Reede, 1. september 2017
17:45
Kasper Elissaar: Tervitused kõikidele Kadrioru staadionilt! Hümnid on kõlanud ja kohe algab mäng!
17:45
Kasper Elissaar: Avavile!
17:47
Kasper Elissaar: Eesti mängib täna sinimustvalges, Slovakkia valges ja sinistes kedrades.
17:48
Kasper Elissaar: Räägime kohe koosseisudest ka.
17:48
Kasper Elissaar:

Eesti: 12-Andreas Vaikla, 16-Oskar Berggren, 4-Märten Kuusk, 3-Henrik Pürg, 5-Michael Lilander, 14-Kaspar Mutso, 20-Markus Poom, 11-Edgar Tur, 7-Frank Liivak, 15-Vlasi Sinjavski, 9-Andre Järva.
Varus: 1-Matvei Igonen, 6-German Šlein, 10-Alger Džumadil, 13-Silver Grauberg, 17-Marco Lukka, 18-Sören Kaldma, 19-Randin Rande.

Slovakkia: 1-Marek Rodak, 19-Juraj Chvatal, 3-Denis Vavro, 13-Michal Siplak, 16-David Hancko, 10-Jakub Hromada, 20-Nikolas Špalek, 7-Miroslav Kacer, 22-Laszlo Benes, 17-Robert Polievka, 9-Tomas Vestenicky.
Varus: 5-Martin Šulek, 6-Dominik Kružliak, 8-Filip Lesniak, 11-Lukaš Cmelik, 12-Adam Jakubech, 18-Filip Balaj, 21-Erik Jirka.

17:49
Kasper Elissaar: Slovakkidel on põhis nii Zenjovi klubkaaslane kui ka Bundesliga mees. Ühesõnaga ohtlikud mehed kõik üles rivistatud.
17:52
Kasper Elissaar: Eesti poolelt on siis põhis kolm debütanti: keskväljal Mutso ja Poom, äärel Tur. Välja jäid koosseisust täna üldse Premium liigas säravalt mängivad Mihkel Ainsalu ja Herol. Esimese puhul neist öeldi, et kuna tal on olnud suur koormus, siis hoitakse teda Hispaania mänguks. Lisaks jäid välja vigastustega kimpus olnud Peeter Klein ja Martin Mägi.
17:53
Kasper Elissaar: Vahepeal on Slovakkia ühe terava tsenderduse värava eest läbi lasknud ja Vaikla püüdis ühe teise äärelt tulnud palli. Muidu okei.
17:55
Kasper Elissaar: Täitsa järsku on juba kümme minutit möödas. Rahvast täna väga palju tribüünidel ei ole. Eks mäng algas ka üsna vara ja reedel, kui paljud ehk veel viimast suvehõngulist nädalavahetust kuskile maale nautima on läinud.
17:56
Kasper Elissaar: Poomi karistuslöögist maandus tsenderdus Rodaki käte vahel. Rodak kuulub Fulhamile ja hiljuti läks kuskile madalamasse liigasse laenule, kui mälu alt ei vea.
17:57
Kasper Elissaar: Vaikla püüdis Slovakkia karistuslöögist tulnud tsenderduse.
17:58
Kasper Elissaar: Tänased kohtunikud tulevad kõik Soomest. Andreas Vaikla on neid mehi Soome kõrgliigas tänavu juba ka platsil näinud. Tema siis mängib igapäevaselt Mariehamngis ja on üks kahest välismaal mängivast koondislasest.
17:59
Kasper Elissaar: VäravSlovakkia läheb juhtima 13. minutil!
17:59
Kasper Elissaar: Nurgalöögi järel oli Vaikla väravast väljas ja korralikust puntrast saadeti pall lati alla! Siplak värava autoriks, oli seal joonel veel ka oma mees, kes proovis klaarida, aga ei ulatanud.
18:01
Kasper Elissaar: Ühesõnaga Vaikla tõrjus palli kasti keskele ja jäi ise välja veel, Siplak sai mingi põrke järel palli ja virutas kohe tühja värava suunas.
18:03
Kasper Elissaar: Värava autor Siplak on muide üks Sergei Zenjovi klubikaaslastest.
18:04
Kasper Elissaar: Tur murdis paremalt keskele ja läks löögile 19. minutil, aga löök ebaõnnestus ja veeres väravavahile kätte.
18:07
Kasper Elissaar: Slovakid saavad nurgalöögi. Eelmine oli ohtlik.
18:07
Kasper Elissaar: Seekord otsiti 20 pealt otse löögile vist meest, aga kedagi seal küll ei olnud, kuhu tsenderdus maandus. Meie jaoks lahenes olukord hästi.
18:08
Kasper Elissaar: Meie tänase kapteni Märten Kuuse vastu tehti viga. Saame äkki nüüd tagant oma mängu käima.
18:09
Kasper Elissaar: Aga ei ole saanud. Tuli hoopis Slovakkia uuesti rünnakule ja Vaikla sai tsenderdue püüda.
18:11
Kasper Elissaar: Eesti oli saamas kolm-kolm rünnakusse, aga Liivakult võeti libistades pall jalalt.
18:13
Kasper Elissaar: Slovakkia fännid teevad häält. Eesti fänne pole näha ega kuulda. Tavavaatajaid küll, aga fänne mitte.
18:14
Kasper Elissaar: Slovakkia sai jälle korneri.
18:15
Kasper Elissaar: Sellest ei tulnud midagi, aga kauglöök lendas nüüd üle värava.
18:17
Kasper Elissaar: Slovakkia teenis taas nurgalöögi.
18:19
Kasper Elissaar: Õnneks ei tulnud sellest taas midagi, aga meie ründamäng on täna suhteliselt samast kategooriast nagu eilne A-koondise oma. Pole väga midagi teinud.
18:20
Kasper Elissaar: HoiatusOskar Berggren sai 34. minutil kollase hoiatuskaardi. Tegi oma äärel vea. Järgnenud karistuslöögist maandus pall rikošeti järel Vaikla käte vahel.
18:21
Kasper Elissaar: HoiatusMutso tegi 36. minutil keskväljal taktikalise vea, tiris pallikaotuse järel vastase särgist maha.
18:22
Kasper Elissaar: Tur sai äärelt jooksu, aga lõpetas mängimise, kui teda särgist tiriti. Tribüünilt kostus: "Kurat, mängi edasi!". Teine sõnum: "See olukord läheb praegu Premium liiga kohtunike kapsaaeda."
18:22
Külastaja Lennujaamakoristaja kommentaar
Fännid alles liiguvad Ateenast kodude poole,isegi sai käidud,niiet tavavaatajad on ka toredad:)
18:24
Kasper Elissaar: Tomas Vestenicky virutas kaugelt, aga üle.
18:27
Kasper Elissaar: Väga ohtlikult anname ise palle ära, aga õnneks jõuame ise paikama ja Vaikla on ka tasemel. Raske, raske on.
18:28
Külastaja Sillamäe kommentaar
Vaikla söödud on kohutavad
18:30
Kasper Elissaar: Üks üleminut.
18:31
Kasper Elissaar: Lilander otsis vasakult äärelt tõstega Sinjavskit, kelle jalast pall üle otsajoone läks.
18:31
Kasper Elissaar: Esimene poolaeg on lõppenud Slovakkia 1:0 eduseisuga! Slovakkia on selgelt parem, meil pole sisuliselt varianti olnud.
18:31
Berggren on kaitseliini nõrgim lüli
18:32
Külastaja Tartu kommentaar
kust naeb otse?
18:32
Kasper Elissaar: Pealinna televisioonist.
18:45
Kasper Elissaar: Teine poolaeg algas! Vahetusi pole.
18:47
Kasper Elissaar: Poolaja alguses pakkus Kuusk Vaiklale veidi tööd, kui suunas peaga palli mitte just kõige mugavamalt tagasi.
18:48
Kasper Elissaar: Oi! Vaikla eksis sööduga, slovakid tegid väikese vurri, aga õnneks Vaikla püüdis 12 meetri pealt tehtud löögi.
18:49
Kasper Elissaar: Vaikla päästis taas! Berggreni pealt sai üks vastane jooksu, aga Vaikla tuli vastu ja tõrjus jalgadega.
18:50
Kasper Elissaar: Kaldma kutsuti soojenduselt ära. Tuleb mängu.
18:51
Kasper Elissaar: Keskväljal pallikaotus, Slovakkia tuli kiirelt rünnakule, aga löök lendas üle.
18:52
Kasper Elissaar: Nüüd päästis Berggren meid, kui klaaris värava eest palli.
18:53
Kasper Elissaar: Eesti kiirrünnak lõppes ummikusse jooksuga, aga kiirelt tõusti uuesti ette ja Liivaku kauglöök läks üle jala.
18:54
Kasper Elissaar: Vahetus63. minutil Berggren ära ja Kaldma tema asemel paremkaitsesse.
18:55
Kasper Elissaar: Sinjavski oli nüüd äärel ette võtma, aga ei suutnud üle mängida.
18:55
Berggreni pealt käriseb hirmsalt
18:55
Kasper Elissaar: Nurgalöök Eestile.
18:56
Kasper Elissaar: Esimene pall lööödi kastist välja ja Poom pani 20 pealt otse õhust vanakooli Tafka pommi.
18:59
Kasper Elissaar: Eesti on siin juba paar rünnakut saanud. Hakkab mängu moodi see asi minema.
19:00
Kasper Elissaar: Järva läks 14 meetri pealt käärlööki proovima - ei tabanud.
19:00
Kasper Elissaar: Publik elavnes kohe korraks.
19:01
Kasper Elissaar: German Šlein on mängu tulemas.
19:02
Kasper Elissaar: Üle mitme minuti sai Slovakkia rünnakule, aga Vaikla püüdis pantrihüppega tsenderduse.
19:03
Kasper Elissaar: Eesti oli hästi juba rünnakul, Sinjavski otsis kastis vasakust nurgast sööduga Mutsot 20 pealt, aga sööt oli ebatäpne.
19:03
Kasper Elissaar: Vahetus63. minutil Liivak välja ja Šlein sisse.
19:09
Kasper Elissaar: 243 pealtvaatajat. Mängus pole suurt midagi toimunud.
19:10
Kasper Elissaar: Vahetus Slovakkia esimene vahetus: Cmelik sisse 70. minutil ja Špalek välja.
19:12
Kasper Elissaar: Nurgalöögi järel sahises meie võrk, aga õnneks ainult küljevõrk. Oli ohtlik. Seis püsib. Meie endiselt 0:1 taga.
19:13
Kasper Elissaar: 72. minutil Eesti parim võimalus tänases mängus. Markus Poom virutas paremaga väljastpoolst kasti peale, aga Rodak püüdis.
19:15
Kasper Elissaar: Edgar Tur jooksis kaitsjad üle, aga tuli üks slovakk kõrvalt ikkagi veel ja surus kehaga ära. Kohtunik näitas, et viga ei ole. Üks-üks olukord oli soolas.
19:16
Kasper Elissaar: Vahetus76. minutil Vestenicky välja ja Balaj sisse.
19:17
Kasper Elissaar: Eesti viimase vahetusena tuleb väljakule Grauberg.
19:18
Kasper Elissaar: Vahetus78. minutil Lilander puhkama ja Grauberg sisse.
19:19
Kasper Elissaar: Graubergile on see ka debüüt noortekoondistes.
19:19
Kasper Elissaar: Slovakid rullivad maas ja mängivad aega juba.
19:21
Kasper Elissaar: Eesti on nüüd palli enda kätte saanud. Otsime, otsime.
19:23
Kasper Elissaar: VäravMARKUS POOM VIIGISTAB 83. minutil!
19:24
Kasper Elissaar: Sinjavski lasi vasakult palli värava eest läbi ja Poom pani 10 meetri pealt läbi väravavahi käte palli väravasse. 1:1!
19:26
Kasper Elissaar: Rahvas on ka nüüd elavnenud.
19:27
Kasper Elissaar: Vahetus86. minutil Polievka välja ja Jirka sisse. Vahetused mõlemal nüüd tehtud.
19:29
Kasper Elissaar: Värav89. minutil 2:1 Slovakkiale!
19:30
Kasper Elissaar: Standardi järel peaga. Just vahetusest sekkunud Jirka.
19:31
Kasper Elissaar: David Hancko oli vist ikkagi lööja. Neli üleminutit!
19:31
Külastaja m kommentaar
sinjavskilt suurepärane tribling taas!
19:33
Kasper Elissaar: Järva tsenderdusest tuleb nurgalöök.
19:35
Kasper Elissaar: HoiatusSinjavski tahtis penaltit, aga sai sukeldumise eest kaardi.