Laupäev, 17. november 2012
12:55
Siim Pulst:  Tervitused! Peagi lüüakse pall lahti nii Tallinna Kalevi kunstmurul kui ka Tartu Annelinna kunstmurul.
12:56
Siim Pulst:  Tartus on tribüünil praeguseks hetkeks 5 inimest. Seda on 5 võrra rohkem kui Tammekal varumehi. Ja Tammeka väravat kaitseb jällegi väljakumängija Suurpere, kes sai sellega Viljandis edukalt hakkama.
12:58
Külastaja Margo kommentaar
Kui palju rahvast on kogunenud Kalevi - Rakvere mängule?
12:58
Siim Pulst: Praeguseks hetkeks vaid sadakond, aga neid tuleb veel juurde muidugi.
12:59
Siim Pulst:  50 fänni on Rakverest külalismeeskonnale toeks sõitnud. Kalevi häälekad fännid on kogunenud uuele lisatribüünile, kus neid on hetkel vaid kümmekond.
13:00
Siim Pulst: Meeskondade koosseisud leiate käesolevat uudist värskendades. Selgub, et Kalev on teinud algkoosseisus 3 muudatust, samas kui Tarvas tuleb peale täpselt sama koosseisuga nagu kodus.
13:01
Siim Pulst:  Mängud algasid!
13:02
Siim Pulst: Kalev mängib valges, Rakvere kollases, Tammeka sinises ja Tulevik samuti kollases vormis.
13:04
Siim Pulst: Tammeka ründaja Tiru on kolme minutiga juba kaks korda löögile pääsenud. Esmalt kauglöök, mis läks metsa, seejärel aga väga ohtlik löök karistusalast, mille suutis Raiko Mutle enne väravajoont päästa. Esimesed minutid on käinud ainult Tuleviku väljakupoolel.
13:06
Siim Pulst: Tammeka esimene nurgalöök 5. minutil oli väga ohtlik. Anderson suunas peaga edasi, Koskor lõi meetri jagu postist mööda.
13:07
Siim Pulst: Publikunumber Tartus on kasvanud paarikümneni. Häälekaid fänne nende seas ei ole.
13:08
Siim Pulst:  Tallinnas on mäng väga võitluslik ja võimalustevaene, nagu ka avamängu algus.
13:08
Siim Pulst: Rannamäe sooritas esimese löögi väravale, aga pehme kauglöök ei valmistanud Kalevi väravavahile probleeme.
13:10
Siim Pulst: Martin Kase, sel hooajal Kalevis keskkaitsjast ründajaks muudetud noortekoondislane, mängib täna üle mõne aja jällegi kaitses. Samal ajal tegutseb tavapärane vasakkaitsja Armean täna ründes!
13:15
Siim Pulst: Tammeka koosseis (väljakumängija väravas ja varumeeste puudumine) võib tekitada mõningaid küsimärke arvestades spekulatsioone et Tammeka esindusvõistkonna huvides võib olla nende üleminekumängude kaotamine. Teooria lühidalt on selline: kui Tulevik tõuseb Esiliigasse, siis võib FC Viljandi oma koha loovutada ning kui Kalev alistab üleminekumängudel Tarva, jääkski Tammeka kõrgliigasse püsima.
13:16
Siim Pulst:  Aga see liigitub pigem siiski vandenõuteooria alla ja ma olen üsna kindel, et Tammeka duubel ei lähe meelega kaotama. Väravavahi puudus on tingitud sellest, et nad ei registreerinud õigel ajal duubli koosseisu ainsatki väravavahti. Registreerimise tähtaeg oli aga ammu enne nende spekulatsioonide sündi.
13:17
Külastaja ed kommentaar
Tammekal pole lihtsalt muid variante
13:17
Siim Pulst:  Ja koosseisuprobleemid on kummitanud Tammeka duublit terve hooaja.
13:17
Külastaja keemiainsener kommentaar
Samas kui Emmaste loobub, on mõlemad meeskonnad niivõinaa Esiliiga A's
13:18
Siim Pulst: Tulevik sai vahepeal nurgalöögist peaga löögile, aga see läks mööda. Üldpilt on võrdsustunud, Tulevik on mängu sisse elanud.
13:20
Siim Pulst: Tallinnas on Rakvere tõusnud veidi aktiivsemaks pooleks. Aga peale kauglöökide pole kumbki meeskond midagi luua suutnud. Palju võitlust ja vigu, vähe võimalusi.
13:20
Siim Pulst:  Publikut on Kalevi kunstmurustaadioni äärde kogunenud umbes 250. Neist ligi 60 on Tarva ja 20 Kalevi häälekad toetajad.
13:20
Külastaja Meintz kommentaar
Kui suured on võimalused, et nii Tammeka kui Pärnu jäävad oma liigadesse püsima?
13:21
Siim Pulst:  Ma arvan, et seda ei tea keegi ja praegu võib ainult spekuleerida.
13:24
Täpselt. Neid skeeme-spekulatsioone-võimalusi on lihtsalt nii palju, et lihtsam on oodata, loota ja vaadata.
13:25
Siim Pulst: Rakvere väravavaht Sahkur oli 3 korda järjest aktsioonis. Kõigepealt oli karistuslöök, kus pall võttis rikošeti ja tema väljatulek jättis värava tühjaks, aga kaitsjad klaarisid olukorra. Järgnes küljeaut, kus Sahkur jõudis õigeaegselt vastu ja lõi viimasel hetkel ründaja eest palli ära. Järgnes veel üks küljeaut, millest tuli tsenderdus, ja Sahkur suutis selle riskantse väljatulekuga klaarida.
13:25
Külastaja ants kommentaar
Kas Tarva ja Kalevi mängu näeb kuskil online pildis ka?
13:26
Siim Pulst:  Ei ole pilti kuskil.
13:26
Siim Pulst:  HoiatusElar Tovstik võttis keskväljal Guntheri päris jõuliselt maha.
13:27
Siim Pulst: HoiatusSander Susi sai varumeestepingil protesteerimise eest samuti hoiatada.
13:28
Siim Pulst: Kalevi karistuslöök põrkas üle kõigi ja värava peale. Sahkur lükkas üle värava. Järgnenud nurgalöök küll ebaõnnestus, aga pall jäi Kalevile ja jõudis trahvikastis Savitskile, kes sai senise mängu parima võimaluse, aga saatis palli jalaga väravast mööda.
13:29
Külastaja Kys kommentaar
Kas see Kägo on juba vabaduses?
13:29
Siim Pulst: Pead ilmselt silmas Norman Kägo, Kalevis mängiva Risto venda.
13:29
Külastaja pro kommentaar
kumma meeskonna fänne tallinnas on rohkem kuulda?
13:29
Siim Pulst: HoiatusJaanus Kaasik tekitas võitluses Kägole peahaava.
13:30
Siim Pulst:  Rohkem on kuulda ikka Rakvere omi.
13:30
Külastaja junn kommentaar
kas ka Frank staadoni lähedal hiilib?
13:30
Siim Pulst: Ei ole veel silmanud, aga tõenäoliselt.
13:30
kolme minutiga 3 kollast kaarti juba,ulme :D
13:31
Siim Pulst: Vahetus Kägo välja, Eduard Ratnikov sisse.
13:31
Külastaja gunn kommentaar
Emmaste asemel tuleb esiliigasse Kärdla Lm
13:31
Kalevil on ju hääletud kaasaelajad,aga pigem need kes lihtsalt vaatavad üht mängu tuhandete reas!:)
13:32
Siim Pulst: HoiatusKübar teenis Tartus mängu esimese kaardi, kui lõi mänguvälises olukorras kergelt jalaga Vanaveskit.
13:32
Siim Pulst:  HoiatusRinken sai Tuleviku kontrarünnaku peatamise eest samuti nime kirja.
13:32
kas kägo haav on tõsine?
13:33
Siim Pulst:  Piisavalt tõsine, et ta tuli välja vahetada.
13:34
Siim Pulst: Tartus on mäng jätkuvalt võrdne, aga samal ajal üha võimalusterohkem.
13:35
Siim Pulst: Tuleviku fännid otseselt silma küll ei paista. Aga üldiselt inimesi on juba omajagu kogunenud.
13:36
Milline on hinnanguline publikunumber Tartus?
13:36
Siim Pulst: ca 50.
13:36
Siim Pulst: HoiatusKevin Anderson (Tammeka)
13:37
Siim Pulst: Värav Kalev juhib!
13:38
Siim Pulst:  Eduard Ratnikov! Järjekordne viga Tarva poolt, Kalev mängis karistuslöögi lahti ning Ratnikov sooritas 21-22 meetri pealt madala löögi posti kõrvale. Sahkur sai käed vahele, kuid tõrjuda ei suutnud.
13:39
Siim Pulst: Mingil määral jääb tabamus Sahkuri hingele, sest löök oli küll täpne, aga mitte kuigi tugev.
13:39
Külastaja sel kommentaar
Kalevil ka kobistab hästi :(
13:40
Siim Pulst:  Rakvere jaoks ei muuda see siiski kuigi palju, sest nad vajavad jätkuvalt kahte väravat.
13:41
Siim Pulst: Sahkuril jälle üks ärev moment, aga ta suunas kõrge palli siiski üle värava. Tema värava taga platseeruvad Kalevi fännid töötlevad Rakvere väravavahti halastamatult.
13:41
kas kuskil punasele kaardile panustada saab?
13:43
mida täpsemalt kalevi fännid talle(sahkurile) siis karjuvad
13:44
Siim Pulst: Nagu ikka: "sa üldse ei oska", "vahetage väravavahti" jne.
13:44
Siim Pulst: Poolaja teisel poolel on kergelt domineerivam pool Kalev. Tarvas lõhub ohtrate vigadega mängutempot alla.
13:44
Sahkur on tase
13:45
Siim Pulst: Hoiatus Vnukov võttis keskväljal Hangi maha, takistades kiirrünnakut.
13:46
Siim Pulst:  Rebane oli pika karistuslöögi järel aktsioonis, aga Kalevi kaitsjad said olukorra klaariks.
13:46
Siim Pulst: Rakvere pealöök üle värava lõpetas esimese poolaja. Kalev juhib 1:0 ja kokkuvõttes 3:1.
13:49
Siim Pulst: Tartus lõppes poolaeg väravateta. Poolaja lõpus olid Tulevikul mõned head võimalused. Raiko Mutle lähilöök terava nurga alt lendas mööda ning poolaja lõpuminutitel tõrjus Suurpere esmalt Kübara löögi nurgalöögiks ning veidi hiljem sai ta kätte ka Kähri karistusalajoonelt sooritatud löögi.
13:49
Siim Pulst: Kokkuvõttes 1:1 viigiseis annab praeguse seisuga eelise Tammeka duublile.
13:58
Siim Pulst: Kalev-Tarvas publikunumbriks on märgitud ümmargune 300. Hilissügisese laupäevase pärastlõuna kohta korralik tulemus. Rakveres oli aga veel natuke rohkemgi publikut.
14:00
Siim Pulst: Meeskonnad on tagasi väljakul. Tallinnas vahetusi ei paista.
14:01
Siim Pulst: Frank Bernhardt on staadionil täitsa olemas, räägib hetkel Arno Pijpersiga juttu. VIP-sektoris on veel huvitavaid tegelasi nagu Fredo Getulio Aurelio või Lauri Laasi, samuti agendid ja mitmed välismaalased.
14:02
Siim Pulst: Teine poolaeg algas!
14:03
Siim Pulst: Suurpere tõrjus teise poolaja esimesel minutil pealelöögi. Tammeka "väravavaht" on võtnud kõik kolm tema suunas tulnud palli ära.
14:04
Siim Pulst: Tarva parim võimalus: Kaasik sai nurgalöögist peaga löögile, aga saatis tugeva löögi väravast mööda.
14:05
Siim Pulst: Vahetus Tulevik tegi poolajal ühe vahetuse: Kiigemägi sisse, Henn välja.
14:05
Külastaja briljantkäsi kommentaar
Mis skaudid need sellisel moel aega veedavad?
14:06
Siim Pulst: Vahetus Tarvas vahetab: Rebane välja, mängiv treener Kuusik sisse.
14:06
Siim Pulst: Vanaveski sai Tammeka karistuslöögi järgses olukorras löögile, aga põrutas palli taevasse.
14:10
Siim Pulst: HoiatusLuhakooder vea eest keskringis.
14:12
Siim Pulst: Tarval kasutada trahvilöök kasti nurga lähistelt. LATT!
14:13
Siim Pulst: Rannamäe sirutas karistuslöögile jõudmiseks jala välja, mängides niiviisi Niinepuu olukorrast välja, aga pall põrkas lati kaudu tagasi väljakule!
14:14
Siim Pulst: Tarvas on saanud teisel poolajal kaks head võimalust, kuid üldjoontes domineerib pigem Kalev.
14:14
Siim Pulst:  Värav Tammeka juhib!
14:15
Siim Pulst: Tiru andis söödu Pajule, kes saatis karistusalajoonelt madala palli ettenurka - 1:0!
14:15
Siim Pulst:  Nagu Tallinnaski, nii tuleb ka Tartus värava järel märkida: võõrsilmeeskonna jaoks ei muuda see kuigi palju, sest neil on niiehknaa vaja üks värav ära lüüa.
14:16
Külastaja soome kommentaar
on ionel armean hea kui ründaja?
14:17
Siim Pulst: HoiatusRannamäe on saanud vahepeal kollase kaardi.
14:18
Siim Pulst:  Tarvas oli vahepeal väikest survet peale saamas, aga nüüd on jälle Kalev aktiivsemaks pooleks. Initsiatiiv käib käest kätte.
14:18
lauri laasi on keskerakonna agent ja skaut!
14:18
Siim Pulst: Armean pole siiani eriti silma paistnud.
14:20
Pole keegi neist Kalevi leegionäridest asjalik peale Guntheri.
14:21
Siim Pulst: Vahetus Tarvas vahetab: Mihkel Saar välja, Sergei Akimov sisse.
14:22
Siim Pulst:  Akimov võtab koha sisse keskpoolkaitses, aga kahtlemata on see ikkagi ründav vahetus.
14:22
Külastaja marko kommentaar
palju mängitud on ?
14:22
Siim Pulst:  Pool teisest poolajast on veel ees.
14:23
Siim Pulst:  Tarvas on viimastel minutitel jälle hambaid näitamas, nii et päris lootusetu nende seis ei ole. Aga kaks väravat võrduks siiski väikese imega. Ja needki viiks mängu esialgu vaid lisaajale.
14:23
Tarvas võiks viigi välja pigistada ikka .
14:28
Siim Pulst: Tartus on mängupilt jätkuvalt võrdne. Luhakooder sai Romani tsenderdusest hea võimaluse, aga ei saanud palli korralikult endale ette ning löök ei õnnestunud. Tammeka väravavaht oli olukorrast välja mängitud.
14:28
Siim Pulst:  Tartu publikunumbriks on märgitud 70.
14:29
Külastaja ülo kommentaar
Kes tarva poolel enim silmapaistnud?
14:29
Siim Pulst:  Raske kedagi eraldi välja tuua. Suhteliselt ühtlane meeskond.
14:30
Siim Pulst: Tallinna mängus on praegu natuke rahulikum periood. Tarvas ikka üritab ja tahab muidugi rohkem väravat lüüa, aga võimalusi pole kummalgi meeskonnal tükk aega olnud.
14:30
Siim Pulst: Rakverelastel on jäänud 15 minutit, et lüüa 2 väravat.
14:31
Siim Pulst: Värav1:1!
14:31
Siim Pulst:  Tartus...
14:32
Siim Pulst:  Roman tsenderdas vasakult äärelt ning Kübar saatis peaga palli vasakusse nurka. Praeguse seisuga ootab meid Tartus ees lisaaeg!
14:32
Suht võimatu 15 minutiga 2 väravat lüüa . Aga auvärava võiksid nad siiski lüüa.
14:32
Siim Pulst: Kalev sai väga hea võimaluse, kui pall põrkas kahest keskkaitsjast läbi ja jõudis Guntherini. Ameeriklane pääses väravavahiga vastamisi, tõstis palli temast üle ja ... ka üle värava!
Külastaja ... kommentaar
Tammeka duubel keerab põhimeeskonnale mõnuga. :D Aga küllap Karvane Tammeka kuidagi ML-sse skeemitab, lol.
14:34
Siim Pulst:  Suurpere on nii hea kui üks väljakumängija väravas olla võib. Nii mõnegi löögi on ta ära võtnud, olgugi et mitte just kõige "väravavahilikumate" liigutustega. Eelistab tõrjuda jalaga.
14:38
Siim Pulst: Tarvas on üritavam pool, aga ründeteravusest jääb puudu, lahendused on ümmargused.
14:38
Siim Pulst:  VahetusKalevi esimene vahetus: Armean välja, Ervin Stüf sisse.
14:39
Siim Pulst:  Vabandust, esimesel poolajal tegid nad ka siiski juba ühe vahetuse.
14:40
Siim Pulst: HoiatusKukebal tõmbas rünnaku peatamiseks vastast särgist.
14:41
Siim Pulst: HoiatusJõgiste tegi Kaarel Saarele keskringis vea.
14:42
Siim Pulst: Tarvas viis karistuslöögi ajaks 8 mängijat vastaste poolele, aga sellest ei sündinud siiski midagi ohtlikku.
14:42
Külastaja tammeka kommentaar
kas tammekal on kedagi esile ka tõsta ?
14:42
Siim Pulst: Tiru, pakub reporter. Ja Tuleviku poolt näiteks Roman.
14:43
Siim Pulst: Tulevik on lõpu eel kerge surve peale saanud, aga üldjoontes on Tartus mäng väga võrdne olnud.
14:43
Külastaja Rein kommentaar
Palju live ülekandes ka lugejaid on?
14:44
Siim Pulst:  Raske öelda, kogu ülekande jooksul on seda vaadatud ümmarguselt tuhat korda.
14:45
Siim Pulst:  Algavad lisaminutid. Tarvas pääseks vaid suure imega, Tartus liigub mäng lisaaja suunas.
14:46
Siim Pulst: Tarval oli ohtlik võimalus, kui pall põrkas standardolukorra järel kontrollimatult värava ees, aga löök oli lõpuks ebatäpne.
14:46
Siim Pulst: VahetusJõgiste välja, Lilleorg sisse
14:47
Siim Pulst: Tartus lõppes normaalaeg 1:1 ja järgneb lisaaeg.
14:47
Mis selle Rinkeni eesnimi on ?
14:47
Siim Pulst:  Siim.
14:50
Siim Pulst: Tallinnas mäng läbi. Kalev võitis 1:0, kokkuvõttes 3:1 ja tagas Meistriliiga koha.
14:51
Hea töö, Kalev!
14:52
Külastaja hjk kommentaar
Palju õnne kalevile!!!
14:52
Kas nüüd tammeka II peab võitma, et Tammeka jääks ML.i ?
14:52
Siim Pulst:  Lisaaeg algas!
14:52
Külastaja m13 kommentaar
kas Raimo ja Frank on nüüd silmnähtavalt õnnelikud?
14:52
Siim Pulst: Seda võib ka silmaga nägemata kindlalt öelda.
14:54
Külastaja tulevik kommentaar
kust sa kõike mänge näed, siim ?
14:55
Siim Pulst: Haapsalust läbi telefonitoru.
14:55
Tammeka duubel peaks pigem ikka kaotama ju.
14:56
Siim Pulst: LATT! Kübar lõi karistusala nurga juurest peale ning Suurpere tõrjus käega latti!
14:56
Siim Pulst: Enne seda oli Tammekal üks hea rünnak, kus Tiru saatis Rinkeni läbijooksule, aga ta viivitas löögiga ja väravavaht jõudis vastu.
14:57
kas Haapsalus üldse jalgpalli mängitakse? mingeid noori treenitakse?
14:57
Siim Pulst: Kandepind on korralik, aga terav tipp puudub.
15:00
Siim Pulst: Kähr sai pika karistuslöögi järel kastist jalaga löögile, aga lõi üle.
15:00
Siim Pulst:  Üldiselt on Tulevik teisel poolajal ja lisaajal olnud ründavamaks pooleks.
15:01
Siim Pulst:  Viis minutit lisaaja esimese poole lõpuni.
15:06
Siim Pulst: Lisaaja esimese poole lõpp on olnud sündmustevaene.
15:06
Siim Pulst:  Poolaeg!
15:06
Siim Pulst: Tulevik oli aktiivsem ja väravale lähemal. See on natuke üllatav, sest postide vahele vaadates peaks Tammeka olema see meeskond, kes penaltiseeriat vältida tahab.
15:07
Siim Pulst: Aga mine tea, ehk teeb vasakkaitsja Suurpere penaltiseerias kangelasteo.
15:08
on see Suurpere siis pikka kasvu? hea hüppevõimega?
15:09
Siim Pulst:  Teine lisaaja pool algas!
15:09
Siim Pulst:  Suurpere on keskmist kasvu, väravavahi kohta muidugi lühike.
15:09
ega tuleviku väravavaht on ka tegelikult kaitsja. sellest hooajast on ta väravas olnud, kuna õiged väravavahid vigastatud olnud.
15:11
Külastaja inimene kommentaar
tuleviku väravavaht on enamus ajast ikka väravavaht olnud- norteliigades ja täiskasvanuna madalamates liigades, muide ta on saagi kunagine tiimikaaslane.
15:13
Külastaja RIF kommentaar
Rait Mutle on mänginud ka noortekoondises Jelle Goesi käeall
15:13
Kas Henni väljavahetus tundus vigastus või mingi muu põhjus ?
15:14
Siim Pulst: Henni väljavahetuse põhjus on teadmata. Esimesel poolajal mingit tervisehäda silma ei jäänud.
15:14
Siim Pulst: Kübara pealelöök puutus posti! Tulemuseks aga vaid nurgalöök.
15:15
Siim Pulst: Vahetus Raiko Mutle välja, Miländer sisse.
15:16
Siim Pulst: Kähr sai nurgalöögist tulnud pallile pea vahele, aga kaitsjad segasid teda ning korralikku lööki välja ei tulnud.
15:18
miks tulevikul sellised vahetused. Henn ja Mutle peaks ikka algusest lõpuni mängima.
15:18
Külastaja Nirk kommentaar
Kähr ftw
15:19
Siim Pulst: Lisaaja mängutempot katkestavad krambipausid. Enamasti on krampidega hädas Tammeka mängijad.
15:19
Siim Pulst: Värav Tulevik!
15:20
Siim Pulst: Raido Roman jõudis tagapostis esimesena tsenderduseni ja saatis palli jalaga lati alla!
15:20
ma arvan et kähri pärast piitustatakse räitkutega
15:21
Siim Pulst:  Mängida on alla 3 minuti ja Tammeka vajab 2 väravat. Võib vist Viljandit juba õnnitleda!
15:23
Siim Pulst: Lõpuminutitel on mäng vajunud Viljandi trahvikasti, aga pealelöök lendas üle värava.
15:23
kle külastaja tulevik ära uhuksta seal kähr ftw
15:23
Külastaja A kommentaar
Ei tohiks lugeda, lisaaeg on nagu uus m2ng, kus ei loe eelnev v66rsil-kodus v2rvate jant.
15:24
Siim Pulst:  Erik Varesel on Ando Hausenbergi nimeline särk seljas.
Külastaja Ei loe kommentaar
Eelmised mängud ei tohiks enam lisaajal lugeda kuna alati oleks siis võõrsil mängijal eelis ju.
15:25
Siim Pulst: Kalev kindlustas koha Meistri- ja Tulevik Esiliigas!
15:26
Siim Pulst: Tarvas ja Tammeka duubel peavad lootma loobumistele, litsentseerimisjamadele jne.
15:26
urmar sa küll minuga ei rääkinud
15:27
GERDO JUHKAM!!!!!!
15:27
Siim Pulst:  Aga püsimajätmisheitlus ei ole praegu teemaks. Teemaks on sportlik püsimajäämisheitlus ning palju õnne selle eest Kalevile ja Tulevikule!
15:28
Siim Pulst:  Lugege kindlasti ka mängude järelkaja. Ülekande poolt praegu lõpetame. Ilmselt oli see viimane Eesti otseülekanne enne talvist aastalõputurniiri. Aitäh, oli tore hooaeg!