Laupäev, 14. oktoober 2017
12:58
Meinhard Pulk:   Tere päevast! Premium liiga 33. voor algab kahe mänguga, kus Ida-Virumaa meeskonnad mängivad Lõuna-Eesti meeskondadega. Mina toon teieni Tulevik - Transi mängu.
12:59
Meinhard Pulk: Tuleviku poolt on tänavu esimest esindusmeeskonna koosseisus klubi president Raiko Mutle. Seni on ta mänginud vaid II ja III liigas, täna on ta esialgu pingil.
13:00
Kasper Elissaar: Tervitus kõikidele vutisõpradele ka minu poolt! Mina toon teieni Sillamäe ja Tammeka lahingu.
13:01
Kasper Elissaar: Tuleviku koosseisust veel hetkeks rääkides, siis klubi ise teatas esialgu sotsiaalmeedias, et rünnakul alustab Kristen Kähr - nüüd on ta pingil. Kui näpuviga ei olnud, siis tõenäoliselt sai soojendusel vigastada.
13:01
Kasper Elissaar: Aga nüüd minu mängu koosseisude juurde:

Sillamäe: Mihhail Starodubtsev, Oleksandr Suhharov, Aleksei Jepifanov, Vladislav Tšurilkin, Mihhail Slaštšjov, Dmitri Kovtunovitš, Deniss Vnukov, Semjon Fedotov, Aleksandr Ivanjušin, Roman Grigorevski, Aleksandr Volkov.
Varus: Eduard Orehov, Pavel Aleksejev, Artur Laks, Erik Anohhin, Daniil Šišov, Ilja Šepelev.

Tammeka: Karl Vaabel, Andre Paju, Kaarel Kiidron, Reio Laabus, Jürgen Lorenz, Silver Grauberg, Tauno Tekko, Martin Jõgi, Kevin Rääbis, Marek Tšernjavski, Tristan Koskor.
Varus: Karli Kütt, Siim Kask, Kevin Anderson, Mihkel Järviste, Mart Paul Preiman, Markus Lokk, Temari Nuuma.

13:01
Kasper Elissaar: AVAVILE!
13:02
Meinhard Pulk: Pall mängus ka Viljandis!
13:04
Meinhard Pulk:  Värav Kolmas minut ja Irie viib Transi juhtima!
13:05
Kasper Elissaar: Kummagi ridades suuri üllatusi ei ole: Sillamäel on teist mängu järjest väravas taas Starodubtsev ja Orehov on pingile jäetud. Välismaalaste dilemmas jäi seekord kaotajaks Aleksandr Savin, kes Vapruse vastu korraliku mängu tegi, võrreldes meie eeldatava algkoosseisuga on neljanda välismaalasena põhis hoopis kaitsja Aleksei Jepifanov. Savini koha võttis sisse seega Roman Grigorevski.

Tammeka puhul eelistasid treenerid Kevin Andersonile vasakkaitses Silver Graubergi. Ennustatud Mihkel Järviste asemel on põhikoosseisus ka Marek Tšernjavski.
13:05
Meinhard Pulk:  Denis Poljakovi nurgalöök ja eelmises omavahelises mängus omavärava löönud Irie lööb esipostis peaga palli väravasse!
13:07
Meinhard Pulk: Viljandi on taaskord mängijate asetusega tugevalt varieerinud. Näiteks on Indrek Ilves seekord keskpoolkaitses, teine multiuniversaal Gerdo Juhkam alustab keskpoolkaitses.
13:08
Meinhard Pulk: Juhkam alustab siis muidugi keskkaitses.
13:09
Meinhard Pulk: Viljandis leidis kaamera tribüünilt üles ka tipp-poliitik Helir-Valdor Seederi.
13:10
Kasper Elissaar: Sillamäel on hetkel võrdsete heitlus. Liga häid võimalusi pole kummalgi olnud.
13:10
Meinhard Pulk: Hoiatus  8. Denis Poljakov saab lisaks resultatiivsele söödule kirja ka kollase kaardi. Tegi vastase väljakupoolel vea Herolile.
13:10
Kasper Elissaar:  Üheksandal minutil ilmselt senine kõige ohtlikum löök: Grigorevski tulistas 22 pealt madalalt posti kõrvalt mööda.
13:11
Meinhard Pulk: Transi vasakust äärest tuli üpris nõrk tagasisööt, kuid Kotenkol õnnestub Peipsi nina eest pall Viljandi ründaja rikošetiga auti lüüa.
13:12
Meinhard Pulk:  Nüüd ohustas Viljandi juba päris aktiivselt Transi väravat, kuid Sinjavski löök karistusalas läheb üle jala.
13:14
Kasper Elissaar: Hoiatus12. minutil võttis Tšurilkin karistusala joone pealt Tšernjavski veaga maha. Penalti oli lähedal! Tundus, et viga tehti kastis, aga kohtunik määras karistuslöögi.
13:14
Kasper Elissaar: Paju lõi müüri.
13:15
Kasper Elissaar: Kiidron sai nurgalöögist jalaga jätkata, aga Statodubtsev püüdis lati kohalt palli.
13:15
Kasper Elissaar: Hoiatus14. minutil võttis Andre Paju kiirrünnaku maha.
13:16
Meinhard Pulk: Zakarljuka ebaõnnestunud karistuslöögi järel tekitas Trans korraliku segaduse. Löök teisest lainest esialgu blokeeriti, seejärel tungis Poljakov karistusalasse, kuid jäi Tuleviku mängijate vahele kinni.
13:16
Kasper Elissaar: Volkov keeras end kastis löögile, aga virutas palli üle ja mööda väravast.
13:17
Meinhard Pulk:  Kotenko ei saa tsenderdust korralikult klaaritud, kuid Sinjavski löök ebaõnnestub taas! Tõsi, noor ääreründaja jäi üpris terava nurga alla ja Transi kaitsja oli esiposti juures ka turvamas.
13:19
Kasper Elissaar: Sillamäe on kodus kerge surve peale saanud. Teeniti järjest mitu nurgalööki ja pall on ka nende järel võõrustajate kätte jäänud.
13:20
Kasper Elissaar: VäravSillamäe läheb 19. minutil juhtima! Suhharov lüpsis äärelt Graubergi, pani terava tsenderduse värava ette, mis lendas Kaarel Kiidronist Tammeka võrku
13:20
Meinhard Pulk:  Poljakov, kel on kollane all, tegi Ilvesele haiget. Teenis Karhult ka väikese loengu.
13:21
Meinhard Pulk: Ja nüüd lükkas Poljakov karistusala kaare sees Heroli pikali ja Viljandi saab ülimalt heast kohast karistuslöögi!
13:22
Külastaja pohlak kommentaar
Poljakov ikka väga vihane täna.
13:22
Meinhard Pulk:  Sinjavski lõi palli müüri, Viljandi mängijad nõuavad edutult Transi mängijale kätt ja endale penaltit.
13:22
13:22
Kasper Elissaar: Grigorevskilt tugev löök, aga Vaabel püüdis altpostist.
13:26
Kasper Elissaar: Huvitava märkusena: Irfan Ametovi Sillamäe juhendajaks saamise järel on Premium liigas kaks treenerit, kes mängudel ülikondades käivad. Ametov ise ning Infoneti loots Aleksandar Rogic.
13:27
Meinhard Pulk:  Viljandilt tubli kiirrünnak, aga Teori terav ja madal tsenderdus lõpeb Kotenko kätes. Mäng on üpris võrdne hetkel.
13:29
Kasper Elissaar: Rääbiselt terav löök: napilt postist mööda. Tammeka on veidi käima saanud.
13:30
Meinhard Pulk: Plotnikov leiab suurepärase sööduga Ferapontovi, venelasest ründaja jätab palli karistusala joonel olnud Zakarljukale, kuid löök läheb ülinapilt tagumisest postist mööda! Suurepärane võimalus!
13:30
Kasper Elissaar: Vaabeli õigeaegne väljatulek võttis Sillamäelt kuldse võimaluse! Järgnenud nurgalöögist sai Tšurilkin peaga löögile, aga Vaabel püüdis taas.
13:31
Kasper Elissaar: Sillamäe mängis nüüd tagaliinis ohtlikult ja Koskor oli tagasisöötu vahelt lõikamas, aga Starodubtsev jõudis enne teda ikkagi jaole.
13:34
Kasper Elissaar: VäravTristan Koskor viigistab seisu 34. minutil!
13:35
Meinhard Pulk: Trans tuleb oma nurgalipu juures surve alt niivõrd hästi välja, et kiirrünnakul saab Ferapontovi tsenderduse järel Plotnikov täiesti vabalt peaga löögile, kuid ei saa korralikult pallile pihta.
13:35
Kasper Elissaar: Vaabel mängis väravalöögist palli Laabusele lahti, Laabus leidis pika palliga paremalt äärelt Tšernjavski, kes pani vasakuga tsenderduse kasti, Koskor võttis penaltipunkti juures palli maha ja virutas libisemise saatel kera lati alla.
13:38
Kasper Elissaar: MIS TOIMUS? Koskor röövis palli vahelt, aga künklikul väljakul põrkas pall talle vastu enda kanda, aga leidis siis ikkagi kastis Jõgi, kes mängis Starodubtsevist mööda. Löök blokeeriti kolmanda Tammeka meheni, kes lõpuks lõi, kuid Slaštšjov klaaris joone pealt ära!
13:38
Kasper Elissaar: Hoiatus37. minutil võttis Suhharov omale kaardi.
13:39
Meinhard Pulk:  Minu hinnangul esimese poolaja parim mängija Ferapontov teeb Ilvesele väikest karuselli ja teenib Transile 20 meetri pealt karistuslöögi.
13:39
Meinhard Pulk:  Poljakov keerutab üle müüri, aga läheb siiski mööda.
13:40
Meinhard Pulk:  Hoiatus 39. Siim Saar sai kollase kaardi ja mängukeelu Levadia vastu.
13:40
Kasper Elissaar: Suhharov klaaris nurgalöögi.
13:41
Kasper Elissaar: Laabus võttis perfektse spaagega karistusalasse pääsenud Volkovilt jala pealt palli ära.
13:42
Kasper Elissaar: Rääbis läks 20 meetri pealt löögile, aga väga selgelt üle.
13:44
Kasper Elissaar: Koskor mängis Starodubtsevist mööda ja lõi palli tühja värava suunas, aga konarlikul murul ei veerenud pall kõige kiiremini ja Sillamäe kaitsjad klaarisid enne joont ära!
13:45
Kasper Elissaar: HoiatusKovtunovitš sai 44. minutil kaardi: lendas Lorenzile jalga.
13:46
Kasper Elissaar: Üks üleminut avapoolajale Sillamäel.
13:47
Meinhard Pulk:  Poolaeg Viljandis, kus kodumeeskond on 0:1 kaotusseisus. Transil on olnud kaks sisuliselt 100%-võimalust, Tuleviku puhul on parimad šansid langenud Sinjavski jalale.
13:48
Kasper Elissaar: Tammeka ohustas veel viimastel hetkedel väravat, aga Starodubtsev oli rusikatega vahel ja avapoolaeg on lõppenud 1:1 viigiga!
14:01
Kasper Elissaar: Vahetus Sillamäe vahetab poolajal: Kovtunovitš välja ja Tartust pärit Artur Laks sisse.
14:01
Meinhard Pulk: Viljandis jätkus mäng vahetusteta.
14:02
Kasper Elissaar: PARANDUS: välja võeti ikkagi hoopis Jepifanov, mitte Kovtunovitš. Esialgne Sillamäelt tulnud info oli vale.
14:02
Kasper Elissaar: Teine poolaeg!
14:04
Kasper Elissaar: Tablool oli esialgu olnud number 3 ja selle pealt tänast mängu kommenteeriv Rasmus Voolaid mulle info edastas: seejärel muutus see aga viieks. Sealt see väike segadus tuli.
14:05
Kasper Elissaar: Teise poolaja alguses on pallid käinud mõlema meeskonna karistusalas, aga liiga ohtlikuks pole veel mindud.
14:09
Meinhard Pulk:  Transi mänguline ülekaal on teise poolaja alguses tuntav olnud. Võimalusi pole veel suudetud tekitada.
14:10
Kasper Elissaar: Kovtunovitš läks kasti tagant vasakuga löögile: Vaabel püüdis!
14:13
Kasper Elissaar: Koskor sai Laabuselt hea läbisöödu, aga ründaja puude oli nii halb, et Tšurilkin jõudis lappima.
14:14
Kasper Elissaar: Vahetus57. minutil tuli Grigorevski puhkama ja Pavel Aleksejev tema asemel väljakule. Taas näitas tabloo midagi muud, sest tabloo on neljanda kohtuniku sõnul lihtsalt katki.
14:14
Meinhard Pulk: Vahetus  59. Esimene vahetus ka Viljandis. Roger Teor puhkama, Kristen Kähr sisse.
14:16
Kasper Elissaar: Graubergi söödud ei kannata täna erilist kriitikat - mitmel korral rünnakule tõustes on palli pannud täiesti ebamäärasesse tsooni.
14:19
Meinhard Pulk: Vahetus Transi esimene vahetus 63. minutil. Ioan Jakovlev vahetab Brõlini välja.
14:19
Kasper Elissaar: Sillamäel pole kummalgi mängus kontrolli: käib selline rapsimine hetkel.
14:20
Meinhard Pulk:  Umbes sama võib ka Viljandis toimuva mängu kohta öelda. Üldiselt on asi siiski Transi kontrolli all.
14:21
Kasper Elissaar: VahetusMartin Jõgi saab 65. minutil puhkama ja Mihkel Järviste platsile.
14:22
Kasper Elissaar: Paju virutas nurgalöögist palli küljeauti. Teistkordselt juba täna.
14:22
Kasper Elissaar: Volkov tegi kaugelt mingi imeliku pealelöögi riietusruumide suunas.
14:24
Meinhard Pulk:  Jakovlevi terav tsenderdus on esimese posti kõrvale minemas, Nõmm puterdab palli nurgalöögiks.
14:25
Kasper Elissaar: Värav68. minutil paneb Grauberg nüüd korraliku tsenderduse kasti ja Koskor suunas palli peaga ristnurka! Tammeka 2, Sillamäe 1!
14:25
Meinhard Pulk:  Zakarljuka sai nurgalöögi järel kastis jalaga löögile, aga napilt tagumisest postist mööda!
14:25
Kasper Elissaar: Nii Sillamäe kaitsjad kui väravavaht lihtsalt seisid.
14:29
Meinhard Pulk:  Viljandi sai jällegi heast kohast karistuslöögi, kuid Alliku üritus läks rikošetiga üle värava.
14:31
Meinhard Pulk:  Tulevik on erinevaid standardolukordi täna hulgaliselt teeninud. Nende lahendused on aga korralikult soovida jätnud.
14:31
Kasper Elissaar: Vahetus75. minutil teeb Tammeka kaitsvama vahetuse: Tšernjavski välja, Anderson sisse.
14:31
Meinhard Pulk:  Vahetus 76. Mutle tuleb! Siim Saar välja.
14:32
Kasper Elissaar: Kovtunovitš lõi peale, aga Vaabel püüdis.
14:33
Meinhard Pulk:  Hoiatus 77. Ovsjannikov saab kollase. Pool Transi koosseisu on konkreetses hüsteerias.
14:34
Meinhard Pulk:  Hoiatus 78. Ja Irie saab lõpuks igati teenitud kollase kaardi kätte.
14:37
Kasper Elissaar: Vahetus80. minutil tuli Rääbis välja ning Markus Lokk sai platsile.
14:38
Meinhard Pulk:  Hoiatus 83. Kaart ja mängukeeld Indrek Ilvesile.
14:40
Kasper Elissaar: Lokilt teine ebatäpne tsenderdus järjest. Tammekal olid head kohad.
14:40
Kasper Elissaar: Hoiatus84. minutil võtab Grauberg Volkovile tehtud vea eest kollase. Närviliseks on läinud.
14:42
Kasper Elissaar: Koskor üllatas kaugelt Starodubtsevit, kuid väravavaht suutis palli nurgalöögiks lükata.
14:42
Meinhard Pulk:  Vahetus 86. Trans teeb teise vahetuse. Tunjov sisse, Mihhailov välja.
14:42
Kasper Elissaar: Jälle Tammeka nurgalöögist lendas pall üle kõikide meeste. Täitsa uskumatu.
14:44
Kasper Elissaar: Tammeka pani nüüd tsenderduse normaalsesse tsooni, aga mitte oma mehele, vaid Ivanjušinile.
14:45
Kasper Elissaar: 89. minutil saab Tammeka penalti!
14:45
Kasper Elissaar: Lokk murdis vasakult kasti, aga Suhharov libistas talle jalgadesse!
14:45
Kasper Elissaar: Kaarel Kiidron lööb 90. minutil penalti latipõrkest üle!
14:46
Külastaja Lel kommentaar
Tammeka ei oska see hooaeg penalteid lüüa
14:46
Meinhard Pulk:  Kolm lisaminutit Viljandis.
14:47
Kasper Elissaar: Paju pani hea söödu värava ette, aga pall läks Koskori jala alt läbi. Kaks üleminutit!
14:47
Kasper Elissaar: Paju lõi viie meetri peal pallist mööda! Kuldne võimalus.
14:47
Kasper Elissaar: Paju lõi veel, aga Starodubtsev tõrjus!
14:47
Tammeka, lõpeta ära cmn, kohutav lõpp lihtsalt
14:48
Meinhard Pulk:  Vahetus 90+2. Transi viimane vahetus. Plotnikov välja, Lvov sisse.
14:48
Kasper Elissaar: LÄBI! Tammeka võidab 2:1 ja tõuseb kuuendaks!
14:50
Kasper Elissaar: Aitäh jälgimast! Oli põnev lahing ja lõpuks Tammeka vast vääris seda võitu isegi rohkem, kuigi avapoolajal oli Sillamäe parem. Skoor oleks Tammeka poolelt võinud olla ka palju suurem, aga täna piisas võiduks kahest väravast.
14:51
Meinhard Pulk:  Läbi ka Viljandis! Transile kolm punkti ning paistab, et üleminekumängud on Tuleviku jaoks reaalsuseks saamas.