Rasmus Raidla: Leinaseisak eilses traagilises lennuõnnetuses hukkunute mälestuseks tõesti.
Rasmus Raidla: Peagi räägime ka mõlema meeskonna algrivistused lähemalt üle, seni valgetes särkides eestlased pisut ka palli hoidmas.
22:02
Külastaja Kasper kommentaar
Kaks Aloed mängus!
22:04
Rasmus Raidla: Eesti noortest siis esimesena. Ei saa salata, et suurim küsimärk tugevate prantslaste vastu on kaitseliin, kust puudub vigastatud Vladimir Avilov. Ülejäänutest omab ehk enim Premium liiga kogemust Kevin Aloe, aga temagi on tänavu vähemalt seni pingile kuulunud. Tõestamise koht noortel tulevikulootustel kindlasti.
22:05
Rasmus Raidla: Poolkaitseliinis annavad tooni koguni neli florakat ning üksinda tipus täna Frank Liivak. Eks just ründefaasis meil ka rohkem valikut on, aga kindlasti tuleb täna pigem kaitsest lähtuv mäng meie noortelt.
22:06
Rasmus Raidla: Seni aga tublisti hakkama saadud ning äsja teenis kapten Rauno Sappinen ka trahvilöögi. Sealt edasi aga pealelöögini ei jõutud.
22:06
Prantsuse päraselt peaks Eesti Aloe't ilma e täheta hääldama, aga prantsalt nii nagu näeme, ehk Aloe, Eesti oma prantsuse pärastelt oleks mingi [ALÖ] midagi sellist :D
22:06
Hetkel teine aasta prantsuse keelega läheb, kuid peab veel õppima :D
22:09
Prantslasel e tähe peal rõhk seetõttu hääldad e välja lõpus, kui lihtsalt e ilma rõhuta siis e'd ei häälda, natuke siis prantsuse keelest :)
22:09
Suht julmalt tuldi sisse tegelikult
22:11
Rasmus Raidla: Prantsusmaa koosseisust siis kah: Erinevalt kohaliku meedia poolt pakutule jäävad esialgu pingile nende ehk suurimad nimed Rabiot (PSG), Martial (Monaco) ja Benzia (Lyon). Küll alustab keskkaitses Bilbao Athleticy keskkaitsja Aymeric Laporte, keda jahtisid talvel nii Real Madrid kui Manchester United ning kelle väljaostuklausel koguni 31,5 miljoni naela peal

22:12
Külastaja .... kommentaar
Trahvilöögist ei jõuta pealelöögini? Kas siis otse värava suunas ei suudeta proovida lüüa?!?
22:12
Mis seisu ennustate ka?
22:13
Rasmus Raidla: Nüüd ka Prantsusmaale esimene ohtlikum võimalus! Aga terava löögi 11 meetri pealt toob Richard Aland lati alt ära.
22:13
Prantslased jätkuvalt mängivad karmilt ja jõhkralt
22:13
Hea tõrje!
22:14
Rasmus Raidla: Corentin Jean sai nüüd Prantsusmaa poolelt taas hästi löögile, aga meie õnneks napilt üle värava.
22:14
Külastaja Marek kommentaar
Üldse pole paha mängupilt seni. Teise puute lohakus kraabib silma, aga muidu mängivad meie poisid täitsa sümpaatset palli!
22:16
Selline meeskond oleks juba ühe värava ära pidanud lööma, aga suht huvitav
22:17
Rasmus Raidla: Aland taas hea tõrjega! Eks seda võis eeldada, et Flora puurlukul täna tihe tööpäev tuleb. Aga kui puurilukk püsib, siis võib igati soliitset tulemust oodata-loota. Viimasest U-21 kohtumisest mõne suurema meeskonnaga meenub Marko Meeritsa hiilgemäng Venemaa eakaaslaste vastu A. Le Coq Arenal, kus ei olnud kaugel ka punkti näpistamine.
22:17
Aland on kunn, rsk!
22:20
Rasmus Raidla: Pisut tausta ka: U-21 tasandil on Eesti ja Prantsusmaa kohtunud varem 2009. aastal, kui meie noored jäid alla 0:3. Toona käisid prantslaste eest väljakul näiteks David N'Gog, Armand Traore, Moussa Sissoko, Gabriel Obertan jpt. Eesti eest olid tänastest A-koondislastest rivis Henri Anier, Taijo Teniste, Igor Morozov.
22:21
Rasmus Raidla: OI KUI LÄHEDAL! Lenny Nangis pääseb kastis löögile, aga Madis Vihmann ja Aland segavad piisavalt, et pall veereb napid sentimeetrid postist mööda ning tulemuseks "vaid" nurgalöök.
22:22
Rasmus Raidla: Nurgalöögist suudavad Eesti noored suurema ohu õnneks puhastada. Nüüd viimase 5-10 minutiga on kodumeeskonna surve ikka tuntavalt kasvanud.
22:22
Vihmani omavärav oli õhus. Krt, ärge lagunege nüüd, poisid...
22:24
Rasmus Raidla: Hoiatus Ja 23. minutil kollane kaart Vihmannile. Kindel viga kasti lähistel. Karistuslöögist tulnud palli aga püüab Aland probleemideta.
22:26
Kes meil treeneripingil on? Reim ometi ei ole karjuma õppinud ju? Keegi ahastab karuse häälega "Tõuse, tõuse!" seal pidevalt... :D
22:26
Rasmus Raidla: Urmas Kirsi näitas ka telepilt enne mängu.
22:26
Külastaja atsetoon kommentaar
Alandil soliidne agent?
22:26
Rasmus Raidla: Nüüd kerge poolvõimalus Eestile, aga pall ei taha Liivakuga kaasa tulla.
22:26
Külastaja ohoh kommentaar
Liivak näitab skilli.
22:28
Külastaja Markus kommentaar
Kas Sappinenil koorus ka särgilt number ära või mis juhtus?
22:28
Rasmus Raidla: Vaikselt Mašitševi kombel särgiprobleemid kimbutamas on tõesti.
22:28
Rasmus Raidla: Vahetust vast tegema ei pea.
22:29
Rasmus Raidla: Kuni Prantsusmaa veel käike otsib, olgu öeldud, et kui Eesti on konkreetse U-21 koondisega saanud kokkumängu harjutada talvisel Kubok Sodružestval, siis prantslastele on tegu esimese kontrollkohtumisega. Pärast Eestit kohtutakse märtsi lõpus veel ka Hollandiga.
22:29
Külastaja Kre kommentaar
Ühel eestlasel puudub särgil number.. Mis värk sellega?
22:30
Rasmus Raidla: Siin ongi probleem eelmainitud Rauno Sappineni särgiga, kus selja peal asetsev number "14" maha on hõõrdunud. Aga nagu näha, siis seni pole kohtunikud selles probleemi näinud.
22:32
Rasmus Raidla: ALAND Tassib! Morgan Sanson on avaväravale ülilähedal, aga Flora puurilukk toob eesnurgast jalgadega löögi ära!
22:32
Külastaja ma kommentaar
Palju mângitud on
22:32
Rasmus Raidla: 32. minut hetkel tiksumas.
22:33
Pigem tundub, nagu oleks Sappinen ikka särki vahetanud, sest tal pole ei ees ega taga numbrit särgil.
22:33
Loodame, et mäng jääb viiki või Eesti võiduga lõppeb :D :D XD Siis Aland Motm
22:34
Rasmus Raidla: Värav Ja esimene Prantsusmaale!
22:35
Rasmus Raidla: 34. minutil kaotavad eestlased keskväljal palli ning kodumeeskonna poolelt karistab Lyoni superstaar Corentin Tolisso tugeva löögiga meie mehed ära.
22:36
Rasmus Raidla: Šleini ja Juhkami vahelt nopib Sebastien Haller palli ning lööb Alandile võimalust jätmata tabloole 2:0.
22:36
Nüüd hakkab neid väravaid tulema....
22:38
Rasmus Raidla: Statistikast nii palju, et seni on löögid värava suunas Prantsusmaa kasuks 14:1, neist raamide vahele on lennanud Prantsusmaal 8, Eestil 0.
22:38
Auvärava võiks Eesti ikka lüüa mängu lõpuks :)
22:38
Külastaja as kommentaar
Veab et tekko ei mängi, oleks asi hullem
22:40
Rasmus Raidla: Auvärav oleks tõesti sedavõrd uhkem saavutus, et viimati lõi Prantsusmaa U-21 koondisele värava ei keegi muu kui Harry Kane ise, kes mullu novembris inglaste U-21 meeskonna 2:0 juhtima viis. Arsenalist Crystal Palace'is laenul viibiva Yaya Sanogo (kes täna 1993. sündinuna U-21 klassi enam ei kuulu) duubli toel suutis Prantsusmaa siiski toona 3:2 võidu võtta.
22:41
Rasmus Raidla: Pärast 2:0 väravat on nüüd asi väljakul pisut maha jahtunud.
22:43
Rasmus Raidla: Aloe ei suuda palli kastis klaarida, kuid õnneks suudab klubi- ja koondisekaaslane Aland kaheksanda tõrjega seisu muutumatuna hoida.
22:43
kaitse on täielik nali ikka
22:43
Aland võiks nüüd mõnele Prantsuse klubile silma jääda.
22:43
Noorkukkede surve on ikka liiast, käriseme juba nii keskelt kui kaitsest...
22:44
Aland teeb jätkuvalt head tööd ja väravates ei saa teda ka süüdistada.
22:45
Rasmus Raidla: Ja poolaeg!
22:47
Rasmus Raidla: Ütleme nii, et esimesed 10-15 minutit oli Eesti kenasti mängu sees. Seejärel hakkas Prantsusmaa aina enam domineerima ning vormistas surve minuti sees ka 2:0 eduseisuks. Kahju, et teine värav niivõrd kiiresti lasti, aga sinised prillid lauale asetades võib ka öelda, et kodumeeskond juhtseisu igast küljest väärib.
22:47
Aland on tõesti väga hea!
22:47
Mina ikka mõtlen sellele, et Eestis tuleb kõige paremaid ja kvaliteetsemaid mängijaid just väravavahi kohale, seda loomulikult Eesti mõistes.
22:49
Rasmus Raidla: Eesti poolelt väärib kahtlemata kiitust väravavaht Richard Aland. Samuti oli episooditi positiivseid noote näha ründefaasis, aga nagu karta oli, siis Ligue 1 noored Premium liigas esimesi samme tegevatele Premium liiga kaitsjatele peavalu valmistavad.
22:51
Rasmus Raidla: Õunapit on viimasel ajal erinevad vigastused kimbutanud ning nüüd alles veebruarist Viljandist pärit kaitsja taas mängukõlbulik on.
22:51
Külastaja defence kommentaar
kuidas juhkam koondisesse saanud on :D ja kuhu on vana noortekoondise kapten Õunap kadunud ? Vihmann - Õunap oleks parem kaitsepaar
22:51
Ründajad on suht saamatud läbi aegade, jah on paremaid poegi olnud, kuid ega mitte ühtegi suuremat tegijat pole olnud
22:51
Rasmus Raidla: Teeme aga siit lühikese pausi, oleme tagasi, kui meeskonnad taas väljakul.
23:00
Rasmus Raidla: Prantsusmaast teise poolaja ootuses veel nii palju, et kui U-17 ja U-19 tasemel oldakse regulaarselt suurturniiride osalised, siis U-21 klassis jõuti viimati finaalturniirile alles 2006. aastal. Eks siin on kergeks probleemiks olnud ka tõsiasi, et kõige säravamad tähed on selles vanuses tihti juba A-koondisesse kutsutud (nagu näiteks praegu Chelseas palliv Kurt Zouma) ning seega säravaimat koosseisu pahatihti välja ei suudeta panna. Praeguse vanuseklassi (1994. aastal ja hiljem sündinud) osas on aga prantslased ise väga lootusrikkad ning igat teist pallurit "uueks Benzemaks" ja "uueks Zidane'iks" kutsudes loodetakse neid 2017. aastal taas kõrgeimas seltskonnas näha. Elame-näeme, paljud noored hetkel juba Ligue 1-s mehetegusid tõesti tegemas on.
23:02
Rasmus Raidla: Vahetus Eestilt poolajal Maksim Gussev sisse ja Joseph Saliste välja. Prantsusmaa toob omakorda sisse "raskekahurväe" Adrien Rabiot ja Yassine Benzia näol. Välja toodi avavärava autor Corentin Tolisso ja Corentin Jean.
23:04
Rasmus Raidla: Teine kolmveerandtund aga juba käimas ning Prantsusmaa vähemalt hetkel jätkamas sealt, kus pooleli jäädi. Taktikaliselt väärib mainimist nii palju, et Frank Liivak on liikunud vasakule äärele, vahetusmees Maksim Gussev paremale ning seni seal tegutsenud Bogdan Vaštšuk nüüd omakorda tipus.
23:04
Pogba puhul kas polnud mitte nii, et U21't poiss ei esindanudki, vaid U20'st läks juba A-klassi
23:04
Rasmus Raidla: Prantsusmaa vahetusmeestest siis Rabiot iganädalaselt PSG superstaaride kõrval mängimas, Benzia omakorda leiba teenimas Lyonis ning tema näol ongi tegu ühe "järgmise Benzemaga".
23:05
hästi on kuulda, kuidas Eesti treenerid ikka kõva häälega õpetavad nii, et kuuleb ülekandes eesti keeltki
23:07
Rasmus Raidla: Avapoolaja statistikast ka veel nii palju, et pallivaldamine märgiti 62-38 Prantsusmaale. Löögid väravale kodutiimile 16:1 (neist raami 9:0) ning nurgalöögid prantslaste poolt vaadatuna 7:0. Numbrid ei valeta.
23:08
Rasmus Raidla: Esimesed viis minutit teisest poolajast seni üpriski rahulikult möödunud. Ja nüüd tohterdatakse German Šleini, aga midagi üleliia tõsist siin ei tundu olevat.
23:09
Bogdan Vaštšuk pole Readingu noorte eest korralikult mänguaega teeninud, jama lugu küll
23:10
Rasmus Raidla: Vaštšuk on samuti pikalt vigastatud olnud. Nüüd märtsi esimesel poolel ta jälle koosseisu kuulus, jääb loota, et nüüd tervis püsib ja saab jätkuvalt vuti sünniriigis mängupraktikat.
23:11
Rasmus Raidla: Värav Ja vahetusmees "uus Benzema" Yassine Benzia lööb 3:0..
23:12
Rasmus Raidla: Teise superstaari Adrien Rabiot' söödule paneb vasakkaitsja Kevin Aloe niivõrd õnnetult jala vastu, et pall kukub otse Benzia jalale ning Lyoni väravakütt võimalust kasutamata ei jäta, tulistades nahkkera kindlalt Alandi selja taha.
23:14
Rasmus Raidla: Kurb, et sellised individuaalsed eksimused sisse tulevad, aga kuskil tuleb see kooliraha maksta. Loositi ju meie valikgruppi teiste seas Rootsi, Horvaatia ja Hispaania, kes kõik samuti vutipüramiidi tippu kuuluvad.
23:15
Rasmus Raidla: Liivak proovis vasakul äärel ette võtta, oli ka teisi valgesärke kastis, aga endise Napoli noore üritus lendab värava taha.
23:16
Rasmus Raidla: VahetusJa võeti nüüd Liivak ka 60. minutil puhkama. Murule pääses Nõmme Kaljust Pärnu Linnameeskonnas laenul viibiv Robert Kirss.
23:17
Rasmus Raidla: HoiatusVaštšukile kollane, Rabiot röövib Readingu mehelt palli ning jätkuolukorras jääb ründaja Morgan Sansoni takistades hiljaks.
23:17
huvitav...transfermarkt'i järgi on Eesti U21 koosseisu keskmine väärtus 56 tuhat naela, samas Prantsusmaa noortel on selleks 2,77 miljonit naela ning nende kõige väiksema väärtusega mehel on rohkem väärtust kui meie kõige kõrgema väärtusega mehel. Meie kõige kõrgema väärtusega mees on Liivak 220 tuhande naelaga ja prantslase kõige väiksema väärtusega mängija on 264 tuhande naelaga Lenglet, kõige suurema väärtusega mängija on neil Laporte 13,2 miljoni naelaga. Kaks meest neil alla miljoni väärtusega
23:17
Külastaja Vutimees kommentaar
Liivak ei olnud üldse rahul oma väljavahetamisega. Nägu reetis nii mõndagi.
23:21
Rasmus Raidla: Nice'i kaitsja Jordan Amavi üritas teravat palli alla panna, aga üritus selgelt üle jala ja tribüünile. On ka Prantsusmaa kergelt jala gaasipedaalilt võtnud.
23:24
Rasmus Raidla: Kuna mängutempo rahunenud, siis võib küsida: kui hiljutises A-koondise mängus Norraga noppis superstaar Martin Ödegaardi särgi Dmitri Kruglov, siis kes täna Adrien Rabiot, Aymeric Laporte'i või Yassine Benzia särgiga oma tulevikku kindlustama läheb?
23:24
Rasmus Raidla: Aga Kirss võtab heast kohast vea! Nõuab ka penaltit, aga kontakt Amaviga oli kohtuniku hinnates ikkagi enne kasti. Ja kordus kinnitab seda.
23:25
Rasmus Raidla: Teenitud karistuslööki läks tugevalt väravale suunama Vaštšuk, aga jäi madalaks ja vastu müüri.
23:25
Külastaja bogdan kommentaar
ei ole readingu mees täna midagi korda suutnud saata
23:27
Rasmus Raidla: Vahetus Eesti vahetab: 71. minutil Martin Mägi ja Bogdan Vaštšuk välja, Andre Paju ning äsja Sloveenia kõrgliigas värava löönud Kevin Kauber sisse.
23:28
Külastaja sam kommentaar
Kirss oleks pidanud ise lööma
23:28
Maini ära, et Leedu U21 keskmine väärtus 58 tuhat naela, nende kõrgema mehe väärtus on 154 tuhat naela, samas Läti U21 keskmine väärtus on 83 tuhat naela ja üks mees üle 200 tuhande naela väärtusega 286 tuaht naela, Soome U21 keskmine väärtus on 92 tuhat naela, ühe mehe väärtus 352 tuhat ja järgmisel kes veel üle 200 tuhande, on väärtuseks 220 tuhat
23:30
Rasmus Raidla: Ja ka Gerdo Juhkam võeti puhkama, tema asemel murule klubikaaslane Ragnar Piir.
23:30
Soomes HJK süsteem töötab. Kuskil nimekirjas oli akadeemiate esikümnes
23:31
Rasmus Raidla: Sebastien Haller pääses Prantsusmaa 10. nurgalöögist peaga suunama, aga mitmeid meetreid Alandi puurist mööda.
23:34
Rasmus Raidla: Värav Ja Prantsusmaa neljas..
23:34
Kas Ragnar Piir on härra Uno Piiriga kuidagi sugulus-sidemetes?
23:35
Rasmus Raidla: Püstsööt Halleri suunas, ründaja esialgu pallini ei küündi, aga seepeale libastub Aland ning Auxerre'i ründaja veeretab võrku 4:0.
23:35
Rasmus Raidla: Värav Ja kohe ka viies
23:36
Rasmus Raidla: Rabiot annab vasakult äärelt suurepärase tsenderduse ning tagantpostist suunab Montpellieri mees Sanson palli kindlalt võrku.
23:36
Soomes on topeltkodakondsus lubatud?
23:36
Läheb käest ära. Muidu näiteks HJK's palju noori, kes on teisest rahvusest, kuid on olemas ka soome kodakondsus
23:37
Rasmus Raidla: Kahju, et jälle lasti endale väikese vahega kaks tükki järjest lüüa. Säärasel tasemel karistatakse väiksemgi tähelepanematus kohe ära.
23:37
Rasmus Raidla: Ligi kümme minutit veel minna.
23:39
Rasmus Raidla: Värav Oi kui õnnetu..6:0
23:40
Rasmus Raidla: Prantsusmaa mängib enda 12. nurgalöögi lahti, jätkuolukorrast pall alla, Vihmann pallini ei küündi ning Auxerre'i Sebastien Haller vormistab mõnelt meetrilt enda kolmanda ja Prantsusmaa kuuenda.
23:40
kast mehi täis, aga keegi pallile pihta ei saa
23:40
Nüüd läheb juba küll süda pahaks
23:40
Alati kui see mingi imelik küljekaamera tuleb, tuleb värav.
23:40
Külastaja asd kommentaar
Kuna ligue 1 ei jälgi, siis kui paljud prantsuse mängijad seal ka reaalselt arvestatavad jõud on?
23:41
Rasmus Raidla: Eestil nüüd võimalus! Aga Vihmann päris korraliku löögini siiski ei jõua, kontrarünnakust kohe võimalus Nantesi mehel Georges N'Koudou, kes saadab mitu eestlast kohvile, aga seejärel õnneks löök üle värava.
23:41
Külastaja nojah kommentaar
Paju lekib
23:42
Rasmus Raidla: VahetusEesti vahetab: 86. minutil German Šlein ja Mihkel Ainsalu välja, Tauno Tekko ning Henrik Pürg sisse.
23:42
Külastaja well... kommentaar
Ma ei tea, kuidas teised arvavad, aga minu meelest on positiivne, et pole liigselt seda "palli puhtaks löömist" võrreldes põhikoondisega. Olgugi et seis 6:0.
23:42
Kui peaks kedagi kaitsest eriliselt esiletõstma siis on see Kevin Aloe, eriti kohutav mäng. Kui siin mainiti Alandi häid tõrjeid ja "näitamist" välismaaklubidele siis kaitseliini nahka läks seegi plaan.
23:44
Külastaja yo kommentaar
eesti poisid näevad juba välimuselt nõrgemad ja saamatumad välja... kleenukesed ja lontis õlgadega....tundub, et tegu viimaste aegade viletsaima aastakäiguga kui mõned nimed välja arvata
23:45
Rasmus Raidla: 90. minut tiksumas, kas Eesti piinu pikendatakse?
23:45
palli puhtakslöömisest nii palju, et enamasti pole see lihtsalt õnnestunud ja pall on jalapealt ära võetud tekitades kohe ohtliku olukorra. Peab tõdema et esimesed 15 minutit oli mängupilt parem kui A koondisel. Olin positiivselt üllatunud - suhteliselt tehniline, kiired söödud ja kaitse toimis, vaatamata libedale väljakule.
23:46
Rasmus Raidla: Üks minut juurde. Tundub, et mõlemad tiimid asuks hea meelega juba koduteele.
23:47
Rasmus Raidla: Kahju! Sappinen leiab äärelt Kirssi, aga pärnakas lahendust edasi ei leia ning auvärava võimalus läheb luhta.
23:47
Rasmus Raidla: Kõlab ka lõpuvile.
23:48
Rasmus Raidla: Esimesed 15 minutit Eestilt vägagi positiivne, edasi tuli klassivahe selgelt esile. Pole midagi öelda, igast küljest teenitud võit Prantsusmaale.
23:50
Rasmus Raidla: Arvestades eesootavat valiktsüklit aga väga vajalik õppetund. Loodame, et punktide peale mängus saame suurematele juba paremini vastu. Oma silmaga võite U-21 koondist näha juba 30. märtsil, kui kell 17:30 võõrustame Kasahstani.
23:50
Rasmus Raidla: Mina tänan jälgimast ja aktiivselt kaasa rääkimast, järgmiste kohtumisteni!