Laupäev, 27. juuni 2015
16:24
Rasmus Raidla: Laupäevased tervitused, vutisõbrad!
16:26
Rasmus Raidla: Ligikaudu viie minuti pärast on Sillamäel avavilet saamas Premium liiga 16. vooru keskne kohtumine kohaliku Kalevi ja FC Flora vahel.
16:26
Rasmus Raidla: Ilm sadamalinnas meeldivalt päikseline, peagi tiimid ka murule astumas.
16:27
Rasmus Raidla: Koosseisud võite leida uudise ülevalt. Käime need peagi ka siin lähemalt üle.
16:28
Rasmus Raidla: Ja meeskonnad on suviselt rohelisel murul!
16:29
Rasmus Raidla: Aga koosseisudest siis - Sillamäe: Mihhail Starodubtsev, Aleksei Tšerkassov, Igor Tšeminava, Igor Dudarev, Marius Cinikas, Deniss Tjapkin, Denis Vnukov, Kõrõlo Silitš, Aleksandr Volkov, Janar Toomet, Jaroslav Kvassov.
Varus: Eduard Usikov, Kirill Novikov, Giorgio Russo, Tihhon Šišov, Pavel Aleksejev, Aleksandr Ivanjušin.
16:30
Rasmus Raidla: Siin kindlasti märkimisväärseim Daniil Ratnikovi ja Andrei Sidorenkovi eemalejäämine. Kui Ratnikov uue lootsi Deniss Ugarovi käe all ongi vähem mänguaega teenima hakanud, siis kapten Sidorenkov jääb eemale kerge jalatraumaga.
16:30
Külastaja Juhan kommentaar
Miks Joonas Tamm ei osale, said väärika täienduse
16:31
Rasmus Raidla: Sidorenkovi asendamas siis 20-aastane Aleksei Tšerkassov, kelle jaoks tegu tänavuse esimese mänguga Premium liigas. Mullu sai noormees kõrgliigas kirja 30 minutit.
16:31
Rasmus Raidla: Ja mäng läks!
16:32
Rasmus Raidla: Muidugi tasub Sillamäe poolel välja veel tuua ka asjaolu, et eemal on Aleksandr Dubõkin. Siingi aga pigem tegu Ugarovi uue käekirjaga.
16:32
Külastaja kus kommentaar
Kus Õunap on, kas tõesti jälle vigastus ?
16:33
Rasmus Raidla: Suvine täiendus, itaallane Giorgio Russo siis pingilt esialgu alustamas.
16:33
Rasmus Raidla: Aga külalised Tallinnast - Flora: Mait Toom, Markus Jürgenson, Enar Jääger, Nikita Baranov, Gert Kams, German Šlein, Andre Frolov, Rauno Sappinen, Rauno Alliku, Irakli Logua, Maksim Gussev.
Varus: Magnus Karofeld, Kevin Aloe, Madis Vihmann, Karl-Eerik Luigend, Joseph Saliste, Zakaria Beglarišvili, Juhan Jograf Siim.
16:35
Rasmus Raidla: Vahepeal Flora keskkaitseliini vedanud Madis Vihmann ega Janar Õunap täna ei alusta. Esimene kuulub küll koosseisu, Õunap on täiesti välja jäetud. Samuti on keskväljal Karl-Eerik Luigendi asemel eelistatud German Šleini. Ja muidugi tunneb Norbert Hurt headmeelt selle üle, et vigastuspausilt on naasnud Enar Jääger.
16:35
Rasmus Raidla: Esimestel minutitel Flora kergelt rohkem palli valdamas, teeniti ka üks nurgalöök, aga sealt midagi ohtlikku ei tekitatud.
16:37
Rasmus Raidla: Flora koosseisust veel nii palju, et üllatuslikult ei kuulu üldse nimekirja äsja klubiga taasliitunud Joonas Tamm, kes veel 24. juunil Norrköpingu vastu algkoosseisust alustas. Ründajatest on koosseisu ennistatud hoopis enamasti duublis mänguaega teeniv Juhan Jograf Siim.
16:39
Rasmus Raidla: Kungi mäng veel tuure kogub, räägime pisut ka käimasoleva kohtumise tähtsusest - mullused hõbeda-ja pronksiomanikud soovivad tänasest kindlasti punktilisa, et jõuda lähemale tabelitipule ning kasutada ära Nõmme Kalju eilne libastumine Viljandi Tuleviku vastu. Floral oleks võidu korral võimalik tõusta teiseks, punkti kaugusele liider Levadiast. Sillamäe tõuseks kolme lisasilmaga omakorda neljandaks, täpselt Flora kannule.
16:40
Rasmus Raidla: Nüüd ennetas vette visatud Cherkasov Allikut ning andis Florale teise korneri. Logua nurgalöök aga omasid ei leia ning nüüd juba Sillamäe ründamas.
16:43
Külastaja tamm kommentaar
Pärast mängija hooajasisest võistkonnavahetust ei tohi ta seitsme järgneva kalendripäeva jooksul osaleda sama liiga või madalama liiga mängus
16:43
Rasmus Raidla: Logua nüüd terav! Aga Sillamäe valged särgid ees ja Starodubtsev tõrjetööd tegema ei pea.
16:44
Rasmus Raidla: Alliku otsib tsenderdusega Loguat, aga jääb pisut kõrgeks ja pall lendab küljeauti.
16:47
Rasmus Raidla: Esimesed 15 minutit on möödunud suhteliselt lahtiselt, kus pall vaheldumisi mõlema meeskonna kaitsekolmandikul aega veedab. Trahvikastis aga seni veel teravusi pole suudetud tekitada.
16:50
Rasmus Raidla: Päris sarnase mängujoonisega Sillamäe ja Flora kohtumisele vastu tulnud. Eelkõige proovitakse nõelata kiirete vasturünnakutega. Esmatähtis on aga asjade korras hoidmine keskväljal, kus toetav mees ka kaitseliini abistamas.
16:50
Rasmus Raidla: 20. minutil aga Flora päeva kolmas nurgalöök - kas tekitatakse nüüd midagi?
16:52
Rasmus Raidla: Frolov paneb madala palli etteposti, rohesärgid eesotsas Loguaga apelleerivad käele, aga vile vaikib. Teenitakse aga uus nurgalöök, mille Starodubsev pillab! Pall lendab Šleinile, kes siimlutsulikult hüppelt väravale sihib, aga erinevalt eilsele Levadia mehe sooritusele floraka üritus hetkel võrku ei lenda.
16:54
Külastaja oll kommentaar
Šlein tundub päris asjalik.
16:55
Rasmus Raidla: Videkordus näitas, et eelnevalt mainitud Flora käenõudmine oli ka õigustatud - Aleksandr Volkovile pall vastu lahtist kätt lendas, aga vile siiski vaikis ja see olukord on nüüd möödanik.
16:55
Külastaja Jaan kommentaar
Volkov mängis käega.
16:56
Šlein ongi hea!
16:57
Rasmus Raidla: Ka Sillamäe teenib esimese nurgalöögi - kui tavaliselt saadab neid teele Sidorenkov, siis sedapuhku Marius Cinikas. Jarsolav Kvassov kerkib kõige kõrgemale, aga ebamugavast positsioonist ukrainlane väga palli suunata ei suuda ning mänguvahend lendab julgelt üle Mait Toomi värava.
17:00
Rasmus Raidla: Alliku sai nüüd keskväljal viga, aga Jüri Salupere aitas mehe taas jalule ja tundub, et A-koondislane saab mängu jätkata.
17:02
Rasmus Raidla: Kui esimesed 15 minutit olid päris lahtised, siis järjepanu on mäng aina kinnisemaks ja otsivamaks läinud. Kumbki meeskond üleliia riskida ei soovi ja see kajastub ka teravate võimaluste puudumises.
17:02
Rasmus Raidla: Nüüd aga teeb Frolov Silitšile vea ja Sillamäele 25 meetrilt karistuslöök. Tavapärases olukorras oleks see Andrei Sidorenkovi koht, nüüd aga ehk Silitš ise proovimas?
17:03
Rasmus Raidla: Mindi aga hoopis tsenderdama ning Flora puurivaht Toom püüab probleemideta.
17:04
Rasmus Raidla: Tšerkassov! Noor vasakkaitsja murrab hästi kasti, aga viimane sööt ei leia omasid ja Flora pääseb ehmatusega.
17:05
Rasmus Raidla: Värav LOOGGUAAAA! 35. minutil LÄHEB FLORA JUHTIMAAA!!
17:06
Rasmus Raidla: Keskkaitsja Igor Dudarev hindab pallilendu künkalisel murul valesti, pall lendab üle tema ning seal on valvel juba Irakli Logua, kes palli omaks võtab ning külma närviga nahkkera tahanurka keerutab - 1:0!
17:09
Rasmus Raidla: Suhteliselt ootmatust kohast see värav tuli, aga loodetavasti puhub antud tabamus nüüd mängule ka rohkem elu sisse. Ega Sillamäe enam midagi ootama ei saa jääda. Paaril korral ollakse juba ka Toomi testitud, aga seni on need üritused otse väravavahi kinnastesse lennanud.
17:13
Rasmus Raidla: Baranov hoiab Silitšit vasakul äärel kinni ning Kristo Tohver vilistab Sillamäele heast kohast karistuslöögi.
17:14
Rasmus Raidla: Cinikase keerutus jääb aga pisut madalamaks ning rohesärgid puhastavad palli enda kastist. Oligi just eelneva vea autor Baranov see, kes kõrgeimale praeguses olukorras kerkis.
17:16
Rasmus Raidla: Esimesele poolajale lisati minimaalne üks minut. Aga tundub, et Floral on hetkel asjad taga niivõrd korras ning skoori suhtes see midagi ei muuda.
17:17
Rasmus Raidla: Ja kõlab poolajavile!
17:18
Rasmus Raidla: Kahe suure mängule omaselt otsiv mäng, kus Flora ühe valearvestuse meisterlikult ära kasutas. Kahtlemata tuleb Sillamäe teisele kolmveerandtunnile näljasemalt vastu ning saab olema põnev näha, mida Deniss Ugarov välja mõtleb.
17:19
Rasmus Raidla: Igatahes tasub end lainel hoida. Siit teeme praegu väikese pausi, oleme tagasi, kui meeskonnad taas murul.
17:32
Rasmus Raidla: Ja läks teine kolmveerandtund!
17:32
Rasmus Raidla: VahetusSillamäe ka poolajal vahetanud: Aleksandr Volkov toodi välja ning Premium liiga debüüdi saab kirja itaallane Giorgio Russo.
17:35
Rasmus Raidla: Logua nüüd murdis vasakult äärelt sisse ja otsis sööduga Frolovi, aga jääb abhaasi üritus pisut ebatäpseks.
17:36
Rasmus Raidla: Üldiselt ka Flora pisut enam palli valdamas, Sillamäe poolelt suutis värske täiendus Russo oma kiirust näidata. Eks näis, kuidas samuti väle Kams temaga hakkama saab.
17:38
Rasmus Raidla: 52. minut hakkas just tiksuma ja hetkel tundub küll, et Ugarov oma hoolealustele üleliia palju uusi ideid pähe pole suutnud panna. Flora domineerimine ja kindlus ehk isegi selgem kui esimesel poolajal.
17:43
Rasmus Raidla: Kümme minutit teisest poolajast kulunud ja seis sama. Flora kiigutab kindlalt palli ja on hetkeolukorraga rahul. Sillamäe rolliks jääb kontrarünnakutega nõelamine.
17:44
Rasmus Raidla: Aga nüüd Kvassov! Russo paneb konkreetse palli kasti ning ukrainlane pääseb isegi võrdlemisi vabalt löögile. Paraku jääb distants väravast ehk pisut kaugeks ning nahkkera lendab üle sihtmärgi.
17:44
Rasmus Raidla: Värav JA TEISEL POOLEL LÖÖB FLORA ÄRA! RAUNO ALLIKUUU 2:0!!!
17:45
Rasmus Raidla: Kams viskab audi Alliku peale, pärnakas pöörab kindlalt ümber, tõmbab Tšerkassovi kohvile ning lööb seejärel mänguvahendi kindlalt võrku - Norbert Hurda juhendatavad nüüd juba kahe väravaga ees!
17:46
Rasmus Raidla: Karistati seni peamiselt vaid Esiliiga B-s mänginud Tšerkassovi kogenematus otsustavalt ära ja nüüd muutub Sillamäe mängupäästmine juba väga keeruliseks.
17:47
Rasmus Raidla: Sillamäele kohtumise teine korner. Russo andma, aga jääb madalaks ning florakad klaarivad probleemideta.
17:48
Rasmus Raidla: Maksim Gussev lähedal!
17:48
Rasmus Raidla: Äsja A-koondises debüteerinud ääremees võtab Tšerkassovi ette ning tulistab kastist väravale. Starodubtsev pallini ei küündi, aga tema õnneks lendab pall napid sentimeetrid tagapostist mööda.
17:49
Rasmus Raidla: VahetusFlora esimene vahetus: 63. minutil Rauno Sappinen välja ning Karl-Eerik Luigend sisse.
17:52
Rasmus Raidla: 25 minutit normaalaega minna ja Sillamäe tundub endiselt ideetu. Ei tundu kuidagi seda energiat ega sära meeste silmis olevat. Mine tea, kas ollakse suvistest intensiivsetest treeningutest väsinud või sihitakse vormi eurosarjaks, aga fakt on see, et täna millegi märkimisväärsega sadamalinlased silma pole paistnud.
17:53
Sillamäe eurovastased on ka luurel
17:55
Rasmus Raidla: Russo näitab taaskord aktiivsust üles, aga hoiab pisut üle ning jääb seejärel lõunamaalasele omaselt liigselt arutlema.
17:56
Rasmus Raidla: Üldiselt tundub aga Sillamäe värske täiendus täitsa väärt mängumees, kes kohalike oludega harjudes sadamalinlastele väga vajaliku lisakäigu lisab.
17:56
Külastaja makaron kommentaar
Kuidas Russo on? v22rt m2ngumees?
17:56
Praegune kalevi mäng jätab küll luurajatele väga petliku mulje.
17:58
Rasmus Raidla: RUSSO TAAS! Itaallane paneb vasakult äärelt rippuva palli värava alla, kus Silitš seda ka jätkata üritab, aga paraku jääb ukrainlasel paar sentimeetrit puudu, et nahkkera Toomi poole suunata. Saab vaid õrnalt tolmu palli pealt ära löödud.
17:58
Külastaja junn kommentaar
Russo tõmbleb küll,hoogu jagub,aga Sillamäe on lihtsalt kuidagi umbes!
17:59
Rasmus Raidla: Russo ka Sillamäe nurgalööke lahendamas. Idee poolest üritab ta teravaid langevaid palle etteposti saata, aga seni on mehe üritused pisut madalaks jäänud.
18:02
Rasmus Raidla: Veerand tundi veel Sillamäel minna. Kalevi poolelt väärib kiitust Russo, aga üldiselt on Ugarovi juhendatavate mäng ideetu ning raske näha, kuidas nad ühegi tabamuse tagasi peaks lööma.
18:06
Rasmus Raidla: Praegusel seisul tõuseks siis Flora tabelis teiseks, 34 punkti peale, edestades Kaljut ühe punktiga ning jäädes sama paljuga Levadiast maha. Esikolmik on tihe! Sillamäe jääb aga liidrist pärast tänast juba 8 silma kaugusele. Nii on keeruline enne hooaega väljahõigatud tiitliunistusi püüda.
18:06
Rasmus Raidla: VahetusFlora teine vahetus: Andre Frolov 80. minutil välja ning Joseph Saliste sisse.
18:08
Rasmus Raidla: Hoiatus Ja tuleb ka mängu esimene kaart - Igor Dudarev võtab kiirrrünnakul Rauno Alliku maha ning Tohver märgib selle eest mehe nime ka enda märkmikusse.
18:08
Rasmus Raidla: Kohapeal täna mängu jälgimas 327 silmapaari.
18:11
Rasmus Raidla: 85. minut tiksumas. Flora rahulikult endi vahel palli kiigutamas ja tundub, et ka Sillamäe ise enam punkti päästmisesse ei usu.
18:14
Rasmus Raidla: VahetusFlora viimane vahetus: avavärava autor Logua välja ning Premium liiga debüüdi saab 88. minutil kirja Juhan Jograf Siim!
18:16
Rasmus Raidla: VahetusNing ka Sillamäe vahetab: Aleksei Tšerkassov 90. minutil välja ning Aleksandr Ivanjušin sisse.
18:16
Rasmus Raidla: Värav MIS NÜÜD TOIMUS!?!??! SILLAMÄE LÖÖB ÜHE TAGASI!!
18:18
Rasmus Raidla: Igor DUDAREEV lööb otse KESKVÄLJALT karistuslöögist palli Mait Toomi värava peale, puurilukk selleni ei küündi ning 1:2 on tõsiasi!
18:19
no nii,toom päästab
18:19
Rasmus Raidla: Sillamäe ol ka viigiväravale väga lähedal! Aga TOOM päästab reklekstõrjega!
18:19
Rasmus Raidla: Mäng on nüüd täiesti ellu plahvatanud üleminutitel!
18:20
Rasmus Raidla: Aga Sillamäe ei jõua! Ärgati viimastel minutitel, kuid sellest ei piisa! Flora pääseb ehmatusega ja võtab 2:1 võidu. LÕPUVILE!
18:20
Flora oleks püksid täis teinud...aga oleks ei loe!
18:22
Rasmus Raidla: Oli põnev algus Premium liiga laupäevale. Eriti huvitavaks muudeti asi viimastel minutitel. Üldiselt võib aga öelda, et teenitud võit Florale. Sillamäe proovis lõpus visalt, aga kui sa ikka vaid paar minutit isuga mängid, siis sellest ei piisa. Muidu esimesed 85 minutit kuulus kohtumine Florale.
18:23
Rasmus Raidla: Esikolmik nüüd 2 punkti sees, läheb põnevaks! Mina aga tänan jälgimast, peagi ülevaade ja Paide-Pärnu duell tulemas. Jääge lainele ja uute kohtumisteni!