Teisipäev, 22. aprill 2014
21:36
Tanel Tursk: Tere õhtust!
21:39
Tanel Tursk: Väga huvitav valik Jose Mourinholt, kes on otsustanud mängima minna sisuliselt vaid 2 puhta ründava mängijaga Williani ja Fernando Torrese näol. Kuid eks portugallane aimab, et Atletico füüsilise mängu vastu on neil vaja samaga vastata ning nii on keskväljale lisamusklit vaja, mida Ramires ja John Obi Mikel kahtlemata koos David Luiziga pakuvad. Samas on raske näha, kuidas see trio koostöös mitte just väga liikuvate Frank Lampardi ja Fernando Torresiga suudab Atletico kaitsjaid üllatada.
21:40
Tanel Tursk: Atleticogi on platsile pannud tagasihoidliku algkoosseisu. Mees, kes Chelsea tihedal keskväljal asju lahti harutama peab, on Diego, keda eelistati algkoosseisus ründajale David Villale. Simeone selle sammu edukust on aga raske näha ja usun, et Chelsea suudab Diegolt selle kaitseliini ja keskvälja vahelise ruumi ära võtta ja ta poolt tekitatava ohu nullida.
21:42
Tanel Tursk: Eden Hazard, kes küll koos Chelseaga kaasa sõitis, ei saa platsile joosta ning pole pingilgi. Tea, kas see võis olla Jose Mourinho poolne trikk vigane belglane kaasa võtta, lootuses, et Atletico kohandab oma mänguplaani eeldusel, et Hazard mängib.
21:43
Külastaja RealFan kommentaar
Ehk siis 0:0 tulekul :D
21:44
Tanel Tursk: Torresel on vähemalt nägu naerul, kui ta oma lemmikklubi staadionile vastasena platsile astub.
21:47
Tanel Tursk: Läksime!
21:47
Tanel Tursk:
21:49
Tanel Tursk: Chelsea vasakkaitsja Ashley Cole konkureerib kohale Ristnurga jalgpallimaailma parimate habemete nimekirjas.
21:53
Tanel Tursk: Esimesed minutid on kuulunud Atleticole ning Chelsea on alles esimesi järjestikuseid sööte tegemas.
21:56
Tanel Tursk: Pall jõudis nüüd lõpuks ka Atletico karistusalasse, aga selle lõi sinna Chelsea kiiper Petr Cech ajal, kui ühtegi Chelsea mängijat seal lähedalgi polnud.
22:02
Tanel Tursk: Petr Cech vigastas end nurgalööki lati alt välja tuues ja küsib vahetust. Kas Thibaut Courtois paneb nüüd Chelsea särgi selga?
22:03
Tanel Tursk: Raul Garcia lendas Cechile valusalt sisse. Cech on küll tagasi jalgadel, aga kogenud känguru Mark Schwarzer teeb sooja.
22:03
Külastaja saarlan kommentaar
Chelseal on suuri raskusi üle poole piirini saada,ja kui saadakse kohe kaotatakse palli.Atletico surub inglased vastu muru...mõnuga.
22:05
Tanel Tursk: Garcia kukkumine Cechi jalgadesse oli muidugi tingitud sellest, et üks Chelsea mängija lükkas ta Cechile sisse.
22:05
Tanel Tursk: VahetusSchwarzer tuleb Cechi asemel väljakule.
22:06
Tanel Tursk: David Luiz oli see mees, kelle hingele Cechi vigastus jääb.
22:07
Tanel Tursk: Tõestus:
22:10
Tanel Tursk: Mäng on Cechi vigastuspausi järel veidi võrdsem olnud, kuid Atletico on siiski õrnalt domineerimas.
22:13
Tanel Tursk: Chelsea vähesed rünnakuüritused on täiesti tempotud. Atletico paneb kaks neljast liini üsna kompakselt oma väravavahi Thibaut Courtois ette ning Chelsea rünnakul ei ole piisavalt liikumist, et isegi esimesest seinast läbi pääseda, rääkimata mõlemast.
22:15
Tanel Tursk: Kui Chelseal pole mõtet Torresele pikka taguda, kuna hispaanlane ei saa palli eales omaks, siis Atleticol see taktika kohati toimib, sest palju robustsema stiiliga Diego Costa suudab mänguvahendi maha võtta, seda kaitsta ning ka edasi toimetada.
22:17
Tanel Tursk: Atleticol oleks hädasti vaja Maiconi või Dani Alvesi stiilis äärekaitsjat, kes viitsiks kogu mängu mööda äärt üles-alla pommitada, sest kui kuskil ruumi on, siis on see äärtel, kuna Chelsea kaitse tõmbub üsna kokku ja kiire äärevahetusega oleks võimalik külgede kaudu kasti või selle lähedale pääseda.
22:20
Tanel Tursk: Hetkel tundub, et Chelsea on oma kaitseliini paika saanud ning vähemalt avapoolajal ei paista siin väravat mitte ühestki bussiaknast.
22:22
Tanel Tursk: Nüüd leidis Atletico kaugelt ühe koha, kust siiski saaks skoorida, kuid Mario Suarezi katse pall toore jõuga läbi Chelsea bussi lüüa lendas veidi mööda.
22:25
Tanel Tursk: Ajalugu: Mark Schwarzerist sai platsile tulemisega vanim mängija, kes on UEFA Meistrite Liiga finaalmängudes osalenud, ületades Edwin van der Sari rekordi. Austraallane on 41-aastane.
22:30
Tanel Tursk: Siin ei ole midagi öelda.
22:33
Tanel Tursk: Atleticol on puudu meestest, kes suudaks palli natuke kiiremini käima panna, aga tsenderdustega võidakse ehk lõpus isegi edu saavutada, sest Raul Garcia ja Diego Costa suudavad mõlemad üksjagu kastis ruumi eest võidelda.
22:34
Tanel Tursk: Nüüd on Chelseal võimalus poolaeg trollimisega lõpetada, kui Torres karistusala joone lähedalt karistuslöögi võidab...
22:34
Tanel Tursk: Luiz üritas otse läbi müüri lüüa, aga edutult.
22:36
Tanel Tursk: Poolajapaus.
22:37
Tanel Tursk: Chelsea ja Atletico sammuvad arkodionirütmi saatel riietusruumidesse. Avapoolaeg möödus sündmusteta, kui jätta välja Petr Cechi vigastus.
22:38
Tanel Tursk: Chelsea on oma kaitsva taktikaga suutnud Atletico rünnakud üsna hästi ära nullida, ent ise pole Inglise klubi üle mõne sekundi Atletico väljakukolmandikul palli omanud.
22:42
Külastaja lorenzo kommentaar
Atleticol on puudu eelkõige meestest kes 1-1le ette võtavad. vaja oleks Turani, kes arvatavasti 60. minuti juures mängu tuleb, ja ka Costale oleks vaja partnerit Villa näol
22:52
Tanel Tursk: Alustame 2. poolajaga.
22:57
Külastaja Valodja Nikulajeva kommentaar
Kas jalgpalli reeglite kohaselt saab juba väljavahetatud mängijat uuesti sisse vahetada?
22:58
Tanel Tursk: Ei tohi. Kui teil on järgnevaks 45 minutiks veel küsimusi, siis küsige julgelt. Saame minutid ära täita.
22:59
Külastaja Fuuu kommentaar
Kas te ise kartsite ka, et selline mäng tuleb?
23:00
Tanel Tursk: Eks väike hirm oli tõesti mängu eel Chelsea algkoosseisu nähes ning ega Atleticogi oma väga riskantne pole hetkel.
23:00
Tanel Tursk: Järgmisele küsimusele vastan mõne minuti pärast. Pesumasin lõpetas ja vaja pesu kuivama panna.
23:05
Tanel Tursk: Nagu tavaliselt on üks sokk kuhugi kaduma läinud.
23:06
Tanel Tursk: Teisel poolajal on Courtois paar korda isegi palli püüdma pidanud, aga positsioonivalik on belglasel hea olnud ja löögid on talle otse sülle kukkunud.
23:07
Tanel Tursk: Diego Costa ja Raul Garcia on tsenderduste puhul alati kahe Chelsea kaitsja võileiva vahel. Sisuliselt on Chelseal platsil kolm keskkaitsjat.
23:08
Tanel Tursk: VahetusArda Turan tuleb platsile, Diego Costa välja.
23:12
Tanel Tursk: HoiatusMängu esimene suurem statistiline sündmus. Frank Lampard võtab Turani maha ja saab kollase. Järgmine mäng jääb Chelsea mehel vahele.
23:17
Tanel Tursk: John Terry mängib hetkel ühel jalal.
23:17
Tanel Tursk: Kas nüüd või mitte kunagi, Atletico!
23:20
Tanel Tursk: VahetusAndre Schürrle tuleb vigase John Terry asemel sisse. Luiz keskkaitsesse.
23:21
Tanel Tursk: Nüüd oli esimene väga terav olukord Chelsea värava all, kuid Atletico löögile ei jõudnud.
23:22
Tanel Tursk: HoiatusMikelile ja Gabile kaart sõnelemise eest. Mõlemad jätavad järgmise mängu vahele.
23:23
Tanel Tursk: Atletico nõudis, et Lampard saaks käega mängu eest teise kollase kaardi, kuid kohtunik seda ei vilistanud.
23:23
Tanel Tursk: Gabi karistuslöök lendab värava peale, kuid Schwarzer lükkab selle teisele poole posti.
23:27
Tanel Tursk: Arda Turan jõuab pealöögiga väravale lähedale, kuid olukorras vilistati ka viga.
23:27
Tanel Tursk: VahetusAtletico läheb ründavamaks. Mario Suarez välja ja ründav poolkaitsja Jose Sosa sisse.
23:27
Külastaja Pisku kommentaar
Kas on andmeid meeskondade keskmise pikkuse kohta? Mind paneb natuke imestama, et Atletico võidab nii palju peapalle, sest arvan, et Chelsea mehed pikemad.
23:27
Tanel Tursk: Kahjuks ei oska aidata selles osas praegu.
23:32
Tanel Tursk: Cechi vigastuse kohta on vahepeal infot tulnud: väravavahil oli õlg paigast läinud. Liverpooli vastu ei mängi ta nädalavahetusel kindlasti.
23:33
Tanel Tursk: VahetusDavid Villa platsile Raul Garcia asemele.
23:36
Tanel Tursk: HoiatusTorres näitas teravust ja sai heast kohast karistuslöögi. Mirandale kollane vea eest.
23:37
Tanel Tursk: David Luiz lööb üle värava.
23:38
Tanel Tursk: 90 minutit on nagu mööda lennanud ja juba tiksub üleaeg.
23:40
Tanel Tursk: Pärast John Terry platsilt lahkumist on Atletico hakanud ka peavõitlusi võitma, kuid seni pole ohtlikke pealööke tehtud.
23:41
Tanel Tursk: VahetusDemba Ba platsile, Willian välja.
23:43
Tanel Tursk: HoiatusDemba Ba juba kollase ka saanud ajaviivitamise eest.
23:43
Tanel Tursk: Mäng läbi.
23:44
Tanel Tursk: Loodan, et jõudsite 90 minutiga ühtteist kasulikku ära teha. Õppida, kodus majandada või midagi muud. Tänane ei olnud just kõige põnevam jalgpallimäng, kui sa pole just Chelsea või Atletico fänn. Londonis peaks asi veidi põnevam olema. Kindlasti on parem homne teine poolfinaali avamäng Real Madridi ja Bayerni vahel.