Laupäev, 30. august 2014
15:57
Rasmus Raidla: Tere vutisõbrad! Laupäevane Premium liiga maraton saab peatselt jätku, kui Sillamäel lähevad vastamisi kohalik Kalev ja nimekaim Tallinnast.
15:57
Rasmus Raidla: Meekonnad on just väljakule sammumas.
15:59
Rasmus Raidla: Koosseisud võite leida uudise ülevalt. Analüüsime kõigepealt Sillamäe poolt. Esiteks torkab kindlasti silma Andrei Sidorenkovi koosseisust puudumine. Tema asemel algkoosseisus enamasti varumehe rolli täitev Denis Vnukov. Samuti on taas põhirivistuses Igor Tšeminava, kes viimases kohtumises Levadia vastu pingilt alustas.
16:00
Rasmus Raidla: Ja läks!
16:03
Rasmus Raidla: Vaatame üle ka pealinlaste koosseisu. Mängukeelud (Ionel Armean, Artjom Levizi ja Raiko Karpov) ning vigastused on koosseisu korralikult räsinud. Pingil vaid kaks meest ning algkoosseisu alustab vasakul äärel Gregor Wahl, kes alles nädal tagasi esimesed kõrgliiga minutid kirja sai. Samuti alustab kohe Priidu Aruste, kes on tänavu esindanud ka kolmandas (!) liigas Tallinna Kalevi III meeskonda. Karikamängudes on Aruste siiski ka esindusse kuulunud.
16:03
Rasmus Raidla: See kõik paneb paratamatult mõtlema sellele, et täna võime korralikku väravatesadu näha.
16:04
Rasmus Raidla: Mõttele annavad alust ka meeskondade viimased omavahelised mängud - Sillamäe poolelt vaadatuna 6:1, 6:0 ning mullu hooaja lõpus 9:0.
16:05
Rasmus Raidla: Lisada siia veel Sillamäe vorm, kus kuus järjestikust liigamängu võidetud on (sh viimases liigamängus 3:0 Levadia üle) ning tallinlaste üheksa järjestikust liigakaotust, siis jah...
16:06
Rasmus Raidla: Aga eks pall on ümmargune ja hetkel veel seis 0:0. Sillamäe küll juba domineerimas. Aga Daniil Savitskile veel tõsisemat tööd pakutud ei ole.
16:08
Rasmus Raidla: Sillamäe domineerimine on endiselt selge, aga külalised Tallinnast on seni suutnud pallid klaarida.
16:12
Rasmus Raidla: Huvitav fakt: täna Tallinna Kalevi koosseisust puuduv Lasha Omanidze, kes meeskonna eest enim väravaid (6) löönud on, puudub täna, sest on kutsutud Gruusia U-21 koondisesse.
16:12
Rasmus Raidla: Värav ESIMENE!
16:13
Rasmus Raidla: Jevgeni Kabajev lööb hooaja 23. värava, kui Daniil Ratnikov söödab 1-1 olukorras mehele palli tühja värava ette ning sealt venelane ka palli kindlalt võrku suskab. Ilmselt üks karjääri kergemaid väravaid.
16:15
Rasmus Raidla: Tuleb tõdeda, et kuni väravani said pealinlased täitsa vapralt hakkama, kuid kodumeeskond lõi esimese tõsisema olukorra ka kohe ära. Tänavu on tihti T. Kalev pärast esimesi väravaid lagunema hakanud, eks näis kuidas täna.
16:17
Rasmus Raidla: Kui Sillamäe ühe veel suudab lüüa, siis jõuab T. Kalev kurva tähiseni - sel juhul oldakse tänavu juba 100 väravat enda võrku lastud.
16:17
Rasmus Raidla: Kogu Eesti liigasüsteemi teist sellist meeskonda leiduma ei peaks.
16:18
Rasmus Raidla: Teisel pool väljakut proovib Nikita Brõlin kaugelt tulistada, kuid üritus lendab kaks-kolm meetrit üle värava.
16:21
Rasmus Raidla: Kalevi kurvast tähisest veel rääkides: natuke neid lohutades võib öelda, et 2011. lasi liiga tulipunane latern Lasnamäe Ajax 36 mänguga enda võrku 192 (!) palli.
16:23
Rasmus Raidla: Kabajev nüüd kahel korral Savitskiga silmitsi pääsenud, kuid esimene kord vilistati suluseis ning nüüd viga Egert Heintare vastu. Näljane liiga parim väravakütt igatahes on.
16:24
Rasmus Raidla: VäravTEINE! Stanislav MURIHHIN!
16:25
Rasmus Raidla: Vasakult äärelt Kabajevilt hea tsenderdus alla ning Murihhin suunab mõnelt meetrilt palli kindlalt peaga väravasse.
16:25
Rasmus Raidla: Ja jõudiski Tallinna Kalev "juubeliväravani".
16:29
Rasmus Raidla: Sillamäe paaril korral jälle nimekaimu värava all ohtlik, aga T. Kalev tuleb kontrasse ja saab heast kohast trahvilöögi.
16:30
Rasmus Raidla: Levadiale kuuluv Brõlin lahendab, kuid otse müüri.
16:31
Rasmus Raidla: Muide, seesama Brõlin on 2012. aastal esindanud ka Sillamäe U-19 meeskonda ja duublit.
16:33
Rasmus Raidla: Hoiatus 32. minutil teeb Aleksei Larin päris karmi vea Volodini vastu ning saab kohtunikult ka hoiatuskaardi.
16:35
Rasmus Raidla: Pall tabab kastis Priidu Aruste kätt, kuid penaltit Sillamäele ei anta. Vaid nurgalöök.
16:36
Rasmus Raidla: Wahlilt (T.Kalev) hea rünnaku ülesvõtt ning Florale kuuluv noormees spurdib korralikult mööda vasakut äärt. Paraku värava all kedagi ei ole ning Juri Gavrilov jääb pallist pisut liialt kaugele. Suurema ohu suudab kodumeeskond klaarida.
16:39
Rasmus Raidla: Viimased minutid ongi pall pisut rohkem Sillamäe värava all olnud. Paraku jääb otsustavat teravust tallinlaste puhul puudu.
16:43
Rasmus Raidla: Mäng nüüd pisut rahunenud. Sillamäe hoiab taas enam palli, kuid kaitseliin ja Savitski on suutnud seisu muutumatuna hoida.
16:44
Rasmus Raidla: Murihhin pääses nüüd Savitskiga silmitsi, kuid puurilukk suudab palli jalgadega hästi tõrjuda.
16:45
Rasmus Raidla: Ja nüüd Ratnikov! Tugev löök kastist, kuid meeter väravast mööda. Sillamäe surve on poolaja lõpu eel oluliselt tugevnenud.
16:46
Rasmus Raidla: Lisaminuteid ei anta. Poolaeg!
16:47
Rasmus Raidla: Hoolimata koosseisuprobleemidest on Tallinna Kalev täitsa vapralt Sillamäele vastu saanud. Poolajale minnakse küll 0:2 kaotusseisus, kuid erinevate näitajate põhjal võinuks siit ehk isegi hullemat karta. Eks näis, mida teine kolmveerandtund meile toob.
16:47
Rasmus Raidla: Praegu väike paus, oleme tagasi kui meeskonnad taas murule sammuvad.
17:01
Rasmus Raidla: Ja läks teine poolaeg!
17:02
Rasmus Raidla: Tundub esialgu, et vahetusi kumbki pool teinud pole.
17:03
Rasmus Raidla: Whalen kaotab rumalalt kasti lähistel palli ning Ratnikov suskab varbaga, kuid löök jääb pisut nõrgaks ja Savitski püüab.
17:05
Rasmus Raidla: AIII!
17:06
Rasmus Raidla: Mašitšev chipib kasti, sealt Ratnikovilt pall värava alla, kuid Kabajev lööb paarilt meetrilt tühjast üle! Sealt oli lihtsam sisse kui mööda lüüa, aga paraku seis endiselt 2:0.
17:07
Rasmus Raidla: Värav Aga nüüd tuleb kolmas!
17:08
Rasmus Raidla: Väga kesine kaitsetöö T. Kalevi poolt - Murihhin tuleb keskelt, teeb Ratnikoviga seinasöödu ning lükkab seejärel palli kindlalt 1-1 olukorras sisse!
17:08
Rasmus Raidla: Murihhinile hooaja 13. tabamus. Sisuliselt oleks olukorrast saanud sahistada ka Kabajev, kuid mees oli isetu ning lasi tagant tulnud Murihhinil ise lüüa.
17:11
Rasmus Raidla: Head tõrjed Savitski poolt! Tjapkin tulistab kahel korral kasti äärest, kuid puurilukk hoiab ilusate pantrihüpetega seisu muutumatuna.
17:13
Rasmus Raidla: Värav Värav Värav MURIHHINI KÜBAR!
17:13
Rasmus Raidla: Tjapkini oivaline sööt keskväljalt leiab Murihhini, kes väravavahiga silmitsi olles palli kindlalt üle Savitski tõstab ning 4:0 on tõsiasi!
17:16
Rasmus Raidla: VahetusKalev vahetab: 59. minutil Gregor Wahl välja ning Pärnust pärit Albert Anissimov sisse. Wahl oli esimene poolaeg pealinlaste üks aktiivsemaid, kuid teisel poolajal oli noormees ilmselt väsimuse tõttu üpris nähtamatu.
17:17
Rasmus Raidla: Vahetus Ja vahetab ka Sillamäe: Kaabutriki mees Murihhin välja ning Aleksandr Dubõkin sisse.
17:19
Rasmus Raidla: Ratnikovil nüüd hea võimalus sööta kui lüüa, aga mees mängib pisut üle ning Savitski nopib palli.
17:19
Rasmus Raidla: Värav Viies! Ja Kabajevi teine!
17:20
Rasmus Raidla: Head mängu tegev Tjapkin näitab isetut tegutsemist ning söödab palli Savitskist mööda tühja värava alla Kabajevile, kust Premium liiga väravakuningas loomulikult ei eksi!
17:22
Rasmus Raidla: Hoiatus 66. minutil võtab Aleksei Savitski kasti lähistel Tjapkini maha ning karistuseks kollane kaart.
17:23
Rasmus Raidla: Värav Ja Volodin lööb ära! Ilus karistuslöök üle müüri allanurka teeb seisuks 6:0! Savitski on võimetu.
17:24
Rasmus Raidla: VahetusKalevi teine (ja paraku viimane) vahetus. Sean Whalen välja ja Innar Paal sisse. Huvitaval kombel on Paal Kalevi tänases koosseisu ainus, kes tänavu Premium liigas värava löönud on.
17:27
Rasmus Raidla: VäravVäravVärav Päeva teine kaabukangelane! Jevgeni KABAJEV saab trahvilöögist Savitski rusikatest tagasi põrkunud pallile jaole ning tulistab ilusasti palli ristnurka - 7:0!
17:30
Rasmus Raidla: Tänavuse hooaja suurim kaotus Premium liigas on Tallinna Kalevi 0:9 allajäämine Levadia vastu. Kas näeme rekordi murdumist?
17:32
Rasmus Raidla: Zeniidi mees Tšeminava on ka nüüd väravajanus. Mitmel korral kaugelt tulistanud, kuid sahisenud veel ei ole.
17:35
Rasmus Raidla: Vahetus Sillamäe vahetab: 79. minutil Denis Vnukov välja ja ukrainlane Kirilo Silitš sisse.
17:37
Rasmus Raidla: Tallinna Kalevi esimene pealelöök raami - Heintare tsenderdusele saab Stüf pea vahele, kuid pehme kaarpalli püüab Lavrentjev probleemideta.
17:38
Rasmus Raidla: Ja tuleb kohe ka teine! Edgars Butlers teeb hea vaheltlõike ning tulistab ligi 25 meetrilt tugevalt peale. Lavrentjev suudab rusikatega siiski palli tõrjuda.
17:41
Rasmus Raidla: Kvassov murrab hästi vasakult äärelt läbi ning paneb palli alla, kuid Savitskid suudavad kahe peale olukorra klaarida.
17:44
Rasmus Raidla: Ratnikov saab hästi karistuslöögist tagasi põrkunud pallist löögile, kuid sihik pisut paigast ära ning raami mees ei taba.
17:47
Rasmus Raidla: Tundub, et kummalgi meeskonnal väljakul viibimiseks enam üleliia motivatsiooni ei ole. Kohtunik halastab mõlemale ja annab vaid ühe lisaminuti.
17:47
Külastaja kalev kommentaar
Kalevi koht ei oleks isegi esiliiga vääriline,Pohlak ei tohiks lasta säärasel meeskonnal osaleda premium liigas,viib liiga taseme tohutult alla.
17:48
Rasmus Raidla: Värav Kabajev lööb veel kaheksanda!
17:48
Rasmus Raidla: Ja koos sahinaga kõlab ka lõpuvile! Kabajevi värav tuli madinast kasti ees, kus Premium liiga väravakunn palli endale võitis ning seejärel palli Savitskist mööda veeretas.
17:50
Rasmus Raidla: Ega siin polegi palju öelda. Tasemevahe oli ilmselge ning see kajastub ka tulemuses. Külalised Tallinnast pidasid esimesel poolajal täitsa kenasti vastu, kuid siis tuli langus ning lõpuks võeti võrgust koguni kaheksa. Teenitud võit Sillamäele ning sadamalinlaste jaht medalitele ja tiitlile jätkub.
17:50
Rasmus Raidla: Mina tänan jälgimast ja uute kohtumisteni! Soovitan ka Soccernet.ee lainele jääda, sest peagi algavad siin teiste tänaste meistriliiga mängude live-ülekanded, samuti on peatselt võimalik lugeda äsjalõppenud mängu järelkaja ja ülevaadet.