Frolov juhtis Flora 3500 inimese ees võidule (6)

Foto: Gertrud AlatarePõnevas finaallahingus, mis tõi A. Le Coq Arena tribüünidele rekordarvu publikut, pakkusid meeskonnad pealtvaatajatele võimsat jalgpalli, mis võib olla kogu meie vutile heaks reklaamiks.

Mängu alguses haaras Flora kohe initsiatiivi ning asus ründama - vasakul äärel peremehetses Markus Jürgenson ning paremal äärel terroriseeris vastaseid Rauno Alliku. Jürgensoni läbimurded olid ohtlikud ja lausa iga neist lõppes tsenderduse või ohtliku sööduga.

Juba 3. minutil oli Flora mängijatel esimene ohtlik moment, kuid kõlas kohtuniku vile - Sander Post rikkus pealelöögi sooritamisel määrusi.

Kalju mängu vaadates tundus, et meeskond tuli väljakule üleliigse närvilisusega ning esimesed 15 minutit meeskonnal absoluutselt rünnata ei õnnestunud. Flora tundis ennast aga koduväljakul vabalt ning võis rahulikult tegeleda treenerite väljamõeldud mänguplaani elluviimisega.

Flora surve tõi loogilise tulemusena mängu esimese värava. Frolovil lubati tsenderdada ning pall lendas teisi mängijaid kohtamata otse Teleši väravasse - 1:0

Löödud värav mõjus Kalju mängijatele rahustavalt - tiim võttis ennast kokku ja haaras Floralt initsiatiivi. Kimbaloulal oli paar head võimalust, kuid värisevad jalad ja liigne rutt viisid sihiku paigast. Samuti jäid head võimalused Voskoboinikovil realiseerimata - üks kord tema sööt ei leidnud Neemelot ja teine kord läks pall napilt väravast mööda.

Kuid tundus, et Kalju väravat pole jäänud kaua oodata - Flora mängis esimese poolaja teises osas üsna arglikult. Nagu seletas situatsiooni pärast mängu Flora loots Marko Lelov, tulid välja kogemuste puudumised otsustavate mängude osas.

Kalju surus Flora oma trahvikasti ning üks minut enne esimese poolaja lõppu leidis Toometi tsenderdus Alo Bärengrubi pea. Kalju kapteni hüpe oli kõrge ja löök täpne ja võimas ning ilus viigivärav oli igati loogiline lõpp Kalju üritustele - 1:1. Mõlemad meeskonnad pidid otsast peale alustama ja poolaja lõpus tundus, et Kalju suudab sama mängu jätkates võita.

Teine poolaeg algas Kalju fännidele nii nagu õudusunenägudeski ei oska ette kujutada - teisel minutil sai Flora õiguse penalti löömiseks. Luigend oli väravale pääsemas ja selles mängus väga ebakindlalt mänginud Šišov kukutas ta selja tagant. Frolovi penalti ei jätnud Telešile võimalustki oma tiimi väravast päästa - 2:1.

Värav andis Florale jõudu juurde, kuid Kalju sattus vastupidiselt šokki ning tiimi loov mehhanism lakkas töötamast. Rünnati pigem Kimbaloula ja teiste mängijate individuaaloskuste abil, kuid vaatamata sellele tõid ka need mitu head võimalust. Siiski ühel korral ei teadnud Kimbaloula, mis ta palliga tegema peab ja teisel korral oli Kalju mängijate arvates penalti Flora trahvikastis, kuid kohtuniku vile jäi tummaks.

Kalju lootused viigistada ja karikas võita kustutas ära Markus Jürgensoni imeilus värav - Flora vasakäär varastas Toometilt palli, Šišov eksis positsiooni sisse võtmisel ning keskele liikunud Jürgenson saatis kohvile ka Bärengrubi ning võimas löök lendas vasakusse nurka - 3:1.

Kalju loots Igor Prins Toometi tehtud eksimust ei andestanud - minuti pärast tuli platsile tema asemel Quinteri ning Kimbaloula oli sunnitud paremale äärele kolima. Kuid see ja teised Kalju vahetused oodatud tulemust väravate näol ei toonud. Endiselt olid Flora ääred kindlamad kui Kalju omad ning Prosa mängu sekkumisega tuli lisasurve Kalju keskkaitsjatele. Selle tulemus oli Šišovi 84. minutil tehtud viga Prosale ning teine kollane muutus kohe punaseks.

Kaljule au andes peab tõdema, et siiski vaatamata lootusetule olukorrale, kaheväravaline kaotusseis ja üks mees vähem, suudeti lisaminutitel peaaegu närv mängu tagasi tuua - oleks vaid Quinteri täpsem olnud.

Mängu parim - Andre Frolov

Kapten oli väljakul heas mõttes märkamatu, kuid kui seda oli vaja, pidi ta varjust tulema ja Kalju tiimi nõelama. Tsenderdus, millest sündis esimene värav, on tema mängu lugemise vili ja penalti sooritamisel oli ta kaljukindel.

Mänguprotokoll:

Nõmme JK Kalju - Tallinna FC Flora 1:3 (1:1)
44. Alo Bärengrub - 15., 49. pen. Andre Frolov, 59. Markus Jürgenson

Hoiatused: 48., 84. Tihhon Šišov, 70. Alo Bärengrub - 52. Sander van de Streek, 59. Markus Jürgenson
Eemaldamine: 84. Tihhon Šišov
Mänguolud: +20, sombune ilm, teisel poolajal ka paduvihm; muruväljak heas seisukorras.