Kaitsev taktika tõi Sloveeniast võidu! (video!) (17)

Eestlased läksid EM-valikmängule vastu kaitsva taktikaga ning tegutsesid samal ajal vasturünnakutel piisavalt hästi, et lüüa kaks väravat ja luua veel mitmeid momente.

Konstantin Vassiljev viis avapoolajal penaltist Eesti juhtima ja kuigi sloveenid viigistasid 78. minutil, vastas vahetusmees Ats Purje sellele juba kolm minutit hiljem võiduväravaga.

Selles valiktsüklis mõlemad Balkanil peetud kohtumised võitnud Eesti tõusis oma alakgrupis neljandale kohale, jäädes eespool olevatest Sloveeniast ja Serbiast nüüd vaid punkti kaugusele. Samas on serblastel veel üks kohtumine varuks.

Poolaeg sinisärklaste oma

Mäng algas oodatult Sloveenia initsiatiivil ning Eesti võttis sisse vägagi kaitsva positsiooni. See tõi ka edu, sest hoolimata pallivaldamisest ei jõudnud sloveenid esimese pooltunni jooksul ainsagi pealelöögini.

Eesti nõelas paaril korral teravalt vasturünnakutel ja asus nii ka juhtima. 27. minutil leidis Konstantin Vassiljevi hea läbisööt Sergei Zenjovi, kes võitis võidujooksu väravavaht Samir Handanoviciga, lükkas palli temast mööda ning teenis penalti. Vassiljev realiseeris selle, lüües palli Handanovici käte alt läbi.

Kaotusseisu jäänuna muutus EM-pileti eest võitleva Sloveenia surve tugevamaks, kuid Eesti kaitsemüür seisis kindlalt ega lubanudki neile avapoolaja jooksul ühtegi korralikku väravavõimalust.

Sloveenia viigistab, Purje vastab

Teisele poolajale tuli kodumeeskond vastu väga aktiivselt ning Sergei Pareiko valvatava värava all leidis aset nii mõnigi ärev olukord, kuid tõeliselt ohtlike pealelöökideni esialgu jätkuvalt ei jõutud. Alles 62. minutil tuli Pareikol kõik oskused mängu panna, et Dare Vršici löök posti kõrvalt ära võtta.

Veelgi ohtlikumad olukorrad leidsid aset pärast seda Sloveenia väljakupoolel. Dmitri Kruglovi karistuslöögi tõrjus Handanovic raskustega enda ette ning esimesena oli jaol Martin Vunk, kes suutis aga viie meetri pealt õnnetult sloveenide väravavahti tabada.

Eesti eduseis püsis kuni 78. minutini, mil Tim Matavž skooris pärast vasakult äärelt tulnud tsenderdust, kui pall talle tühja värava ees õnnelikult jalale põrkas. Eestlased ei olnud aga alla andnud ning kolm minutit hiljem mängis Ats Purje end Aleksandr Dmitrijevi söödu järel hästi löögile ning täpne sooritus taastas külaliste eduseisu.

Lahtine teine poolaeg lõppes mõlemapoolsete võimalustega, millega pandi poolehoidjate närvid tõsiselt proovile, aga rohkem väravaid selles kohtumises siiski ei nähtud ja nii kuulus magus 2:1 võit Eestile.