Kalju hoidis viimaste minutitega tiitlilootust elus (0)

Nunes sepistas täna kaks väravat. Foto: Gertrud AlatareLaupäevase Premium liiga maratoni avas Nõmme Kalju-Paide Linnameeskonna lahing, kus hoolimata paidekate varasest väravast suutis kodumeeskond hilised vastused leida ning 3:1 võidu võtta.

Kuigi viimane kord oli Kalju juba Paidel ennast nõelata lasknud, siis suutis Linnameeskond ka sedapuhku nõmmekaid üllatada, kui juba seitsmendal minutil tulistas Martin Ustaal nurgalöögijärgses olukorras niivõrd tugevalt väravale, et Vitali Telešil ei jäänud aega reageerida ning 1:0 külalistele oli tõsiasi!

Seejärel valdas Nõmme küll rohkem palli, aga kontrarünnakutel tekitas endiselt ohtlikumaid olukordi Paide. Head võimalust eduseisu duubeldada omasid nii Sander Rõivasssepp kui Kaspar Paur, aga Teleši head tõrjed hoidsid Kaljut vee peal.

41. minutil suutis Kalju aga lõpuks ühe palli paidekate selja taha leida ning Hidetoshi Wakui oivalise söödu järel avastas Felipe Nunes end väravavahiga silmitsi. Selles olukorras möödus brasiillane Siim-Sten Palmist meisterlikult ning lükkas kindlalt palli võrku - 1:1!

Teisele kolmveerandtunnile tuli Kalju vastu oluliselt näljasemalt ning kohe esimestel minutitel omasid häid võimalusi nii Wakui kui Nunes, aga paraku olid Palm ja Paide kaitsjad tasemel ning seis püsis viigilisena. Seejärel surve pisut taandus, kuni 61. minutil leidis Eino Puri tsenderdus Tarmo Neemelo peanupu, kuid "Karu" löök lendas maapõrkest napilt üle värava.

Tosin minutit hiljem oli hoopis hea võimalus juhtima minna Paidel, kuid Kaspar Kaldoja trahvilööki suunama pääsenud Karl Palatu pealöögi suutis Teleš altnurgast ilusti ära tuua.

86. minutil leidis Wakui end Palmiga silmitsi, kuid jaapanlane viivitas lahendusega pisut kaua ning korralikule löögile ta ei jõudnudki. Järelolukorras sai kohe proovida Neemelo, kuid taas oli Palm vahel ning olenemata Kalju leeri tugevatest nõuetest penaltile vile vaikis ning mäng jätkus.

Kolm minutit hiljem näitas paremal äärel head tehnikat Karl Mööl ning U-21 koondislane sai ka hästi löögile, kuid jällegi oli Palm mees omal kohal ja pall lendas nurgalöögiks. Peagi leiti kastist aga Ken Kallaste, kes palli ilusti omaks võttis ja palli täie jõuga ristnurka virutas - 2:1 Kaljule!

Sellega Kalju ei piirdunud ja neljandal üleminutil pääses väravavahiga silmitsi Felipe Nunes, kes olukorra ka külmavereliselt lahendas ning Paide lõplikult mattis - 3:1 dramaatiline võit Nõmmele, kes seeläbi ka tiitlilootusi elus hoidis.

20. septembril kell 13.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)
Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond 3:1 (1:1)