Kalju püss paukus teisel poolajal (0)

Väsimatu Wakui lõi võiduvärava nii Flora kui Kure võrku. Foto: Jana PiparEesti karikavõistluste viimane kaheksandikfinalist on FC Kuressaare kuivalt alistanud Nõmme Kalju.

Nädalavahetusel Flora alistanud ja nüüd kohtumist Levadiaga ootav Kalju ajas täna läbi mitme põhimeheta, kuid pika pausi järel naasid esindusmeeskonda nii Tihhon Šišov kui Mikk Reintam.

Avapoolajal suutsid saarlased nimekate vastastega toime tulla ja pausile mindi seisult 0:0, kuid teise poolaja teisel minutil avas Hidetoshi Wakui otsa ja teine kaheminutiline periood veerand tundi hiljem otsustas mängu Kalju kasuks lõplikult, kui kaks tabamust sai kirja Janar Toomet.

4:0 võidu vormistas neli minutit enne normaalaja täitumist Eino Puri. Kalju marsib võiduga kaheksandikfinaali, kus neid ootab kohtumine Esiliiga B tasemel mängiva Maardu Starbunkeriga.

Karikavõistlused saavad 1/8-finaalidega jätku juba täna, kell 20.45 algavas mängus on Sportland Arenal vastamisi Tallinna Ararat TTÜ ja FC Infoneti duubel.

1. oktoobril kell 16.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - FC Kuressaare 4:0 (0:0)
47. Hidetoshi Wakui, 59., 61. Janar Toomet, 86. Eino Puri

Hoiatused: 80. Maarek Suursaar
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 68
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Jaan Roos, Marek Lillmaa

Kalju: 69-Aland, 77-Šišov (89. 16-Kuusk), 4-Reintam, 2-Galpin, 3-Pürg, 20-Prates, 18-Kaldma, 22-Listmann, 19-Toomet (76. 24-Puri), 75-Wakui, 9-Klein (46. 21-Nunes).
Varus: 1-Teleš, 24-Puri, 16-Kuusk, 21-Nunes.

Kuressaare: 1-Hansen, 15-U. Rajaver, 25-Viira, 9-M. Pukk, 5-Alt, 19-Poopuu (46. 23-Luup), 8-Kastein, 14-Torn (58. 11-Koppel), 26-Laht, 39-Valmas (72. 22-Pitk), 13-Suursaar.
Varus: 23-Luup, 22-Pitk, 11-Koppel.

Fotograaf: JANA PIPAR