Laupäev, 27. aprill 2019
14:02
Rasmus Voolaid: Tervitus! Mõnikümmend sekundit tagasi pandi Hispaania kõrgliigas pall mängu ja nüüd hoiamegi järgneva kümne tunni jooksul silma peal Euroopa jalgpallis toimuval. Esimesena alustasid Athletic Bilbao ja Deportivo Alaves.
14:17
Rasmus Voolaid: Peagi alustab ka Premier League, kus kohta esinelikus jahtiv Tottenham võtab kodus vastu West Ham Unitedi. Esimest korda on uuel Tottenhami staadionil algkoosseisus Eric Dier.

👊 @ericdier starts at our new home for the first time!#PL ⚪️ #COYS

— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) April 27, 2019
14:49
Rasmus Voolaid: Alustame superväravaga! 41. minutil viib Benat Athleticu hullust karistuslöögist juhtima, aga Borja Baston vastas 45 minuti täitudes. Poolaeg Hispaanias 1:1.

15:22
Rasmus Voolaid: Tottenhami ja West Hami esimese poolaja üheks tipphetkeks oli Robert Snodgrassi hooaja kümnes kollane kaart, millega tõusis ta 7. kohta jagama. Selles arvestuses on "parim" 12 kaardiga Watfordi mees Etienne Capoue. Mänguseis on seal endiselt 0:0.
15:43
Rasmus Voolaid: Dortmund jahib Saksamaa meistritiitlit ning selleks puhuks valiti päris sobilik kujundus, kuidas algkoosseisu esitleda. Sõda!
15:48
Rasmus Voolaid: Tottenhami ja West Hami kokkuvõte BBC populaarse jalkasaate Match of the Day kaudu.
15:53
Rasmus Voolaid: Värav Ja kohe tehakse ka! Michail Antoniost sai esimene külalismeeskonna mängija, kes Tottenhami uuel staadionil värava löönud. 1:0 West Ham peal!
15:56
Rasmus Voolaid: Kohtumine Baskimaal lõppeski 1:1 viigiga.
15:58
Rasmus Voolaid:
16:03
Rasmus Voolaid: Antonio värav.
16:07
Rasmus Voolaid: Antonio pani hullu spurdi, millega jooksis Ben Daviese selgelt üle, aga Tottenham peab Lloris'le väga tänulik olema.
16:20
Rasmus Voolaid: Tottenham oli neljandal üleminutil saamas ootamatut kangelast,kui Vincent Jansseni löök tõrjuti joonelt ja kõik. Tottenham 0, West Ham 1!
16:25
Rasmus Voolaid: Pall on vahepeal mängu pandud ka Bolognas, kus kodumeeskond 0:1 Empoli vastu taga on. Itaalias lõi päeva esimese värava Marko Pajac.
16:35
Rasmus Voolaid: Nüüd on avaviled kõlanud ka Saksamaal, kus korraga peetakse viis kohtumist. Kõige olulisem neist Dortmundi Borussia ja Schalke vahel toimuv Revierderbi.
16:48
Rasmus Voolaid: Värav Mario Götze viis Dortmundi juba juhtima, kui Sancho söödu peaga ära koksas! Virtuaalselt on kollasärgid taas tabeliliidrid, ent tuletame meelde - Bayern on pärast tänast pidanud ühe mängu vähem.
16:51
Rasmus Voolaid: VäravJa viik juba tablool! Külalismeeskond Schalke viigistas penaltipunktilt seisu, kui täpne oli Daniel Caligiuri. Peagi tulevad ka videod.
16:55
Rasmus Voolaid: Filigraanne pass Sancholt ja kaval jooks Götzelt:
16:56
16:57
Rasmus Voolaid: Kahjuks ei saa me ka ilma nõmetsemiseta - tribüünilt visati millegagi väravat tähistavat Sanchot näkku.

16:58
Rasmus Voolaid: Seise ka mujalt - Leipzig juhib tänu Timo Wernerile 1:0 kodus Freiburgi vastu; Düsseldorfi Fortuna Bremeni Werderi vastu 2:1 (Raman, Karaman - Kruse).
17:01
Rasmus Voolaid: Värav Dortmund on kiirelt eduseisu kaotuseks mänginud! Nüüd kehastub avavärava löönud Caligiuri söötjaks ja tema nurgalöögi rammib peaga sisse Salif Sane.
17:13
Rasmus Voolaid: Kell 17 pandi taas pallid mängu ka Inglismaal, kus paralleelselt toimub neli matši. Esimese värava lõi seal Shane Long, seekord mitte kaheksa sekundiga vaid 12 minutiga.
17:17
Külastaja Joop kommentaar
Hea operatiivne blogi
17:21
Rasmus Voolaid: Dortmundis tiksus viis üleminutit, aga tänu sellele Sane väravale võitis Schalke poolaja 2:1.

17:24
Rasmus Voolaid: Hispaanias on tuliselt alanud Atletico Madridi ja Real Valladolidi kohtumine - viie minutiga on mõlemad juba kollase kaardi saanud. Mäng iseenesest Madridi suurklubi jaoks kuigi oluline pole, sest teine koht on üsna kindel, aga Valladolid võitleb elu ja surma nimel.
17:49
Rasmus Voolaid: Southamptoni 1:0 eduseisust on poolaja lõpuks saanud 1:2 kaotusseis, kui vastaspoolelt olid täpsed Dan Gosling ja Callum Wilson. Sotoni avavärava löönud Long sai ennist maha ka sellise eksimusega, mille üle oleks uhke Choupo-Moting, aga kahjuks pole ma veel seda videot kuskilt leidnud.

Watfordi vastu võitis Premier League'is 1:0 poolaja Wolves, kelle jaoks on see Euroopa liigat silmas pidades oluline edu.
17:54
Rasmus Voolaid: Kuigi mujal on Premier League'is ammu poolajad läbi, siis Fulhami ja Cardiffi duellis veel mitte. Põhjus lihtne, kuid kurb - Mattias Käidi klubikaaslane Denis Odoi sai nõnda karmilt igastada ja viidi kanderaamil ära, et mäng seisis pea kümme minutit. Kohtunik andiski üheksa üleminutit ja kohe on sealgi poolaeg 0:0 seisuga lõppemas.
17:56
Rasmus Voolaid: EemaldamineVärav Kas nüüd on Bundesliga meister selge? Marco Reus saab otse punase kaardi ja järgnenud karistuslöögi vajutab Schalke kangelane Caligiuri otse kotti ära!
17:57
Rasmus Voolaid: Reusi punane:
17:57
Rasmus Voolaid: Caligiuri IDEAALNE löök!
18:03
Rasmus Voolaid: Eemaldamine Mis toimub? Dortmund on ÜHEKSAKESI, kuna otse punase sai ka Marius Wolf.
18:06
18:17
Rasmus Voolaid: Värav Värav Üheksa mehega Dortmund veel võitleb. Axel Witsel lõi ühe tagasi, aga kohe pani Breel Embolo vastu. 4:2 Schalkele!
18:27
Rasmus Voolaid: Kõik Bundesliga mängud on nüüd lõppenud ja uudises on lõppseisud olemas. Olid need alles mängud!
18:52
Rasmus Voolaid: Inglismaal on ka asju juhtunud. Fulham läks Cardiffi vastu juhtima ning see on väga valus löök Walesi klubi püsimajäämise lootustele; Bournemouthi ja Southamptoni triller on juba 3:3; Wolves juhib Watfordi vastu 2:1 ning kuna Everton leppis Crystal Palace'iga 0:0, siis on Wolvesil seitsmendal kohal neljapunktiline edu.
18:53
Rasmus Voolaid: Ja nüüd see Shane Longi erakordne eksimus!

18:58
Rasmus Voolaid: Samal ajal on Atletico ka juhtima pääsenud ja selleks ise eriti tööd tegema ei pidanud, sest Joaquin Fernandez lükkas peaga omale.
19:04
19:10
Rasmus Voolaid: Mäng läbi ja Atletico saigi 1:0 võidu kätte. Edu Reali ees on nüüd üheksa punkti.
19:11
Rasmus Voolaid: Värav Värav Cagliari laguneb aga täiega! Kaheksa minutit mängitud ja Roma on juba 2:0 ees, autoriteks Federico Fazio ja Javier Pastore.
19:22
19:34
Rasmus Voolaid: Kell 19.30 algasid mängud Inglismaal, Saksamaal ja Hispaanias. Igas neis on ühel osapoolel võitlus püsimajäämise nimel - Brighton, Stuttgart ja Celta Vigo.
19:50
Rasmus Voolaid: Newcastle läks 1:0 juhtima ja kes muu kui Ayoze Perez? Eelmises voorus kübaratrikk ja nüüd kiire esimene.
19:52
Rasmus Voolaid: Konkreetne pauk!
20:00
Rasmus Voolaid: Stuttgartis jätkuvalt väravateta.
20:03
Rasmus Voolaid: Vahetus Brightoni võimalus? Perez lonkab 32. minutil vahetusse ja Kenedy tuleb tema asemele.
20:29
20:30
Rasmus Voolaid: Roma endiselt 2:0 ees, 20 minutit minna. Newcastle 1:0 ees, Hispaanias ja Saksamaal nullid tablool.
20:31
Rasmus Voolaid: Kas see saab kellelegi üllatusena tulla?
20:35
Rasmus Voolaid: Samal ajal Poolas...
20:39
Rasmus Voolaid: Vaikselt saame ette vaadata ka tänaõhtusele suurele mängule ehk Juventus - Itaalia!

20:41
20:45
Rasmus Voolaid: Värav Stuttgart sai tänu Anastasios Donisele tähtsa värava, mis hoiab nad tõenäoliselt ka järgmisel aastal Bundesligas.
20:50
Rasmus Voolaid: Roma sai kolm korda proovida ja lõpuks pargiti Cagliari võrku ka kolmas pall ära. Kindlad punktid pealinna.
21:04
Rasmus Voolaid: Värav Pascal Gross lööb ülipika pausi ajal Brightoni värava ja aitab meeskonna viigini!
21:05
Rasmus Voolaid: 12 tundi ja 28 minutit oli Brighton järjest kuival.
21:11
21:24
Rasmus Voolaid: Ja nii mängud jäidki! Brighton sai endale Cardiffi ees sisse väikse edu, Stuttgart ülivajalikud kolm punkti ja Celta ka tarviliku lisapunkti.
21:35
Rasmus Voolaid: Inter ja Juventus panid palli mängu, Barcelonas on avavile 10 minuti pärast ja Prantsusmaa liigakarika finaal kell 22.
21:56
Rasmus Voolaid: Värav Juventus on alustanud pehmelt öeldes kohutavalt - aidanud on Szczesny ja Interi raiskamine. Aga Inter on ühe ka ära kasutanud ning tänu Radja Nainggolanile on Milano klubi 1:0 ees. Fenomenaalne värav!

21:57
Rasmus Voolaid: Barcelona on Messi pingile jätnud ja esialgu on seal seis veel 0:0. Peagi algab ka Prantsusmaa karikafinaal, kus on PSG algkoosseisus ka Neymar!
22:19
Rasmus Voolaid: Itaalias on asjad väga tulised ja Juventus on pigem hädas. Viimase viie minutiga jagas kohtunik ka esimesed kolm kollast kaarti. Poolaeg 1:0 Interile!
22:30
Rasmus Voolaid: Värav Värav  PSG on ka kiirelt juhtima läinud, kui Dani Alves pani tõelise maasika Neymari söödust ning teise lõi Neymar ise!
22:32
Rasmus Voolaid: Alvesi volley:

22:32
Rasmus Voolaid: Neymari kaval tõste:

22:40
Rasmus Voolaid: Vahetus Alex Sandro kestis umbes teise poolaja 20 sekundit ja küsis juba vahetust. Paar minutit hiljem saigi ta välja, Leonardo Spinazzola platsile.
22:42
22:49
Rasmus Voolaid: Värav Prantsusmaal on põnevus tagasi, sest Kimpembe pani palli kogemata enda võrku.
22:52
Rasmus Voolaid: Värav Cristiano Ronaldo viigistab seisu! Pomm vasakuga allanurka!
22:54
Rasmus Voolaid: Pjanici sööt on ka täiesti vapustav.
22:55
Rasmus Voolaid: Ja Kimpembe omavärav.

22:56
22:57
Rasmus Voolaid: Vahetus Barcelona tegi poolajal kõneka vahetuse, kui Messi sisse ja Coutinho välja.
22:59
Rasmus Voolaid: Interi fännid pakkusid Juventusele muidugi enne mängu täiesti esmaklassilise trolli.

23:06
Rasmus Voolaid: Värav Messi tegigi oma juba ära. 62. minutil viis ta Barcelona juhtima!
23:13
23:21
Rasmus Voolaid: Juventus vahetas viimase mehena sisse debütandi Pereira, kes jõudis Ronaldo söödu järel väga lähedale, aga siiski mitte. 90 minutit on täis ja kolm veel minna.
23:25
Rasmus Voolaid: Itaalias lõppes derbi viigiga. Tõeliselt vägev mäng!
23:26
Külastaja kross kommentaar
Kas vastab tõele väide, et Kalju fännid tahtsid peale viiki Kuresaarega Kalju mängijatele füüsiliselt kallale minna?
23:27
Rasmus Voolaid: Kuuldavasti küll. Väidetavalt oli Igor Subbotinil lõpus veel mingisugune vaidlus fännidega, mille Andri Markovitš ära lõpetas.
23:35
Nõrkade närvidega need Kalju fännid. Mõnda juhtun teadma ja ütleme nii, et kõige kirkamad kriidid pinalis nad just ei ole. Pigem sellised odava- ja kange õlle joojad ja lihtsa viisijupi-jorisejad.
23:36
Rasmus Voolaid: Messi tuli, nägi ja võitis! 45 minutit ja üks värav kirjas. Sellest Levante vastu piisas ja Barcelona kindlustas endale Hispaania meistritiitli!
23:40
Rasmus Voolaid: Värav Läheb põnevaks! Rennes viigistas tänu Edson Mexerile seisu. 15 minutit minna ja Prantsusmaa karikafinaalis seis 2:2.
23:48
00:02
Rasmus Voolaid: 90 minutiga Prantsusmaa karikavõitja ei selgunud. Lisaminutitel noolis PSG veel penaltit, aga seda ei antud. Meeskonnad tegid normaalajaga kahe peale vaid ühe vahetuse, kui puhkama võeti Angel Di Maria.
00:25
Rasmus Voolaid: Teine lisaajapool hakkas. Seis on endiselt 2:2, aga nüüd on PSG-l platsil ka Edinson Cavani ehk kogu suur kolmik.
00:33
Rasmus Voolaid: Hiljuti vigastusest paranenud Neymarile astuti päris korralikult jala peale ja arstid on platsil. Loodetavasti uut traumat ei tule ja mees saab ikka suvel Copa Americal mängida. Sõda platsil on aga päris tuline.
00:35
Rasmus Voolaid: EemaldamineMida mängu?! Mbappe sõitis vastasele korgid ees säärde ja duši alla minek. RÄME viga!
00:38
00:39
Rasmus Voolaid: Kaks üleminutit on nüüd täis, aga selle jama pärast tuleb mõistagi juurde. PSG veel üritab.
00:39
Rasmus Voolaid: Eriti siiski juurde ei tule ja PENALTISEERIA!
00:45
Rasmus Voolaid: Lõpuks saame alustada ja Rennes läheb esimesena lööma.
00:46
Rasmus Voolaid: PSG väravas ei ole täna Gianluigi Buffon, vaid Alphonso Areola.
00:47
Rasmus Voolaid: Värav M'Baye Niang veeretab rahulikult vasemasse allanurka.
00:47
Rasmus Voolaid: Värav Edinson Cavani vastab! Tugevalt paremale alla. Mõlema löögi puhul on väravavahid valele poole hüpanud.
00:48
Rasmus Voolaid: Värav Hatem Ben Arfa kordab Niangi penaltit ja Areola hüppab taas valele poole. 2:1 Rennes peal.
00:49
Rasmus Voolaid: Värav Dani Alves paneb palli külmavereliselt vasakusse üles. Jällegi väravavaht valel pool. 2:2.
00:50
Rasmus Voolaid: Värav Clement Grenier lööb nüüd Rennes'i uuesti juhtima, tugev ja täpne löök paremale alla. Areola muidugi valel pool.
00:50
Rasmus Voolaid: Värav Esimest korda arvas väravavaht suuna ära, aga Paredes pani ülitäpse löögi posti kõrvale! 3:3.
00:51
Rasmus Voolaid: Värav Neljandad lööjad ja Lea viib Rennes'i taas juhtima. Areola ... ei arvanud seekord löögisuunda ära.
00:52
Rasmus Voolaid: Värav Juan Bernat viigistab. Kas keegi julgeb ennustada, et PSG viies lööja EI OLE Neymar?
00:53
Rasmus Voolaid: Värav Bensebaini paneb paremale alla ja esimest korda hüppab Areola samale poole, aga tõrjest jäi siiski palju puudu. Ja tuleb Neymar!
00:53
Rasmus Voolaid: Värav Külmavereline! Väravavaht oli juba ära hüpanud ja veeretas teisele poole. Äkksurm! Seni kümnest kümme.
00:54
Rasmus Voolaid: Värav Areola hüppab vasakule ja Sarr paigutab palli rahulikult paremale posti kõrvale. Jätkame kindlalt!
00:55
Rasmus Voolaid: JA LÄBI! 120+1. SISSE VAHETATUD NKUNKU PANEB PALLI TAEVASSE JA RENNES VÕITIS PRANTSUSMAA KARIKA!