale väravaid lüüa. Foto: Gertrud AlatareEsiliiga 18. voor jätkus täna kolme mänguga - ühes neist lõid Flora duubli mängijad kolm palli Puuma ründaja Sergei Bilinski selja taha.

Kuigi Puuma kaotas kodus Flora II-le avapoolaja Gerdo Juhkami väravast 0:1 ja jäi sama mehe läbi 50. minutil 0:2 taha, siis hulluks läks asi 54. minutil. Nimelt tegi nende väravavaht Nikita Stepanov karistusalas vea ja nägi punast kaarti.

Kuna pingilt polnud väravavahti tuua, läks raamide vahele ründaja Bilinski, kellel selg kohe prügiseks tehti - Randin Rande realiseeris penalti. Neli minutit hiljem lõi Roman Sobtšenko Bilinskile kohe ka teise ning 66. minutil vajutas Maikel Astur ründajale kolmanda ja Puumale kokku viienda värava, mis andis külalistele kindla 5:0 võidu.

Samal ajal valmistas kerge üllatuse Vändra Vaprus, kes alistas võõrsil 2:0 Toomas Mangussoni ja Kris Korni väravatest Tallinna Levadia duubli. Seejuures lõi Levadia veel viimasel minutil penalti mööda, kui Henry Rohtla raamide vahele nahkkera saata ei suutnud.

Lisaks sai pühapäeval kolm võidupunkt tabelisse Kalju duubel, kes oli ülivõimsalt 7:1 üle Kiviõli Irbisest. Kübaratrikiga sai maha Peeter Klein, kaks lisas Jüri Jevdokimov ning korra olid täpsed Erik Listmann ja värskelt Eestisse naasnud Brasiilia vanameister Felipe Nunes. Kiviõli auvärava sepistas nende staarründaja Tõnis Starkopf.

Viimase 18. vooru mängu peavad Pärnu ja Viljandi homme kell 19.

Protokollid:

6. juulil kell 16.00 Lasnamäe SPK kunstmurustaadionil (Peterburi 15, Tallinn)

Tallinna FC Puuma - Tallinna FC Flora II 0:5 (0:1)
31., 50. Gerdo Juhkam, 54. pen. Randin Rande, 58. Roman Sobtšenko, 66. Maikel Astur

Hoiatused: 60. Arvidas Pankevitšjus - 22. Ragnar Piir
Eemaldamine: 54. Nikita Stepanov
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 41
Peakohtunik: Rauno Kald
Abikohtunikud: Artur Telling, Taavi Puuorg

Puuma: 44-Stepanov, 8-Sander, 26-Pankevitšjus, 5-Tilga (31. 25-Keltman), 16-Žakin (46. 7-Helaia), 17-Vinogradov, 13-Kuznetsov, 14-Sinjavski, 23-Krass (68. 18-Lepp), 21-Padar (68. 15-Tšvertko), 19-Bilinski.
Varus: 11-Kartau, 25-Keltman, 15-Tšvertko, 7-Helaia, 18-Lepp.
*54. minutist seisis Puuma väravas 19-Bilinski

Flora II: 44-Nurmik, 34-Mataloja (69. 27-Saliste), 24-Juhkam, 26-Piir, 13-Juha, 36-Kokla, 32-Sepp (65. 30-Kubber), 17-Sobtšenko, 41-Maar (65. 35-Astur), 19-Riiberg (69. 88-Sõrmus), 28-Rande.
Varus: 30-Kubber, 37-Sinisalu, 88-Sõrmus, 27-Saliste, 35-Astur.

6. juulil kell 16.00 Maarjamäe kompleksi muruväljakul (Kose tee 4, Tallinn)

Tallinna FC Levadia II - Vändra JK Vaprus 0:2 (0:1)