Levadia võttis Tallinna derbis üliolulise võidu (4)

Tulisest Tallinna derbist väljus võidukalt Levadia. Foto: Gertrud Alatare76. Tallinna derbis võttis FC Levadia oma igipõlise rivaali FC Flora vastu teise poolaja väravate abil üliolulise võidu.

Flora ja Levadia vahelised Tallinna derbid on läbi aegade olnud tulised ning seega loodeti ka 76. Tallinna derbist suurt lahingut.

Kohtumisele lisas vürtsi asjaolu, et Premium Liiga esinelik on väga tihedalt koos ning iga punkt tippude vahelistes kohtumistes on kulla hinnaga.

Flora läks kohtumisele teadmisega, et võit tõstaks neid vähemalt üheks päevaks Premium Liiga tabeli etteotsa ning nädala keskel Tammekale kaotanud Levadia oli samuti teadlik, et kullakursil püsimiseks on sellest kohtumisest kindlasti punkte vaja.

Otsiv algus

Mäng ise algas üpriski luuravalt - Flora oli küll natukene üritavam pool, kuid esimese löögi raami said kirja hoopis levadialased, kui 14. minutil testis Stanislav Pedõki valvsust Ingemar Teever. Siiski oli Flora puurilukk mees omal kohal ning püüdis palli kindlalt.

Kaks minutit hiljem nõelas omakorda Flora, kui valusas kohas libastus Levadia keskkaitsja Aleksei Jahhimovitš ning selle tulemusena leidis Albert Prosa hea sööduga kasti paremal äärel mänginud Rauno Alliku, kes nahkkera kerge rikošeti abiga Roman Smiškole püüdmatult ülemisse nurka saatis - 1:0.

Ka peale väravat jätkas domineerimist kodumeeskond, kuid Levadia suutis mitmete vigade abiga suurema ohu enda värava all ära hoida. 7 minutit enne poolajavilet sai Levadia poolelt korra sihikut proovida ka Rimo Hunt, kuid tema vasaku jala üritus lenda vähemalt meetri jagu Flora väravast mööda.

Rohkem avapoolajal märkimisväärsete võimalusteni ei jõutud ning seega mindigi pausile kodumeeskonna 1:0 eduseisul.

Levadia uus hingamine

Teisele poolajale tuli Levadia vastu hoopis suurema innuga ning see kajastus ka mängupildis, kui aina enam oli mäng just florakate väljakupoolel. Levadia surve kandis ka vilja, kui 59. minutil saatis Rimo Hunt Pedõki ennetades peaga väravasse Dmitri Kruglovi teele saadetud nurgalöögi - 1:1.

Ka peale viigiväravat ei suutnud Flora oluliselt oma mängu parandada ning 68. minutil oli kodumeeskonna värava all jälle ohtlik olukord, kui vahetusest sekkunud Artur Pika tsenderdusele sai jala vahele Ingemar Teever, kuid Flora väravat valvanud Pedõk suutis sel korral veel oma tiimi mängus hoida ning palli tõrjuda.'

10 minutit hiljem sai Levadia lõpuks oma tahtmise, kui eelnevalt oma meeskonna päästnud Pedõk lasi läbi näppude veereda Artur Pika madalal tsenderdusel ning lahtisele pallile sai esimesena jaole Ingemar Teever, kes nahkkera omakorda tühja väravasse lükkas - 2:1.

Pärast seda väravat jätkus mäng närviliselt - teeniti mitmeid kaarte ning mõlema meeskonna fännid üritasid maksimaalselt innustada oma lemmikuid, kuid heade väravavõimalusteni siiski enam ei jõutud ning seega kirjutaski Levadia endale tabelisse väga magusad kolm punkti.

Mängu parim - Artur Pikk

Kui enne noore vasakääre mängu liitumist tundus Levadia mäng kohati ideetu, siis Pika mängu lisandumine elavdas liigaliidrite mängu oluliselt. Pikk algatas heade söötudega mitmeid rünnakuid ning kõige krooniks mängis ta ka olulist rolli 2:1 võiduväraval, kui just tema teele saadetud tsenderduse järel suutis Ingemar Teever palli võrku saata.

Statistika (Flora:Levadia):