Hiline väravasadu tõi Pärnule karika (video!) (0)

Foto: Indrek LeinustePärnu JK sattus naiste karikafinaalis Tallinna Levadia vastu üllatuslikult raskustesse, aga kogus end teisel poolajal ning kindlustas viimase kümne minuti jooksul löödud väravatega 4:0 võidu.

Viimastel aastatel kodumaist naistevutti täielikult valitsenud PJK võinuks halvema õnne korral poolajaks mitmeväravalises kaotusseisus olla. Lõpuks võeti siiski jalad kõhu alt välja ning Liis Ude ja Anastassia Morkovkina üks ja Margarita Žernosekova kaks tabamust tagasid neile neljanda karikavõidu. Seejuures peeti karikavõistlusi kokku alles seitsmendat korda.

"Esimesel poolajal oli meil võimalusi ja teise poolaja alguses veel üks hea võimalus, aga kui väravat ei löö, siis pole midagi teha," nentis Levadia loots Maksim Rõtškov pettunult. "Lõpus väsisime ära. Üks põhjus oli kindlasti see ja teine oli vahetuste vähesus. Pingi peale on vaja mängijaid juurde."

Pärnulannade juhendaja Jüri Saar tõdes, et tema naiskond ei olnud mingil põhjusel mänguks valmis ja esines avapoolajal täielikult alla enda võimete. "Aga tüdrukud suutsid end kokku võtta, kogemused olid abiks. Täna õnnestusid ka vahetused, mis tõid teravust juurde," lisas ta võidurõõmsalt.

Kubassoval üks võimalus teise järel

A. Le Coq Arenal peetud kohtumise avapoolaeg möödus Pärnu JK kergel initsiatiivil, aga Levadia pani endast kõik välja ega lubanud favoriitidel tugevalt domineerida. Parimad võimalused avanesidki hoopis pealinlastel, kelle tipuründaja Vlada Kubassova pääses korduvalt läbijooksul kaitsjate vahelt plehku.

Esimese 13 minuti jooksul jõudis Kubassova kaks korda PJK väravavahi Elis Meetuaga silmitsi, aga esimene löök lendas otsejoones puuriluku sülle ning teine napilt postist mööda. "Kolmas kord ta enam ei eksi!" kurjustas PJK treener Jüri Saar oma hoolealustega.

Pärnulannade õnneks see siiski paika ei pidanud, sest kümme minutit hiljem sai Kubassova tsenderduse järel viielt meetrilt täpsust proovida, aga saatis jällegi palli ülinapilt valele poole posti.

PJK kogus vaheajaks rohkem pealelööke, aga enamjaolt ei kujutanud need endast erilist ohtu. Kõige lähemale jõudsid nemadki hoopis läbijooksuüritustel, ent nii Margarita Žernosekova kui ka Anastassia Morkovkina nina eest jõudis esimesena pallini Levadia väravavaht Marina Karžetskaja.

Morkovkina inspireerib võidule

Teine poolaeg algas veel ühe Kubassova läbijooksuni viinud Levadia kiirrünnakuga ning seekord saatis ründaja palli juba ka postide vahele, kuid Meetua suutis selle kiire hüppega napilt nurgalöögiks tõrjuda. See jäi paraku ka Levadia viimaseks heaks võimaluseks, sest sealt alates võttis PJK mängu täielikult enda kontrolli alla.

Kuldseid võimalusi pidid pärnulannad siiski veel kaua ootama. Alles viimasel veerandtunnil muututi läbi oma esiründaja Anastassia Morkovkina teravuste tõeliselt ohtlikuks. 76. minutil alustas ta oma läbimurret peaaegu keskringist, möödus kahest kaitsjast, pettis eest ka kolmanda ning andis tuld, aga Karžetskaja sai löögi kätte. Kõigest kaks minutit hiljem jõudis ta veel lähemale, saates hea löögi latti.

Lõpu eel puhkenud surve ei jäänud ikkagi tulemuseta, sest 83. minutil tegi Morkovkina vasakul äärel eeltöö ja andis täpse tsenderduse värava ette, kus värskelt vahetusest sekkunud Liis Udel jäi vaid üle pall neljalt meetrilt väravasse suunata - 1:0! Eduseis kindlustati samade naiste vastupidises koostöös. Ude andis hea läbipalli, Morkovkina lükkas selle väravavahist ja kaitsjast mööda endale ette ning surus siis väravaposti eest võrku - 2:0!

Levadia üritas veel ja võttis suuri riske, aga see tõi kaasa vaid Žernosekova kaks tabamust vasturünnakutel - teisel lisaminutil 3:0 ja neljandal 4:0! Lõpuvile järel oli Pärnu võidurõõm piiritu ning nii mõnigi Levadia pallur valas kibedaid pisaraid.

Saar: kupli all asjad paika

"Oma naiskonna mänguga olen muidugi rahul, väga hästi mängisid. Pärnuga on meil alati väga rasked mängud olnud, aga täna nad näitasid, et saab nendega mängida küll. Meil on palju noori mängijaid," loodab Maksim Rõtškov enda võistkonnalt tulevikus suuri tegusid.

"Lõppskoor ei ole kindlasti õiglane tulemus. Viimastel minutitel pidime mängima kolme kaitsjaga - ei ole suurt vahet, kas 0:2 või 0:4," lisas ta.

Jüri Saar otsis põhjuseid, miks neil mängu algus ebaõnnestus, psüühikast: "Võib-olla oli laupäevane väga lihtsalt võidetud mäng Levadia vastu selles süüdi. Olime kanged, ei saanud söötu kuidagi käima, mängijaid võeti liiga kaugelt. Terve esimene poolaeg ei olnud me mängus sees, lasime neil väga häid momente tekitada. Aga poolajal rääkisime, et peaasi on kupli all asjad paika saada ja küll ta siis tuleb."

Ja tuligi. Mille pealt vahe sisse tehti? "Ühtlasema koosseisu pealt. Lisaks tundus, et vastane hakkas väsima. Ja ka meie vahetused läksid tõesti täppi. Varje Tugim, kes alustas täna kaitses, on sunnitud seal vigastuste tõttu mängima. Panime ta uuesti poolkaitsesse, kus ta tekitas äärelt hästi palju teravusi. Nastjal (Morkovkina - toim.) hakkas lõpuks midagi välja tulema, tema söödust tulidki lõpuks väravad. Sellised väiksed asjad koos ja natuke õnne ka sinna juurde. Lõpueelse väravaga vastane vist murdus."