Rasmus Voolaid: Tere päevast! Alustame Premium liiga laupäevaga.
12:56
Meinhard Pulk: Tere ka minu poolt!
12:58
Meinhard Pulk: Paide ja Flora koosseisudes on paar üllatust. Kristofer Piht ei kuulu veidi ootamatult võõrustajate koosseisu ja pingilt alustavad näiteks Magnar Vainumäe ning Sören Kaldma. Pärast 2016. aasta oktoobrit kuulub esmakordselt Flora Premium liiga mängu algkoosseisu Herol, kes jättis pingile Henri Järvelaidi.
12:59
Rasmus Voolaid: Tallinna Kalevi eest saab täna oma Premium liiga debüüdi Daniil Ševjakov ning põneva märkusena võib veel välja tuua selle, et eelmises voorus haiget saanud Artjom Artjunin on täna Kalevi pingil.
13:00
Rasmus Voolaid: Kuressaare on pidanud viimasel hetkel algkoosseisus ühe vangerduse tegema, kui soojendusel tõmbas lihase ära Margus Rajaver ning nii alustab Karmo Paju.
13:01
Meinhard Pulk: Ilmastiku- ja mängutingimused paistavad Paides päris kohutavad olevat. Kevadiselt pruuni "muru"väljaku kõrval peavad mängijad hakkama saama tugeva tuulega ja pilvede pealt paistab, et ka vihmasadu ei pruugi kaugel olla.
13:01
Meinhard Pulk:  Paides pandi pall mängu!
13:02
Rasmus Voolaid: Ja nüüd läks ka Kuressaares!
13:02
Meinhard Pulk:  Iyede ohtliku tsenderduse klaaris Kuusk täpselt Frolovi jalale, kelle volley 16-meetrilt jäi kaitsjatesse kinni.
13:05
Rasmus Voolaid: Kuressaare on viisakalt alustanud, aga Sander Lahe tsenderduse klaaris Kaspar Laur.
13:05
Meinhard Pulk:  Paide on päris hästi alustanud. Teenitud on ka esimene nurgalöök ja äsja proovis Yao edutult käärlööki.
13:07
Rasmus Voolaid: Kes imestas, et miks puudub Kalevi algkoosseisust nende parim väravakütt Takuya Matsunaga, siis põhjus on lihtne - kollaste kaartide tõttu saadud mängukeeld.
13:09
Meinhard Pulk: Iyedelt väga korralik löök 20-25 meetrilt, Toom tõrjub enda ette ja seejärel klaarib Vihmann nurgalöögiks. Nurgalöögist midagi ei tulnud.
13:11
Rasmus Voolaid: Värav KURESSAARE LÕI ESIMESE ÄRA!
13:11
Rasmus Voolaid: Keegi pikendas küljeauti ning Sander Laht pani kümnendal minutil palli latipõrkest kotti ära!
13:12
Rasmus Voolaid: Sander Viirale tulevad selle peasöödu eest söödupunktid.
13:13
Meinhard Pulk: Poom oli karistusalla murdmas ja Ouattara täklas puhtalt ja stiilselt.
13:16
Meinhard Pulk:  Mäng on endiselt päris võrdne, aga Flora on iga minutiga üha enam mängu sisse tulnud.
13:18
Rasmus Voolaid: Võrdne on asi ka Kuressaares. Värav küll oli, aga pärast seda on rahulik madin edasi läinud.
13:19
Rasmus Voolaid: Conte mängis karistuslöögi Kuressaarele väga ootamatult lahti ja teenis nurgalöögi.
13:20
Meinhard Pulk: Iyede! Tuleb VÄGA edeva liigutusega keskväljalt läbi ja pisikese spurdi järel proovib palli 20-meetrilt lati alla lüüa. Toom suutis siiski palli püüda.
13:22
Meinhard Pulk:  Värav 22. Markus Poom!
13:22
Rasmus Voolaid: Jakovlev pani suurepärase söödu värava eest läbi, aga Sobtšenkole napilt selja taha. Vastasel juhul oleks Kuressaare jaoks kuri karjas olnud.
13:23
Meinhard Pulk: Liivak hoidis karistusala lähistel pikalt palli, jättis siis palli Poomile, kes virutas seejärel palli umbes 20-meetrilt küljevõrku! Kena värav.
13:25
Meinhard Pulk:  Kohe oli viigivärav lähedal! Nurgalöögi järel tegi Toom Outtara tugeva pealöögi vastu fantastilise tõrje ning järgnenud sagina järel lõi Frolov kastijoonelt üle.
13:26
Rasmus Voolaid: Jakovlev küsib endale väga vihaselt penaltit, aga ei saa! Sander Viiral olid käes küljes, ent Jakovlev kukkus ikka pehmelt ka.
13:26
Meinhard Pulk: Aloe sai Beglarišvili nurgalöögile pea vahele, kuid pall läks selgelt üle.
13:28
Meinhard Pulk: Paidel oli viis nelja vastu olukord tekkinud, Frolov proovis ise paarikümnelt meetrilt alumisse nurka lüüa ja kuigi Toom ei suutnud koheselt palli püüda, lahenes olukord Flora jaoks turvaliselt.
13:30
Rasmus Voolaid: Mäng on nüüd selgelt Kalevi kätte läinud ja Kuressaarel on nüüd rasked hetked.
13:32
Meinhard Pulk: Aleksandr Dmitrijev sattus enda jaoks harjumatusse positsiooni, kui jäi karistusala taha täiesti vabaks. Raamidesse veteranist poolkaitsja palli saata ei suutnud.
13:33
Rasmus Voolaid: Korraks avanes hea võimalus ka Kuressaarele, aga taas söödab Kalev palli. Väga ohtlikuks nad ei saa, aga pallivaldamine on meeletu.
13:34
Meinhard Pulk:  Liivak-Poomi kombinatsioon tõi taas kaasa pealelöögi raamidesse, kuid seekord Liottil püüdmisega raskusi ei tekkinud.
13:35
Rasmus Voolaid: Kes muu, kui Kaspar Laur sai Kalevi korneri järel peaga löögile, aga ikkagi üle. Eelmisel nädalal läks paremini.
13:35
Meinhard Pulk:  Hoiatus 34. minutil sai Edgar Tur mängu esimese kollase kaardi.
13:38
Meinhard Pulk: Paide proovis lühikese ajavahemiku jooksul kahel korral vasakust äärest tsenderdustega omasid leida, mõlemal puhul näitas Kuusk head kaitsetööd ja klaaris pallid.
13:42
Rasmus Voolaid: Laht sai jooksma, aga Laur lükkas ta käega minema. Vahelduseks karistuslöök Kuressaarele.
13:43
Meinhard Pulk:  Yao ja Iyede tulevad kahekesti kiirrünnakusse, Yao madala löögi tõrjub Toom enda ette ja Kams ei lase Iyedel palli tühja lükata!
13:43
Rasmus Voolaid: Alari Saar mängiti karistuslöögijärgse kombinatsiooniga ideaalselt vabaks, aga mees lööb mõnelt meetrilt taevasse!
13:44
Rasmus Voolaid: Hoiatus Kalev on selgelt endast väljas. 42. minutil läks Jakovlev Paplavskisega põrkama ja sai kaardi.
13:46
Meinhard Pulk: Lisaminuteid Paides ei tule. Flora läheb poolajale küll 1:0 eduseisus, kuid võimalusi on kõvasti rohkem olnud Paidel.
13:48
Rasmus Voolaid: Siim Rinken lasi kümmekond sekundit üleaega, et Wakui saaks karistuslööki ära anda, aga selle püüdis Paplavskis kindlalt. Poolaeg läbi ka Kuressaares. Põnev seis kahtlemata!
14:01
Rasmus Voolaid: Kuressaarel läks taas käima!
14:01
Rasmus Voolaid: 25 sekundit mängitud ja Lahel supervõimalus, aga Koroljov tõrjub palli üle lati!
14:02
Meinhard Pulk:  Teine poolaeg käib ka Paides!
14:05
Rasmus Voolaid: Koroljov oli karmilt eksimas, kui juba tagumised põsed maha pani, ent suutis siiski kiirelt end püsti saada ja palli minema lüüa.
14:06
Meinhard Pulk:  Beglarišvili on juba päris pikalt maas olnud ning saab nüüd arstiabi.
14:08
Meinhard Pulk: Hoiatus53. Iyede teeb Kuusele vea ning saab hoiatada.
14:09
Rasmus Voolaid:  Kuressaare hoidis küll Sobtšenko võimaluse ära, aga kas Valmase hinnaga?
14:09
Meinhard Pulk:  Hoiatus Minut hiljem kaart ka Frolovile ja nüüd saab Flora veidi paremast kohast karistuslöögi.
14:10
Meinhard Pulk:  Beglarišvili tsenderdus kukkus väga ohtlikult väravaesisele Kuuse pea peale, kuid Liotti ja Suhharovi koostöö abiga pall väravasse ei läinud!
14:11
Rasmus Voolaid: Aga Valmase juurde tagasi tulles, siis hoidis mees küll pikalt oma paremast säärest kinni, ent mängib edasi.
14:13
Meinhard Pulk:  Vahetus 58. Mängu esimene vahetus. Üpris nähtamatu olnud Valge välja, Henri Hanson sisse.
14:14
Külastaja Shparkz kommentaar
Kalevi omadel närvid täiesti läbi
14:14
Rasmus Voolaid: Hoiatus59. minutil sai Sobtšenko nii vea kui ka järgnenud sõnelemise eest kombineerituna kollase kätte.
14:14
14:15
Rasmus Voolaid: Täiesti nõus.
14:16
Meinhard Pulk:  Liivak ja Herol mängivad hästi kokku, kuid Suhharov suudab tagumises postis Saliste nina eest päästa!
14:16
Külastaja Kahju kommentaar
Siim Rinken kahjuks ikka harrastab naiseliku jalgpalli...väga puhtad palli mängimised võtab veaks
14:16
14:16
14:17
Külastaja Nasfal kommentaar
Kalevi meeskonnal tundub, et on puudu kogenud karmist kaptenist, kes suudaks natukene meeskonnas tuure maha tõmmata ja platsil sekkuda. Wakui on ilmselt natukene liiga pehme ja hea inimene ja teised on liiga noored ja kogenematud. Mõttekoht Kalevile kindlasti järelejäänud hooajaks.
14:18
Meinhard Pulk: Suhharovi karistuslööki sai vahetusmees Hanson peaga suunata, kuid pall läks Toomi käte vahele.
14:20
Meinhard Pulk: Üldiselt tunneb Paide täna päris tuntavalt nii Neemelost kui ka Pihtist puudust. Tsenderdusi tuleb kasti palju, kuid õhus Paide ründajad Flora kaitsjatele vastu ei saa.
14:21
Meinhard Pulk:  66. minutil penalti Florale!
14:21
Külastaja .. kommentaar
Klounaad, ilma penaltiteta ei suudeta lihtsalt.
14:21
Meinhard Pulk:  Saliste sai Kamsilt karistusalas söödu ja Sinilaid tuli talle selga. Pigem õigustatud penalti.
14:22
Meinhard Pulk:  Värav 67. Beglarišvili virutab palli ülemisse nurka! 2:0.
14:23
Rasmus Voolaid: Kuressaares käib mäng vanaviisi. Kalev söödab, Kuressaare vaatab muretult pealt.
14:26
Rasmus Voolaid: Vahelduseks pääses löögile ka Kure, kui Viira nurgalöögi järel peaga lõi, aga Koroljov püüdis.
14:26
Külastaja Rene kommentaar
Paides põhikaameral plekid objektiivi peal?
14:26
Külastaja JH kommentaar
Jätke see Herolitamine juba, vana ju ise ütles intervjuus, et tema küll kedagi eesnime kasutama pole kohustanud. Eesti inimene, nimi on Riiberg.
14:27
Rasmus Voolaid: Pall oli juba Paplavskise käes, aga Jakovlev läks suskima. Vedas, et sealt teist kollast ei tulnud. Rinken andis viimase hoiatuse.
14:27
Meinhard Pulk: Soov nimetada teda eesnime järgi pärineb Herolilt ja tema perekonnalt endalt.
14:29
Meinhard Pulk:  Paide rünnak on teisel poolajal üpris mannetu olnud ning Toomil eriti palju tööd ei ole olnud.
14:30
Meinhard Pulk:  Vahetus 75. Yao välja, Randin Rande sisse.
14:32
Meinhard Pulk: Herol proovib Beglarišvili kannasöödu järel ühe puutega umbes 30-meetrilt, kuid Liotti oli valmis.
14:33
Rasmus Voolaid: Vahetus78. Kaspar Laur tuleb välja, Artjunin peab ka ikka platsile tulema.
14:34
Meinhard Pulk:  Vahetus 79. Beglarišvili välja, Erik Sorga sisse.
14:36
Herol Riiberg: "Ma pole kunagi nõudnud, et mind Heroliks kutsutaks. Mul pole vahet." (Jalka).
14:36
Rasmus Voolaid: Oliver Rass on krampides. Kurel veel kümme minutit vastu pidada!
14:37
Rasmus Voolaid: Vahetus Rass tulebki kohe välja ja 35-aastane Tõnis Koppel viimasteks minutiteks platsile.
14:38
Rasmus Voolaid: Kuressaarel oli mitu head võimalust järjest, aga kuidagi ära ei löödud!
14:38
Rasmus Voolaid: Vahetus Aga ühe vahetuse tegi Kure veel: Eerik Poopuu võttis Maarek Suursaare välja.
14:38
Külastaja Linda kommentaar
Isegi Paide vastu on jõuluboonused mängus? Erakordne.
14:39
Meinhard Pulk:  Herol tuli äärest läbi karistusalla, kuid löögi püüdis esipostist Liotti.
14:40
Rasmus Voolaid: Artjunin pani karistuslöögi oma mehe põrkest ja väga napilt lendas postist mööda!
14:42
Rasmus Voolaid: Minu hinnangul täna üle platsi mängija olnud Elari Valmas pani nüüd oma kaitses väga pika ja võimsa jooksu ning suutis palli endal hoida. Paraku oli Koppel natuke suluseisus ja hea pikk sööt läbi ei läinud.
14:44
Rasmus Voolaid: Vahetus 89. Aplausi saatel pääseb Sander Laht puhkama, Reivo Vinter mängu.
14:45
Meinhard Pulk:  Nurgalöögi järel oli pall väga ohtlikult Flora karistusalas, Paide mängijad nõudsid intensiivselt penaltit, kuid ei tulnud ei seda ega ka ühtegi pealelööki!
14:45
Rasmus Voolaid: Tundus, et teadustaja ütles Vinteri nime asemel midagi muud ning publik aitas kohaliku mehe välja. "Vabandust, Reivo Vinter" oli kuulda küll.
14:45
Meinhard Pulk:  Kaks lisaminutit Paides.
14:46
Rasmus Voolaid: Kolm lisaminutit on aega Kalevil.
14:47
Meinhard Pulk:  Kuu potentsiaalselt üks ilusamaid väravaid oli lähedal, kuid Rande akrobaatilise soorituse järel läks pall napilt üle!
14:47
Rasmus Voolaid: Viimane minut ja Kalev veel üritab.
14:47
Meinhard Pulk:  Ja kõik! Flora võtab 2:0 võidu ja kolm punkti.
14:48
Rasmus Voolaid: Viira ja Miil peksavad pikka ette.
14:48
Rasmus Voolaid: Saar tegi veel viimastel sekunditel vea. Kalevil kõige viimane karistuslöök.
14:49
Rasmus Voolaid: Aga ei! Kõik! Kuressaare saabki oma hooaja teise võidu ja tõuseb tabelis kaheksandaks!