Jõhvi lõi Florale kaks väravat, kuid kaotas (0)

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Mäng algas meeskondade vahel olevale 50-punktilisele kuristikule vaatamata kuidagi võrdselt. Flora võttis initsiatiivi enda kätte, kuid pigem andis Lokomotiv ise ohjad ära, eelistades mängida teist viiulit ja lootes kiirrünnakutele.

Kuni esimese veerandtunni lõpuni ei nähtud ei väravaid ega momente - tempo oli suhteliselt madal ning Flora piirdus vaid paari tsenderdusega, millega Jõhvi kaitseliin sai hakkama. Katsed kõrgele tempole üle minna nurjas Flora mängijate tehniline praak.

Kui Floral hakkasid standardolukordadest momendid tekkima, päästis Lokomotivi väravavaht Valeri Smelkov, kes võttis 14. minutil ära Markus Jürgensoni pealöögi. Kuid juba minuti pärast saatis Rauno Alliku Jürgensoni kornerist palli võrku - 0:1.

Siis juhtus see, mida keegi oodata ei osanud. Flora lasi Jõhvil ennast platsil vabamalt tunda ning 20. minutiks sai Lokomotiv mängu enda kontrolli alla ja see päädis kahe väravaga.

23. minutil eksis Mait Toom tsenderduse püüdmisega ning Lokomotivi uus mängija Stanislav Jablokov kasutas nii Toomi kui ka Flora kaitsjate prohmaka ära - 1:1.

30. minutil viis Andrei Jõgi Jõhvi juhtima! Kohutava eksimuse tegi Taavi Rähn, kes lõi keskväljal pallist mööda, ning Jõgi sai jooksu. Aloe üritas küll palli tagasi võita, kuid Jõgi sai õnnelikult palli taas jalge ette. Toom suutis esimese löögi tõrjuda, kuid tagasipõrganud palli saatis Lokomotivi ründaja võrku - 2:1. Jõhvi meeskond tähistas, nagu olnuks see MM-finaali otsustav värav.

Flora suutis siiski kiiresti skoori viigistada ja tallinlaste au päästis taas Alliku. Irakli Logua tsenderdas vasakult äärelt ja Maksim Gussev üritas käärlöögiga palli väravasse saata. See ebaõnnestus täielikult, ent lahtise pallini jõudis esimesena Alliku, kes nahkkera latipõrkest võrku saatis - 2:2.

Teisel poolajal domineeris Flora juba totaalselt ning selle põhjusteks olid Sander Posti sekkumine ja Aleksandr Nikulini jõhker viga, mis päädis punase kaardiga ning jättis Jõhvi 55. minutil vähemusse.

Skoori hoida oli Lokomotivil kümnekesi palju raskem ning juba kaks minutit pärast platsile tulemist viis Post Flora juhtima. Smelkov puterdas pärast Flora mängija lööki ning esimesena jõudis jaole Post, kes palli võrku lükkas - 2:3.

Jõhvi proovis viigistada ja nii ilusasti kulgenud mängu päästa, kuid vähemuses hakkasid idavirulastel vabad tsoonid tekkima ning 70. minutil tõstis Albert Prosa kiirrünnaku lõpus palli üle Smelkovi, tehes selgeks, et Jõhvi enam mängu ei pääse - 2:4. Lõppskoori vormistas Post, kes saatis palli tühjaks jäetud väravasse - 2:5.

Mängu parim - Sander Post

Post tuli, nägi ja võitis. Ei tea, miks Flora peatreener Norbert Hurt hiiglase pingile jättis - just sellist ründajat olnuks Floral esimesel poolajalgi vaja, et rünnakuid palju teravamaks ja sisukamaks muuta.