Kolmapäev, 6. jaanuar 2016
17:20
Rasmus Voolaid: Tere õhtust ja head uut aastat! Viimane päev, kui seda veel soovida tohib. Väga sümboolne on laivitamise aastat alustada koondisemänguga.
17:23
Rasmus Voolaid: Nagu juba ammu teada, siis Eesti (ja ka Rootsi) koosseisudes pole esimese suurusjärgu mängijaid, aga vähem huvitavaks see fännile kohtumist kindlasti ei tee, pigem isegi vastupidi. Vägev saab olema vaadata, kuidas saavad hakkama Mattias Käit (alustab) ja teised debütandid (esialgu pingil).
17:25
Külastaja Dj kommentaar
Kas kuskil on striimi? Jäin 2 mintsa hiljaks ja etv2 on geobloki all ja ise eestist eemal
17:25
Külastaja sportlink kommentaar
17:27
Külastaja asd kommentaar
kas see on official maavoistlus, et saavad mangu kirja koondise eest ikka?
17:32
Külastaja novõi god kommentaar
kui uut aastat soovida, siis seda peab ju täna juba pudeliga tegema. Rasmus kas saadan privaatsõnumiga aadressi?
17:32
Rasmus Voolaid: Ei, täna on ju viimane lubatud päev. Või eksin tõesti?
17:32
Külastaja skeptik kommentaar
Sander Puril on peaaegu 2* rohkem koondisemänge kui sellel Rootsi satsil kokku
17:37
Külastaja Spuri kommentaar
Tõenäoliselt Puri saaks üksi kogu selle rootslaste poisikeste kamba vastu. Tegi ta kord Kakale ära, võitis eelmise aasta eest hõbepalli ja ei saa mainimata jätta, et tema isa on hobustega ka midagi ikkagi saavutanud
17:38
Külastaja Steklovata kommentaar
Novõinovõinovõi god, Voolaid! Go Eesti, nah!
17:38
Külastaja Nunes kommentaar
Kusjuures etvs on juhtunud selline asi, et kui paned saate peale mis pole geobloki all siis järgmiseks ülekandeks mis on geobloki all viskab ikka välja. Tõmbasin hola ja kõik okei.
17:41
Kusjuures algsats on rohkem kui korralik
17:41
Rasmus Voolaid: Ma väga nõus, olen küllaltki optimistlikult meelestatud mängu suhtes. Rongi alla jäämist eriti ei karda. (Sülitasin kolm korda üle õla).
17:42
Rasmus Voolaid: On hümnide aeg!
17:43
Rasmus Voolaid: Eesti kapten on minu jaoks vähemalt mõnevõrra üllatuslikult Karol Mets.
17:44
Rasmus Voolaid: Läksime!
17:45
Külastaja das.hf kommentaar
Jah, oleks pigem oodanud Tenistet, Purit või Londakut.
17:45
Külastaja ohh kommentaar
Need pingid on küll huvitavad seal kus varumehed istuvad.
17:48
Külastaja R. kommentaar
MIs möla see kommentaatorite taustaks käib ETV2's?!
17:48
Araablane seletab seal päris kiiresti,
17:48
Rasmus Voolaid: Kummalised helid tulevad sealt staadionilt, jah.
17:50
Külastaja Roosa Panter kommentaar
Kas eesti fännid on ka seal?
17:51
Rasmus Voolaid: Sellist koordineeritud fännigruppi ilmselt mitte, aga vast mõned kohalikud eestlased või Eesti turistid on.
17:53
Rasmus Voolaid: Baranov päästab! Nyman pääses Londakuga juba silmitsi, aga Baranov jõudis ärajooksu lappima.
17:53
Kes teine mees Tiisleri kõrval kommenteerib?
17:53
Rasmus Voolaid: Ingemar Teever isiklikult.
17:53
Kristal istub mõlema treeneripingi peal või? Pika ettepeksmine käib ainult... :D
17:54
Külastaja heh kommentaar
Baranovilt korralik kala esmalt ja siis päästmine õnneks :)
17:54
Külastaja rallikas kommentaar
Jõudsin 7. minutist alates. Kas Käit palliga ka juba midagi teinud on?
17:54
Rasmus Voolaid: Käit on veidi juba oma tehnikat näidanud, aga füüsiliselt on kaitsjad teda korra ära ka lükanud.
17:56
Rasmus, mis arvad, teeb Eesti kõik vahetused ära?
17:56
Rasmus Voolaid: Eelmine aasta jäi Igonen vist ainsana pingile, aga toona oli minu mäletamist mööda kolm väravavahti. Täna kaks ja pakun, et kõik saavad mängu kirja.
17:58
Rasmus Voolaid: Esimesed 14 minutit on küllaltki Rootsi kontrolli all olnud, lühike sööt Eestit eriti ei toida ja pikad pallid ei jõua hästi kohale.
18:02
Rasmus Voolaid: Suurepärane tsenderdus paremalt äärelt Tenistelt, aga Käit lõi peaga üle!
18:02
Rasmus Voolaid: Kõik peale löögi oli ideaalne.
18:04
Rasmus Voolaid: Londak! Kuidagi juhuslikult jõudis pall Nymanini ja Londak tegi ilusa tõrje.
18:05
Kohtunik on pehme, aga ju siis on sõnad peale loetud.
18:06
pole paha Londak, pole paha! Mind isiklikult ikka väga närinud, et Londakule pole aastaid esikindaid andnud. Vaieldamatult parima väravaht Eestis :)
18:07
Rasmus Voolaid: Teniste tsenderdused on küll hiilgavad olnud, nüüd läks väga teravalt pall värava eest läbi. Subbotin vist sai jala ka vahele, aga väga ohtlik.
18:08
Kurat Käit!!!! Magad või????
18:11
@Steklovata Proovi korvpalli, jalgpall ei tundu sinu mäng olevat.
18:12
Mina näen esimest korda, et A-koondise tasemel mängu vilistavad mitte FIFA-kategooria kohtunikud, on see tavaline?
18:12
Raul Ojassaar: Teoreetiliselt justkui peaks küll, jah. Imelik, sest ka mina ei leia tänast kohtunikku ükskõik mis nimekujuga FIFA kohtunike listidest.
18:13
Raul Ojassaar:  Muide, homsetes Barankades räägib samast teemast ka Mihkel Uiboleht.
18:13
Rasmus Voolaid: Rohden kerkis paremalt äärelt ilusti , aga raske nurga alt pidi lööma ja õnneks meetrid mööda.
18:13
Baranov ja Gussev pole ikka päris Koondise tase minu arust. Samas Tsnist, Puri, Londak ikka täiega omas elemendis. On see siis kogemsue või oskuste vahe, aga jah...
18:13
Korvpall või hoki või polo. aga kui ründaja on värava ees ja talle tuleb üllatusena et pall tema suunas tuleb, siis pole asi õige. Käit hea mees aga kuidagi uimasevõitu tundub täna,,,
18:13
Külastaja pikk kommentaar
Teniste on minu jaoks koondise kõige parem mängija, veidi alaginnatud on teniste minu arust.
18:13
Teniste* :)
18:14
Rasmus Voolaid: Käiti ma veel küll ei kritiseeriks, on juba lubav olnud ja ilmselgelt debüüdi ärevus sees.
18:15
Rasmus Voolaid: Puri löök võeti joonelt ära!
18:15
Rasmus Voolaid: Pikk pani tsenderduse tahaposti, Johnsson tuli väravast pahasti välja ja Puri sai kukkumise pealt löögile!
18:15
Rasmus Voolaid: Eesti surub, uhke vaadata.
18:17
Külastaja 123 kommentaar
Meie eest väljakul 5 eestlast ja 6 venelast.
18:19
Külastaja Jalgpallihuviline kommentaar
Millal lõppeb see, et nii mitu eestlast ja nii mitu venelast koondises??? Kõik Eesti kodanikud ja võitlevad Eesti eest!
18:19
@123 Kõik on eestlased, et sa teaksid ;) Päritolu on erinev lihtsalt - samas Koondise vaates pole minu jaoks sel mitte mingit vahet.
18:19
Külastaja asd123 kommentaar
Kes on kuues?
18:20
Külastaja Luxer kommentaar
Kas keegi soccernetlastest ka kohal või hr Voolaid vaatab televiisorit?
18:20
Rasmus Voolaid: Mitte kedagi pole kahjuks kohal, aga proovime võimalikult suure kajastuse ikkagi saada.
18:20
Oleks pall Käidi seljast väravasse läinud, oleks ka hõbepall soolas olnud
18:21
Soccernet teenib ju rahamägesid - kogu kollektiiviga puhkavad seal :D
18:21
Rasmus Voolaid: Eelmine aasta oli meil Kataris oma poiss kohal!
18:26
Minu jaoks pole ka vahet. Päritolu on neil kõik Eesti. Rahvus on lihtsalt erinev. Kuues on Pikk.
18:28
Rasmus Voolaid: Päris ilus poolaeg olnud ja märkamatult hakkab see juba läbi saama. Rootsi on ehk üritavam olnud, aga Eesti mehed on kahtlemata näidanud, et neid võib usaldada. Väärikas, väga väärikas mäng.
18:30
Rasmus Voolaid:  Ja tuli poolajavile.
18:31
Külastaja Tom kommentaar
Lennukid lendavad pidevalt üle väljaku või mis müra see on?
18:33
Külastaja qwerty kommentaar
Kena poolaeg tõepoolest, loodame, et nii jätkub.
18:37
mma ei taha olla mingi joykill ega midagi ja Käit on kahtlemata hea mängija aga ei näe ma täna põhjust teda esimese 45 min põhjal küll üleliia kiita. aeglane nagu kuidagi vatis oleks kinni vms. teniste ja puri on head. gussev rahmeldab liiast muidu oleks ka hea. baranov täitrsa kindel poiss. pikk on hea. antonov praagitab muidu okas. üldiselt meeskondlik esitus täitsa iluskaunismõnus. ja see venelased vs eestlased jura pistke persse endale. kutid on sinises vormis. kolm neist kuttidest on äsja lõpetanud eesti kaitseväes ajateenimise. mida te mökitate krdi isehakanud amatöörrahvuslased.
18:41
Baranovit ma nüüd küll ei kiidaks ja Käitile annaks ka sutsu positiivsema hinnangu. Samas Teniste, Puri ja Gussevi osas täitsa nõus. Vahetusest minu silmis midagi väga head tulemas ei ole - Frolov vast kõige kurvem mees sealt tulemas.
18:41
Ei tea kas Eesti teeb kõik 7 vahetust ära ka? Rootslased teevad nkn rohkem
18:42
Rasmus Voolaid: No teeme ennustused, millised on poolaja vahetused? Pehrsson lubas 3-4 teha.
18:44
Jürgensson ja Toom kindlasti sisse. Samas Ojamaa ja Avilov oleks meeldivad vahetused :)
18:44
Rasmus Voolaid: Ma ennustan Sappinen - Käit vahetust.
18:46
Rasmus Voolaid: Tundub, et tulemas on Jürgenson, Frolov, Prosa ja Sappinen. Flora tuleb.
18:47
Flora vahetused vaid - päris kole :D Sappineni pidasin ennist silmas, see ok jah :)
18:48
Rasmus Voolaid: Käit, Subbotin, Raudsepp ja Teniste vist välja.
18:49
Huvitav, et selline reaktsioon eesti ja vene rahvusest mängijate väljatoomisele. Kas võtate kedagi venelaseks kutsumist solvanguna, et nii reageerite?
18:51
frolovi vahetus on jah arusaamatu. antonov krt samas alustab sealt kus pooleli jäi, esimene puude räme praak... sappisel on aeg tõestada et väärib kutseid. kodus gruusia vastu oli hea, kitsede vastu juba kehvake... näis. avilovit ja ojamaad tahaks näha et mis suudavad. toom ilmselt ei saa varianti ja las nii ollagi.
18:51
Rasmus Voolaid: Rootsi tegi samuti vahetusi, aga neid ma siin välja tuua ei oska. Kui ilmuvad, siis uuendan uudises ja teavitan ka siin teid refreshima.
18:55
Tundub, et Eesti on Flora vahetustest nõrgemaks jäänud. Või Rootsi oma omadest tugevamaks saanud.
18:55
Rasmus Voolaid: Tundub, et ametlik info on vale olnud ja Puri on hoopis väljas ja Teniste platsil.
18:56
Rasmus Voolaid: Või on hoopis Raudsepp vasakul äärel. Teniste ja Puri mõlemad pingil!
18:57
Rasmus Voolaid:  Vahetus Rootsi vahetab nüüd: Alexander Fransson välja, Sebastian Eriksson välja.
18:58
Rasmus Voolaid: Värav  ALBERT PROSA!
18:58
Rasmus Voolaid: Valesööt, Sappinen võtab vahelt ja söödab ilusti Prosale jalale. Sapi tähistas juba enne, kui pall väravavahist möödas oli.
18:58
Prosa üle on küll hea meel. Omal ajal ikka Tammekas lammutas kõvasti. Flora tal veidi hoogu maha tõmmanud, aga sama andekas on ikka - Tartu ootab sind koju tagasi! :D
18:58
Külastaja flora kommentaar
vot nii!!! Flora!!!!
18:59
Rasmus Voolaid: Rootsi tuli juba vastu, aga kauglöök lendas mööda.
19:00
Hea värav tõesti Flora poolt. Hea press ja külmad närvid.
19:00
@flora - see on jalgpalli võlu! paremad mehed ei suuda ära lüüa, aga nõrgemad ikka kobistavad lõpuks :D
19:00
Jah. Flora vahetused tegid mängu sitemaks. Sappinen söötis ja Prosa lõi värava aga muidu on mäng sitaks läinud ära jah.
19:01
Külastaja to heh kommentaar
Sa võiks oma kommentaaride kobistamise lõpetada. Piinlik on.
19:02
Steklovata, kas eitad, et enne väravat on nõrgem mängupilt kui esimesel poolajal? Või oleks pidanud seda Rootsi valesöötu ette nägema? Kas sa nägid?
19:03
Rasmus Voolaid: Aii, Rootsi tuli teravalt, aga Gustav Svenssoni löök läks üle.
19:03
Rasmus Voolaid: Vahetus Kohe vahetati ta ka välja ning Melker Hallberg tuli 61. minutil platsile.
19:04
ei ma ei näinud midagi. kõik on perses. me lõime värava - korraliku eesti jalgpallifänni kaanonite kohaselt tähendab see et kõik on perses. maha flora! pehrsson out!
19:05
Siin vist on natuke õrnasid Flora fänne :D Ega mul midagi halba pole värava kohta lüüa - lihtsalt see läheb senise pildi põhjal minu jaoks kategooriasse: pall on ümmargune :D
19:06
Rasmus Voolaid: Baranov sai nüüd haiget ja veidi putitakse teda.
19:07
Ei ole Flora maha ega Pehrsson out. Kui teist poolaega oli mängitud 7-8 minutit, oli Eesti mängupilt nõrgem kui esimesel poolajal. Millega sa nõus ei ole?
19:07
Rasmus Voolaid: Baranov päästis korraliku akrobaatikaga, kaitses võiks natuke kindlam olla, aga seni on kõik veel laabunud.
19:12
Rasmus Voolaid: Vahetus 70. minutil: Joakim Nilsson vahetab päris tõsiselt vigastada saanud Rootsi mängija välja, nime jään kahjuks võlgu.
19:12
Rasmus Voolaid: Värav Ishak viigistab!
19:13
Rasmus Voolaid: Väga hea sööt/ebaõnnestunud löök Eesti kaitsjate vahelt, Ishak ilmub Frolovi selja tagant välja ja lükkab palli Londakust mööda.
19:13
Raul Ojassaar: Kerim Mrabti oli see mees, kes viga sai. Põlv väändus ikka päris korralikult, siin võis vabalt mõni ACL või MCL katki minna...
19:14
Raul Ojassaar: Vahepeal sain teada ka selle, miks tänase mängu kohtunik ei ole FIFA kategooria vilemees - kuna mäng ei lähe arvesse FIFA edetabelis, siis ei ole see tarvilik.
19:15
Rasmus Voolaid: Nii, keda huvitab, siis nüüd peaks kõik Rootsi poolaja vahetused ka meie uudises kirjas olema. Tehke refresh ja näete!
19:16
Rasmus Voolaid: Avilov platsile tulemas, kes oma debüüdi tegi umbes 375 päeva eest Katari vastu.
19:17
Rasmus Voolaid: Vahetus 75. minut ja Avilov tuleb Ilja Antonovi asemele. Mets tõuseb ja Avilov kaitsesse?
19:20
Rasmus Voolaid:  Vahetus Ja teine debütant: Ojamaa tuleb, Gussev läheb.
19:22
Rasmus Voolaid: Nüüd on siis Mait Toom üksinda veel pingile jäänud, kas antakse talle ka veel debüüt või ei?
19:25
Rasmus Voolaid: Vahetus 83. minut: Linus Wahlqvist platsile ja Emil Bergström puhkama.
19:28
Rasmus Voolaid: Viimased viis minutit jäänud, Mait-poiss jääb vist pingile.
19:28
Rasmus Voolaid: Väga pingelisi olukordi pole kummagi värava all viimasel ajal olnud, aga veel jõuab.
19:30
Rasmus Voolaid: Hoiatus Sappinenile kohtumise esimene ja ilmselt ka viimane kaart.
19:30
Milline pealelöök vastase jalgadesse :D
19:31
Rasmus Voolaid: Oioi!!! Päris hea pealöök latti ja sealt põrkas vastu Londakut, aga õnneks kõhupõrkest nurgalöögiks.