Üheksakesi lõpetanud Eesti kaotas Gruusiale 1:2 (video!) (39)

Piiroja sai punase ka Albaania vastu. Foto: Hendrik OsulaEesti koondis kaotas sõprusmängu võõrsil Gruusiale 1:2. Eestlaste ainsa värava lõi vahetusmees Ats Purje.

Kell 17.00 Boris Paichadze staadionil alanud kohtumise aktiivseimaks pooleks avapoolajal oli pigem küll kodumeeskond, ent esialgu suutis Inglismaal klubijalgpalli mängiv Mihkel Aksalu eestlased päästa.

Eestlaste avapoolaja parima võimaluse sai enda nimele Tarmo Kink, kelle ohtliku pealelöögi võõrustajate väravavaht tõrjuda suutis.

Traagilise punkti poolajale pani kapten Raio Piiroja punane kaart, millele järgnenud penaltist grusiinid heitlust juhtima asusid. Piiroja eemaldati ka novembris Albaania vastu ja veebruaris oma koduklubi Fredrikstadi mängus.

Teise poolaja esimese 15 minutiga tegi Eesti ära viis vahetust ja 83. minutil kandis pingilt sekkunud mängijate tegutsemine vilja, kui Ats Purje 30 000 pealtvaataja ees peaga Gert Kamsi tsenderduse väravasse lõi. Purje võttis väravat tähistades ka särgi seljast ja sai kollase kaardi.

Lõpuni ei suutnud aga eestlased paduvihmas viigiseisu hoida. David Siradze lõi esimesel lisaminutil Gruusia võiduvärava ja tagatipuks hankis ka Kruglov teise kollase kaardi, mis tähendas eemaldamist.