Levadia võttis superkarika kindlalt endale (1)

Foto: Gertrud AlatareAmetliku jalgpallihooaja avapauk tõi FC Levadia valdusesse ka kolmanda Eestis välja mängitava karika - superkarikafinaalis alistasid levadialased Tartu Santose tulemusega 5:0.

Avapoolaja ainus tabamus kirjutati Kaimar Saagi nimele, teisel kolmveerandtunnil lisasid skoori juurde ka Ingemar Teever, Saag ise ning kahel korral Rasmus Peetson.

Esimene poolaeg kulges selgelt Levadia taktikepi all, kuigi valitsevad meistrid oma mängu tükk aega päriselt käima ei saanudki. Palli kontrolliti ning mängu valitseti täielikult, kuid vajalikud lahendused rünnakul jäid sageli puudu - palju said tsenderdusi vasakult äärelt üritada nii Artur Pikk kui ka Siim Luts, kuid pidevalt jäid kõrged pallid liiga kõrgeteks või lihtsalt ebatäpseteks.

Oodatud läbimurdeni jõudmiseks kulus levadialastel pisut üle pooltunni - Omar El Hussieny tsenderdus vasakult tiivalt leidis karistusala keskel vaid nädalapäevad tagasi Levadiaga käed löönud Kaimar Saagi, kes kasutas pehme pealöögiga ära Santose väravavahi Ermo Ojaste ebakindla väljatuleku ning langetas nii mõnegi kivi Levadia meeste südametelt - 1:0!

Santose rünnakud jäid üldjoontes pidama keskväljale - kui välja arvata paar vasturünnakut, siis levadialaste väljakukolmandikule naljalt ei jõutud ning ohtlikke pealelööke Aleksei Širokovi väravale kirja ei saadudki.

Levadia läheb oma teed

Teist poolaega alustas küll innukamalt Santos, kuid nende paar ohtlikku rünnakuüritust ajasid hiiglase talveunest üles - Levadia vastas sellele hoopis surmahoopidega.

55. minutil tegi väravaesises saginas skoori poolajal vahetusest sekkunud Ingemar Teever, kuus minutit hiljem saatis terava nurga alt palli oma teiseks tabamuseks võrku Saag.

Seejärel algas aga noore Rasmus Peetsoni show - 19-aastane poolkaitsja sekkus vahetusest Siim Lutsu asemele 68. minutil, teenis minuti võrra hiljem penalti, mille ise ka sisse lõi. Veel kaks minutit hiljem saatis mees ise ka madala löögi 20 meetri pealt võrku - seis oli ühtäkki juba 5:0!

Sellega oli esiliigaklubi selgelt murtud - viieväravaline vahe kummalegi meeskonnale lõpuminutiteks liialt palju mängukihku ei jätnud ning viimane veerandtund palliti lõpuni lahtises mängus, kuid väravateni jõudmata. 5:0 võit Levadiale ning reedesele Premium liiga avamängule FC Infoneti vastu saavad Marko Kristali hoolealused minna enesekindlalt.

Mängu parim - Rasmus Peetson

Noor ründav poolkaitsja sekkus mängu ning lõi vaid mõnesaja sekundiga Santose kirstu kaks viimast naela. Pärnakast levadialane tegi kindlasti ka korraliku avalduse kohaks koosseisus ka Premium liiga mängudeks.