Kalju lülitas Kalevi konkurentsist (2)

Maccari teenis mängu lõpus penalti. Foto: Catherine Kõrtsmik (arhiiv)Karikavõistluste kaheksandikfinaalis alistas Nõmme Kalju Tallinna Kalevi 3:1.

Esimese kolme minutiga lõi kumbki meeskond ühe värava. Teisel poolajal pani Kalju vastastele kõva surve peale ning suutis veel kaks väravat lüüa, lisaks tabati kahel korral Kalevi väravaposti ja korra latti.

Kaks kolli kolme minutiga

Kalev läks kohtumist juba teisel minutil juhtima, kui karistusalasse vabaks ununenud Rasmus Tomson vasaku jalaga palli värava alumisse nurka lõi.

Kohe järgmisel minutil Kalju viigistas, kui Sergei Terehhov karistusala nurgast palli üle Sander Reelo tagumisse ristnurka virutas.

Kalju oli oodatult üritavam pool, nurgalöökide seis oli avapoolaja järel 6:0. Ohtlikud olid kaks Risto Kägo kauglööki.

Raamid kolisevad

Pärast vaheaega pani Kalju Kalevile suure surve peale ja häid väravavõimalusi tekkis ohtralt. 48. minutil andis Kaukvere madala palli kasti, kus Terehhov jala vahele pani, kuid mänguvahend läks väravast mööda. Varsti lõi Diego Balbinot Nunese korneri järel pealöögi latti. Peagi tabas ka Nunes ise posti, väravaraamist tagasipõrkunud palli lõi Maccari otse Reelole sülle.

59. minutil kandsid Kalju jõupingutused vilja, kui Balbinot Reelo poolt värava ette tõrjutud mänguvahendi puuri lükkas. Vaid minut hiljem lõi juba latti ja väravavõrku tabanud Balbinot peaga palli posti.

Mitu head võimalust oli mängu lõpus Felipe Nunesel, kuid Henri Külm ja Sander Reelo suutsid ta üritused nurjata. Lõpu poole üritas ka Kalev midagi, kuid häid väravavõimalusi neil ei olnud.

88. minutil realiseeris Nunes kindlalt Maccari teenitud penalti, tehes lõppseisuks 3:1.

Teises tänases karikamängus võitis FC Flora 1/16-finaalis kolmanda liiga klubi FC Otepääd 4:1.

Mitteametlikud protokollid (FC Flora kodulehelt):

kell 18:45 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme JK Kalju - JK Tallinna Kalev 3:1 (1:1)
3. Sergei Terehhov, 59. Diego Balbinot, 88. pen. Felipe Nunes - 2. Rasmus Tomson

Hoiatused: 50. Marek Kahr, 51. Aleksei Savitski, 87. Vladislav Tšurilkin
Mänguolud: +7, selge ilm, kunstvalgus; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 124
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Andrei Karhu
Neljas kohtunik: Mart Martin

JK Kalju: 31-Hermanson, 28-Novikov, 3-Balbinot, 8-Arruda, 4-R. Kägo, 16-Maccari, 11-Kaukvere, 5-Nunes, 18-Terehhov, 14-Tükk (84. 19-Rõškevitš), 12-Tšegodajev.
Varus: 1-D. Savitski, 9-Smirnov, 22-Pak, 19-Rõškevitš

JK Tallinna Kalev: 1-Reelo, 2-Viikna (87. 15-Ošomkov), 3-Külm, 4-A. Savitski, 5-Tšurilkin, 6-Kahr (80. 16-Lember), 7-Paponov (90.+1. 13-Stüf), 8-Demutski, 9-Tomson, 10-Vahtramäe, 11-Oja.
Varus: 13-Stüf, 14-Kõrtsmik, 15-Ošomkov, 16-Lember, 33-Kaljuste.

kell 18:45 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - FC Otepää 4:1 (2:0)