Reede, 28. september 2012
18:58
Siim Pulst: Tere taas siit vihmaselt A. Le Coq Arenalt, kus Eesti U-19 koondis hakkab mõne minuti pärast mõõtu võtma Ukraina eakaaslastelt.
19:00
Siim Pulst: Nagu uudises olevatest koosseisudest näha võite, on Eesti algkoosseisus võrreldes kahe päeva taguse mänguga neli muudatust. Põhisse pääsesud Mäeots, Jürisson, Kauber ja Vuks, kes asendavad Butlersit, Kogerit, Puhket ja Saarlast.
19:01
Siim Pulst: Eesti on täna sinimustvalges ning Ukraina üleni kollases mänguvormis.
19:01
Siim Pulst: Publikut on oluliselt vähem kui kolmapäeval, aga selles on selgelt süüdi ilm. Ja mingil määral ehk ka reede õhtu.
19:01
Siim Pulst: Avavile!
19:02
Siim Pulst: Khlobas sooritas juba avaminutil esimese pealelöögi, aga ukrainlase kauglöök oli ebatäpne.
19:05
Siim Pulst: Eesti asetus (liinid paremalt): Reiman; Mäeots, Piir, Lootus, Aloe; Jürisson, Vuks, Tekko, Läst; Reitalu; Kauber.
19:05
Siim Pulst: Mäng on alanud kollasärkide võimsa ülekaaluga pallivaldamises, aga seni ei ole nad Eesti väravat veel ohustada suutnud.
19:09
Siim Pulst: Nagu eeldatud, üritavad ukrainlased mängu võimalikult kiireks ajada ning mitmekesiste kombinatsioonidega meie kaitselukk lahti murda. Meie karistusala lähistele nad ka pääsevad, aga edasi seni mitte.
19:09
Külastaja kkk kommentaar
Kas etv või etv2 eilasegi mänge üle ? :O
19:09
Siim Pulst: Ei kanna keegi.
19:10
Siim Pulst: Ukraina esimene nurgalöök mängiti lühidalt lahti ning lõpuks teele pandud tsenderdus lendas kedagi leidmata üle otsajoone.
19:11
Siim Pulst: Ukrainlased kasutavad rünnates aktiivselt ääri ning teenisid juba teise nurgalöögi.
19:12
Siim Pulst: Pealelöögini sellest jällegi ei jõutud.
19:13
Siim Pulst: Eestlased hammustavad vastaste läbisööte päris kenasti läbi, kuid pallivõitmise korral ei osata sellega enam midagi peale hakata.
19:13
Siim Pulst: Kolmas nurgalöök.
19:14
Siim Pulst: HoiatusAzatskiy tegi nurgalöögi eest võideldes vea ja teenis mängu esimese hoiatuse.
19:16
Siim Pulst: Esimene rünnak Eesti poolt lõppes Reitalu kauglöögiga 20+ meetri pealt. Väravavaht oli valvel.
19:17
Siim Pulst: "Rahu!" on peatreener Karel Voolaiu soovitus iga natukese aja tagant, aga eriti siniste pallivaldamise ajal.
19:18
Siim Pulst: Sarnaselt kolmapäevale on ka täna publikut avavile järel tublisti juurde tulnud. Ei saa enam öelda, et inimesi oluliselt vähem oleks kui kaks päeva tagasi.
19:20
Siim Pulst: Neljas nurgalöök.
19:20
Siim Pulst:
19:20
Siim Pulst: Azatskiy pääses seekord õlaga palli suunama, aga see "löök" lendas väravast mööda.
19:21
Siim Pulst: Pool poolajast saab mängitud ning Riido Reiman pole pidanud veel ainsatki tõrjet tegema.
19:22
Külastaja lohh kommentaar
Positiivne mäng eesti poolt
19:23
Siim Pulst: AIAI! Ukrainlaste poolt nii palju üritatud läbisöötudest läks üks lõpuks ka läbi ning Khlobas sai suurepärase võimaluse skoori avamiseks. Ta lükkas palli Reimanist mööda, aga õnneks ka tagumisest postist mööda.
19:24
Siim Pulst: Bliznitšenko pealelöök võttis rikošeti ja maandus järjekordseks korneriks. Viies.
19:24
Siim Pulst: Pall põrkas natuke karistusalas ning löödi siis kaitsjate poolt kuuendaks korneriks.
19:25
Siim Pulst: Seekord sai Kauber nurgalöögile pea vahele. Aga ohtlik olukord jätkub.
19:26
Siim Pulst: POST! Azatskiy põrutas pika survepuhangu lõpetuseks palli 18 meetri pealt vastu väravaposti, kust see põrkas vastu Reimani selga ja ... õnneks jäi tema keha alla kinni, mitte ei põrganud sealt väravasse.
19:27
Külastaja ... kommentaar
Varsti lööb Eesti 1:0 (Vuks)! Veidi kannatust.
19:29
Eesti üritab kontratega või Kauber ka all abis
19:30
Siim Pulst: Eks ikka üritatakse kontraid, aga päris tihti võetakse pallivõitmise järel ka tempo maha.
19:30
Siim Pulst: Reiman saadab teist korda järjest väljalöögi otse auti.
19:33
Siim Pulst: Ukrainlaste mängus on näha frustratsiooni märke. Teist korda lühikese aja jooksul üritati väga optimistlikust positsioonist peale lüüa. Mõlemad löögid jäid väravast kaugele.
19:33
Tublid poisid ikka! 1,3 miljonit (Eesti) mängib 46 miljoni (Ukraina) vastu.
19:33
Siim Pulst: Pavlenko sooritas ligi 25 meetri pealt kauglöögi ning Reiman sai kirja oma esimese tõrje, püüdes palli kindlalt.
19:34
Siim Pulst: Bliznitšenko sooritas juba oluliselt ohtlikuma pealelöögi 18 meetri pealt, aga Reiman sai sellegi kätte.
19:35
Siim Pulst: 10 minutit poolaja lõpuni ja viigiseis püsib.
19:38
Siim Pulst: Värav0:1. Bliznitšenko
19:40
Siim Pulst: Diagonaalpall vasakule äärele, sealt omakorda hea tsenderdus trahvikasti teise poolde ning Bliznitšenko saatis teele nii terava löögi, et Reiman sai sellele küll käe vahele, aga tõrjuda ei suutnud.
19:40
Siim Pulst: Andrijevski tulistas kaks korda järjest peale, Reiman sai mõlemad kätte.
19:40
Kes ukrainast kuulsaim
19:41
Külastaja noorfänn kommentaar
Miks Saarlas välja jäeti?
19:41
Siim Pulst: Eks koosseisumuudatused ole paratamatud, kui nii lühikese aja jooksul 3 nii rasket mängu pidada.
19:42
Siim Pulst: Veel üks terav kauglöök, seekord Pavlenkolt, ja Reiman vastas hea tõrjega.
19:42
Siim Pulst: Ukrainlased on poolaja lõpus sõiduvees. Peaasi, et siit nüüd teist ei lase enne vaheaega.
19:42
üllatav üldse , et Saarlas esimeses pöhis oli
19:44
Siim Pulst: Vuks saab enda kolmanda vea järel kohtunikult viimase hoiatuse - üks veel ja kaart on tõsiasi.
Külastaja kõigile kommentaar
Tõsiasi on see et saadi isegi u-16 koondiselt tala,millest me räägime,õigemad mehed oleksid nemad olnud siin mängimas!
19:47
Siim Pulst: Saarlas oli kolmapäeval oluliselt silmapaistvam kui Kauber täna, aga ta sai ka oluliselt rohkem palli. Tänane palliga mäng on olnud minimaalne ning erinevalt Inglismaa mängust ei ole teenitud ka ohtlikke standardolukordi.
19:47
Saarlas on väga ülehinnatud
19:48
Külastaja tere kommentaar
u-17,aga tõsi jutt küll,täielik häbi
19:49
Siim Pulst: Poolaja statistika (Eesti poolt vaadates): pealelöögid 1:15 (neist postide vahele 1:6 ja vastu väravapuid 0:1), nurgalöögid 0:6, vead 6:2, suluseisud 0:2.
19:49
Siim Pulst: Väike paus, kohtumiseni teisel poolajal.
20:00
minu arvates on arusaamatu, kuidas Eesti U19 koondises mängib II liigas mängiv Butlers. 18-aastasena peaks Eesti tasemel ikka vähemalt esiliigas mängima, et koondisesse saada. Sellest vanusest vist Saarlas ja Hindrek Ojamaa ainsad, kes üldse Meistriliigas mängu saanud, Ojamaa ka skooris. Kui ma ei eksi, siis ka Puhke koosseisus olnud Paide eest. Imelik ka, kus on Anissimov ning Välja.
20:00
Siim Pulst: Meeskonnad on tagasi väljakul. Neid tervitab poolajal paduvihmaks üle läinud sadu.
20:01
Siim Pulst: VahetusSaarlas sisse, Läst välja.
20:01
Siim Pulst: Kauber võtab sisse Lästi koha vasakul äärel ning Saarlas läheb tippu.
20:06
Siim Pulst: Poolaja alguses suurem sadu lõppes. Rahulik on senimaani ka mäng.
20:07
Siim Pulst: Barvinko tekitas esimese ohtliku olukorra Eesti värava all, aga tema sööt-löök terava nurga alt langes Reimani saagiks.
20:09
Siim Pulst: 30 sekundi jooksul kolm eestlaste poolt blokeeritud pealelööki.
20:10
Siim Pulst: Khlobas pööras end kaitsjate vahelt lähilöögile, aga Reiman vastas suurepärase reaktsioonitõrjega.
20:10
Siim Pulst: Järgnes nurgalöök, mis mängiti lühidalt lahti ja olukord lõppes Andrijevski ebatäpse kauglöögiga.
20:14
Siim Pulst: Teise poolaja algus oli raske inglaste vastu ja on raske ka praegu. Juba pealelööki ukrainlastelt lühikese ajaga. Surve on tugev.
20:15
Siim Pulst: Andrijevski mängiti jälle hästi kasti tagant löögile. Õnneks on sihik paigast.
20:15
Külastaja ns kommentaar
oskate ehk öelda palju inimesi on kohal?
20:16
Siim Pulst: Veidi vähem kui kolmapäeval (800+), pakuks. Aga ametlik number peaks millalgi teise poolaja kestel selguma.
20:17
Siim Pulst: Eestile karistuslöök 35 meetri pealt.
20:18
Siim Pulst: Kauber üritas sellest karistuslöögist otse peale lüüa. Kõrgelt üle.
20:18
Siim Pulst: Ma ei ole kindel, kas Saarlas on üldse veel palli puutuda saanud.
20:19
Siim Pulst: Üheksas korner Ukrainale. Eestil pole ühtegi.
20:19
Siim Pulst: Ohtlikku lööki sellele ei järgnenud.
20:20
Siim Pulst: Nikita Koger on valmis mängu sekkuma.
20:20
Siim Pulst: Värav0:2
20:21
Siim Pulst: Hryshyn sai söödu kaitseliini seljataha ning ei jätnud Reimanile lähilöögiga võimalustki
20:21
Siim Pulst: VahetusKoger sisse, Tekko välja.
20:22
Siim Pulst: VahetusSobol sisse, Hryshyn välja.
20:23
Siim Pulst: Kauber pööras end 20 meetri pealt löögile. Üle. Nõudis nurgalööki, aga kohtunik ei nõustunud.
20:24
Siim Pulst: HoiatusSaarlas. Keskväljal survet tehes sooritatud vea eest.
20:26
Külastaja marko kommentaar
miks pole luigendit ega sobtsenkot koondises!? treeneri jonn??
20:26
Siim Pulst: Luigend peaks vist liiga vana olema? Sobtšenko sai vist vahetult turniiri eel vigastada, kui ma ei eksi.
20:28
Külastaja Meintz kommentaar
Jõudsin just koju, kuidas mäng on olnud? On rohkem palli vallatud kui Inglismaa vastu? Palju võimalusi meil on olnud?
20:28
Siim Pulst: Ei ühtegi reaalset väravavõimalust. Vastaste surve on pigem tugevam ja tulemuslikum kui kolmapäeval.
20:28
Siim Pulst: Kümnes nurgalöök Ukrainale. Eestil jätkuvalt null.
20:29
Siim Pulst: Huvitav tähelepanek: Ragnar Piir on vist kaptenipaela vaheajal riietusruumi unustanud, sest tema käe ümber seda enam ei ole.
20:30
Siim Pulst: Ah ei, siiski on olemas. Ju jäi see vahepeal varruka alla.
20:31
Siim Pulst: HoiatusKhlobas. Tegi liiga agaralt kaitsjatele survet.
20:31
Siim Pulst: Robert Kirss on valmis mängu sekkuma.
20:32
Siim Pulst: VahetusKirss sisse, Reitalu välja.
20:33
Siim Pulst: Eesti on muutunud selgelt üritavamaks, jõudes ka mõne tsenderduseni, aga korraliku löögini mitte. Ukrainlastele jätab see paraku senisest rohkem ruumi.
20:34
Siim Pulst: Ukraina nurgalöök number 11. Reiman lükkas palli ründaja pea eest minema.
20:35
Siim Pulst: VahetusMyshnov sisse, Pavlenko välja.
20:36
Siim Pulst: 12. nurgalöök.
20:37
Siim Pulst: Õnneks ei ole ukrainlased ühtegi neist hästi ära kasutanud. Nii ei jõutud ka seekord pealelöögini.
20:37
Siim Pulst: Kümme minutit lõpuni.
20:42
Siim Pulst: Saarlas näitas kolme kaitsja vastu tegutsedes head tehnikat ja teenis Eestile mängu esimese nurgalöögi.
20:43
Siim Pulst: Jürisson annab seda... Korralik tsenderdus viiekastijoonele ei leia paraku ühtegi mängijat.