Laupäev, 1. november 2014
12:54
Rasmus Voolaid: Tere päevast, taas on käes laupäev ja taas on meie ees lahti rullumas suur meistriliiga maraton!
12:54
Rasmus Voolaid: Esimestes kohtumistes mängivad Nõmme Kalju ja Sillamäe Kalev ning Paide Linnameeskonnale sõitis külla Tartu Tamemka.
12:56
Rasmus Voolaid: Kadriorus on meil kohal Rasmus Raidla, kes peagi ka meiega liitub. Ütleme aga kohe ära, et Paides meil kedagi ei ole ning sealt meile seega infot ei tule, aga proovin kivist vett välja pigistada ehk edastada teile sündmustekäiku nii palju, kui vähegi internetiavarustes leidub.
12:58
Rasmus Voolaid: Koosseisudest siis ka, Paide on üllatuslikult pingile jätnud oma suurima väravaküti Rasmus Tomsoni. Tammekal alustab vahetusest seni suhteliselt head mängu näidanud Hindrek Ojamaa, eeldatavasti alustab äärekaitses meeskonna kapten Jürgen Lorenz.
13:00
Rasmus Voolaid: Läksime!
13:03
Rasmus Voolaid: Esimesed minutid on mõlemas mängus kulgenud rahulikult, Kadriorus on mõlemad väravavahid ühe tsenderduse püüda saanud, kuid midagi ohtlikku pole sündinud.
13:07
Rasmus Voolaid: Nüüd on Sillamäe domineerinud - esmalt pääses läbi Jevgeni Kabajev ja nüüd sai löögile Daniil Ratnikov, kuid mõlema mehe löögid on kaitsjad ära seganud. Paides on aga Tammeka teeninud esimese nurgalöögi, kuid ei enamat.
13:09
Rasmus Voolaid: Kabajev taas! Tabas hästi õhust tulnud palli ning Teleši jaoks ebamugavalt põrkas see enne teda veel ka maha ning mees puterdaski natuke, aga sai siiski palli turvaliselt enda valdusesse.
13:09
Rasmus Raidla: Nii, tere ka minu poolt!
13:10
Rasmus Raidla: Kui siin hiljuti Felipe Nunes kiitis Tallinna ühistransporti, siis tuleb tõdeda, et teatud anomaaliaid tekib ka selles valdkonnas.
13:10
Rasmus Raidla: Igatahes midagi üleliia ohtlikku veel toimunud pole, just sai Jevgeni Kabajev kasti äärest proovida, aga Teleš püüdis kindlalt.
13:11
Rasmus Raidla: Mõlema meeskonna fännid on ilusti kohal ja teevad ka korralikult häält.
13:11
Rasmus Raidla: Ilm Kadriorus nagu ikka, külm ja tuuline.
13:12
Rasmus Raidla: Tjapkin nüüd! Aga Teleš maandub sügisesele murule ja püüab taas.
13:12
Rasmus Raidla: Võib öelda, et Sillamäe on viimasel kolmandikul hetkel pisut otsustavam.
13:13
Rasmus Raidla: Prates proovib karistuslöögist, aga Lavrentjev sarnaselt kolleegile palli püüab.
13:14
Külastaja jou kommentaar
paidest liikuvat pilti ka ei näita kuskilt?
13:14
Rasmus Voolaid: Seda mängu näeb ainult staadionil, jah.
13:15
Rasmus Voolaid: Aga võiks oodata vähemalt resultatiivset mängu - sel hooajal on selles duellis löödud seni kõige vähem neli väravat. Vahepeal teenis Paide oma esimese nurgalöögi ning Tammeka juba oma teise.
13:15
Rasmus Raidla: Käime Kalju-Sillamäe koosseisud ka kiirelt läbi. Kodumeeskond kõigepealt - kaitseväe kohustusi täitev Karl Mööl täna koosseisu ei kuulu ning paremkaitses alustab Henrik Pürg. Samuti väärib mainimist, et Tarmo Neemelo ja Felipe Nunes alustavad pingilt ning äärtel vastavalt Janar Toomet ja Robert Kirss. Päris puhast ründajat ei tundugi olevat ning nii-öelda peidetud ründajana mängib Hidetoshi Wakui.
13:17
Rasmus Raidla: Sillamäe poolelt võib näha, et tänavu 16 liigaväravat kõmmutanud Stanislav Murihhin alustab pingilt. Tema asemel keskväljal sünnipäevalaps Denis Vnukov. Ka kaitses on Dudarevile eelistatud Bagužist.
13:17
Rasmus Raidla: Kalju fännid laulsid just, et Voskoboinikov tuleks tagasi Kaljusse. Ega ründeteravusele paha ei teeks jah.
13:19
Rasmus Raidla: Nüüd mäng Kadriorus pisut rahunenud. Kaljul on kergelt tunda, et otsustavust viimasel kolmandikul jääb puudu. Nende õnneks on tugevad nimed Nunese ja Neemelo näol pingilt võtta.
13:19
Rasmus Raidla: Värav 1:0 SILLAMÄELE!
13:20
Rasmus Raidla: 20. minut mängib Nikolai MAŠITŠEV hästi kokku Kabajeviga, saab viimaselt tagasisöödu ning keerutab palli ilusti Teleši võrku!
13:20
Rasmus Raidla: Võib vast öelda, et teenitud värav. Sillamäe on hetkel ründes teravam olnud. Mängu annab see tabamus särtsu kindlasti juurde!
13:21
Rasmus Raidla: Üldiselt väga kenasti kombineeritud värav. Nagu päris! Aga mõlema tiimi fännid said väravast veelgi indu. Ka tribüünidel on päris mängu tunne.
13:22
Rasmus Voolaid: Paide on nüüd surve üles saanud, teenitud on juba kolm nurgalöögi, kuid seis on seal veel 0:0.
13:22
Rasmus Raidla: Olgu igaks juhuks ka öeldud, et see kes täna Kadriorus punkte loovutab võib sisuliselt kahest kirkaimast medalist suu puhtaks pühkida. See vast ütleb mängu tähtsuse kohta kõik.
13:24
Külastaja margus kommentaar
Kes värava lõi??
13:24
Rasmus Raidla: Sillamäe poolelt oli täpne Nikolai Mašitšev.
13:26
Külastaja Anne Veski kommentaar
Mängus on ju ka Eurokohad
13:26
Rasmus Raidla: Jah, aga Sillamäe hiljutine võit Infoneti üle muutis väga tõenäoliseks selle, et Euroopas mängivad tuleval hooajal liiga neli parimat. Uute reeglite järgi ju karikafinalist eurokohta ei taga.
13:27
Rasmus Raidla: Kalju kastis segadus, Pürg libastub ning vist tabab palli ka käega. Sillamäe mehed nõuavad seepealt penaltit, aga kohtuniku vile vaikib. Nurgalöök külalistele.
13:28
Rasmus Raidla: Oi kui lähedal Sillamäe teine! Tšeminava pääseb peaga löögile, aga joonelt tuuakse ära. Nüüd sai veel Kabajev proovida, aga rikošetist nurgalöögiks.
13:28
Rasmus Voolaid: Tammeka huvitavas algkoosseisus, kus alustavad nooruke Martin Miller ning näitlejakarjääriga algust teinud Kevin Rääbis, on oma süü muidugi ka Rasmus Tautsi ja Andre Paju mängukeeldudel. Täna Paides veel aga kaarte nähtud pole.
13:29
Rasmus Raidla: Sillamäe veel nurgalöögist ohtlik, aga lõpus suudab Kalju klaarida. Pole midagi öelda, Sillamäe on hetkel näljasem.
13:32
Rasmus Raidla: Nüüd jälle pisut rahulikum hetk, aga Sillamäe valdab enam palli. Kalju ei suuda kuidagi rünnakuid algatada, lubamatult palju praaki.
13:35
Rasmus Raidla: Kaljule ligi 30 meetrilt karistuslöök ja Martin Vunk kerib selle korralikult värava peale. Paraku sihikust pisut puudu ning alla meetri Lavrentjevi puurist mööda.
13:36
Rasmus Voolaid: 35 minutit mängitud ja tundub, et Paide on endiselt üritavam pool - teenitud juba viis nurgalööki, kuid tablool säravad endiselt ümmargused nullid.
13:36
Rasmus Raidla: Kabajev oli väga lähedal Telešiga silmitsi pääsemisele, aga Alo Bärengrub sekkub viimasel hetkel ilusti ja klaarib ohu.
13:37
Rasmus Raidla: Ratnikov proovib 25 meetri pealt, aga üritus jääb nõrgaks ning lendab meeter-kaks ka sihtmärgist mööda.
13:39
Külastaja carlo2 kommentaar
Mis puutub karikasse, siis Infonet ju duubliga veel konkurentsis.
13:39
Rasmus Raidla: Jah, nagu öeldud, siis päris kindel veel eurokohtadega pole, aga kuna Infonet oma duublis neid mehi karikas kasutada ei tohi, kes esindust juba esitasid, siis julgen kahelda, kas sellise nimekirjaga nii kaugele tõustakse. Muidugi saab karikanimekirja lisada hooajavahelised täiendused, aga raskeks läheb igal juhul. Jalgpall on muidugi ümmargune.
13:40
Ehk siis kui kalju kaotab ja jääb neljanadaks, ning kukub karikasarjast välja, on eurokoht läinud?
13:40
Rasmus Raidla: Ei pruugi, sest konkurentsis on ka Flora ja kui Flora tiitli võidab, siis neljandale kohale ikkagi eurokoht.
13:40
Rasmus Raidla: Karikatiitlist käib siis jutt.
13:41
Rasmus Raidla: Toomet proovib, aga Bagužis vahel ning nurgalöök Kaljule. 42. minut tiksumas.
13:42
Rasmus Raidla: Lavrentjev pisut pudistab korneriga, aga siiski kahmab lõpuks nahkkera endale.
13:43
Rasmus Voolaid: Poolaeg hakkab läbi saama ning tundub, et täna Paides väravatesadu ei tule.
13:45
Rasmus Raidla: Hoiatus44. minutil kollane kaart Dubõkinile. Ja nüüd vilistab Kristo Tohver ka avapoolaja lõppenuks.
13:46
Rasmus Voolaid: Paides anti vist üleminuteid, seal veel mäng jätkub.
13:46
Rasmus Raidla: Võib öelda, et võrdlemisi teenitud edu Sillamäele. Oldi ründekolmandikul ohtlikumad ning see päädis ka ilusa väravaga. Pärast tabamust mäng pisut rahunes ning Kalju üleliia palju lahendusi Sillamäe kastis ei leidnud.
13:46
Rasmus Voolaid: Nüüd ka seal paus!
13:47
Rasmus Raidla: Aga tuletagem veel meelde, et Neemelo ja Nunes on veel pingilt võtta. Nii et Kalju oma viimast sõna pole kindlasti öelnud ja põnev saab teine poolaeg olema. Püsige lainel!
13:59
Rasmus Raidla: Ametlik publikunumber Kadriorus 256.
14:00
Rasmus Raidla: Ja läks Tallinnas teine poolaeg!
14:01
Rasmus Raidla: Vahetus Kalju vahetas ka: Prates välja ning Neemelo sisse. Selgelt ründava suunitlusega käik.
14:02
Rasmus Voolaid: Ja läks ka Paides!
14:05
Rasmus Raidla: Võib öelda, et Kalju on küll pisut innukam hetkel kui esimesel kolmveerandtunnil, aga üleliia ohtlikuks pole veel kujunetud.
14:07
Rasmus Raidla: Sidorenkovilt korralik pall alla, aga Pürg jaol ning nurgalöök Sillamäele.
14:08
Rasmus Raidla: Ja veel üks. Nii Kalju viigiväravat ei leia.
14:08
Rasmus Raidla: Värav SILLAMÄE ja MAŠITŠEV KAKS!
14:09
Rasmus Raidla: Esimese värava autor lööb ka teise, kui korralik kahur ligi 20 meetrilt vuhiseb Telešile püüdmatult tahanurka! Jälle väga kena tabamus.
14:10
Rasmus Voolaid: Paides jätkub mäng endiselt viigiliselt ja tundub, et seal poolajal vahetusi ei tehtud.
14:13
Rasmus Raidla: Vahetus Kalju tõi ka teise lisakäigu sisse: Felipe Nunes murule ning Kirss 57. minutil välja.
14:16
Rasmus Voolaid: Räägime ka publikunumbritest: Tallinnas on staadionil 256 pealtvaatajat, Paides vaatab mängu 107 silmapaari.
14:17
Rasmus Raidla: Vungilt pall alla, aga pikk Deniss Tjapkin kerkib teistest kõrgemale ning suurem oht likvideerub.
14:17
Rasmus Voolaid: Pealtvaatajate arvu on siiski parandatud, Paides on uute andmete kohaselt 146 pealtvaatajat.
14:19
Rasmus Raidla: Wakui proovib 65. minutil vasakuga, aga ligi meeter väravast üle.
14:20
Rasmus Raidla: Nüüd teisel poolel otsib Ratnikov Kabajevit, aga Teleš jaol. Pisut ebakindlalt tuli vastu, aga Kalju kaitsemehed aitavad olukorra puhastada.
14:21
Rasmus Voolaid: Vahetus Kurbi uudiseid Paidest - ilmselt on vigastuse tõttu lahkunud juba 23. minutil mängust Martin Hurt ja tema asemele tuli Valeri Šabanov. Ka Linnameeskond tegi poolajal ära oma esimese vahetuse, kui Goldbergi asendas Rasmus Tomson.
14:22
Rasmus Raidla: Alo Bärengrub oli nüüd pikemalt murul pikali, aga ajas end ise püsti ja loodetavasti midagi üleliia tõsist ei ole.
14:24
Rasmus Raidla: Kabajev! Pöörab end kastis hästi ümber ning keevitab väravale, aga pisut keskele ja Teleš püüab.
14:24
Rasmus Raidla: 70. minut tiksumas. Koos üleajaga Kaljul pisut enam kui 20 minutit armuaega.
14:25
Rasmus Voolaid: Hoiatus Keegi Paide mängijatest on saanud kollase kaardi, aga jääme nime veel hetkel võlgu.
14:28
Rasmus Raidla: Vahetus73. minutil Kalju viimane käik: Vunk välja ja Eino Puri sisse.
14:29
Rasmus Voolaid: Värav Tammeka on ees!
14:32
Rasmus Voolaid: Selle hooaja komeedi Geir-Kristjan Suurpere kolmas värav!
14:32
Rasmus Raidla: Sidorenkovilt suurepärane pall alla ning Ratnikov pääseb ülepuusa suunama, aga taas sihik liiga keskele ja Teleš püüab.
14:36
Rasmus Raidla: Reginald proovib kaugelt aga meeter-kaks taas Lavrentjevi väravast mööda. Aeg tiksub armutult Kalju jaoks, nüüd juba 82. minut käimas.
14:36
Külastaja Jass kommentaar
Miskit pole parata, Sillamäe sel hooajal Kaljust sümpaatsem. Kohe igatepidi. Treener on neil ka mõnus vana. Edu!
14:36
Rasmus Voolaid: Paide surub, teenitud on juba kaheksa nurgalööki Tammeka nelja vastu, kuid tartlased on ühe väravaga siiski peal.
14:36
Rasmus Raidla: Sidorenkov leiab hästi Ratnikovi, kes ka lööb, aga taas keskele ja Teleš püüab!
14:39
Rasmus Raidla: Kalju ohtlik! Paremalt äärelt pall alla, aga Nunes ei suuda nahkkera raamide vahele ajada.
14:39
Külastaja Henri kommentaar
Kalju kaitse on täna nagu sõel... ja no rünnet pole Kaljul korralikku olnudki.
14:41
Külastaja !!!! kommentaar
Kus on kalju "fännid"? Kuradi modern ultras
14:42
Rasmus Raidla: Vahetus87. minutil tänase mängu sangar Mašitšev välja ning Murihhin sisse.
14:44
Külastaja fänn kommentaar
Arvad, et kalju pole fänne.. Meid on palju..
14:45
Rasmus Raidla: Neemelo pääseb nüüd peaga suunama, aga Pürgi pall jääb pisut kõrgeks ja korralikku lööki siiski ei tule.
14:45
Rasmus Raidla: Vahetus Esimesel üleminutil Ratnikov välja ning Kvassov sisse Sillamäe poolel.
14:45
Rasmus Raidla: Ja neli üleminutit anti. Kas Kalju suudab veel imet teha?
14:47
Dvj, mehed vôtke kokku ennast!!!
14:47
Rasmus Voolaid: Paidel üks nurgalöök teise järel, aga väravat ei ole tulnud. Lisaminutid algasid.
14:48
Rasmus Raidla: Vahetus Sillamäe viimane vahetus: Igor Dudarev sisse ja Kabajev välja.
14:49
Rasmus Raidla: Ja läbi!
14:50
Rasmus Raidla: Teenitud võit Sillamäele. Unistus kahest kirkaimast elab, samal ajal kui Kalju peab pronksile lootma.
14:50
Rasmus Raidla: Oli põnev mäng, mina tänan jälgimast ja olge lainel, kohe on tulemas järelkaja ja kõik muu.