Rasmus Raidla: Tere vutisõbrad! Kohe-kohe on algamas tuline heitlus Rumeenia ja Eesti vahel.
20:55
Rasmus Raidla: Just kõlab Eesti hümn.
20:56
Rasmus Raidla: Algkoosseisud ja tänaste meie alagrupi mängude tähtsusest võite lugeda uudise ülevalt. Mainimist väärib asjaolu, et võrreldes reedega on Eesti teinud algrivistuses 5 muudatust ning Rumeenia 6 vahetust.
20:56
Külastaja 4 kommentaar
Leedu võitis paar aastat tagasi Rumeeniat võõrsil 3:0. Eesti võiks sama teha!
20:59
Rasmus Raidla: 55 000 inimest mahutav Bukaresti rahvusstaatidon on piinlikult tühi. Erinevate andmete kohal on fänne napilt üle kümne tuhande.
20:59
Külastaja Ars kommentaar
Puri ja Kingi alustamine on täis nali
21:00
Rasmus Raidla: Läks!
21:02
Rasmus Raidla: Taasiseseisvunud Eesti on Rumeenia koondisega madistanud kahel korral ning mõlemal juhul on tulnud vastu võtta 0:2 kaotus. Loodame, et täna läheb paremini.
21:04
Rasmus Raidla: Viimatine kohtumine rumeenlastega pärineb möödunud aasta septembrist. Teine kohtumine toimus juba 14 aastat tagasi, kui 3. märtsil alistusid eestlased Rumeeniale 25 000 silmapaari ees samuti kahe väravaga.
21:05
Rasmus Raidla: 1999. aastal tegi muuhulgas sinisärkide hulgas kaasa ka Indrek Zelinski, kes täna ETV2-s teise kommentaatori rolli täidab.
21:05
Rasmus Raidla: Mängupilt seni rahulik. Korra oli meie kastis pisut ohtlik, kuid enne seda oli kohtunik suluseisu vilistanud.
21:08
Rasmus Raidla: Publikust veel nii palju, et arvestades tänase kohtumise tähtsust, on niivõrd tühi staadion kerge üllatus. Tundub, et rumeenlased eelistavad staadionile kodudiivanit, kus saab samaaegselt ka Holland-Türgi heitlusele kaasa elada.
21:09
Rasmus Raidla: Paljud rumeenlased ongi enne mängu vihjanud, et tänane võit eestlaste üle on rohkem vormistamise küsimus. Pigem loodetaksegi positiivset tulemust Türgist. Ja nende rõõmuks ongi Holland 8. minutil juhtima läinud. Skoorijaks Arjen Robben.
21:11
Rasmus Raidla: Kodumeeskond on kergelt domineerivamaks poolelt ja eriti suunatakse palli Enar Jäägeri äärele. Siiamaani õnneks sealt midagi ohtlikku tekkinud ei ole.
21:14
Külastaja ... kommentaar
Mis krt Jäägeriga lahti on???
21:14
Rasmus Raidla: Asetustest veel nii palju, et kui koosseise paberil vaadates võis tekkida küsimus, kuidas jaotavad omavahel positsioonid Lindpere ja Kink, siis hetkel tundub, et just Ungaris palliv Kink on Zenjovi all ründava poolkaitsjana tegutsemas.
21:16
Rasmus Raidla: Samal ajal kui mängupilt Bukarestis on veel luurav, tasub ehk mainida, et ka meie U-23 koondis ei suutnud Türgilt punkte saada. Avapoolajal mindi küll Igor Subbotini väravast juhtima, aga lõpu eel lasti türklastel kaks palli meie võrku saata.
21:18
Rasmus Raidla: Vassiljev tulistab 18. minutil kaugelt! Siiski lendab meie kahuri löök pisut väravast mööda.
21:18
Rasmus Raidla: Teisel pool väljakult üritab Marica penaltit välja meelitada, kuid horvaatlasest peakohtunik palus Getafe palluril püsti tõusta ja mänguga jätkata.
21:21
Rasmus Raidla: Lindpere teenib meie meestele esimese nurgalöögi.
21:21
Rasmus Raidla: Kollasärgid suudavad selle aga oma trahvikastist minema suunata.
21:21
Külastaja peep kommentaar
peaasi et rüütli anieri mängu ei too, siis on rünne täielikult kadunud. üks prohmakas on tehtud juba kui reintami mängu pani.
21:23
Rasmus Raidla: Kink tulistab! 23. minutil teele saadetud kuuli suudab Tatarusanu siiski pareerida.
21:23
Rasmus Raidla: Läbi kergelt sinakate prillide võiks öelda, et kaks ohtlikumat olukorda kuuluvad hetkel just külalistele.
21:24
Rasmus Raidla: Islandi muinasjutt on jätkumas..12. minutil ollakse Norra vastu juhtima mindud ning "Eesti tegemine" tundub juba päris reaalne.
21:25
Rasmus Raidla: Ai kui ohtlik!
21:25
Rasmus Raidla: Nurgalöögijärgses olukorras annab Tanase efektse kannasöödu värava alla, kuid meie õnneks suunab Bogdan Stancu nahkkera sealt üle värava.
21:29
Rasmus Raidla: Tanase kauglöök lendab umbes meeter Pareiko puurist mööda.
21:29
Rasmus Raidla: AI-AI! Penalti..
21:29
Rasmus Raidla: Mikk Reintam võtab selja tagant Stancu maha ja penalti on tõsiasi.
21:30
Rasmus Raidla: Värav Ja 1:0 kodumeeskonnale..Marica saadab pooltunnil kindlalt palli võrku.
21:30
Pareiksi kohustuslik väljalöögist otse auti löök tehtud :D
21:30
ja mis ma natukene aega tagasi ütlesin ?
21:30
Külastaja ........ kommentaar
Jälle see Reintam, no milleks on vaja teda mängitada....
21:30
Külastaja nike kommentaar
oijah Alo Bärengrub oleks parem variant.
21:30
Külastaja yo kommentaar
tra iga mäng hakkame kastis mehi murdma?
21:32
Reintam taas aktsioonis... Kuramus küll.
21:32
Rasmus Raidla: Kahju..Väravaolukorrani ei olnud vastastel ühtegi teravamat võimalust ju olnud. Aga mäng on veel pikk.
21:32
Külastaja haamer kommentaar
no nii kes ütles, et Reintam türgi mänguga ennast tõestas?
21:32
tõesti, see rüütli hakkab ikka väga üle viskama
21:34
iga koondisemäng on reintami pealt paar väravat tulnud:D rüütlil ajud pehmed? uskumatu mis otsuseid teeb.pangu kasvõi bärengrub mängu.kogemusega teeb midagi tarka ehk
21:34
Külastaja aandrus kommentaar
ärge reintami süüdistage, siiski rüütli paneb ta sinna seisma
21:34
Rasmus Raidla: Hetkeseisuga on Rumeenia teel play-offidesse. Loodame, et meie kandi mehed suudavad seda veel muuta.
21:36
Rasmus Raidla: Seesamune Marica oli aktiivne ka Tallinnas - andis esimesele väravale söödu ning teise lõi ise.
21:36
mäng on pikk, saab veel palju peast kinni hoida Reintami tegutsemist vaadates.
21:36
Rasmus Raidla: Ja kus hundist juttu: Getafe mees suunab 36. minutil peaga palli nurka ning Pareiko on sunnitud nahkkera nurgalööki tõrjuma.
21:36
Külastaja huvitav kommentaar
Kas Rüütli on Reintammile midagi võlgu?? Mis teeb see mees koondises...
21:38
sander post sinna kaitsesse sobiks kindlasti paremini ;)
21:38
Rasmus Raidla: Lindpere teeb korraliku löögi, kuid sihik siiski pisut paigast ära.
21:40
Rasmus Raidla: Siiski mitte:) Kui hetkel igas meie alagrupi mängus lõpuvile kõlaks, siis oleks Rumeenial 19 punkti ja Türgil 16 silma.
21:40
Hetkeseisuga on siiski Rumeenia teel grupi 3. kohale
21:41
Rasmus Raidla: Gheorghe Bucur teeb 40. minutil vasaku jalaga hea soorituse, aga nahkkera lendab meie värava ülanurgast siiski mööda.
21:42
Rasmus Raidla: Kink annab parema jalaga madala palli alla, kuid Rumeenia kaitseliin suudab selle Zenjovi eest ära võtta.
21:44
Rasmus Raidla: Marica annab hea kannasöödu Tanasele, kuid õnneks suudab Reintam palli nurgalöögiks saata.
21:44
Appppiiiiiiii, mida see kuradi Reintam korraldab seal???
21:45
Rasmus Raidla: Kink põrutab jälle! Sihik siiski taas natukene natukene paigast ära.
21:45
Rasmus Raidla: Ja seejärel kõlab ka vile!
21:46
Rasmus Raidla: Poolaeg siis 1:0 Rumeeniale. Eesti mängul polnud väga vigagi, positiivse poole pealt võib näiteks välja tuua mitmed korralikud kauglöögid. Rumeenia siiski pisut domineerivam ja ühe meie prohmaka kasutas kodumeeskond ka oskuslikult ära.
21:48
Rasmus Raidla: Minu poolt praegu väike paus. Naaseme, kui teine kolmveerandtund algamas on - loodame, et see pakub meile rohkem rõõmu. Teravust peaks meil ju pingil küll ja veel olema.
21:49
kui sloveenia ja islandi mängud lõpevad nii nagu nad praegu on, on island 2. mängu kaugusel mm'ist!!!!!
21:49
Külastaja Oll kommentaar
Reintam on toores mees veel. Bärengrub on ka **** aga parem siiski. Kui välja jätta enne poolaja vile tehtud vea parandust kui blokkis söödu, siis on eksimusi oi kui palju olnud. Kaks meeldejäävamat oli penalti, mis oli ilmselge ning üks moment kus ta jooksis enda positsioonist teise positsiooni ja hüppas peaga Klavanile otsa peaaegu, kuigi polnud rumeenlasi. Miks oli vaja tulla oma positsioonilt ja tekitada ohtlik olukord?
22:00
See blokitud sööt oli kahjuks minimaalne, mida Reintam sai teha, sest olukorra algatanud käki keeras ta taas ise kokku. Postsioonivalikust või õigemini selle puudumisest räägiti Reintami puhul nii Ungari kui Türgi järel samamoodi ja selle muutmiseks läheb aega ja mänguminuteid vaja, kui mees on õppimisvõimeline. Paraku peksab tal igast august HIRMU välja, mängu ja vastaste ees, see on palju keerulisem...
22:00
Rasmus Raidla: Ja teine poolaeg algas!
22:01
Rasmus Raidla: Vahetus Eesti poolelt on Henri Anier väljakule usaldatud. Motherwelli mehele tegi väljakul ruumi Sergei Zenjov.
22:02
ja teine eksimus tehtud rüütli poolt :)
22:03
Rasmus Raidla: VahetusRumeenia ka poolajal vahetanud: Bogdan Stancu välja ja Gheorghe Grozav sisse.
22:05
Rasmus Raidla: Kink jälle ohtlik! 49. minutil saab Györi ETO mees tsenderdusele pea vahele, kuid senistest üritustest oli see sooritus see ebatäpseim.
22:06
Rasmus Raidla: Teisel pool sai Rumeenia oma mängu seitsemenda nurgalöögi, kuid sinisärgid suutsid oma kasti puhtaks teha.
22:06
Rasmus Raidla: Head uudised kollastele: Holland on läinud Türgi vastu 2:0 juhtima.
22:09
Rumeenia fännidel tundub ainult üks laul olevat...
22:09
Rasmus Raidla: Eestil on nüüd 40 minutiga võimalus Türgile suur teene teha. Meie meestele oleks õnnestumine tegelikult emotsionaalses mõttes väga tähtis. Mäletatavasti 2010. aasta MM-i valikturniiri lõpetasime 2:0 võiduga Belgia üle. Sealt kaasa võetud emotsioon tõi järgmises valiktsüklis teadagi missuguse tulemuse.
22:11
Rasmus Raidla: ETV 2 ekraanil meenutatakse rumeenlaste tempe, kui finaalturniiril värviti kogu meeskonnaga pead blondiks. Kommentaatoritele abiks võib öelda, et aastaks oli siis hoopis 1998.
22:12
Rasmus Raidla:  Vahetus57. minut. Mullu septembris Eestile sahistanud Gabriel Torje sisse ja Gheorghe Bucur välja.
22:13
Rasmus Raidla: Vahetus Ja vahetab ka Eesti: 59. minutil tuleb sisse Henrik Ojamaa ning välja Sander Puri.
22:15
Rasmus Raidla: Ojamaale peaks tänane staadion tuttav olema. 21. augustil käis mees siin oma koduklubi Varssavi Legiaga külas Steaua Bukarestil.
22:15
Rasmus Raidla: Tõsi, tol korral meie mees kahjuks väljakule ei pääsenud. Täna läks paremini.
22:16
ungari on lõpuks andorrale värava ära lõõnud
22:19
Rasmus Raidla: Tanase on täna mitmel korral Enar Jäägeriga vasakul äärel lõbutsenud. Seekord jäi aga peale meie mees ning Steaua Bukaresti mees oli sunnitud vea tegema.
22:21
Rasmus Raidla:  Hoiatus66. minut. Florin Gardos tirib Tarmo Kingi selja tagant maha ning saab selle eest kollase kaardi.
22:23
Rasmus Raidla: Vahetused siiamaani Eesti ründemängu oodatut elevust toonud ei ole ning suurema osa ajast valdab palli ikkagi Rumeenia.
22:25
Rasmus Raidla: Hoiatus70. minutil jääb Klavan olukorda hiljaks ja saab kaardi.
22:28
Rasmus Raidla: Nüüd kerge võimalus Ojamaal tekkis, kuid Vassiljevi sööt jäi pisut pikaks ja Bourceanu mängis kavalalt Ojamaast mööda.
22:30
Rasmus Raidla: Vahetus 75. minutil tuleb Türgi mängust sinise silma teeninud Dmitri Kruglov platsile. Pingile pääseb puhkama Joel Lindpere
22:31
Rasmus Raidla: Suurepärane võimalus vahetusmehel Grozabil, kuid Pareiko on mees omal kohal ja pall lendab järjekordseks nurgalöögiks.
22:31
Valesöötude kaskaad, kurat võtaks, see on õudne, kuidas meie mehed raiskavad...
22:32
Rasmus Raidla: Kruglovi sissetoomine tähendas ühtlasi, et Tarmo Rüütli on kõik oma kolm käiku ära teinud.
22:34
Rasmus Raidla: Hoiatus 78. minut. Dmitrijev teeb keskväljal Grozabile vea ning FC Levadia mees teenib selle eest ka kollase hoiatuskaardi.
22:35
Rasmus Raidla: VahetusKa Rumeenia teeb oma viimase vahetuse ära: Costin Lazar välja ja Ovidiu Hoban sisse.
22:36
Rasmus Raidla: Värav 2:0..
22:37
Rasmus Raidla: 82. minut. Ciprian Marica saab kirja oma õhtu teise tabamuse: Alexandru Mateli paremalt äärelt tulnud tsenderduse suunab ründetuus peaga kindlalt Pareiko selja taha.
22:37
Klavan... Ühesõnaga, kaitset pole, rünnakut pole, keskväli teeb valesööte. Vaimustav.
22:40
Rasmus Raidla: Ründeteravust tundub meil hetkel vähe olevat: kas tõesti tuleb Rumeenia vastu kolmandat korda järjest 0:2 kaotust tunnistada?
22:43
Külastaja das.hf kommentaar
Meil on kaitsest Piiroja puudu ja uut vist kahjuks peale kasvamas ei ole. :(
22:43
Rasmus Raidla: 89. minut on tiksumas..tundub, et mõlemad meeskonnad ootavad vaikselt juba lõpuvilet.
22:46
Rasmus Raidla: Lisati kolm minutit. Esimene neist kohe lõppemas.
22:47
Rasmus Raidla:  Hoiatus91. minutil saab kollase Alexandru Bourceanu.
22:48
Ei taipa eesti taktikat.Kui mängijad on ümber ja küsivad jalga siis taome pikka.Kui suur koll saadetakse ette mängime maast
22:48
Masendavalt tuima panevad mängijad. Isutu, emotsioonitu, sädetu. Rüütli, aitäh ja nägemist!
22:48
Rasmus Raidla: Lõpuvile!
22:49
Rasmus Raidla: Eesti jaoks sai siis seekordne valiktsükkel säärase lõpu - 10 mängust seitse punkti ja väravate vahe 6:20. Kindel tundub ka Rumeenia pääs play-offi.