Infonet vaatab juba Kalju poole (0)

Infonet on Kaljule tasapisi juba ohtlikult lähedal. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga maratonpäeva lõpetas üliolulise võiduga FC Infonet, kes alistas koduplatsil oma põhirivaali Sillamäe Kalevi tulemusega 3:1.

Infoneti tõstis Kalju kandadele hea periood vaheaja ümber - avapoolaja viimase puutega viis võõrustajad juhtima Jevgeni Harin, teise poolaja alguses kasvatas vahet Vladislavs Kozlovs.

Kuigi mäng algas ehk pisut rohkem Sillamäe üleolekuga, sahistas esimesena Infonet - 11. minutil lõikas paremalt äärelt sisse Nikolai Mašitšev, kes lõi karistusala nurga juurest ka otse peale - pall võrgus! Sillamäe postide vahel seisnud Mihhail Starodubtsev oli võimetu - löök võttis kaitsjatest väikese rikošeti ning saatis sellega väravavahi valele poole.

Sillamäel ei läinud aga kaua selleks, et vastata - 22. minutil leidis Andrei Sidorenkov nurgalöögiga tagumise posti juures Igor Tšeminava pea ning venelasest keskkaitsja sealt ei eksinud - seisuks 1:1, Tšeminavale isiklikus plaanis kolmandat mängu järjest värav kirjas.

Viigiseisul jätkas poolaeg suhteliselt võrdsete heitlusena - ehk pisut enam oli mängu kontroll infonetlaste käes, kuid keskväljaheitlusest enamaks kasvas mäng küllaltki harva.

Poolaja lõpp ja algus toovad võidu

Avapoolaeg viigiliselt siiski ei lõppenud - kolmveerandtunni viimase puutega saatis palli Infoneti kasuks väravasse Jevgeni Harin, kes torkas võrku Aleksandr Volodini kena eeltöö.

Volodini kena eeltöö tõi teise vaatuse alguses Infonetile ka kolmanda tabamuse - 52. minutil oli tema madala krossi adressaadiks Vladislavs Kozlovs, kes palli indrekzelinskilikult värava lakke kihutas ning omade eduseisu kindlustas - 3:1!

Kaheväravaline kaotusseis Sillamäel päris masti maha ei löönud, kuigi Infonet tempot mõnuga maha võttis - omad võimalused tekkisid idavirulastel sellegipoolest. Nende kahjuks oli Infoneti postide vahel aga mees nimega Matvei Igonen, kellel just kõige kehvem päev ei olnud - mitu tõrjutud kaug- ja lähilööki tegid tasa ka selle, et esimese poolaja värav Igonenile nullimängu ei tähendanud.

Ülimalt olulised kolm punkti tähendavad Infonetile seda, et vahe sillamäelastega on kasvanud kuuele punktile - Infonetile on aga lähemal juba esikolmikust selg ees vastu tulev Nõmme Kalju, kes on vaid viie silma kaugusel. Sillamäe peab samal ajal tasapisi piiluma ka seljataha - sealt tuleb hea hooga Narva Trans, kes jääb neist vaid kolm punkti maha.

Mängu parim - Aleksandr Volodin

Infoneti paremkaitsja oli tähtsas mängus tipptasemel, näidates head mängu kaitsefaasis, kuid olles veelgi suurem jõud vastase värava all - kaks väravasöötu ning veel mitu loodud ohtlikku olukorda said määravaks.