Jõhvi Lokomotiv lõhkas üllatuspommi (4)

Möödunud hooajal veel Eesti teises ehk tugevuselt kolmandas liigas mänginud Jõhvi FC Lokomotiv alistas hooajaeelses kontrollmängus Meistriliiga kaheksanda kohaga lõpetanud FC Kuressaare.

Tallinnas Sportland Arena kunstmurul toimunud kohtumises asus uueks hooajaks Esiliigasse avapoolaja keskel koguni kaheväravalisesse eduseisu: 22. minutil vormistas Meistriliigakogemusega Andrei Jõgi Aleksandr Tarassenkovi söödu paremalt äärelt ja kuus minutit hiljem lahendas mängumees läbisöödu järel üks-ühele olukorra väravavahi vastu.

Teisel poolajal paistsid suurepäraste tõrjetega silma mõlemad väravavahid ja pikka aega ei õnnestunud kummalgi meeskonnal skoori kasvatada. 71. minutil õnnestus saarlastel viimaks Lokomotivi kaitseliin üle mängida, kui Pelle Pohlaku sööt leidis värava alt täiesti vabana Margus Rajaveri. Järgnenud tugevast survest hoolimata ei õnnestunud neil teist väravat leida ja Jõhvi võttis koduteele kaasa väärt 2:1 võidu.

Kuresaare jaoks oli tegemist kolmanda järjestikuse kaotusega: alla on vannutud ka Esiliigas mängivale Tartu SK10'le ja Meistriliigasse tõusnud FC Infonetile. "Loomulikult ei tahaks ka katsetamise käigus kaotada, aga selline risk on alati olemas ning vigadest tuleb teha õiged järeldused, sest mõlemad meile täna löödud väravad ehitasime endale põhimõtteliselt ise," selgitas saarlaste kodulehel peatreener Sergei Zamogilnõi, "peame veel kõvasti tööd tegema ja loodetavasti naaseb ka laatsaretist lähiajal mõni mängija!"

Oodatult oli Lokomotivi peatreener Viktor Neterenko kodulehele lausutud sõnades palju positiivsem: "Parim treening on mäng ja täna andsid kõik endast kõik. Hoidsime eduseisu tänu mängijate tahtejõule. Teha on palju tööd, palju trenni, kuid täna andsid kõik oma panuse."

26. jaanuaril kell 14.00 Sportland Arenal

FC Kuressaare – Jõhvi FC Lokomotiv 1:2 (0:2)

Mänguolud: -4, pilves ilm, väljak veidi lumine, aga heas seisukorras

Kuressaare: Rait Hansen, Indrek Ilves (46. Greger Könninge), Urmas Rajaver (46. Taavi Azarov), Sander Viira, Edgars Butlers, Ott Reinike (46. Amor Luup), Andro Aavik (81. Reinike), Elari Valmas (81. Tikerberi), Andre Ilves (46. Margus Rajaver), Sander Laht, Mairo Tikerberi (46. Mihkel Tiit, 69. Pelle Pohlak)
Varus: Taavi Azarov, Greger Könninge, Amor Luup, Margus Rajaver, Mihkel Tiit, Pelle Pohlak

Lokomotiv: Matrossov, Smolin, Rudomin, A. Kulik, D. Smirnov, S. Bazjukin, M. Bazjukin, A. Tarassenkov, Jõgi, Marašov, Babjak.
Varus: Larin, Missjonok, Stratiitšuk.