Hooaja väikseim kaotus (0)

Foto: Jana PiparPremium liiga 25. voorus läksid vastamisi Tallinna Kalev ja Tallinna Levadia. Kui hooaja esimesed omavahelised mängud olid lõppenud Levadiale vastavalt 8:0 ja 9:0, siis seekord kirjutati tabloole "vaid" 7:0.

610 minutit kuival olnud Kalevi ja äsja taas liidriks kerkinud Levadia mängu tulemust võis ette aimata ja kuigi Levadia oli Toni Tipurici ja Ilja Antonovita ning äsja raskustega Tammeka alistanud, ei oleks tohtinud võitjas kahtlust olla.

Magedavõitu alguses mängis Levadia küll oodatult esimest viiulit, kuid momente ei olnud. Kalevi kaitsjad pidid külaliste ründajaid mitmel korral määrustepäraselt takistama ja ühest sellisest situatsioonist sündis ka juhtvärav, kui Kahr Ivanovi maha võttis ja Artjunin karistuslöögi realiseeris.

Lastud värav mõjus Kalevile aga nagu tärpentin fileekohale, võõrustajad hakkasid mängima agressiivselt ja tõstsid kaitseliini kõrgele. Pall liikus keskväljal teravalt ja nii Raiko Karpov kui Edwin Stüf omasid häid võimalusi, kuid veelgi enam, Levadia pandi kinni - pikad pallid olid kogenud Artjom Levizile kerge saak ja midagi muud favoriidid kõrge kaitseliini vastu organiseerida ei suutnud.

20 minutiga Kalev väsis ja Levadial hakkasid taas momendid tekkima. Teravamad olid Igor Subbotin ja Omar El Hussieny, aga kumbki mees skoori kasvatada ei suutnud ja poolajal võis Kalev veel vaikselt unistada.

Lootused kustutati kiiresti - Subbotin tegi kümne minutiga duubli, neljanda lõi tema söödust El Hussieny ja Levadia peateener Marko Kristal sai kindlas eduseisus pakkuda debüüdi suvel Pärnust hangitud Rasmus Peetsonile, Kristen Saartsile ja hooaega duublis alustanud Elva noorukile Madis Vihmannile.

Kui eeldanuks ehk esiliiga edukaimalt väravakütilt Saartsilt debüütväravat, siis selle tembu tegi hoopis tõelise maasikaga ära Peetson. Sellega Levizi päev läbi ei saanud, üleminutitel panid palli võrku ka Jan Penic ja Marek Kaljumäe, lõppskooriks 0:7 - Kalevi hooaja väikseim kaotus Levadiale.

Mängu parim - Igor Subbotin

Kuigi esimesel poolajal paistis silma lohakusega ründemängus, võttis end teisel poolajal kokku ning otsustas veerandtunniga mängu saatuse kindlalt.