Lazio mängis küll õnnega, kuid kapten täitis oma kohustust ja tüüris omad veerandfinaali (0)

Kapten Parolo (16) näitas täna kindlat mängu nii kaitse- kui ka ründeliinis. Foto: Scanpix / Paolo Pizzi / ZUMAPRESS.com

Itaalia karikasarjas jõudis viimasena kaheksa parima sekka Lazio, kes alistas 2:1 seisul Parma. Võiduvärav löödi alles lisaminutitel, mil pall vastaste kiipri puutest väravasse põrkas.

Kaht meeskonda seob omavahel teadmine, et kummalgi pole tänavune liigahooaeg just eriti edukas olnud. Lazio, kes mullu pikalt tiitliheitluses püsis, on seni kaotanud peaaegu iga neljanda mängu ja püsib hetkel alles seitsmendal kohal. Gianluigi Buffoni kasvatajaklubi Parma on aga hoopiski suuremas augus, kuna 18. vooru järel leiab nad alles eelviimaselt kohalt. Viimasest võidust on nüüdseks möödunud lausa 810 mänguminutit (!).

Kui võtta arvesse seda, et omavahelistes mängudes on Lazio olnud võitmatu 12 matši järjest, siis ei ole üllatav, et roomlased domineerisid matši avavilest alates. Tulemust nähti juba 25. minuti järel, mil 36-kordne Itaalia koondislane Marco Parolo võõrustajad juhtima viis. Avapoolajal suutsid pealinlased veel lausa kahel korral väravaraame väristada, kuid eduseis lisa sellest ei saanud.

Teisel poolajal rahuneti pisut maha ja lasti seega Parma jälle mängu. Roberto D'Aversa mehed kasutasid võimalust suurepäraselt ära ning kui 60. minuti kandis oldi väga lähedal väravale (tabati väravaraame), siis 83. minutil saadi pall ka võrku - 1:1. Lisaajale siiski ei suudetud minna, kuna lõpusekunditel lennutas Vedat Muriqi külaliste kiipri põrkest palli väravasse.

Veerandfinaalis kohtub Lazio teise kõrgliiga tippmeeskonna Bergamo Atalantaga ning kui põhja-itaallased suudetakse kukutada, siis poolfinaalis ootab neid ees kas Napoli või Spezia. Kohtumised peetakse juba järgmisel nädalal.

Rooma Lazio - Parma 2:1 (1:0)