Jõhvi rong jõudis sihtkohta (5)

Jõhvi sai hooaja teise võidu kätte. Foto: Rein MurakasJõhvi Lokomotivi pikk ootus sai lõpu: Narva Transi üle võeti Ida-Virumaa maadejagamises hooaja teine võit. Üheksas koht terendab silmapiiril.

Ootamatult päikselisel septembripäeval tähistas Jõhvi väärikalt 30 aasta möödumist linna ajaloo ainsast meistritiitlist ja tänane esiklubi Lokomotiv ei petnud staadionile kogunenud pealtvaatajaid. Viimased neli mängu kaotanud Lokomotiv pidi olema Transile järgmiseks ampsuks teel kuuendale tabelireale, aga teooria ei kandu alati praktikasse.

Võõrustajad alustasid aktiivsemalt, nagu oodatud, kuid initsiatiiviga ei osatud midagi ette võtta ja kuuendast kohast unistavat Transi ei kohutanud üksikud katsed väravale murda. Poolaja lõpp oli juba lubavam, ellu ärkas ka Trans ja mõlemal pool üritati väravani jõuda, kuid tulemust esialgu ei tulnud.

Otsa tegi teisel poolajal ikkagi lahti Jõhvi, kui nurgalöögi järel Stanislav Jablokov otse õhust ja läbi Vitali Andrejevi kanna palli võrku saatis. Hetk hiljem saadi aga valusalt vastu näppe, Valeri Smelkov imes jalge vahelt sisse Svjatoslav Jakovlevi pealöögi ja taas alustasid mõlemad nullist.

Nüüd sai Trans hambad verele ja tsenderduse järel noppis karistusalas lahtise palli Artjom Škinjov, kelle löök samuti Smelkovi selja taga maandus. Lokomotivi see värav aga ei murdnud ja publiku toel suudeti initsiatiiv tagasi saada, kümme minutit enne lõpuvilet suutis vana kala Andrei Jõgi peaga palli taas Transi võrku suunata ja tabloole 2:2 kirjutada.

Eelmine omavaheline mäng just selle skooriga lõppes, kuid seekord ei olnud lõppakordi veel mängitud. Jõgi tsenderdas ja Lasha Naveriani oli mees omal kohal, saates palli hüppelt peaga Nikita Tokaitšuki selja taha ja Jõhvi eufooriasse. Trans üritas viimastel minutitel kramplikult, kuid ei tsenderdused, nurgalöögid ega karistuslöögid suutnud müürina kaitsnud Jõhvit murda.

Mängu parim – Andrei Jõgi

Pool mängu nähtamatu mehe rolli täitnud Jõgi, kes veel mullu Transi ründajatepõuda likvideerida aitas, oli kogemustega mees omal kohal: tatoveeritud kangelane oli õigel kohal viigistamiseks ja andis võiduväravale mõõdetud tsenderduse. Sellised hetked võivad Jõhvi püsima jätta!

20. septembril kell 16.00 Jõhvi linnastaadionil (Pargi 1, Jõhvi)

Jõhvi FC Lokomotiv - Narva JK Trans 3:2 (0:0)
58. Stanislav Jablokov, 80. Andrei Jõgi, 85. Lasha Naveriani - 60. Svjatoslav Jakovlev, 71. Artjom Škinjov

Hoiatused: 26. Deniss Kulikov, 42. Aleksandr Nikulin, 75. Aleksandr Vladimirov - 90+5. Vitali Andrejev
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.