Jõuga mänge endale kallutav Kalju jätkab tipus (2)

Üks sõrm püsti - Kalju jätkab kaheksa vooru järel täiseduga esimesel kohal. Foto: Jana PiparPremium liiga 8. voorus näitas taas võimsust Nõmme Kalju, kes kodusel Hiiu staadionil 875 pealtvaataja ees FC Infoneti 1:0 üle mängis ning täiseduga liigatabeli tipus jätkab.

Luuravalt alanud mängus püsis avapoolajal pall pigem kodumeeskonna Kalju käes. Veerandtunni täitumisel loodi esimene teravam olukord, kui tänavu esimest korda kunstmurul põhikoosseisus väljakule jooksnud vanameister Joel Lindpere palli viiekasti joonele riputas, kust Artjom Dmitrijev peaga mänguvahendi tühjast väravast mööda suunas. Mehe õnneks tõusis ka suluseisulipp, mis ei lasknud tal pikalt raiskamist leinata.

Teisel pool väljakut üritas endine kaljukas Jüri Jevdokimov paaril korral skoori avada, aga tema löögid jäid liialt õrnaks. 34. minutil saatis hoopiski Ats Purje Infoneti kaitsja kohvile, andis terava tsenderduse värava alla, kuhu jõudis samuraihüppe toel Hidetoshi Wakui, kes jalaga nahkkera võrku suskas - 1:0!

Avapoolaja lõpus oli Purjel endal hea võimalus skoor duubeldada, kui Lindpere ta ootamatu sööduga kaitseliini taha vabaks mängis, ent Mihhail Lavrentjev suutis koondislase löögi tõrjuda.

Teisel poolajal läks Infonet üle kahe ründaja taktikale, kui vigastuspausilt naasnud Vladislavs Kozlovs Jevdokimovile seltsi toodi, ent kui Jevdokimov 52. minutil tõsiselt oma põlve vigastas ja Eduard Golovljov tema asemel platsile tuli, hangus mõneti külaliste rünnakuteravus.

67. minutil oli siiski Golovljovil kuldne võimalus seis viigistada, ent noor ründaja suutis viie meetri pealt enam kui seitse meetrit laias väravas just Kalju väravavahi Vitali Teleši üles leida. Järgnevalt muutus mäng mõlema poole pealt närviliseks, pingeliseks ning vihaseks ning see pärssis meeste sooritust palliga. Ning kuna kumbki liialt ohtlik enam värava suhtes ei olnud, vilistaski Kristo Tohver viienda üleminuti lõpul Kaljule hooaja kaheksanda võidu.

Mängu parim - Ats Purje

Koondislase taset ja kvaliteeti oli kaugelt näha. Palliga väga osav ning just tema oli osaline Kalju kõige ohtlikumates rünnakuolukordades. Just Purje oli see, kelle heast eeltööst sündis nõmmekate ainus, võidu toonud värav.

25. aprillil kell 16.30 Hiiu kunstmurustaadionil (Pidu 11, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Infonet 1:0