Teisipäev, 14. juuni 2016
18:16
Rasmus Voolaid: Tere õhtust! Kuidagi veider on olla, kell on 18.15 ja ikka veel vutt ei käi. Täna tõmbame siis kõigest kahe mänguga EM-i alagrupiturniiri esimesele voorule joone alla.
18:22
Rasmus Voolaid: Ei Ungari ega Austria pole EM-il just igakordsed osalejad, seega on neid meeskondi ikka huvitav vaadata.
18:23
Rasmus Voolaid: Kõige ägedam on muidugi jälgida Ungari puurilukku Gabor Kiralyt, kellest saab täna läbi aegade vanim platsil käinud mängija. Ja loomulikult ka tema fantastilised hallid dressipüksid.
18:23
Rasmus Voolaid:
18:31
Rasmus Voolaid: Mida mängust oodata? Kas Austria hakkab esimesest minutist kohe domineerima?
18:33
Külastaja siga kommentaar
Austria ja Ungari on omavahel kohtunud 136 korda!
18:38
Külastaja nn kommentaar
austria lööb kiire avavärava ja jääb 1-0 nagu siin turniiril ikka
18:43
Rasmus Voolaid: Selle mängu kaotajal on siit alagrupist ilmselt päris raske edasi pääseda, kuivõrd tänases teises kohtumises on vastamisi Portugal ja Island, kes on mõlemad päris parajad pähklid.
18:52
Rasmus Voolaid: Tarmo Rüütli on küll ikka lahe mees ja teda on alati tore näha/kuulata.
18:53
Külastaja Maks kommentaar
mul olid ka sellised dressikad... aastal 1993
18:55
Rasmus Voolaid: Kindel: Kiraly on dressides.
19:02
Rasmus Voolaid: Alaba vajutas juba posti!
19:02
Rasmus Voolaid: Vau, mis algus.
19:10
Rasmus Voolaid: Pärast teravat algust on ka Ungaril omad võimalused olnud ja mäng on võrdsustunud.
19:11
Rasmus Voolaid: Austria teine hea võimalus ja Alaba teine! Lõikas ilusti sisse, aga täpselt Kiraly peale.
19:13
Rasmus Voolaid: Nii vaatab mängu Ungari koondisest välja läänud Liverpooli väravavaht Adam Bogdan.

Come on Hungary!!! #csakegyutt #hajramagyarok #euro2016

A photo posted by Bogdán Ádám (@bogdanadamofficial) on

19:15
Külastaja das.hf kommentaar
Bogdan on vigastatud?
19:15
Rasmus Voolaid: Tegi lihtsalt kehva hooaja.
19:17
Rasmus Voolaid: Aiaii, Junuzovicil võis praegu hüppeliiges minna.
19:19
Kole vaadata 10 nurga alt.
19:19
Rasmus Voolaid: Junuzovic on tagasi ja mängib rahulikult edasi.
19:24
Rasmus Voolaid: Ungari mäng on küll väga positiivne üllatus. Meeskonna peatreener lubas enne mängu minna kaitsma, aga sellest on küll praegu asi kaugel.
19:31
Rasmus Voolaid: Võib-olla on Austria natuke rohkem palli vallanud, aga ungarlaste rünnakud on oluliselt sirgejoonelisemad.
19:32
Rasmus Voolaid: Junuzovic teenis päris hea koha pealt karistuslöögi ja Alabale päris ideaalse koha pealt pommitamiseks löök.
19:32
Rasmus Voolaid: Müüri.
19:34
Rasmus Voolaid: Hoiatus Dragovic võtab vasakul äärel Szalai maha ja nüüd Ungari kord oma standardolukorda lahendada.
19:36
Rasmus Voolaid: Kiraly!
19:36
Rasmus Voolaid: Junuzovic vajutas üle puusa ja Kiraly nagu ei liigutanudki, aga ometigi jõudis tõrjuma.
19:39
Külastaja Õõõõ kommentaar
Ilusad püksid Hungari väravavahil 😀
19:42
Rasmus Voolaid: Austrial supervõimalus, aga Harnik ei ulatunud tühja lööma!
19:44
Rasmus Voolaid: Dzsudzsakil kohe võimalus teise värava all, aga kapteni löök läheb selgelt mööda.
19:47
Rasmus Voolaid: Ja poolaeg. Täiesti võrdne mäng.
19:56
Rasmus Voolaid: Praegu isegi usun, et võib vabalt tulla turniiri esimene 0:0 mäng.
19:56
19:57
Rasmus Voolaid: Vastus polnud palju halvem.
20:02
Rasmus Voolaid: Läks taas!
20:04
0:0 jaoks peaks saama veel mõnda supertõrjet näha
20:06
Rasmus Voolaid: Kaks vene fänni on arreteeritud.
20:11
Rasmus Voolaid: Andmine käib juba jälle. Arvestades, et viimased hoiatused on juba antud, siis ...
20:12
Rasmus Voolaid: Dzsudzsakilt väga hea löök, aga Almer võtab ära!
20:14
Rasmus Voolaid: Junuzovicil on nüüd pahasti ja näidatakse vahetust. Kahju!
20:15
Külastaja lala kommentaar
See on värske klipp? Venelased peaks eemaldamisele juba väga lähedal olema seega.
20:15
Rasmus Voolaid: Peaks üsna värske olema, jah.
20:16
Rasmus Voolaid: Siit Eestist muidugi kindlalt väita on võimatu.
20:16
Rasmus Voolaid: Vahetus 18-aastane Sabitzer tuli Junuzovici asemel platsile.
20:19
Rasmus Voolaid: Värav SZALAI VIIB UNGARI JUHTIMA!
20:20
Rasmus Voolaid: Väga ilus söödumäng, Fuchs katab suluseisu ära ja Szalai lahendab osavalt Almeri külje alt ära!
20:21
Rasmus Voolaid: Vahetus Janko välja, Okotie sisse. Austria vahetab ründajaid.
20:23
Rasmus Voolaid: Hoiatus Eemaldamine Austria vastab väravaga, aga sekund enne korjab Dragovic endale teise kollase!
20:23
Rasmus Voolaid: Mis nüüd toimus?!
20:23
Rasmus Voolaid: Dragovic jäi hiljaks ja lõi vastu ungarlase jalga.
20:24
Rasmus Voolaid: Ungarlastel on nüüd kõik trumbid käes.
20:24
Tald ees hüppas palli poole. Õiglane kollane ju?
20:25
Rasmus Voolaid: Jah, minu arust kah õige.
20:25
Rasmus Voolaid: Vahetus Värava löönud Szalai 69. minutil puhkama, Priskin platsile.
20:27
Rasmus Voolaid: Praegu panustaks küll Ungari mitmeväravalisele võidule.
20:28
Rasmus Voolaid: Almer võttis tagapostist hästi Nemethi löögi ära ja nurgalöögile.
20:28
Panustaks selle peale küll, et üks värav löödakse veel täna.
20:28
Rasmus Voolaid: No täna on veel 110 minutit jalgpalli ees, tahaks küll loota. :)
20:29
Külastaja vein, pruuni kommentaar
oeh, ennustused kipuvad väga rappa minema :(
20:30
Rasmus Voolaid: Sabitzerile tuleb pall väga ilusti jala peale, aga austerlane lööb taevasse!
20:32
20:34
Rasmus Voolaid: Vahetus Austria viimane vahetus: Harnik välja, Schöpf platsile.
20:36
Rasmus Voolaid: Vahetus Ungari teine vahetus: kõvasti tööd rabanud Kleinheisler teenitult puhkama, Stieber põllule.
20:37
Rasmus Voolaid: Hoiatus Nemethile kollane.
20:43
Rasmus Voolaid: Fiolal tundub pahasti.
20:43
Rasmus Voolaid: Aiaiai, hüpekas läks 90 kraadi.
20:44
Rasmus Voolaid: Värav STIEBER LÖÖB TEISE!
20:44
Rasmus Voolaid: VÄGA UHKE CHIP ÜLE VÄRAVAVAHI.
20:45
Rasmus Voolaid: Lukaku seda eile ei suutnud.
20:46
Rasmus Voolaid: Vahetus Viimane vahetus: ülirõõmus Nemeth välja, Pinter platsile.
20:47
Rasmus Voolaid: Viis lisaminutit.
20:50
Seni esimese vooru järel ei ütleks, et ükski meeskond oleks kindlalt kaheksandikfinaalist väljas.
20:52
Rasmus Voolaid: Aga kõik! Ungarile teenitud ja üllatuslik võit.
20:52
Rasmus Voolaid: Hinnake ka mängijaid!
20:54
21:00
Alvar Tiisler ajab nii lääget juttu, et õudne.
21:07
Rasmus Voolaid: Portugal: Patricio, Vieirinha, Pepe, Carvalho, Guerreiro, Danilo, Joao Mario, Moutinho, Gomes, Nani, Ronaldo.

Island: Halldarsson, Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Skulason, Gudmundsson, Bjarnason, Gunnarsson, G. Sigurdsson, Bödvarsson, Sigthorsson.
21:07
Rasmus Voolaid: Eesti vastu fantastilise mängu teinud Ricardo Quaresma on pingil.
21:09
Raul Ojassaar:
21:10
Raul Ojassaar: Cristiano Ronaldo jaoks on täna suur päev mitmel põhjusel.
21:54
Tiit Liblik: Nii! Tervitan ka omalt poolt laivijälgijaid ning tõmbame siis õhtule mõnusa joone alla Islandi suurturniiri debüüdiga Portugali vastu!
21:56
Nii, mitmega siis Island täna võidab?
21:58
Tiit Liblik: Tegelikult ongi Island ju rohkem suurtele meeskondadele ebameeldivam vastane, kuna nende vastu ei ole nad kohustatud domineerima. Mine tea, ehk teevadki Ronaldol ja tema jüngritel selja korralikult prügiseks.
22:00
Nüüd ongi Venemaal minek`Fännid jälle kaklemas
22:01
Tiit Liblik: Ja pall pandi mängu!
22:03
Tiit Liblik: Suur küsimus on ka see, et kui Islandil näiteks lõpupoole kriitiliseks läheb, siis kas tuuakse Eidur sisse imet tegema. Süda jääb lootma!
22:05
Tiit Liblik: OIOI! Esimene moment Islandile! Rui Patricio pidi kaks korda sekkuma, et Sigurdssonile elu esimest EM-i väravat keelata. Kena soolo Swansea mehelt ning juba on mäng saanud terava alguse!
22:11
Tiit Liblik: Mäng on alanud igatahes võitluslikult ning ka võrdselt. Island ei anna oma väljakupoolel Portugali staaridele piisavalt ruumi tegutsemiseks ning palliga pressitakse vastu samuti üsna julgelt.
22:13
Tiit Liblik: Vahepeal kostitab sotsiaalmeedia meid pisut sapise huumoriga:

22:14
Tiit Liblik: Silma järgi ütleks, et pool Islandit on end mängule lennutada lasknud.
22:15
Tiit Liblik: Tegelikkuses kui mu mälu mind ei peta, osteti Islandist EM-i mängudeks koguni 27 000 piletit.
22:15
Külastaja Ekspert kommentaar
Island alustab survet juba vastaste poolel. Eesti vajus kasti ära.
22:20
Tiit Liblik: Nüüd oli ka Portugalil esimene poolvõimalus, Hannes Halldorsson oli pisut hädas kauglöögiga.
22:22
Tiit Liblik: Nüüd oli avavärav ülilähedal! Cristiano Ronaldo filigraansele tsenderdusele paneb pea vahele täiesti üksi jäänud Nani, kuid Halldorsson päästab seekord saareriigi.
22:24
Tiit Liblik: Nüüd hakkavad portugallased veidi enesekindlust koguma. Palliga ollakse otsustavamad ning suudetakse rünnakuid lõpetada ka pealelöögiga.
22:27
Tiit Liblik: Cristianole tuli ideaalne sööt kaitseliini taha - ole mees ja löö võrku kinni. Legendaarne ründetuus ei taba aga palli ning Island püsib kenasti vee peal.
22:32
Tiit Liblik: VäravJa 31. minutil Nani avab skoori!
22:34
Tiit Liblik: Andre Gomes leiab paremal äärel madala tsenderdusega kastist Nani, kes kahe kaitsemängija vahele unustatuna lükkab palli rahulikult Islandi võrku. 1:0!
22:38
Tiit Liblik: Pärast väravat on Island veidi end kogunud, teenitakse nurgalöök.
22:39
Tiit Liblik: Muuhulgas on Portugali pallivaldamisprotsent koguni 70%. Ei midagi üllatavat, kuid suur on see number sellegipoolest.
22:40
Tiit Liblik: Kui niigi ajaloolisesse mängu veelgi veidi olulisust lisada, siis võtke teatavaks, et Nani lõi EM-ide 600. värava.
22:42
Tiit Liblik: Lisaks ka väikene, kuid mitte eriti üllatav pommuudis: Dunga lasti Brasiilia peatreeneri kohalt lahti, teatab BBC.
22:46
Tiit Liblik: Mäng on nüüdseks veidi enne poolaja lõppu rahunenud. Mõlemad meeskonnad ootavad ilmselt vaheajavilet, et saaks omakeskis arutelu pidada.
22:46
Külastaja R kommentaar
Sellise ründemänguga saab portugal kindlasti siit grupist edasi
22:49
Tiit Liblik: Esimene poolaeg on lõppenud! Mäng kuulus küll Portugalile, kuid Island ei olnud kindlasti ka mingi peksupoiss. Näis, kas EM debütant hakkab teisel kolmveerandtunnil veidi agressiivsemalt ründama või panustatakse ikkagi kaitsest lähtuvale mängule.
22:59
Tiit Liblik: Teised andmed ütlevad aga, et Islandit on tulnud kodumaalt toetama lausa 40 000 fänni. Ulme.
23:04
Tiit Liblik: Aga teine poolaeg algas ning juba Portugal tuleb!
23:04
Külastaja lorenzo kommentaar
krt siin eelmise mängu valguses on ikka imelik vaadata et Austria on FIFA rankingus 10. meeskond. Ja Ungari 20.
23:06
Tiit Liblik: VäravISLAAAAAAND!!!!!
23:07
Tiit Liblik: Kastis passib uhkes üksinduses Birkir Bjarnason, kelleni ka pall jõuab ning ühe puutega vajutab islandlane külmalt viigiseisu tabloole. 1:1!!
23:11
Tiit Liblik: Nüüd hakkab juba Portugalil pisut kiire. Palju on veel mängida, kuid Pepe on juba lähedal ülekeemisele.
23:16
Tiit Liblik: Andre Gomes proovib kasti joonelt, aga Halldorsson on valvel!
23:22
Tiit Liblik: Hoiatus Vahele jäi ka 55. minutil Bjarnasoni teenitud kollane kaart.
23:23
Tiit Liblik: Portugal proovib tagant poolt alustada ning seeläbi käike leida, kuid viimane sööt ei leia omasi. Island püsib kaitses hetkel üsna kindlalt.
23:27
Tiit Liblik: VahetusPortugal teeb 71. minutil ka esimese vahetuse: Renato Sanches sisse, Joao Moutinho välja.
23:28
Tiit Liblik: Karistuslöök keeras nii ohtlikult Islandi väravale, et seekord oli Portugali teine värav sentimeetrite küsimus.
23:28
Rasmus Voolaid: Seda oleme varem ka lugeda saanud.
23:31
Tiit Liblik: Vahetus76. minut ning Ricardo Quaresma võetakse puhkama, sisse tuleb Joao Mario.
23:32
Tiit Liblik: Vabandust, vastupidiselt siis.
23:36
Rasmus Voolaid: Tahaks näha küll legendaarset Gudjohnseni.
23:36
Gudjohnsen tuleb ja päästab ära.
23:42
Tiit Liblik: Mul otsustas arvuti vahepeal ära surra, tagasi jõudsin aga ajaks kui Island oli just võiduvärava löömisele ülilähedal. Rui Patricio hoidis aga portugallased pinnal!
23:45
Külastaja hm kommentaar
Pisar tuleb lausa silma, kui sitked islandi poisid on. Meie Pehrsson on valmis voolinud ühe paraja käki...
23:45
Tiit Liblik: Viimased minutid on käimas ning Island on ülilähedal ajaloolisele viigile Portugaliga!
23:49
Ronaldo hüppas peaga kõrgemale, kui väravaht hüppas, ja tahtis kätega püüda.
23:49
Tiit Liblik: Nonii, Ronaldol viimane võimalus. Kauge karistuslöök.
23:50
Tiit Liblik: Hoiatus Uus karistuslöök! Ronaldo löök tabab müüri ning antakse uus trahvilöök, veelgi lähemalt. Finnbogasonile käega mängu eest kollane.
23:52
Tiit Liblik: JA ONGI LÕPPENUD! Island teenib siit kohe esimeses suurturniiri mängus viigipunkti ja veel kelle vastu! EM pakub suurepäraseid tulemusi, püsige ikka lainel!