Keskväljalt löödud väravast Sillamäele ei piisanud (5)

Logua ilus keerutus sillutas Florale tee võiduni. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 16. vooru keskse kohtumise Sillamäe Kalevi ja Tallinna FC Flora vahel kallutasid enda kasuks pealinlased, kes kasutasid ära kodumeeskonna kaks lihtsat eksimust.

Tavapärasest rohelisemal Sillamäe murul alanud kohtumine möödus esimesel 15 minutil üpriski lahtiselt, kus pall vaheldumisi mõlema meeskonna kaitsekolmandikul lendas.

Trahvikastis kumbki meeskond aga puurivahtidele tööd ei pakkunud ning pooltunni lähenedes tundus, et suuri riske võtmata veeretatakse poolaeg väravateta viigini. Kõik see muutus 35. minutil, mil kodumeeskonna keskkaitsja Igor Dudarev künklikul platsil palli lendu valesti hindas.

Temast üle põrganud pallil oli esimesena jaol Irakli Logua, kes mänguvahendi omaks võttis ning seejärel selle juba osava keerutusega tahaposti keerutas - Flora 1:0 eduseis oli tõsiasi! Kuigi võis eeldada, et teisel kolmveerandtunnil tulevad Deniss Ugarovi juhendatavad näljaselt ja agressiivselt viigiväravat jahtima, oli hoopis Flora see, kes ka riietusruumist tulles enam palli valdas ning mängutempot dikteeris.

58. minutil tõi see ka tulemuse, kui Gert Kamsi audisissevise leidis Rauno Alliku - viimane möödus palli saades kiirelt täna vigastatud Andrei Sidorenkovi asendanud Aleksei Tšerkassovist ning saatis seejärel nahkkera juba Mihhail Starodubtsevit murule naelutades ettenurka - Flora asus 2:0 juhtima ja kolm väärtuslikku punkti tundus olevat vaid lõpuni veeretamise küsimus!

Äratuskell sätitud alles üleminutiteks

Kuni päris viimaste minutiteni säärane arusaam ka kehtis - Sillamäe mängupilt oli võrdlemisi ideetu, ainsana vääris nende poolt kiitust vahetusest sekkunud suvine täiendus Giorgio Russo, kes vasakul äärel korduvalt aktiivsust üles näitas ning nii endale kui tiimikaaslastele võimalusi tekitada üritas.

Pikka aega need katsed aga Mait Toomile suuremat peavalu ei valmistanud, enne kui 90. minutil Igor Dudarev keskvälja lähistelt teenitud trahvilöögist mänguvahendi taha astus, pikemalt mõtlemata kaarpalli Flora värava suunas tulistas ning loetud sekundid hiljem käed võidukalt taeva poole tõstis! Suurepärane värav ligi 45-50 meetrilt oli fakt ning Mait Toom pidi endale tuhka pähe raputades võrku kohendama ja palli võrgust noppima.

Hooaja ilusaimaks tabamuseks konkureeriva sahina järel ärkasid ka teised sadamalinlased ning üleminutitel anti Flora kaitseliini ja Toomi suunas juba korralikku turmtuld. Korra oldi nurgalöögist dramaatilisele viigiväravale ka väga lähedal, aga eelneva tähelepanematuse paikas eeskujulikult Mait Toom, kes kahe reflekstõrjega nahkkera enne väravajoont välja koukis ning Flora viimaste minutite õudusunenäost päästis. Seega võisid kerge ehmatuse läbi elanud Norbert Hurda juhendatavad koduteele kaasa võtta väärt sõjasaagi, mis hõlmas kolme punkti ja tabeli teist kohta.

Mängu parim - Giorgio Russo

Äsja Sillamäega liitunud 26-aastane itaallane sai oma Premium liiga debüüdil kirja ühe poolaja, näidates selle jooksul korduvalt, et temalt tasub edaspidi siinsetel muruplatsidel suuri tegusid oodata. Kuigi resultatiivseks tulemiks ega punktilisaks vasakus äärepoolkaitses tegutsenud Russo mäng täna ei vorminud, oli värskendav näha, kuidas lõunamaalt tulnud mees kohe esimestest sammudest end tõestada ja näidata soovis. Aktiivsed ja kiired liigutused avasid korduvalt võimalusi nii temale kui Jaroslav Kvassovile, kuid sellegipoolest oli näha, et päris oma tippvormi näitamiseks vajab mees veel siinse jalgpalliga kerget harjumisaega. Kui millegi üle nuriseda, siis võib välja tuua pisut madalaks jäänud nurgalöögid. Siiski näitasid ka need üritused üles mehe soovi, leidlikkust ja nälga, mistõttu saab olema põnev näha, millega Russo meid edasise hooaja jooksul üllatada suudab.

27.06. kell 16.30 Sillamäe Kalevi staadionil

JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 1:2 (0:1)
90. Igor Dudarev - 35. Irakli Logua, 58. Rauno Alliku

Hoiatused: 81. Igor Dudarev
Mänguolud:  +18, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.