Levadia kindlustas tiitli meistrile vääriliselt (1)

Levadia tiitlivõitu tähistamas. Foto: Jana PiparTäna Sportland Arenale tiitlit kindlustama sõitnud FC Levadia sai oma ülesandega ka suurepäraselt hakkama ning kindel 3:0 võit Infoneti üle tähendas, et nelja-aastase vahe järel on Levadia taas Eesti jalgpallimaastiku valitseja.

Juba esimestest minutitest alates oli näha, et Levadia mehed on näljased ning soovivad tänase mänguga kindlustada endile kuldsed autasud.

Nimelt oli mängust kulnud napid kolm minutit, kui Dmitri Kruglov saatis trahvilöögist hea palli värava suunas, kuid Infoneti puurilukk Matvei Igonen oli mees omal kohal ning suutis hea tõrjega palli pareerida.

Kaheksa minutit hiljem aga rohesärgid kodumeeskonnale enam ei halastanud - Ilja Antonov tulistas kasti joonelt väravale ning kuigi selle soorituse suutis Igonen tõrjuda, siis sealt tagasi põrkunud pallile oli esimesena jaol Igor Subbotin, kes palli kindlalt võrku saatis - 1:0.

Külm ja varajane dušš

Järgmise 11 minutiga süvenes Infoneti õudusunenägu aga veelgi  - endine Levadia pallur Andrei Kalimullin võttis viimase mehena maha värava poole sööstnud Rimo Hundi ning peakohtunik Kristo Tohver oli selle soorituse eest sunnitud näitama punast kaarti.

Sellest tulenevalt muutus Lillekülas kullahõng juba väga tugevaks ning 29. minutil oli Artjom Artjuninil hea võimalus mäng riiulile panna, kuid ligi 16 meetrilt teele saadetud löögi suutis hella kohaga joonelt tõrjuda Infoneti tipuründaja Manucho.

Avapoolajal rohkem märkimisväärsete võimalusteni ning seega tähendas libe 1:0 eduseis, et Levadia mehed veel kahe poolaja vahel sümboolseid šampuseid avada ei saanud.

Teine kolmveerandtund algas aga sarnaselt esimesele ning oli näha, et külalismeeskond soovib pinged teise väravaga maandada. Vähemuses Infonet näitas aga kaitses vapralt hambaid ning esialgu olid rohesärgid sunnitud proovima vaid kaugelt.

Teever tuleb ja tulistab

Tunni möödudes Infoneti müür siiski murti ning müüri langetajaks oli vaid minut varem murule pääsenud Ingemar Teever, kes surmas oma esimese puutega palli ning tulistas seejärel nahkkera Igonenile püüdmatult alla nurka - 2:0.

Seejärel aktiveerus rünnakufaasis pisut ka Infonet ning 65. minutil tegi efektse soorituse Jevgeni Harin, kuid nooruki pöördelt tehtud löögi suutis Roman Smiško püüda.

Seitse minutit hiljem oli Harin taas aktsioonis, kuid sedapuhku oli noormehe sooritus hoopis negatiivsem. Liigne protesteerimine tähendas Harinile teist kollast ning mees võis sarnaselt Kalimullinile minna oodatust varem riietusruumi.

Seejärel muutus Infoneti elu väljakul aina raskemaks ning Levadial oli veelgi naelu nende kirstu kinni naelutamiseks - 77. minutil andis Dmitri Kruglov vasakult äärelt madala palli kasti ning Igor Subbotin suunas nahkkera sealt kindlalt võrku - 3:0.

Selle tabamusega võis kohtumise ka lõplikult riiulisse asetada ning järelejäänud minutite jooksul oli näha, et mõlemad meeskonnad ootavad kannatlikult mängu lõppu tähistavat vilet.

Mõningase ootamise peale see vile ka tuli ning teenitud kolm punkti tähendaski, et Levadia rõõmupidu võis alata: nelja-aastase vahe järel tõusti taas Eesti jalgpalli troonile ning klubi ajaloo kaheksas meistritiitel on tõsiasi!

Mängu parim - Marko Kristal

Sellise imelise hooaja eest väärib tunnustust muidugi kogu meeskond, kuid kindlasti vajab eraldi välja toomist ka nende tulemuste peaarhitekt Marko Kristal. Nagu mees ka ise mängujärgselt sõnas, siis Kristali algatatud Levadia noorenduskuur on end täielikult õigustanud ning täna on aeg neid magusaid vilju noppida. Lisaks on Eesti koondises 143 mängu pidanud Kristal näidanud end läbi hooaja küpse taktikuna ning selle illustreerimiseks sobib hästi ka tänane Ingemar Teeveri sissetoomine, mis minut hiljem päädis väravaga ja kindlustas lõplikult Levadia võidu. Ka arvukad viimasel hetkel teenitud võidud näitavad, et Kristal on oma juhendatavatele kasvatanud sellise füüsise ja mentaliteedi, mis on neid sel hooajal nii mõnigi kord päästnud. Ühesõnaga: kogu Levadia hooaeg on näidanud, et Kristal teeb häid valikuid nii pingil olles kui ka treeningutel ning selle eest väärib mees suurt tunnustust.

26. oktoobril kell 14.00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - Tallinna FC Levadia  0:3 (0:1)