Rasmus Voolaid: Soojad tervitused Maltalt! Ta' Qali staadionil on kõik meeskondadeks valmis ja õigepea tulevad meeskonnad soojenduseks platsile.
Rasmus Voolaid: Malta koondise fännid on lipud ja trummid staadionile toonud, aga praegu istuvad veel rahulikult. Asetsevad nad Eesti koondise vahetusmeestepingi taga, mitte omade poolel.
Rasmus Voolaid: Viimased päevad olen seda ilmaennustust jälginud ja pidevalt on ähvardanud, et läheb käest ära. Seni on veel ilma hoidnud, aga vaikselt on taevas pilvisemaks tõmbunud ja tuul on tõusnud.
15:07
Rasmus Voolaid: Aga mitte midagi hullu ei ole, praegu on veel praktiliselt ideaalne ilm.
15:08
Rasmus Voolaid: Malta koondis peab täna Belgia treeneri Tom Saintfieti käe all esimese mängu ning staadionile on tasuta sissepääs. Loodetavasti siis tuleb ka korralikult rahvast, praegu juba kogunetakse.
15:12
Rasmus Voolaid: Eesti algkoosseis on teada ja seda näete juba ka uudisest. Soome mänguga võrreldes on tehtud üheksa vahetust ja ainsana on oma koha säilitanud Karol Mets ning Ilja Antonov.
15:14
Rasmus Voolaid: Malta väravavahid on juba mõne minuti sooja teinud, nüüd on platsil ka eestlased. Meeritsa jaoks on tegu üheksanda A-koondise mänguga.
15:17
Rasmus Voolaid: Nüüd on mõlemad meeskonnad täiskoosseisus väljakul ja tribüünidelt tuli täitsa korralik aplaus.
15:17
Külastaja realist kommentaar
Kas Soccernet Okeaania turneele ka lãheb ...
15:17
Rasmus Voolaid: Läheb, peatoimetaja Kasper Elissaar on kohal.
15:19
Külastaja Tom kommentaar
Kas mitte kaheksas Meeritsal?
15:19
Rasmus Voolaid: Vabandust, jah, kontrollisin EJL-i lehelt, aga sinna oli juba Malta oma sisse arvestatud. Kaheksas!
15:21
Külastaja kx kommentaar
malta koosseis teada?
15:25
Rasmus Voolaid: Jah, just saime ja kandsin ka uudisesse sisse. Legend Mifsud on põhis ja eelvaates panime pihta 8/11, tänud Malta ajakirjanikele!
15:28
Külastaja Alek kommentaar
Ja tere ka minu poolt.
15:28
Rasmus Voolaid: Saime mängukava kätte ja siin on Eesti täiskoondis ilusti välja toodud. Ründes on meil koondises Mattias Käit, Artjom Dmitrijev ja Brent Lepistu. Iga päev õpib midagi uut!
15:32
Täna ehk põnevamgi mäng on hoopis šveitsis, kus mngitakse MMi koha nimel
15:43
Rasmus Voolaid: Platsile tegi üks koer ka tiiru peale ja tundub, et midagi kurja ta ei leidnud.
15:43
Rasmus Voolaid: Malta fännisektor paistab päris äge ja tundub, et osatakse ka häält teha.
15:44
Külastaja ee kommentaar
Ilmselt lastakse kõik sisse, ka koerad, kuna siiski tasuta.
15:44
Rasmus Voolaid: Eesti koondis on oma soojenduse juba lõpetanud ja nüüd hakkab Malta ka vaikselt asju kokku pakkima.
15:50
Külastaja Lennujaamakoristaja kommentaar
Terv Alekile Šveitsist,loodame et Šveits Mmile ei saa...
15:52
Rasmus Voolaid: Veel viimast korda läks koer koos peremehega jalutuskäigule, just mööduti Eesti pingist.
15:54
Rasmus Voolaid: Malta fännid loobivad paberilinte, aga kuna nad on platsist nii kaugel, siis see ei jõua isegi katlasse.
15:54
Rasmus Voolaid: Aga meeskonnad on platsil.
15:55
Ivar Lepik:  Tervitused ka minu poolt! Et Rasmus saaks seal Malta tühermaal oma tööle keskenduda, juhatan LIVE-vägesid siit Eestist.
15:57
Ivar Lepik: Eks siin enne mängu koosseis suur jututeema on.
15:58
Ivar Lepik:  Mina olen veidi ehk isegi pettunud - Martin Reimi üks põhilisi lubadusi peatreeneriks saades oli, et mehed jäägu oma liistude juurde. Käit Käidiks, tema võib vist küll igat kohta mängida, aga elame-näeme, milline roll täna Sergei Mošnikovile antakse.
15:58
Ivar Lepik:  Loomulikult on probleem ka valikus. Meil ei ole mingis vanuseklassis ääri liiga palju ja nooremad mehed on U21 koondise juures hetkel.
15:59
Ivar Lepik: Aga läksime!
15:59
Rasmus Voolaid: Melu on staadionil ikka täitsa hea.
15:59
Ivar Lepik: Värav  52 sekundit! RAUNO SAPPINEN!
16:00
Ivar Lepik:  Pall kukub 30 meetri kaugusele väravast, Mošnikov jätkab ühe puutega liini taha ja Sappinen väga rahulikult lahendab ära!
16:00
Jan Kuusk:  Kena lahendus, Sappinenil kiired jalad.
16:00
Ivar Lepik: Paremat algust ei oleks küll osanud tahta.
16:00
Külastaja Lee kommentaar
Tubli töö Sappinen, see talv peab 100% välismaale ära minema, muidu jääb toppama veel arengus.
16:01
Külastaja Tiit kommentaar
Mis see ajaloo kiireim värav koondisel olla võis? See oligi ehk?
16:03
Ivar Lepik: Esimese hooga ei teagi öelda. Katsun välja selgitada.
16:04
Külastaja Asd kommentaar
Palliga mängides tundub, et meil taga 4 ja mööl peaaegu paremäär ja zenjov pigem sappineniga ees kahekesi?
16:04
Külastaja fsad kommentaar
kes kiiremini lõi? luts või sapi?
16:05
Rasmus Voolaid: Staadioni teiselt poolelt on kuulda tuttavat keelt. "Eesti, suru Malta vastu muru!" Mõned sinisärgid sealt ikka silma torkavad.
16:05
Ivar Lepik:  Eks ta reaalsuses on ilmselt selline 3-5-2 peaaegu küll., aga esialgu Mošnikov hoiab pigem vasakule kui et liigub keskele.
16:05
Noh Lepik,Mošnikovi koha pealt suu vett täis?
16:07
Ivar Lepik:  Mošnikovi kui mängija osas ei ole mul mingeid probleeme olnudki. Et ta number kümne positsioonilt suutis hea momendi luua, ei tohiks küll kedagi üllatada. Näeme, kuidas tal tänane edasi läheb, aga selge ju see, et vasakul äärel ta ei ole tavaline valik.
16:07
Ivar Lepik:  Esimene ohtlikum moment teisel pool, Malta paneb vasakult palli kasti, aga Baranov lükkab nurgalöögiks. Mööli pealt natuke kärises.
16:08
Külastaja Krms kommentaar
Sama Sappinen, kelle aasta tagasi spetsialistid maha kandsid kui lootusetu, aeglase, nõrga jne jne. Palju õnne.
16:08
Ise ootaks, et koondises on varsti suurem hulk Flora mängijaid. Noored eesti poisid ju ja hea klubihooaeg ka seljataga..
16:09
Ivar Lepik:
16:10
Ivar Lepik:  Tervitused ja tänud selles osas Raulile.
16:11
Ivar Lepik:  PENALTI!
16:11
Rasmus Voolaid: Alguses läks penaltipunkti juurde Zenjov, aga lööma ikkagi Mošnikov. Korralik "buuu!" tuleb tribüünilt.
16:11
Ivar Lepik: Nonii! Rauno Sappinen leidis hea sööduga Artur Pika, kes ei läinud esimese puutega löögile, vaid tegi pausi ja tõmmati jalg alt ära.
16:12
Ivar Lepik: Värav  MOŠNIKOV! 14. minutil veeretabki ära.
16:12
Pikk on idikas? Miks ta ammu ära ei löönd seda
16:14
Jan Kuusk:  Pikal läks esimene puude küll pikaks, joppas, et see olukord päädis penaltiga.
16:14
Ivar Lepik:  Päris tore algus mängule, Malta uue peatreeneri mõtteid oleks küll praegu huvitav kuulda. Debüüdil 15 minutiga kaks välja võetud.
16:14
Tubli, et ära lõi, aga miks mošnikov läks lööma? Miks mitte Pikk ise või pigem Sappinen. Usun, et Sappinen lööb paremini ja kindlamalt kui Mošnikov. No @Alek, parem penalti, kui virutada ja mööda lüüa?? Pikk ei ole ründaja või keksväljamees, kes igapäev selliseid momente saaks, Ma usun, et 80% oleks ta mööda löönud või vastu väravavahti.
16:15
Rasmus Voolaid: Saintfiet on näiliselt vähemalt rahulik, aga ilmselt pole 52 sekundiga endale värav lasta just meelisalgus.
16:16
Ivar Lepik:  Mošnikov praegu lõi küll väga kindlalt ja on ka Soomes saanud klubi eest lüüa.
16:16
Külastaja das.hf kommentaar
31. mail 2006 lõi Klavan Uus Meremaa vastu värava teisel minutil. Et see peaks olema taasiseseisvumisaja kiireim värav.
16:16
Ivar Lepik:  Luts lõi kevadel Horvaatiale ka esimese minuti lõpus, oli vist 58-59 sekundi peal.
16:17
Samas seda 52. sekundi väravat ei saa panna treeneri süüks. Seal polnud midagi teha, kui mängijad sedasi kohe algul ära käkivad.
16:18
Kas keegi teab,kas millalgi aasta lõpus kuskil veel mingi sõpakas tuleb või see aasta peale Okeaania tuuri mängud läbi?
16:18
Ivar Lepik:  Okeaaniaga on 99% läbi.
16:19
Jan Kuusk:  Sappinen tahab end näidata. Ainult positiivne.
16:19
Ivar Lepik:  Sappinen vasakul taas väga ohtlik. Nüüd kukutatakse ka ~28 meetri peal. Malta kaitsjad on küll temaga väga hädas.
16:19
Rasmus Voolaid: Sappinen on ikka väga teravalt alustanud, naudib oma algkoosseisukohta täiega.
16:20
Isiklikult tahakski umbes sellist koondist näha tulevastes valiktsüklites. Jah, siia alg11 paneks aksalu, klavan, vassiljevi sisse aga sappineni eelistaks küll hetkel anierile
16:21
Ivar Lepik:  Hu-huu! Mošnikov keerutab ilusti posti kõrvale ära, aga Henry Bonello toob ühe käega välja!
16:21
Ivar Lepik:  Nurgalöök muidugi Vihmanni peale. Jube kõrge lennuga.
16:22
Külastaja Floid kommentaar
Ristnurka ilus mammu Mošnikovil.
16:23
Rasmus Voolaid: Mööl mängib praktiliselt ääreründaja kohal, Pikk on teisel pool oluliselt madalamal.
16:25
Ivar Lepik:  Ohtlik moment meie värava all, jällegi vasakult tuleb tsenderdus ehk Mööli tsoonist.
16:26
Külastaja Gj kommentaar
Etv okeaania mänge näitab?
16:26
Ivar Lepik:  Seda ei ole vist teada antud veel.
16:26
Külastaja G kommentaar
Mina eisaa aru miks see artjom dimtrjev seal koondises peab olema.
16:27
Dmitrjev tundub olevat reimi vaste mourinho maticile?
16:28
Ivar Lepik:  Zenjov ja Mošnikov üsna huvitavad rollid saanud täna. Mošnikov tuleb päris palju vastu küsima, Zenjov otsib rohkem liinide vahele ruumi. Kuna äärekaitsjad nii kõrgel, siis sisuliselt mõlemad ründaja all tinglikult. Sappinen liigub pigem vasaku ääre poole.
16:29
Kuigi dmitrjev mängib vähe kõrgemal kui antonov, vaese mehe fellaini siis ehk?
16:29
Ivar Lepik: Pigem on jah Antonov alla kontrollima jäetud ja Dmitrijev rohkem üles-alla liikumas.
16:30
Kulla G,neid küsimusi,et miks kord Anier kord Zenjov jnejne koondises mängib ei aita,eks Sulgi on sittasid päevi...
16:31
Ivar Lepik:  MEERITS!
16:32
Ivar Lepik:  Farrugiale kukub pall ja ta võtab esimese hooga väravast eemale maha, aga jääb Pikaga üks-ühele, teeb natuke ruumi ja paneb löögi teele. Meeritsalt hiilgav hüpe.
16:32
No jumal, söõdud on küll fellaini omad :(
16:32
Ivar Lepik:  Pikka siin raske süüdistada, kaitsjana ei saanudki ta selles olukorras torkima minna.
16:33
Ivar Lepik:  Pall üle kaitseliini Pikale ja hästi lükkab otsajoonelt tagasi teise lainesse, aga ei olnud seal kedagi.
16:34
Ivar Lepik:  Mulle väga meeldib, kuidas me domineerime, aga Malta tundub kaitsefaasis ikka mannetu ka. Väga palju antakse ruumi.
16:35
Külastaja soc kommentaar
mošnikov viimased 2 rünnakut ära käkkinud
16:36
Ivar Lepik:  Mifsud leiab Farrugia, aga üsna selge suluseis oli. Malta kontra sai alguse Dmitrijevi liigoptimistlikust läbisöödust.
16:40
EI saaks öelda, et liiga hea mäng on olnud. Sapi kobas ogemata ära algul ja penaltist teine otsa, aga amatööride vastu peaks platsil ka üle olema
16:40
Ivar Lepik:  Nurgalöök mängitakse pikemalt ja Vihmanni peale, aga lööki jõudu taha ei saa.
16:40
Ivar Lepik:  Sappinenilt hea pall värava eest läbi, aga Zenjovil jääb napilt puudu!
16:42
Ivar Lepik:  Meeritsalt taas fantasttõrje. Gambin paigutab meeste vahelt posti äärde, aga toob ära.
16:42
Ivar Lepik:  Kaitses ei ole meil asjad kõige paremini kontrolli all. Malta suudab ikkagi ohtu kujutada.
16:42
Ei saa olla rahul sellega kui kiiresti suudetakse meie vastu kontrasse tulla. Ka valiksarjas oli seda näha..
16:42
huvitav, kas malta koondislased saavad pärast liidu kulul koos einestada ka või see läheks eelarvest üle juba
16:43
Külastaja R kommentaar
Meeritsa vorm tundub täitsa hea olema.
16:43
Rasmus Voolaid: Käit läks pingilt korra siseruumidesse ära. Vihjab see midagi või mitte? Ei tea.
16:43
Ivar Lepik:  Üks lisaminut.
16:44
Ivar Lepik: Eks väravavahid on alati kahe otsaga asi. Meerits Soomes mängukindlust saanud ja sellised paraadtõrjed on tema leib, samas Aksalu ehk kaitseliini juhendamisel veidi tugevam.
16:44
Ilmselt läks jh varem riietusruumi, kuna poolaeg hakkab @voolaid, aga selle vihje võis juba kella pealt leida
16:45
Rasmus Voolaid: Kui vaheaeg algas, siis tuli ta tagasi platsile. :)
16:45
Ivar Lepik:  Seisuga peab väga rahul olema. Võimalusi oleme loonud, mängu on, kaitses aga ka asjad veidi lahti. Eks näeme, mis teine poolaeg toob ja kuidas Martin Reim vangerdab.
16:46
Ivar Lepik:  Oper: "Alustasime hästi, alustasime teravalt. Võttis pinged maha. Poisid ise otsustasid, kes penaltit lööb. Varsti on vaja tuua värskeid jalgu ja kindlasti tulevad vahetused ka ruttu.
16:48
Külastaja asd123 kommentaar
Teisel poolajal tasuks proovida Sappineniga vasakul äärel, Zenjoviga paremal ning Anieri/Tammega tipus. Sappinen on korduvalt vasakult häid palle andnud ja siis oleks kaks meest, kes neid ära kasutada suudaks.
16:48
Ivar Lepik:  Anierile kuluks värav ära küll. Väga.
17:00
Ivar Lepik: Vahetus  Joseph Zerafa sisse ja Zach Muscat välja, Maltalt vahetus.
17:00
Ivar Lepik:  Eesti esialgu vahetusi ei teinud. Teine poolaeg läks!
17:04
Ivar Lepik:  52 sekundiga uuesti ei tulnud. Eesti survestab kõrgelt, aga löögini pole praegu jõutud.
17:04
Ivar Lepik:  Vihmann klaarib esimeses postis.
17:07
Rasmus Voolaid: Nonii, staadionil on korralik lärm üles saadud ja Malta surub.
17:07
Ivar Lepik:  Ei ole teine poolaeg liiga hästi alanud, päris pikka aega püsis pall meie kastis. Mööl klaaris.
17:07
Külastaja Aivo kommentaar
kas Eestist fänne onn?
17:08
Rasmus Voolaid: Eestist mingi hulk ikka on, jah.
17:08
Rasmus Voolaid: Mattias Käit tuleb õigepea platsile.
17:09
Ivar Lepik: Vahetus Ilja Antonov-Mattias Käit! 55. minut.
17:10
Ivar Lepik:  Vaatame, kas Käit nüüd keskele või liigub Mošnikov keskväljale ja Käit äärde.
17:11
Ivar Lepik:  Jääb Käit keskele ikka esialgu. Oletaks, et varsti tuleb äärele ka värskeid jalgu.
17:11
Rasmus Voolaid: Baranoviga on halvasti ja juba võtab Tamm riideid vähemaks.
17:13
Ivar Lepik: VahetusTehakse see ära jah. 58. minut. Baranov hoiab kubemest kinni. Norras kaks vooru jäänud, Kristiansundi seis õnneks üsna hea.
17:13
Rasmus Voolaid: Järgmisena on valmis sekkuma Taijo Teniste.
17:14
Ivar Lepik: Vahetus  Vahetused Malta poolt: Jean-Paul Farrugia ja Andre Schembri välja, Steve Pisani ja Kyrian Nwoko sisse. 59. minut.
17:15
Ivar Lepik: Hoiatus Steve Borg tegi Artur Pikale haiget ja sai esimese kollase kaardi.
17:16
Ivar Lepik:  Tamm eksis ja vasakult saavad madala palli Malta mehed kasti viia, aga pole kedagi, kes lööks.
17:17
Rasmus Voolaid: Purje on ka mängusärgi selga ajanud ning tulevad koos Tenistega nüüd vahetusalasse.
17:19
Ivar Lepik: Käit karistusala joonel ebakindel, aga Vihmann võtab julgelt omaks.
17:19
Mis loogika järgi meile need numbrid on? Tamm oli 2 enne?
17:19
Ivar Lepik:  Malta on teisel poolajal kaitses paremini mänginud ja ei ole me enam domineerida saanud nii.
17:20
Ivar Lepik: Vahetus Rowen Muscat välja ja Paul Fenech sisse. 65. minut.
17:20
Ivar Lepik: Vahetus  Mošnikov-Purje 65 ja Mööl-Teniste 66.
17:20
Mööl on kuidagi väsinud. Kas hooaja lõpp on tunda
17:20
Mets-Vihmann-Tamm, millal viimati nii pikk kaitseliin oli meil?
17:21
Külastaja norsk kommentaar
Kes avaväravale eelneva vaheltlõike tegi? Vihmann?
17:21
Ivar Lepik:  Vihmann oli mälu järgi jah.
17:21
Külastaja to Mart kommentaar
"Ei tohiks unustada et Malta on 181. riik edetabelis" - ei tohiks unustada, et Malta mängis valiksarjas viiki Leeduga.
17:24
Ivar Lepik:  Vihmann hästi sekkus, aga Maltal vaat et ohtlikuim võimalus! Tamm kaotas Nwoko ära ja paarilt meetrilt lõi üle.
17:25
Mõnda asjalikku vasakkaitsjat ei paista kuskilt? Pikale kasvõi võrdset vahetust vaja...
17:26
Ivar Lepik:  Vasakuga ei tundu probleemi: Kallaste Poolas, Saliste tänavu Floras potentsiaali näidanud.
17:26
Külastaja ccc kommentaar
Mida tsenderdus...
17:26
Pikk mängib vist oma viimaseid mänge koondises. See Pikk ei ole enam see sama Pikk, kes varasematel aastatel. Jubedad otsused, jubedad puuted jne. Ja Mošnikov lõi küll värava, kuid ei ole väga vaimustuses tema mängust, paar momenti lõi ja andis söödu, aga muidu ikka jube mäng. Dmitrjiev koos Pikaga täna kindlasti kõige kehvemad mängijad. Dmitrjev ikka ei vääri kohta koondises, jubedad söödud, puuted ja kõik jube ning mitte ainult tänases mängus.
17:27
Ivar Lepik: Vahetus   Malta tegi viienda vahetuse ka, Alfred Effiong sekkus.
17:27
Külastaja Ants Antson kommentaar
Sorry Ivar, aga Saliste oli Floras väga nõrk see hooaeg. Tema pealt lekkis väga paljudes mängudes!
17:28
Ivar Lepik: Zenjov tegi õlale haiget.
17:28
Samas Zenjov ka suht nähtamatu olnud viimastes mängudes, k.a täna
17:28
Ühtegi puhast tipuründajat pole peale tulemas noortest. Sappineni tahaks rohkem vasakul äärel näha, Käiti ründaja all ning kumbki Roosnupust ja Liivakust võiks ennast A-koondises pigem paremal äärel pildile mängida.
17:29
Ivar Lepik:  Sappinen on mitmel rünnakul nüüd häid liigutusi teinud. Pikk proovis üle puusa lüüa, nurgalöögi võttis vähemalt välja.
17:29
Rasmus Voolaid: Taas näitab Malta, et ei ole reeglitega päris hästi sina peal. Juba teist korda prooviti audiviske järel välja noolida suluseisu, kuid reglement sama keelt ei räägi.
17:31
Rasmus Voolaid: Henri Anier ja Clayton Failla on varsti vahetusest sisse tulemas.
17:31
Ivar Lepik:  Tenistel läks asi praegu käest ära. Käit leidis hästi Teniste paremal, Teniste tahtis ilmselt madala palli karistusalla panna, aga Teniste ei saanud korralikult pihta ja oleks peaaegu esimesse nurka ära veeretanud, aga väravavaht jõudis tagasi.
17:31
Kas sander puri on veel tegev mängija?
17:32
Ivar Lepik:  Sander Puri on Iirimaa esiliiga meister sellest aastast.
17:33
Ivar Lepik: Vahetus Luke Gambin välja, Clayton Failla sisse. 78. minut, Malta viimane vahetus.
17:33
Ivar Lepik: Vahetus Eesti teeb ka ära, Zenjov välja, Anier sisse. Tosin minutit Henrile.
17:33
See et puri koondises pole näitab vist selle liiga taset?
17:33
To Lee. Pikk alles sai koduklubi, kus saab ka mänguaega. Kui saa pea terve hooaeg pingil oled vöi ei mahu pingilegi, siis raske kohe esimeste möngudega sisse sulanduda. Küll jõrgmistes mängudes hakkab Pikal tulema need möngud
17:33
Oi, Teniste lõi peaaegu kogemata värava.
17:34
Ivar Lepik:  Nõuavad Malta mehed kätt, aga tundus, et ei olnud.
17:34
Rasmus Voolaid: Eesti viimane vahetusmees on Brent Lepistu.
17:35
Huvitav et dimat eikasutata
17:36
hea mängu on teinud meerits, kes on olnud postide vahel kindel. Platsilt ei oska küll kedagi välja tuua.. Vihmann on ebakindel oma trajektoorides, ründajad on olnud suht saamatud. Baranov vigastas kubet jne
17:37
Ivar Lepik: Vahetus82. viimane vahetus on Flora vahetus: Sappinen välja ja Lepistu sisse.
17:37
Rasmus Voolaid: See tähendab, et Käit nüüd paremal äärel.
17:38
Ivar Lepik:  Teise poolajaga ei saa väga rahul olla. Purje praegu jooksis kinni ennast.