Esmaspäev, 18. juuni 2018
14:29
Meinhard Pulk: Tere pärastlõunat!
14:30
Meinhard Pulk:  MM-i viienda võistluspäeva alguseni on jäänud 30 minutit ning alustuseks siis Rootsi ja Lõuna-Korea lahing.
14:31
Meinhard Pulk: Ka koosseisud on uudises olemas. Peab mainima, et nende lisamine oli üpris korralik väljakutse, kuivõrd kõik rahvusvahelised portaalid väänavad Lõuna-Korea mängijate nimesid oma nägemise järgi.
14:33
Meinhard Pulk: Lõuna-Korea on peale tulnud 4-4-3 formatsiooniga, Rootsi klassikalise, kuid viimasel ajal taas veidi enam moesse tõusnud 4-4-2 asetusega. Ehk kõige märkimisväärsem detail on Victor Lindelöfi pingile jäämine.
14:37
Meinhard Pulk:  Asetuvad siis meeskonnad nõnda:

14:40
Meinhard Pulk:  Aga mänguväliselt sellist põnevat statistikat

14:43
Meinhard Pulk:  Aga natuke ka konkreetselt Rootsi ja Lõuna-Korea mängu eel enim furoori tekitanud teemast.

14:53
Meinhard Pulk: Aga mida võiks eilne Mehhiko võit Saksamaa üle tähendada Rootsi ja Lõuna-Korea jaoks? Pakuks seda, et ilmselt alla kuue punkti saamisega ei pruugi edasipääsu ootusi hellitada. Seega oleks viik tänasest mängust mõlema satsi jaoks tõsine katastroof.
15:00
Meinhard Pulk:  LÄKSIME!
15:05
Meinhard Pulk:  Esimene nurgalöök Lõuna-Koreale ja Olsen lükkas käega minema.
15:06
Meinhard Pulk: Nüüd oli ohtlikum! Tottenhami Sonilt hea karistuslöök ja omad said ka peaga löögile! Läks selgelt mööda, aga vilistati vist ka viga.
15:07
Meinhard Pulk:  Lõuna-Korea on ehk veidi paremini alustanud.
15:13
Meinhard Pulk:  Hoiatus 12. minut ja esimene kollane kaart Kim Shin-wookile.
15:17
Meinhard Pulk:  Kui esimest kümmet minutit domineeris Lõuna-Korea, siis nüüd Rootsi ohjad endale võtnud. Löökideni pole veel jõutud.
15:18
Meinhard Pulk: Keskkaitsjast kapten Granqvist mängis viimasel kolmandikul seina, oli pääsemas üks-üks olukorda, kuid Korea kaitsja tegi kvaliteetset kaitsetööd!
15:21
Meinhard Pulk:  MIS VÕIMALUS ROOTSIL!?
15:21
Meinhard Pulk: Meeletu sagina järel kukkus pall Bergile kandiku peal ette, kuid umbes viie-kuue meetri pealt lööb ta väravavahile pihta!
15:22
Meinhard Pulk:  Ning nurgalöögi järel sai Jansson peaga löögile, kuid läks mööda.
15:26
Meinhard Pulk:  Aga ohjad on küll nüüd selgelt Rootsi käes.
15:27
Meinhard Pulk:  Ning olgu mainitud, et Lindelöfi kõrvalejäämise põhjuseks on haigus.
15:28
Meinhard Pulk:  Lõuna-Korea mängib nüüd kümnekesi, sest üks mängija kukkus küljejoone taha ning vajab arstiabi.
15:29
Meinhard Pulk:  Vahetus Tuli ka vahetus. Äärekaitsja Park välja, Kim Min-woo asemele.
15:30
Meinhard Pulk:  Aga Rootsi nurgalöök oli nüüd taas väga ohtlik, kuid jalalöök suudeti blokeerida.
15:35
Külastaja hm kommentaar
Huvitav valik rootsil koondise osas. Noored tegijad nagu jordan larsson ja wahlqvist ikka ei saanud sisse
15:35
Meinhard Pulk:  Granqvist on kahel korral jäänud Soni kiirusega raskustesse. Esmalt võttis ta veaga maha, kuid pääses kaardist, nüüd ei jõudnud Soni sööt otsajoone juures oma meesteni.
15:42
Meinhard Pulk:  Teatav penaltihõng Rootsi karistusalas, kuid ei tulnud õigustatult midagi. Üldiselt on mäng maha rahunenud.
15:43
Meinhard Pulk:  Granqvisti tõste kaitseliini seljataha, Berg suudab terava nurga alt väravavahist mööda suunata, kuid ei enamat!
15:44
Meinhard Pulk:  Nonii. Kas tuleb Rootsile penalti? VAR paistab otsustavat igatahes hetkel.
15:45
Meinhard Pulk:  Aga ei tulnud penaltit. Rootsi pommitas nurgalöögi järel kahe löögiga, kuid väravavaht püüdis lõpuks.
15:46
Meinhard Pulk:  Kaks lisaminutit.
15:48
Meinhard Pulk: Rootsi surus veel, aga väravat ei tulnud. Poolaeg 0:0 ning Rootsil on ohjad kindlalt enda käes.
16:03
Meinhard Pulk:  Teine poolaeg algas samade meestega nagu esimene lõpetati.
16:06
Meinhard Pulk:  Rootsilt kiirrünnak, jäeti Forsbergile, kes tõmbas keskele, kuid virutas palli siis tribüünile!
16:09
Meinhard Pulk:  Koo suunab peaga, kuid küljevõrku! Korea parim võimalus!
16:10
Meinhard Pulk:  Isegi veidi üllatav, et tablool endiselt nullid on.
16:13
Meinhard Pulk:  Hoiatus 55. Hwang Hee-chan saab kollase ja Rootsile heast kohast karistuslöök.
16:14
Meinhard Pulk:  Tuleb pealöök, aga otse väravavahile peale! Tagasipõrkunud pall klaariti nurgalöögiks.
16:18
Meinhard Pulk:  Mitu järjestikust rünnakut ja nurgalöögi Lõuna-Koreale, aga midagi neist ei tulnud.
16:18
Meinhard Pulk:  Hoiatus 61. Kollane Claessonile.
16:20
Meinhard Pulk:  Kogu Rootsi meeskond nõuab penaltit, kas VAR sekkub?
16:20
Meinhard Pulk:  Sekkub...!
16:21
Meinhard Pulk:  Korduste järgi selge penalti.
16:21
Meinhard Pulk:  Nii on. Rootsile peanlti!
16:21
Meinhard Pulk:  Larsson võeti maha.
16:22
Meinhard Pulk:  Kapten Granqvist lööma....
16:22
Meinhard Pulk:  Värav  65. minut ja Granqvist ülikindlalt 1:0!
16:22
Külastaja ee kommentaar
Seni on VAR kõik olukorrad kus penalti on vilistamata jäetud appi tulnud, nii et VAR on päris head tööd seni teinud. Peaks vist 3s olukord olema see?
16:25
Meinhard Pulk:  Vahetus Umbes kümmekond minutit ootel olnud Lõuna-Korea vahetus tehti ära. Jung Woo-young vahetab ees Kim Shin-wook välja.
16:27
Külastaja varist kommentaar
varist hoolimata on päris mitu penaltit ikka andmata ka jäetud. saksamaa - mehhiko mängus näiteks kaks tükki. ja täna ka VAR-i aeg mingi meeletu sitt kaks minutit olukorrast hiljem.
16:27
Meinhard Pulk:  Päris tugev surve on nüüd rootslastel peal.
16:29
Meinhard Pulk:  Vahetus 71. Hiljemark sisse, Hekdal välja.
16:31
Meinhard Pulk:  Vahetus 73. Koo välja, Lee Seung-woo sisse.
16:34
Meinhard Pulk:  Vahetus 77. Toivonen puhkama, Thelin platsile.
16:36
Meinhard Pulk:  Rootslasi hakkavad krambid kimbutama.
16:37
Meinhard Pulk:  Antud juhul ei ole Larssonil siiski krambid, vaid sääremari paistab teda häirivat.
16:38
Meinhard Pulk:  Vahetus 81. Larsson võetigi ära. Gustav Svensson asemele.
16:39
Meinhard Pulk:  Aga Lõuna-Korea on selgelt Rootsi oma väljakupoolele surunud. Viigivärava hõngu võib vaikselt juba tunda.
16:45
Meinhard Pulk:  Kolm minutit normaalega minna ja Rootsi kaitse on siiski kindlalt püsimas.
16:48
Meinhard Pulk:  Neli üleminutit!
16:49
Meinhard Pulk: VÕIMALUS KOREAL!
16:49
Meinhard Pulk:  Lõuna-Korea ründajad võidavad kaks järjestikust õhuduelli, kuid napilt mööda! Oli õnne Rootsil.
16:51
Meinhard Pulk: Esmalt väga paha kommunikatsiooniapsakas nii Lõuna-Korealt kui ka Rootsilt. Koreale nurgalöök, pall läks vastu kätt ja penaltit ei tulnud.
16:52
Meinhard Pulk:  Kõik!
16:52
Meinhard Pulk:  Rootsi saab kolm punkti kätte. Mitte küll kõige ilusamad, aga võit on võit.
16:54
Meinhard Pulk: Nüüd umbes tund pausi ja siis Belgia - Panama. Kohe peaksid ka koosseisud uudisesse ilmuma.
16:55
Meinhard Pulk: Kes tahab aega sisustada, siis siiras ja põnev kirjutis ühelt mängijalt, kes kell 18 algavas mängus ka algkoosseisu kuulub.
17:45
Meinhard Pulk: Belgia algkoosseisus üllatuste otsimine ja nende tõlgendamine on rohkem maitse küsimus. Martinez on otsutanud Dembele ja Vermaeleni pingile jätta ning algrivistuses on näiteks Boyata ja Hiinas mängivad Witsel ja Carrasco.
17:46
Meinhard Pulk: Aga Vincent Kompany on võitlemas taas vigastusega ja tema enne viimast alagrupimängu Inglismaaga platsile ei tohiks sekkuda. Päevakorra all oli ka Kompany koju saatmine, kuid Martinez otsustas ta siiski koosseisu jätta.
17:56
Meinhard Pulk:  Hümnide aeg!
17:56
Meinhard Pulk:  Panamalt täitsa Inglismaa anno 1996 stiilis esitus.
17:58
Külastaja mutionu kommentaar
täielik küsimärk Witseli ja Carrasco vorm. no ei ole see Hiina liiga mingi näitaja
18:01
Meinhard Pulk: Avavile!
18:02
Meinhard Pulk: 40 sekundit ja Lukaku löök läks rikošetiga üle otsajoone. Aga nurgalööki kohtunikud ei näinud.
18:04
Meinhard Pulk: Boyata eksib määruste vastu ja Panama saab väga lubavast kohast karistuslöögi!
18:05
Meinhard Pulk:  Aga belglased said ilusti sellega hakkama.
18:07
Meinhard Pulk:  Esimene löök raamidesse. Carrasco tuleb äärest sisse, kuid lööb siseküljega väravavahile sülle.
18:08
Meinhard Pulk:  Nüüd tõi Penedo Mertensi löögi lati alt ära! Laussurve on Belgia peale saanud.
18:13
Meinhard Pulk:  Panama rahvuskangelane Torres pani nüüd väga halva tagasisöödu, Hazard lõikas selle vahelt, kuid lõi küljevõrku!
18:15
Meinhard Pulk:  Hoiatus 14. Meunier'le mängu esimene kollane kaart! Panamale küljejoone juurest karistuslöök, mis siiski ebaõnnestus.
18:17
Meinhard Pulk:  Pallivaldamisprotsent on isegi päris viisakas - 59:41. Belgia on veel veidi puine.
18:23
Meinhard Pulk:  De Bruyne soolo järel oli Torrese omavärav lähedal, kuid napilt mööda!
18:23
Meinhard Pulk:  Nurgalöök mängiti De Bruynele löögiks, kuid see läks kindlalt üle.
18:23
Külastaja mees mõisast kommentaar
keda selle MMi suurimaks soosikuks pead?
18:24
Meinhard Pulk:  Enne MM-i pidasin Brasiiliat ja tõenäoliselt pean ka praegu. Kuigi ka Hispaania jättis väga hea mulje.
18:24
Külastaja noorfänn kommentaar
Kui pall lüüakse publikusse, siis kas neil on õigus see endale jätta või on kohustatud tagasi viskama?
18:24
Meinhard Pulk: Peavad ikka tagasi viskama.
18:25
Külastaja noo kommentaar
Tagasi pead viskama, kui kohe ei jõua nõelaga auku sisse teha :))
18:27
Meinhard Pulk:  Positsioonirünnakuga pole Belgia seni veel erilist ohtu tekitanud, kuid kiirrünnakutega on Panama raskustesse jäänud. Nende õnneks on belglaste jalad seni veel üpris kõverad.
18:30
Meinhard Pulk:  Hazard lõi karistuslöögi müüris seisnud Panamale mehele niivõrd valusalt vastu pead, et too vajab arstiabi.
18:32
Meinhard Pulk:  Nurgalööke on Belgial juba kuus kogunenud. Enamus neist on lahti mängitud.
18:36
Meinhard Pulk:  Panama on seni väga ilusti vastu saanud. Nüüd mängiti küll esimene nurgalöök üpris ebaõnnestunult lahti.
18:38
Meinhard Pulk: Torrese päästmine liikuvas pildis
18:39
Meinhard Pulk:  Belglased on nüüd surve peale saanud. Hazard sai löögile, aga Penedo tassib. Korralik töö 130-kordselt koondislaselt!
18:41
Meinhard Pulk:  Aga Panama mäng on traditioonilisest bussi parkimisest kaugel. Viimasel kolmandikul on teravusest küll puudu jäänud, aga standardolukordi on päris mitmeid teenitud.
18:41
Meinhard Pulk:  Lukaku oli üks-üks olukorda pääsemas, aga Penedo tuli taas ilusti vastu!
18:43
Meinhard Pulk: Aga kui väljakul on Belgial ülekaal, siis tribüünidel paistavad Panama fännid võtvat selge seljavõidu. Päris meeldiv atmosfäär paistab Sotšis olevat.
18:43
Meinhard Pulk: 99-kordne koondislane Cooper proovis paarikümnelt meetrilt, aga läks üle.
18:46
Meinhard Pulk:  Aga vahepeal suuri uudiseid mujalt. Nikola Kalinici kojusaatmine sai Horvaatia peatreeneri Zlatko Delici poolt kinnitust!
18:48
Meinhard Pulk:  Hoiatus 45+1 ja Edgar Barcenas võtab päris robustselt Belgia kontra maha.
18:48
Meinhard Pulk:  Poolaeg!
18:50
Meinhard Pulk: Panama on Belgia vastu poolaja vastu pidada. Ei saaks öelda, et ei oleks Belgial võimalusi olnud, aga kokkuvõttes on senine üpris sarnane teistele MM-i favoriitide mängudele.

19:05
Meinhard Pulk:  Aga teine poolaeg algas ja vahetusi ei tehtud!
19:07
Meinhard Pulk:  Värav Turniiri parim värav Mertensilt?
19:08
Meinhard Pulk:  Pall klaaritakse peaga karistusala nurgas olnud Mertensi jalale, kes ühe puutega lõi otse õhust tagumisse nurka!!
19:11
Meinhard Pulk:  Hoiatus Hoiatus Paari minuti sees sai Panama kaks kollast. Esmalt Cooper, siis Murillo.
19:12
Meinhard Pulk:  Veel üks kaunitar oli lähedal, kuid De Bruyne keerutas karistuslöögi veidi mööda.
19:14
Meinhard Pulk:  Murillo oli Belgia kaitseliini seljataga TÄIESTI ÜKSI, kuid Courtois' tuleb kenasti vastu! See oli Panama šanss
19:17
Meinhard Pulk:  Hoiatus 57. Kaarte ikka tuleb - nüüd Godoyle.
19:18
Meinhard Pulk:  Aga ka Panama on Belgia väljakupoolel oluliselt teravam olnud teisel poolajal.
19:19
Meinhard Pulk:  Hoiatus 59. Vertonghenile.
19:20
Meinhard Pulk:  Lukaku ja Mertens kombineerisid päris kenasti, aga Unitedi mees ei saanud palli kaasa.
19:21
Meinhard Pulk:  Veel natuke mänguväliseid uudiseid. Portugali esinumbrist Rui Patricio sai Wolverhamptoni uus väravavaht!
19:23
Meinhard Pulk:  Vahetus Vahetus Panamalt topeltvahetus 63. minutil. Gabriel Torres ja Ismael Diaz sisse. Barcenas ning Rodriguez välja.
19:24
Meinhard Pulk:  Aga Panama mängijate vigade ja kollaste hulka vaadates pakuks, et siit mängust tuleb turniiri esimene punane kaart veel ära.
19:28
Meinhard Pulk:  Väravˇ68. Kevin De Bruynelt geniaalne eeltöö, välisküljetsenderdus ning Lukaku lööb peaga ära! 2:0
19:31
Meinhard Pulk:  Mehe 37. värav koondises. Kõva number 25 eluaasta kohta.
19:33
Meinhard Pulk:  Vahetus 73. Perez välja ning Peruus mängiv Tejada platsile
19:34
Meinhard Pulk: Vahetus  Vahetab ka Belgia. Dembele sisse, Carrasco puhkama.
19:35
Meinhard Pulk:  Värav 75. Belgia kiirrünnak, Hazardilt läbisööt ja Lukaku tõstab pehmelt üle Penedo. 38. värav koondises!
19:35
Meinhard Pulk:  Ehk siis 3:0.
19:43
Meinhard Pulk: Vahetus 83. Noorem Hazard ehk Thorgan Mönchengladbachist platsile. Avavärava autor Mertens pingile.
19:43
19:46
Meinhard Pulk: Courtois näitas taas klassi ja noppis Tejada nina eest palli. Mingil põhjusel vilistati ka suluseis.
19:48
Meinhard Pulk:  Hoiatus 88. De Bruyne sai umbes samasuguse vea eest kollase kaardi nagu Nani  kunagi Real Madridi vastu punase. Oli õnne City mehel, aga Panamal heast kohast karistuslöök.
19:49
Meinhard Pulk:  Terav ja madal löök, aga Courtois on kindel.
19:49
Meinhard Pulk:  Vahetus90. Nacer Chadli sisse, Witsel puhkama.
19:53
Meinhard Pulk:  Kohtunik pidas mängu kinni ja siis otsustas üks Panama mees 60-meetrilt peale lüüa. Courtois tõi lati alt ära!
19:54
Meinhard Pulk:  Aga tuli ka lõpuvile ära.
19:54
Meinhard Pulk:  Belgiale lõpuks kindlad kolm punkti. Klassivahe oli selge, aga Panama päris häbisse ka ei jäänud.
19:58
Meinhard Pulk:  Tund pausi ja siis Inglismaa - Tuneesia!
20:36
Meinhard Pulk:  Inglismaa ja Tuneesia koosseisud on ka üleval nüüd. Mida välja tuua? Ehk vaid seda, et sarnaselt viimasele kontrollmängule Costa Ricaga on algkoosseisus Harry Maguire.
20:38
Meinhard Pulk: Aga Inglismaa turniiri alguse puhul valmistas BBC sellise kauni video. Kas trofee tuleb koju?
20:55
Meinhard Pulk:  Meeskonnad on Volgogradis väljakule sammunud!
20:57
Meinhard Pulk:  Tuneesia hümn kõlas. Nüüd "God Save the Queeni" aeg!
20:59
Meinhard Pulk:  Paslik meelde tuletada, et sel turniiril pole veel ühtegi 0:0 viiki tulnud... .
21:00
Meinhard Pulk:  Pall mängus!
21:03
Meinhard Pulk:  Kolmas minut ja juba väravavaht tassib! Tuneesia mängija jääb kastis liiga kauaks palliga, kuid Lingardi lähilöök tõrjutakse!
21:04
Meinhard Pulk:  Saadi ka nurgalöögi järel löögile ning sellegi löögi tõrjus Hassen!
21:04
Meinhard Pulk:  Sterling!!??
21:05
Meinhard Pulk:  Inglismaa harutab kaitseliini täiesti lahti, Lingard paneb palli peaaegu tühja värava ette, kuid Sterling koperdab seal!
21:06
Meinhard Pulk:  Hassen vajas sama olukorra järel ka arstiabi. Aga Inglismaa algus on elektriline olnud.
21:11
Meinhard Pulk:  Värav 11. Harry Kane!
21:12
Meinhard Pulk: Oli vist Stones see, kes nurgalöögi järel peaga löögile sai. Hassenilt väga tugev tõrje, kuid Kane oli esimesena kohal!
21:14
Meinhard Pulk:  Aga Hassenil on tervisega päris tõsised probleemid. "Salahi vigastus" vist.
21:15
Meinhard Pulk: Vahetus  Ning vahetus on tulemas. Saudi Araabias mängiv Farouk Ben Mustapha on tulemas.
21:18
Meinhard Pulk:  Ja Henderson kohe testis teda 25-lt! Sai ilusti hakkama.
21:19
21:24
Meinhard Pulk:  Vahepeal sai ka Tuneesia vastasel kolmandikul esimesed numbrid kirja - üks ebaõnnestunud nurgalöök ja ebatäpne kauglöök.
21:25
Meinhard Pulk: Youngi tsenderduse järel oli Lingard TÄIESTI üksinda, kuid lahendus oli päris halb. Aga Tuneesia kaitse on üpris läbisõiduhoov.
21:27
Meinhard Pulk: Nii Maguire kui ka Walker panid korralikud ämbrid maha ja siis lõi Tuneesia kasti joonelt rikošetiga mööda.
21:31
Meinhard Pulk: Tripper sai karistuslöögist tsenderdada, Maguire'l riputi küljes, kuid sai sellest hoolimata korraliku pealöögi teha - väravavaht püüdis.
21:33
Meinhard Pulk:  PENALTI TUNEESIALE!
21:34
Meinhard Pulk: Hoiatus Tõhjast kohast, Walker pani tsenderduse järel Ben Youssefile küünarnukiga näkku.
21:35
Külastaja tõnts kommentaar
hahaha
21:35
sellise realiseerimisega ei jõua inglismaa mitte kuskile. täielik pask. tuneesia on väga kehva mulje jätnud
21:35
Meinhard Pulk:  Värav 35. minut ja Ferjani Sassi pani alla nurka!
21:36
Meinhard Pulk:  Ühtlasi vabandan kõikide kommenteerijate ees, kelle kommentaarid pole läbi tulnud. Tehnilised probleemid.